Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují. (CinemArt)

lucijelucije

Já asi nebudu úplně objektivní fanda, protože Warcraft neznám, nikdy jsem tuhle hru nehrála, ale co se týče filmu, jsem nadšená. Krásný obraz, zpracování a výborně strukturovaný film. Jsou tady nádherné barvy a líbili se mi postavy. V podstatě nemám toho moc, co bych vytkla. Jen mě docela iritoval střih, a vůbec si myslím, že má první střet ještě spoustu rezerv. Tak uvidíme. ()

Hanes88

Pro ty, kterým se tento film nelíbil, mám jen jeden vzkaz: Když se vám nelíbí fantasy, tak na ně nekoukejte. Tohle bylo naprosto skvělé. Efekty, hudba a i když jsem to nečekal, tak i děj byl výborný. Herecké výkony parádní a vlastně všechno. Nemůžu jinak než dát 5*. ()

Mo.

Sorry, ale i Hellfire Citadel run je epictejsi nez tohle. Lehky nadprumer, cekal jsem jizdu alespon na stejne urovni jako je vetsina Blizzard cutscenes, nedockal jsem se. ()

cmenda

Tak je to potvrzený , je to blbost jako hra i jako film armáda těch a oněch to je fakt originální hovadina je lepší se koukat i kočce pod vocaz než tohle. ()

Prochy38

Co bych psal, už bych jen opakoval. Za mě nadšení a jak jsem se bál očekávání, tak předčilo vše.... Chci další díly, hned! ()

Foxhound#1

Vždy jsem inklinoval k Age of Empires nežk Warcraftu, ale tady to ani tolik nevadí. Superdigitální akční pohádka, která pobaví a neurazí. Teda až na toho přihřátého krále a čarodějova učně, tam to chtělo trochu lepší casting. ()

Kusik

Béčkový scénář. Některé scény, zvláště pokud jde o dějovou linii orků, jsou uspokojující. Jinak jsem zvědavý, jestli bude pokračování, pokud se chystá, tak snad už se zapracuje na scénáři, protože tohle bylo šílené. Efekty a hudba to jsou ty 2 hvězdy, možná půlka za ty orky... ()

filipvrbik

Takže - Warcraft jsem nikdy nehrál, (no vlastně jsem kromě min nehrál nic už 15let, takže je to fuk) a zatím všechny pokusy o zfilmování hry končily řádným fiaskem (alespoň ty, které jsem viděl), tak toto je naopak poměrně zdařilá fantasy - i když jako nehráč, jsem se zejména v názvech celkem ztrácel. Ovšem Pán Prstenů a Hobit je někde úplně jinde... viděno v kině ve 3D...60% (co se týče pokračování očekávané americké výdělky tomu moc asi nepomůžou-odhad) ()

Blazin

Zase jsem se po delší době rozhodl podívat do kina a opět jsem nelitoval :-). Warcraft velice mile překvapil, nejvíce asi efekty, ty byly super, mile překvapil i děj, který byl lepší než jsem čekal. Tohle se opravdu povedlo, už se těším na další díly :-). ()

mazadlo

Některé nutné filmové změny oproti původnímu příběhu mě vyloženě otravovaly. Na druhou stranu drží to pospolu a není to fantasy typu "pán prstenů" což mi lahodí. Jinak totiž fantasy očividně nesnáším neb u něj vždycky usínám. Bude potřeba ještě hodně věcí dobrousit ale trilogie by vzniknout mohla a na další díly jsem náležitě zvědavý. Upozorňuji, že jsem Warcraft hrál takže jsem zaujatější než ti co ani neví, co je ork. A jakožto hráč jsem se v příběhu orientoval dostatečně. Naopak jak říkám...dokonce jsem viděl filmařské dloubání do hotových věcí, které bylo občas zbytečné. Například Lothar vs Garona. Ale udělejte si názor sami. (Kdyby se víc věrně drželi posledního strážce - té knihy - tak by to podle mě bylo ještě epičtější byť scény by byly komornější) ()

Oňďo

Po včerajšej projekcii v Cinemaxe si na tento film neviem spraviť názor. Podľa recenzíí a komentárov od užívateľov som šiel v očakávaní do kina na poriadnu fantasy od skončení Hobbita. Už teraz musím povedať že na Stredozem sa to nechytá. Na Warcraft mi najviac prekážal fakt že to nemá vyslovene fantasy žáner. Neviem prečo ale videl som tam zmes Seventh Son a Eragon a navyše tomu nepomáha ani fakt že všetko je tam počítačové. Viem, Warcraft sa ani inak natočiť nedá ale nebolo dávno kedy bolo vyčítané Peterovi Jacksonovi že z Hobbita spravil jeden veľký digibordel. Ale čo sa týka samotného filmu, musím povedať že po 24 hodinách čo som si ho nechal uležať v hlave na mňa zapôsobil. A neviem sa dočkať domácej projekcii bez chrúmania pukancov a debilného smiechu ľudí okolo mňa ()

LuckyStar

Pravděpodobně nejsměšnější casting a herecké výkony co jsem kdy viděl ve vysokorozpočtovém filmu. Velká jména z vesmíru Warcrafta jsou hrána buď adolescenty (Khadgar), herci, co netuší, co hrají (Medivh) nebo nulovým charismatem (Vrynn, Lothar). Triky orků nudné (14 let starý Glum z Dvou věží stále lepší!), výprava nulová, scénář nulový, akce nuda. Film, na který se čekalo 10 let a vypadá hůř než veledíla od Uwa Bolla. Fantazie. Dost možná také finální tečka pro Blizzard, který se, i se spuštěním infantilního a špatného Overwatch, definitivně zařadil mezi zpátečnické tvůrce bez snahy tvořit něco navíc. Kdo by to kdy čekal. ()

Magika82

Jelikož jsem hru Warcraft nikdy nehrála, není má kritika snímku tímto ovlivněna. Dějová linie sice někdy poskakuje kupředu rychleji, než-li by měla, ale je ucelená a tudíž dobře čitelná/sledovatelná. Kostýmy a kulisy se u živých herců v této fantasy podařily na výbornou. Bohužel, totéž nelze říci o práci animátorů. Místy barvili až přebarvili, ale po celou dobu jsem se nemohla oprostit od srovnávání s prací animátorů trilogie Pána prstenů, Hobbita a zvláště pak Avatara. Za těmito veledíly filmové fantasy/sci-fi tvorby, tento filmový počin animačně pokulhává na obě nohy. Nicméně, sečteno a podtrženo: Rozpočet na snímek dělal zkrátka své, ostatně totéž vidíme i u České kinematografie posledních 20 let. Leč snaha se cení ač práce studia animátorů lavíruje mezi dobrou a dostatečnou, a jak již jsem uvedla, dějová linie je rovněž dobrá. Kostýmy a kulisy jsou na výbornou. Přesto zprůměrováno, jedná se o mírně nadprůměrné fantasy, které nás starší neurazí a děti jistě zaujme. Výsledkem je tak 60% a tedy 3 hvězdy. ()

H4ku11

Má to neuveriteľné do očí bijúce, niekedy aj boliace nedostatky, ale je to Warcraft! Stačí mi pár bojových scén a srším spokojnosťou. ()

Dallas

Hru som nehral. Nedávno som čítal Posledného strážcu (jedna zo série Warcraftových kníh), ktorýho dejom je práve najviac inšpirovaný film. Knižka bola super a tak som aj veľmi tešil na film. Film ako to už býva nie je presne podľa knihy a mne to vôbec nevadí. Som fanúšikom fantasy a toto je fantasy ako má byť. Aj keď sa jedná isto (len) o úvod do dlhej série, tak je tu všetko čo tam má byť. Konečne ide z wizardov rešpekt. Herci (teda tí živí) sú vybraný veľmi dobre. Tí CGI sú geniálny. Fimmel (Lothar Anduin) tu síce hrá Ragnara Lothbroka, ale to tak isto vôbec nevadí. Presná hudba a príbeh, z ktorého je tu síce ešte len ždibíček z filmového Warcrafta robia perfektný začiatok do obrovského fantasy sveta. 85% ()

Mikino00

Ve všech ohledech z filmu kouká počítačová hra, ať již vizuálně (herci snad neopustili studio), či dějově (přímočarý lehce tupoučký příběh). Jako letní zábava i se svými vadami na kráse film obstojí. Dobrá byla volba seriálových neokoukaných herců. ()

God of War se oficiálně dočká seriálu

God of War se oficiálně dočká seriálu

15.12.2022

Ačkoliv se Amazon již před pár měsíci přihlásil o adaptaci herní série God of War, americký streamovací gigant (na území Spojených států dokonce služba s největším počtem předplatitelů) si oficiálně… (více)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy