Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují. (CinemArt)

Mrsina

Svět Warcraftu je pro mne naprosto srdcovou záležitostí a součástí mého života je prakticky od malička. Hry hraji postupem času pořád dokola a příběh mám velice pečlivě načtený z nezpočtu vydaných knih. Proto jsem se na tenhle film těšil úplně nejvíce ze všech možných. A jako fanoušek tohohle světa nejsem vůbec zklamaný. Zfilmovat něco takhle obrovského, kde je neskutečný počet postav, příběhových linek a celkově lóru mi vždycky připadalo zhola nemožné a taky si stále stojím za názorem, že nejlepší variantou by byl obrovský seriál, který by se vyrovnal Hře o trůny. Tvůrci se však rozhodli vytvořit samostatný film a musím uznat, že to zvládli hodně bravurně a nemám tomu nic moc vytknout. Bohužel však nebyl nijak zvláště vesele divácky přijat a tak to vypadá, že už žádný výtvor ze země Azerothu neuvidíme a to si myslím, že je škoda, protože má opravdu hodně co nabídnout. ()

StressMode

Tak určitě začnu záporama. Tak třeba za prvý to má docela divný dialogy. Takový to když chcete strašně říct nějakou hlášku kámošům všichni sou natěšení, už se předem trochu smějou a nakonec řeknete nějakou kokotinu a je pár vteřin ticho. Hodně postav. Hodně se toho děje. Jako čtenář Warcraft knih a hráč Wacraft 2 a 3 se orientuju přesto cejtim, že chybí nějaká logická spojnice. Pomalejší a tedy logičtější vývoj, hlášky, dialogy. Ale to ostatní opravdu stojí za to. CGI. no řekněme že se blíží doba, že kdyby nám neřekli že to je CGI tak si myslíme, že fakt žijou. Fakt super. Kamera, vizuál, bitky. Určitě žádná nuda nebo průser! To fakt ne. Jen to chce prodlouženou verzi a pěkně na to navázat.Dvojka Trochu zklidnit tempo, trochu pokecat a pak bitka ze všech nejbitkovatější. Když nad tím přemýšlím, on by tomu docela slušel i seriál. Lepší než hobit. Dát tromu trochu ucelenost a smysl. Myslím že se LOTR může na trůně třást, ale chce to vychytat mouchy a nezměnit co je dobře. ()

Pritok

No bolo vidno, ze to nemalo az taky rozpocet. miestami to vyzeralo, ze aj cgi malo cgi. dej nic moc, ale pokial viem ani warcraft 1 daky premakany dej nemal, takze tu boli obmedzeni. inac v strede filmu bolo strasne vela vaty. ako chapem, ze tam musel byt daky build up, ale proste keby to malo namakany dej, tak si uzivam aj tie casti, takto to bola zivacka miestami. bojove sceny boli fajn. Celkovo zhodnotene, nebol to zly film, ale vzhladom k epickosti celeho warcraft universa to bolo cele take naah. pre mna takych 7/10 a to len preto, lebo som fakt fanusik. Som zvedavy na pokracovania. ()

Dusin

Četl jsem prequel Durotan, takže jsem měl celkem představu, co mne v kině bude čekat. Ovšem zážitek zboural všechna má očekávání. Film viděn zatím dvakrát (předpremiéra a premiéra) a jediné slovo, které to pro mne vystihuje, je DOKONALOST. Blizzard odvedl přesně to, na co jsem u nich zvyklý. S jejich hrami žiji již cca 25 let, 10 let jsem hrál WOW, tak by snad ode mne nikdo ani jiné hodnocení nemohl čekat. Rozhodně se nepovažují za no-life gamera, mám skvělou práci a i spoustu jiných koníčků. Znovu však otevřu knihy a rád si celý příběh zopakuji. Komentáře lidí, kteří hru nehráli a o Azerothu neví téměř nic, mne také nechávají klidným :). U nás v kině bylo v sále cca 600 diváků, všichni čekali až do úplného konce titulků a pak hlasitě tleskali. To jsem v kině ještě nezažil. U mě jednoznačně 99,9 % !!! Tu jednu desetinu si musím nechat do dalších dílů pro Arthase :) ()

Pargin

Ten kdo četl knížky, ten kdo hrál hry by mohl být možná zklamán, nedovedu to posoudit. Já nečetl, já nehrál, na film jsem šel hned na premiéru a vůbec nelituji. Krásné provedení a krásný příběh. S otevřenou pusou jsem se díval do poslední vteřiny filmu, chlapík co seděl vedle mě byl asi natolik unešen, že v sedadle seděl ještě několik minut po skončení filmu, ještě jsem totiž z dáli sledoval titulky.. Nemůžu tomu nic vyčíst.. :) ()

ceftax

trochu jsem přemýšlel a prvně jsem chtěl po shlédnutí dát 4 hvězdičky. ale přes den se mi to rozleželo a dám 5. Není to 100% ale vzhledem k tomu jak málo jsem od toho čekal a jak mě to nadchlo si to zaslouží. Jediné co mi tam nesedělo bylo jak orci mastili lidi, ve WoWku vždy odviselo do levlu, ne od rasy. A mrzí mě jak málo prostoru tam měly jiné rasy a to že jsme krom mágů a válečníků neviděli jiné povolání. Snad ve dvojce :-) Každopádně pěkných 90%. ()

visor_13

Bohužel se Warcraftu nepodařilo dostat mě do děje tak jako to bylo například u pána prstenu, ale i přes tento nedostatek jsme dostali jedno z nejlépe vypadajících fantasy co kdy tento svět spatřil, ale top je u mě stále Pán prstenu. ()

funik

Priznám sa, že je to skôr na 4*, ale keď ja som na ten film tak dlho čakal a niesom sklamaný tak proste nemôžem inak ako za plný počet. Dúfam a verím v ďalšie pokračovania a že Warcraft bude ďalší uspešný vesmír, lebo Warcraft 3 a hlavne reign of chaos je asi jediná hra ktorú som prešiel viackrát a stále ma baví. S filmom som úple spokojný, hlavne skvelá vizualna a akčná stránka a to sme vlastne ešte nič/nikoho nevideli. ()

Andrebas

Nečakal som že budem až tak prekvapený z toho filmu mraz po chrbte mi z neho šiel,,, dúfam že ak bude pokračovanie že sa to tak nepotiahne zas na ďalšiu dekádu pretože som tak na budený že si Warcraft získalo moje srdce v rebríčku najlepších filmov užasne efekty, bombový scenár a každá postava mala svoju zápletku za mňa 5/5 Blizard znovu nesklamal. ()

fikee

2 hodiny nudy. Orkové i ostatní rasy jsou nadherný, ale scénář a dialogy psala retardovaná cihla a akce je moc málo na to, aby film zachránila. ()

skeiron

Na začátku podotýkám, že jsem bývalý hráč WoW a od tohoto filmu jsem měl velké očekávání. Pro mě osobně poměrně zklamání. Co se týče vizualní stránky, řekl bych, že i Avatar se má hodně co učit, Orkové vypadali opravdu realisticky a byly dokonale zpracováni, Elfové a Skřítci také vypadali skvěle a to samé i celá magie, ale příběh mi osobně přišel poměrně příliš smrštěný do 2 hodin, ano chápu, že dvoudílný film by mnoho lidí naštval, což nechtěli tvurci ryskovat, ale přece jen.... Největší slabinou mi přišlo, že Lidé byli poměrně dost slabí... beru, že orci jsou namakaná hovada, ale ve Warcraftech přece nikdy nebyli v boji 1v5 tak silní, normální 3 vojáci si proti jednomu orkovi ani neškrtnou, ale objeví se Anduin Lothar a 1v1 rozseká každého orka ? To mi příjde, jako vcelku úsměvné ... teda pokud není oproti ostatním full Wrathful s trinketama na staminu a buffama od priestů, potom to smysl dává. ()

c0udy

Vůbec nevím co si o tom myslet, pro mě to byl dobrý film, protože tam byly dobré efekty, viděl jsem místa z hry ve pěkném filmovém zpracování, hlavní postavy, hrané dobrými herci atd. atd. Hodně se mi líbilo, že přidali k magii i slova, což ve hře není. Ale byl to i vcelku špatný film, hlavně kvůli neschodám s příběhem Warcraft universa, ale to se dalo vydržet. Nakonec to byl, ale pěkný a povedený film, určitě doporučuji na to zajít. Doufám, že na pokračování nebudeme čekat tak dlouho jako na tento film. ()

sebinho

take slabsie 4*, miestami to bolo horsie, ale inak ako rozjazd sa to dalo. Dufam, ze zarobia dost nato aby sme mohli vidiet aj lepsie pribehy zo sveta warcraftu ()

Monditrade

Super bomba.... postavy, děj, triky.... pár maličkostí, které jsou mínusem, ale to vůbec neva.. těšíme se na další přídavky... ()

Werrona

Zatímco začátek člověka příjemně navnadí, po nějaké chvíli má pocit, že vlezl do gay klubu druhé cenové, kde se banda buzíků ve špatných kostýmech snaží diváka přesvědčit, o tom, že jde fakt o velkou věc. Hážou drsňáckými fantasy výrazy a pořád tam nějakej dědek leží v jezírku. "Mami to byla fakt děsná hovadina a scénář psal fakt někdo úplně vylízanej," okomentila to cílovka pro daný film, neboli můj dvanáctiletý potomek. Tak nevim, pro koho to teda nakonec bylo určený? :/ ()

LailaX

Nový a lepší Pán prstenů? Tak to asi někdo upadl z jahody na znak... Abych byla fér k sobě i k filmu... o Warcraft jsem doteď nevěděla krom toho, že jde o fantasy hru, kterou spousta lidí po celém světe hraje i online, vůbec nic... což může být zároveň výhoda i problém... Klady - super efekty, výborná hudba, lid Orků (chcete - li skřetů, ale mně se prostě Orkové s velkým "O" líbí víc) - jednoznačně nejemocionálnější postavy jsou právě členové hordy, Durotan přesvědčivý vůdce vede svůj druh ven ze záhuby, ctí tradice, které jsou také nedílnou součástí kultury jeho lidu a miluje svou rodinu... i když jde "jen" o CGI, tak jemu prostě ty emoce věřím i ve chvíli, kdy chce navázat spojenectví s lidmi... no a tady to právě začíná drhnout a podstatně... u člověka... Medivh je pseudo ježíš, který se vizáží dost podobá Jaredu Letovi se Sarumano - Gandalfovským charakterem, ale jeho povaha je obestřena emocionálními komplexy, které bych přirovnala k emo klimakteriu Kyla Rena v posledních Hvězdných válkách... Další kouzelník Karda..Kargh... Karněco (no prostě ten s naivním výrazem, co se celou dobu tváří, že neví, co dělá, ale nakonec vždycky dobře ví, co dělá), hraje tak ploše, že jsem si vzpomněla, jak hloupě mi bylo, když holkám v sekundě na gymplu přes prázdniny narostla prsa a mně ještě ne... Král Llane neutěšeně přehrává, ovšem narozdíl od něj jeho královna a životní partnerka dokonce ani po !SPOILER ALERT! jeho smrti nehraje pro změnu vůbec.. Garona, polovinu času, kdy zrovna nepronáší dramatickou řeč nebo se neučastní hyper dramatických dialogů poskládaných z jednoduchých vět, melodramaticky čučí... Lothar má neustále výraz vyděšeného opilce, který se umí rvát, ale jinak je mu všechno u zadnice... a pokud máte stále dojem, že jsem i tak moc přísná... moment, kdy jsem opravud měla pocit, že vidím někoho dobře hrát, nastal, když se na scéně objevila Alodi... byla tam dvě minuty a já si říkala "Bože, konečně někdo tady taky umí hrát!" a pak jsem přišla na to, že je to Glenn Close... tak propastný to byl rozdíl... btw... hnusně udělaní trpaslíci, OK, ale takhle hnusní elfové... ano Legolase mám stále za teplouše, ale tohle už je moc... takže tři hvězdy za hudbu, Orky a efekty... Howgh! ()

lindanovak odpad!

Teprve až doma po zhlédnutí filmu jsem zjistila, že jde o herní adaptaci. To nic nemění na faktu, že Warcraft je neskutečně ploché fantasy s primitivním příběhem. Film od diváka očekává jistou úroveň znalostí světa Azerot a pokud jimi neoplývá má dotyčný smolíka, protože spousta nelogičnosti není ve filmu vysvětlena. Proč hledaly krále v hostinci? Jakou má čaroděj motivaci zničit celý svět? Odkud se vzal ten záhadný Fel? Žádnou položenou otázku film neosvětlí a mě tím pádem neuspokojuje ničím, co by mě mělo pří sledování zajímat. Příběh se žene kupředu rychlím tempem a otázek stále více přibývá. Co vím s jistotou je, že toto zbrklé fantasy plné klišé není nic pro mě. ()

God of War se oficiálně dočká seriálu

God of War se oficiálně dočká seriálu

15.12.2022

Ačkoliv se Amazon již před pár měsíci přihlásil o adaptaci herní série God of War, americký streamovací gigant (na území Spojených států dokonce služba s největším počtem předplatitelů) si oficiálně… (více)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy