Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

Hydr0gen

Silne anglicke prizvuky delaji alespon tretinu cele svandy, nicmene bizarni figurky zahrane casto neokoukanymi herci a Ritchiovo klasicky naslapnute tempo se postaraji o kopec zabavy. Hlasky a cerny humor samozrejmosti. ()

RobbieM@N

Guy Ritchie se v každém záběru snaží být stylový a ještě víc stylový, spolu s hudbou mu to občas jde, ale jako celek je to prázdné, moje nezalíbení v tomhle filmu hodně omlouvá celková antipatie k Ritchiemu, prostě se mi jeho styl natáčení a odvyprávění příběhů moc nelíbí, za zmínku stojí výborný Mark "Archie" Strong a děsivý britský přízvuk. ()

snakepit

Guy Ritchie je späť vo veľkom štýle a opäť sa vracia k tomu, čo mu ide najlepšie - drsné čierne komédie z londýnskeho podsvetia. Šialený strih a kamera, zamotaný príbeh a kopec vedľajších postáv s nenormálnym cockney dialektom - jeho rukopis je jednoducho rozpoznateľný už od úvodných titulkov. Guy skutočne aj teraz stavil na overenú istotu a aj keď som si viackrát povedal, že toto som už niekde videl, vyšlo mu to minimálne na 85%(a vďaka Thandie Newton by som hádam ešte tých 5% pridal ;)). Každopádne odporúčam nielen jeho fanúšikom, lebo toto je ozajstný Rock N' Roll!! ()

Plastík

Dal bych klidně i 7 nebo 10 *. Prostě pěkný. Rychlý, dobrý střich, a hlavně zase výborně promotaný - bez uzlů, který nejdou rozmotat. Takže tak ()

glide4ever

Skvělá akce plná černýho humoru, skvělých herců, má výbornou režii, brilantní střih a pokud mě nápis před záverečnými titulky neoklamal, bude i pokračování s pravým ROCKnROLLA! Film přesně podle mýho gusta. ()

honeybunn2

Guy Ritchie znova predviedol svojsky štýl, neskutočný strih, parádnu hudbu, obsadenie ktoré je na jednej strane prekvapujúce, ale na strane druhej úplne sadne. Ale ja tak na celom filme boli najlepšie hlášky, akcenty niektorých vedľajších postáv a taneček Mr. One – Two. 4 hviezdy. ()

vitac.

Koukat se na RocknRollu dalo, ale čekal jsem víc. Mnohem víc. Co mě nezklamalo? Thandie, muzika, jizvy po granátech a procházka po trati, "Když se na nic neptáš, nedovíš se lži". Zbytek nemastný, neslaný. Komedie? Počet mých úsměvů by se dal spočítat na prstech zaměstnance pily před důchodem. Současný Guy - méně vtipu (a to mu mám za zlé nejvíce), méně akce, méně dynamičnosti, ovšem také stejné kvantum rychle představených postav a zamotaný děj (ale až na drobnosti jsem se neztrácel). Takže za slabší tři. ()

Cortesz

Guy Ritchie se vrátil, a to ve velkém stylu. Vrátil se k žánru, který mu jde nejlépe, a i když nejde o jeho nejlepší snímek a Sbal prachy a vypadni a Podfu(c)k se nevyrovná, tak se ale rozhodně zařadí na pomyslné třetí místo za tyto dva skvosty. Děj už sice není tak zamotaný, spíše je více přímočarý, ale dojde opět na pár zvratů, zamíchání se v ději, ze kterého vznikne pár situací, které stojí zato. Herecké obsazení je bez chybičky, sice chybí Jason Statham, ale zato tady je moula Gerard Butler a celá ta jeho banda, která pro prachy udělá vše a starají se o největší srandu snímku, Tom Wilkinson, Karel Roden a mnoho dalších, kteří stojí za povšimnutí a každému je vymezen potřebný prostor. Ještě bych vyzdvihl přesně vybraný soundtrack, kterej je posluchatelnej i jen tak bez filmu. Doufejme, že titulek na konci filmu byl pravdivý a "Real Rocknrolla" se vrátí s pokračováním. ()

nicolarsen

Guy Ritchie potvrzuje, že je Versace mezi režiséry. Opět stylová podívaná. Děj snad mohl být ještě našlapanější, ale kompenzují to silné pasáže. Karel Roden se dle mého názoru zbytečně snažil o anglickou výslovnost, jako RUSKÝ magnát to mohl víc "odfláknout" :-) 80% ()

jayman

Skvelé. Len tomu treba dať čas a možno aj druhú šancu. Po nej mi to stále príde ako hra príliš veľkých rýb na úkor pouličných punks, s oveľa menším počtom cool postáv ako v Snatch-i, menej hlášok a zapamätaniahodných scén, žiadni dvorní herci (Vinnie Jones!) a navyše aj slabší soundtrack, ale páči sa mi to. Je to Richie, má to štýl! A o ten v jeho filmoch ide. ()

RedRain

Slušná zábava, to ano, ale kvalit filmů Sbal prachy a vypadni a Podfu(c)k RocknRolla nedosahuje. Doufám, že Ritchie příjde ještě s něčím lepším, má na to. ()

koudi

Ritchie si drží svůj neotřelý styl. Bohužel příběhově už ne tak vybroušené jako Snatch nebo Lock, Stock and Two Smoking Barrels, ale pořád splňující kvótu směsice akční, gangstarské a hláškové komedie s charismatickými postavami. Od rocknrolly sice čekáte něco víc, ale myslím, že se povedl. ()

soldiersn

Chtěl jsem další gangsterku, pobavit se jako u PODF(U)CK a LOCK, STOCK AND TWO SMOKING BARRELS a to jsem dostal. O co víc nabyla má spokojenost, když v jedné z hlavní rolí byl Roden. ()

MikeMyers

Perfektní jízda, z ukázek mi to připomínalo Sejmi Eso a je to takovy podobny styl hodne sem se bavil, ovšem pátá hvězdička chybí. Skvele rozjetej pribeh a spousta veci ale jaksi takovy nedokonceny nektery veci nedotahnuty.mohlo to být ještě lepší.Filmek na odreagování všem doporučuji :) ()

Mr.Roman

Síce slabší rozjazd, no o to veľkolepejší dojazd. Guy Ritchie je späť a daroval nám po Sbal prachy a vypadni a Padfu(c)ku obdobný film, ktorý je síce na niektorých miestach a ohľadoch slabší, na na tých ďalších lepší a hlavne údernejší. Parádna štýlová jazda. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)