Warcraft: První střet

• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Čína / Kanada / Japonsko, 2016, 123 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 224)

Ale jo, jako úvodník do potencionální, nové série to funguje bez problému, byť by rozhodně pomohlo, kdyby byla historie světa trochu lépe vysvětlena, ale holt je dnešní trend rychlého a naspeedovaného nástupu vidět zcela všude, ne jen zde.. Ale dost tohoto, nechť jsou adorovány cgi barvičky! No, po pravdě, cgi je to sice technicky dobré, ale za srdce zrovna nechytí a interakce něčeho cgi a reálného herce na pár místech povážlivě hapruje (Ragnar Lothbrók a jeho Gryfon). Takže ještě jinak, všichni se snaží, od herců po režiséra a výsledek je kvalitní béčko. A proč je to béčko? Protože herní Warcraft prostě jiný příběh, než béčkový nenabízí, což je sice na jednu stranu škoda, na druhou je to i tak o mnoho lepší, než jiná fantasy produkce v podobě sedmého syna, Lovce čarodejnic, nebo podobných natupělých žánrovek. Scény s hordou o něco zábavnější a těším se na prodlouženou verzi, na pár místech bylo zkrácení z původní veze o hodinu (!) až příliš vidět.(18.6.2016)

Vizualizace, prostředí a akce to je tady fantastický uděláne a atmosféra to tady nemá chybu pokud k tomu přistupujete jako k fantasy. Ale tady jde o mega herní sérii a tady už to takové růžové není strašně se pospícha a spousta věcí tu je zjednodušeno. Ale nadprůměr to zaručeně je.(4.7.2016)

• inuisibilis

Hru jsem nikdy nehrál, ale i tam na mě film vrhal pohled přeplácaného CGI. Připadalo mi že 80% filmu jen přes zelené plátno :) Ale i tak film ušel. Byly části kde jsem se nudil, kde jsem přál postavě aby ji ihned někdo podřezal, ale i postavy kterým jsem přál Happy End. Podle mě by pokračování nemuselo vůbec vzniknout. U tohodlec filmu by jeden jedinec stačil :) Za mě 45% :)(6.7.2016)

Již jsem našel spoooustu fandů ze slavného herního světa, kteří hltají hru víc než je u IT komunity únosné a bohužel jsem našel i velmi záporná hodnocení ... Pro ty z vás tu mám menší přiomínku: "vyndejte si hlavu z řitě" (resp. od mezižidle s klávesnicí), vim že je to určo nepřekonatelné, aaale přeci ... Dále - nasměrujte vaší k smrti znuděnou, místy nechutně oteklou a zarostlou držku (myšleno obličej, ne váš pupek co vám brání k přisunutí se ke stou ještě blíže) směrem do města za kulturou, ano opravdu se tam neplní žádné "kvesty", a užijte si věc které se řiká KINO. Za mě velmi zajímavé. Natažené na pokračovíní, které když mírně máčkne na pilu, tak sfoukne i jiné gigantické "X-logie" do kapsy. Největší problém zde bohužel asi bude, že většina fandů hry trpí hemeroidy, nadímáním, NEnavštěvovéním zrcadla a sprchy. Tudíž nechtěj mezi lidi (orci naštěstí ještě nemaj kina) a podpora filmu legální cestou bude něžně kulhat ...(9.7.2016)

Celkově to působí jako několik dílů sestříhaných dohromady. Skoky v ději jsou někdy až do očí bijící. Některé zvraty v ději pak působí úplně prapodivně. Bohužel pak části filmu, které by měli být nejzásadnější působí slabě. V Pánu Prstenů se taky pořád někam chodilo, ale vědělo se proč se tam jde a jak chceme to a to vyřešit. Tady se někam jde něco udělat, padnou nějaká jména a vlastně divák neví co, jak a proč (hlavně ty čaroděje jsem nepochopil, SPOILER co jako bylo to město v oblacích a ta ženská v té černé krychli? a ty kecy s temnotou a světlem byli pěkné, ale jak to kurva na konci využil? a to s tím Medivhem a démonem, že je tam pustil, cože? KONEC SPOILERU. Jinak to vypadalo pěkně fantasy, jen místy docela lacině. Kdyby to skončilo soubojem v údolí a ty dvě hodiny by se zaplnily představením světa divákovi, byl bych raději. Když nacpete 3 díly Pána prstenů do 120 minut a vypustíte všechny vysvětlující dialogy máte Warcraft- 60%(9.7.2016)

• kubas369

WTF něco tak teplýho jsem dlouho neviděl. Kdyby to mělo alespoň koule. Teď abych hledal toho vola, co mi řekl že je to něco jako pán prstenů. Ten chlap musí zemřít.(9.7.2016)

Škoda. Škoda, že to v USA vydělalo tak málo, protože tohle se opravdu povedlo. Má skeptičnost byla v kině roztrhána během první půl hodiny. Dějově to má spád, postavy jsou sympatický, o vizuálu jsem nepochyboval, hudba ze hry dodává správnou epičnost - tak proč vymýšlet něco nového, když to funguje. Ale největší WOW efekt mi dala výprava. Téma je značně ponuré, ale jak se jim povedlo mít vše tak krásně barevné, aby to nepůsobilo uměle, nad tím mi zůstává rozum stát. Jako lore amatér jsem s filmem neměl problém, ale tady tkví má jediná výtka. Stačilo pětiminutový intro, flashback na začátku o tom, jak si Orkové zničili svět, trocha té historie v podobě animace, a hned by si to diváci neznalí světa užili více.(12.7.2016)

O hře nemám ani páru takže to beru jako další fantasy na trhu... Kvalitní trikové zpracování a zápletka která mě nenadchla ale ani neurazila... Kdybych to měl srovnávat s LOTR nebo Hobitem tak WoW je mnohem slabší ve včech ohledech.. Líbil se mi Guardian když se proměnil vlivem felu a taky paula pattong jako Garona.. Tři hvězdy, ani o chlup víc...(13.7.2016)

Neurazí, nenadchne. V zásadě jsem se nenudila, ani jsem neméla pocit ztraceného času. Ve srovnání s trailerem (který mě teda odpuzoval neskutečně) je to vlastně příjemné překvapení, ale že bych to třeba chtěla vidět ještě někdy, se říct nedá. Prostě za mě průměr. 5/10(15.7.2016)

Paradoxem je, že pokud by byly postavy ve Warcraftu kompletně CGI, měl by film pravděpodobně mnohem lepší výsledky. Fimmel hrál jako jediný celkem dobře, ale bohužel, nedokázal se vyprostit z role Ragnara. Zbytek hereckých výkonů skutečných herců za moc nestál a za střih v některých sekvencích by měl někdo dostat bičem. Kdo vybral Fostera na Medivha musel být snad zkouřený. Na tenhle charakter se hodil asi tak jako Dominic Cooper na roli krále. Cooperovo ploché hraní mě ve Warcraftu iritovalo nejvíc. Místo věrohodného vůdce jen loutka čtoucí scénář. Jak jsem fanda Aliance tak tady jsem Hordě tleskal, jelikož se na části s nafiflenými Alíky 90% času nedalo koukat. (To jak kostýmově zprznili elfy nikdy nezapomenu.) Warcraft uplným propadákem nebyl, ale na to, jak dlouho se na něj čekalo, byl film hodně nedovařený. Tak či tak se těším na jeho pokračování. Snad si tvůrci vezmou z kritiky nějaké ponaučení a do kin nepošlou další polotovar.(24.7.2016)

O hre warcraft nemám ani tušenia, beriem to len ako film. Lenže po čase zisťujem, že tvorcovia trocha rátali s tým, že budem vedieť o čo ide. Po trikovej stránke je to skvelé, horšie je to s postavami - chýba mi im hĺbka, všetko ide iba po povrchu...(30.7.2016)

Zozačiatku som nemal ani páru o čom točia v tom filme, prišlo mi to strašne mätúce, žiadne vysvetlenia, príliš veľa strihov. Neskôr ma to sle vcuclo do deja a zanechalo aký-taký zážitok. Chvíľu som noemálne rozmýšlal že si zas raz zahrám aj hru. 75%(4.8.2016)

Ork sem, ork tam. Člověk sem, člověk tam. Zrádce sem, zrádce tam. Fel sem, fel tam. Visuál ok, kostýmy ok, hudba ok. Ale ten příběh a motivace některých postav. Ehm... A nezapomínejme i na klasicky slabší vyústění příběhové linky a nečekaně i otevřený konec. Warcraft opět potvrzuje nepsané pravidlo: "Když film podle počítačové hry, tak buďto sračka, nebo maximálně lepší průměr. Škoda, ty animované CGI bitky chvílemi měly i něco do sebe.(18.8.2016)

Tak protože znám Azeroth jako své boty a stokrát jsem jej prošel skrz na skrz, nezakrývám, že můj komentář je všechno možné jen ne objektivní. Je jasné, že film ukázal ze světa Warcraftu jen nepatrný zlomek toho všeho co my známe. Ano, dialogy, rozhovory mohli být lepší , hlubší...nebyl prostor a čas vytvořit si pouta k postavám, lépe je poznat, přiblížit je divákovi. Ano, opět jsem sympatizoval s Hordou, a nejzajímavější postava i herečka byla Paula Patton. Mohlo to být lepší. Ale i tak, jsem si tento film užil a pro mě to byla výborná zábava.. Každopádně....byl to první střet....a budou další...(31.8.2016)

• sniperjozef

Ach jak strašně mi to připomíná Game Of Thrones. Chápu, že filmy musí vydělat, ale prostě tohle nepochopí nikdo, kdo nezná hru. Plus je do toho strašně zapleteno zbytečně moc citů, slz a emočního výcucu. Jednu hvězdu dávám za grafické zpracování, to je bomba! Jinak to prostě přijde jako spojení Pána Prstenů s Game Of Thrones, kde ukradli jméno slavné hře a jdou do boje o co největší vývar!(3.9.2016)

Pomerne sklamanie jedno veľké. Nebudem dlhý, a posnažím sa neporovnávať film s inými spektakulárnymi fantasy snímkami. Warcraft je však slabý odvar. Aj fantasy, aj Blizzardu aj celého Azerothu. Úprimne - čakal som poriadný nářez. Poriadnu bitku si možno nechávajú na ďalšie pokračovanie, ale aspoň pár masoviek tu byť mohlo. Aliancia ooproti horde vyzerala ako partia nablýskaných mačov, meče vyzerali ako umelé atrapy z Narnie...Kúzla a mágia , ktoré tvoria gro sveta Azerothu tu na pár výnimiek nebolo postrehnutých. Slabá bola aj hudba a emócie nula bodov. Neviem, ale naozaj som čakal niečo úplne iné...(4.9.2016)

V zemích Azerothu panuje klid a mír mezi jejími národy, tedy až do chvíle než sem skrz interdimenzionální bránu vtrhnou hordy nelítostných Orků s cílem podmanit si celý svět… Ačkoliv jsem hraním počítačových her strávil slušnou část svého života, tak k Warcraftu jsem si nikdy pořádně nenašel cestu (což mne docela mrzí, protože fantasy mám rád), na samotný film jsem se však těšil (byť trailery mne úplně nepřesvědčily), protože pořádných epických fantasy filmů na plátnech kin je asi tolik jako střízlivých na záchytce, sem tam se něco objeví, ale jinak je to spíš takový žánrový mix. Ale přesuňme se k samotnému filmu, protože Warcraft: První střet je přesně tou správnou fantasy, která mně v kinech chyběla. Příběh je v zásadě jednoduchý na jedné straně máme dobyvatele (Orky), na druhé obránce (lidi), kteří se dřív nebo později do sebe pustí, no a to je vlastně všechno, což však bohatě to stačí (ale je tady i pár vedlejších dějových linek, aby se neřeklo). Co je celkem fajn, je to, že film nevykresluje ani jednu ze stran, jako tu špatnou, Orci zkrátka hledají nový domov a lidé si chtějí ponechat ten svůj, navíc každá grupa má svého hrdinu, kterému může divák fandit. Co je na tomto filmu to nejdůležitější, je to, že se tady pořád něco děje, děj místy běží dopředu opravdu jako splašený kůň, takže na nějaké dlouhé vysvětlování tady prostě není čas (což je možná trochu škoda, protože místy by menší zpomalení děje nebylo úplně na škodu). Samozřejmě jsme v žánru fantasy, takže jak si vedla vizuální stránka celého filmu? No není to špatný, místy svou barevností a estetikou opravdu připomíná starý dobrý Warcraft, navíc Orkové jsou vymodelováni taky velice dobře, ale místy film působí přece jenom trochu uměle (především co se prostředí týče). Jedno se však filmovému Warcraftu musí nechat, svou propagaci nezaložil na žádné známé herecké tváři a člověk si tak pamatuje spíš samotné postavy než jejich představitele, ale díky tomu aspoň dostali prostor herci a herečky jako Travis Fimmel, Dominic Cooper, Ben Foster nebo Paula Patton. Závěrem lze tak jen dodat, že Warcraft: První střet splnil (a v některých ohledech i překonal) má očekávání. Jasně mohl by mít o něco propracovanější příběh, zvučnější herecké obsazení nebo ještě lepší triky a efekty, ale i tak se jedná o stylovou fantasy jízdu, kterou jsem si užil od začátku do konce.(10.9.2016)

Warcraft jsem cekal o neco horsi, ale orkove byly pekny, hlavne Guldan. Nejhorsi je to dojemny sdileni svy minulosti. Radsi bych cely dve hodiny koukal na CGI rezbu a citovy vylevy bych vypustil. Docela me dostalo kdyz pri priletu do Stormwindu zalitnul grifon do stejnyho vyklenku odkud ve WOW vzlitavaji a pristavaji jakozto transitni prostredky.(11.9.2016)

Haha musím se přiznat, že verbaluv komentář mě zase totálně rozsekal. :) Co se týče mě tak chci říct, že hru jsem nikdy nehrál a knihy taky nečetl. Uvědomuji si, že to je legenda, ale prostě mě to minulo. Takže jsem od toho nic nečekal! A musím říct, že to byla pecka. Bavilo mě to. Jediný důvod proč nedám max hodnocení je ten, že když si vzpomenu na LoTR, tak si člověk uvědomí co to je strop. Jo a vizuální stránka na jedničku. A efekty mi vůbec nevadil, tak jako třeba u Hobbita, naopak tam podle mě seděli jak prdel na hrnec. Doufám že bude další díl :)(25.9.2016)

Pekná fantazy a i keď vôbec nepoznám hru, tak sa mi dej i podania páčilo. Jediné čo ma trápi sú opäť nekonečné pokračovania, ktoré sa povlečú roky a tým to celé stratí na príťažlivosti.(28.9.2016)

Na to, že hry mě nikdy nezaujaly a ke knihám jsem ani nepřičuchnul, tak film je podle mě super. Pěkné fantasy se spoustou nádherných efektů, jen by jsem možná uvítal více informací o některých postavách. A kdyby seFimmel neustále netvářil, jako by ho nějaká nemoc zbavila mimických svalů, tak by to bylo úplně perfektní. A kdyby nic jiného, Orkové jsou parádní.(3.10.2016)