Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

genetique

Príjemné osvieženie na poli tuzemských komédií. Už začiatok na mňa pôsobil ako nezáväzný letný flirt, po ktorom je ťažko povedať, kam to celé bude smerovať. Či k vážnejšiemu stretnutiu, alebo sa pôjde na pohárik a skončí to len jednorázovou záležitosťou. Režisér zvolil pre príbeh variant druhý a film tak aj pôsobil. Nerozvážny dej striedal situácie a scény, kde čistokrvnú komédiu miestami pretlačila znesiteľná romantika, či menej hodiaci sa sentiment a trpkosť. Vtipné scény profitovali hlavne z atraktívneho prostredia a ani vtipná policajná zápletka nemohla nič pokaziť. Škoda, že sa nekonal väčší útok na bránice divákov, s výsledkom som však spokojný. 70%. ()

StarsFan

Moc příjemné. Takový Dobrý ročník po česku, trochu víc komediálních scének, trochu méně vážnosti, stejná pohoda. Navíc je to konečně film, kde nevidíte ty samé obličeje počád dokola, naopak se vám snaží mladé herce, jejichž jména jste stokrát před tím pravděpodobně neslyšeli. U mě to úplně neplatí, Lukáše bych asi mohla považovat díky sestřičce za vzdálenějšího známého, o to víc si ale cením, že hlavní role nevybrala dvojice Kotek & Mádl. ()

betelgeuse

Řemeslně zfušovaná a hlavně tragicky vyprávěná folklórní komedie (obsazená Pražáky!). Režisér neumí vyprávět scény, ani v rámci scény. Amatérské video. ()

Arachneuss

Jak to asi tak popsal další člen rodiny: "Ten film je hlavně o tý krásný Moravě a víně. Hádek a ostatní hrajou fakt hezky, i když ten příběh je takovej... no... pitomoučkej" Na Bobuli jsem šel do kina plný očekávání z Atentátu od Kryštof a krásných obrázků. Musím říct, že spolu s Kamarazovi je toto nejlepším film z české produkce roku 2008. Vizuální a příjemná stránka filmu (krásy Moravy, možná tam jednou pojedu, abych si užil to víno) si mne podmanila. Příběh je klasika a použití love story o „jak kluk štěstí našel a uvědomil si co je správně" sice připadá ohrané, ale v podání herců jí rád uvěřím. Hudba je samozřejmě bez námitek. Když se to vezme okola a dokola, Bobule je naprosto fantastický debut, když vezmeme v potaz fakt, že se k ní Bařina dostal jen díky "Bóóóóbika" reklamě. ()

NinadeL

Bobule jsou naprosto typický příklad toho, že poměrně slušný film, nic zvláštního, ale přesto funkčního, je v našich končinách považován za něco veleúspěšného. Což je naprosto tragické. Namísto toho, aby byli všichni rádi, že vznikla jedna vcelku přijatelná letní záležitost, musíme útrpně sledovat, jak se původní skromný nápad mění na nepříliš zdařilou trilogii plnou nesmyslů a kýče. Je to škoda, protože Bařinova jednička byla alespoň v jednotlivostech zajímavá. Leč snaha navázat na novou tradici porevolučních letních hitů ve stylu Jízdy se zatím zdá být poněkud mimo možnosti současných tvůrců. ()

sud

A pak že u nás nemůže v současné době vzniknout obyčejná pohodová letní komedie s jednoduchým, ale nevtíravým humorem, natočená s jedinou ambicí - uvolnit se a pobavit. Vytýkat lze mnohé, ale klady převažují. Sympatická dvojka Hádek - Langmajer, herečtí veteráni (Lubomír Lipský, Václav Postránecký) v zajímavých rolích a Tereza Voříšková není jen krásné křoví, ale umí i hrát. 75%. ()

viperblade

Pokud jsem Grandhotelu dal 4 na hraně, tady to jsou čisté, možná i něco víc, než 4. Hodně příjemný snímek z prostředí českých vinic. Hádek se snaží seč mu síly stačí, ale stejně si myslím, že jej zastínil Lukáš Langmajer, bratr známějšího Jiřího. Opravdu pěkný film. A pokud se po něm napijete vína či burčáku věřím, že si jej vychutnáte víc. Opilý řidič, veselý vrah. ()

castor

Bokovka? Dobrý ročník? A není to jedno? Ač nejsem příznivcem české kinematografie, tak se tu a tam objeví něco, co ve mně vyvolá zvědavost. Dějově nejsou Bobule nic moc (jistý pražský švihák fušuje do realitního světa tak vehementně, až po něm jde kriminálka, zašije se u dědy na venkově, kde se blíží sklizeň i sbližování s místní kráskou – a vše, co mu přijde do cesty, řeší trochu banálněji než by se dělo ve skutečném životě), formou si ale leckoho získají. Malebná krajina jižní Moravy, scény nasáklé vínem a vizuál, který v tuzemské kinematografii dlouho nebyl. A pokud nebudete brát Bobule jako vyloženou komedii, zachutná vám.. a příliš neztrpkne. Navíc oceňuji, že debutující Bařina nepovažuje diváky za úplné idioty, nenutí je rudnout hanbou v sedačkách, drží si relativní nadhled a vyvaruje se „janákovským“ úletům (úplně si vybavuju, jak mi jedna spolužačka ve škole zarputile nutila, jak silně v ní Snowboarďáci vyvolali takovou tu nostalgii sjezdovek.. inu, to právě Bařina nabádá k otevření nějaké té dobře vychlazené lahvinky)!! Herecky si snímek drží slušný standard, Hádek i mladý Langmajer slušně zvládají komediální timing, Terezka Voříšková skoro nemluví, ale za to nechá mužského diváka několikrát zasnít nad tím, jaké by to bylo na vinicích zestárnout a díky některým na české poměry netradičním momentkám odpustíte leccos okolo. Jen je obrovská škoda, jak režisér celou látku zbytečně drolí (postavy mizí, jiné o mnoho zbytečnější se objevují), jak potencionálně silné scény odbývá, některé jakoby chtěl mít brzy z krku, další mohly mít mnohem hlubší emoční dopad na diváka (třebas postelová scéna s peřím) a některé vyloženě ruší navozenou atmosféru. V lecčems je to škoda, ale na druhou stranu, buďme za Bobule (a Richarda Krajča) rádi!! *** a krapet víc.. ()

Rex Mundi

Pozerateľne príjemná romantika, poetika a idylka v jednom. Trochu síce naivná a vypočítavá... ale nikto nechce, aby som sa nad Bobuľami filozoficky zamýšľala, všakáno. Na oddychové pozretie to bolo celkom fajn. Tak 2 a pol *, nech to nepreženiem. ()

D.Moore

FIlm, od kterého jsem nečekal nic zvláštního, nijak zvláštní nakonec taky nebyl. Na tři hvězdy ho pro mě vytáhla moravská krajina, kterou miluji, Tereza Voříšková, kterou nemiluji, ale kdybych mohl, tak bych určitě miloval, a zásluhu má i Lubomír Lipský. Bobule mají hezkou náladu, konec léta z nich skoro dýchá... Ale jen skoro, protože pořád máte pocit, že si spíš listujete časopisem plným fotografií, než, že "jste na hodinu a půl přímo tam". ()

MM_Ramone

Dozaista nie som žiaden vinársky gurmán. Ťažko by som odlíšil bežnú, konzumnú sračku od drahej, odborníkmi uznávanej odrody. Pri tomto alkoholickom nápoji rozlišujem len dve skupiny: biele a červené. To však ešte neznamená, že by som nedokázal oceniť dobre natočený film s touto tématikou. Avšak to čo mi ponúkol režisér Tomáš Bařina, v komédii "Bobule", ma moc neoslovilo, nezaujalo ani nepobavilo. Najviac som bol nespokojný s úplne nesprávnym typologickým výberom hercov. Väčšina z nich sa na svoje úlohy vôbec nehodila. O tom, že niektorí sú absolutné herecké drevá sa nejdem radšej ani širšie rozpisovať. Uvediem len jeden príklad za všetkých - Lukáš Langmajer. Ten tam nezahral poriadne ani prd. Je to ešte horší herec ako jeho starší brat Jiří. Scenár filmu je planý, kĺže po povrchu, vôbec nejde do hĺbky. Ku postavám som si nenašiel žiaden vzťah. Hudobné podklady sú nevýrazné, soundtrack nudný. Najsilnejšou stránkou tohto titulu je kvalitná, širokoúhla kamera. ** ()

Niktorius

Tomáš Bařina natočil materiál pro trailer, ne film. Pár pěkných, barevných a prosvícených záběrů, po jejichž zhlédnutí člověk chytne slinu, ale pak si naštvaně odplivne, když vidí celek, protože nad rámec oněch jednotlivých záběrů si film nedovede udržet náladu, tempo a vpodstatě vůbec nefunguje. Místo toho aby režisér ovládal styl, styl ovládá jeho a Bobule zoufale úpí v područí reklamní estetiky a několik "vtipných" scén těží ze známých anekdot, jako by šlo o nějaký Kameňák . Nad strašlivě chtěným rozdělováním Čechů na "moraváky" a "pražáky" bych oči přivřít dokázal, ale nad řemeslnou neschopostí nemohu. ()

Spooner

Překvapivě vcelku příjemný český film o víně. Dobrý ročník to sice není, ale na naše poměry je více než vydařené. Výborná kamera krásně zachycuje krásy moravského kraje, pořád se tady pije a Voříškové to po celý film velmi sluší. A má to takovou tu pohodovou atmosféru, že u toho člověk jen vypne a zavidí hrdinům tolik toho dobrého vína. A Tomáš Bařina na mě působí jako čerstvý vítr do české filmové společnosti. Jen, aby se nevyčerpal tak rychle, jako třeba Janák. To by byla škoda. 70% ()

Davies182

Jeden z mých nejhorších kinozážitků. Hádkovo herectví mně bůhvíproč hrozně vytáčí, byla to děsná nuda a jediné plus si zaslouží scénky s policisty a krásná Voříšková. Langmajer mladší pak v sobě tátu nezapře. Naštěstí. ()

Ony

V létě se mi špatně dýchá a po víně je mi blbě. Ovšem to je můj problém a jsem ochotná si to u filmu odmyslet. Jenže! Prožila jsem něco daleko horšího. Z té zoufalé topornosti, nudy a přearanžovanosti mi praskaly nervy a kameněly vnitřnosti. Oceňuji snahu o vkusný žánrový film, to ano. Jenže ta snaha je příliš viditelná a její výsledky nepatrné. ()

Xmilden

Příjemná reklama na vinařský jihomoravský kraj. Tereza Vořísková je absolutní neherec. Lukáš Langmajer nesympatický až na půdu. Hlavní hrdina takový nijaký trouba a režisérsky to taky není kdovíjaká hitparáda. Naštěstí od filmu nešlo očekávat nic jiného než lidovou zábavu pro nejméně náročné a to Bobule splňují. 50% ()

-bad-mad-wolf-

Ukrutná nuda. Smíchu jsem se bránit nemusel, nezaútočil ani jednou. Pár letmých úsměvů jsem si sice vypůjčil, jinak tu ale kromě hezkého prostředí a příjemné hudby nestojí nic za řeč. ()

lesumir

Po několika letech český film, který mě naprosto dostal a nepotřeboval jsem v sobě mít ani dvoječku ryzlinku. __ Terezka je krásná a její hluboký hlas mě dostával víc, než krásné obrazy přírody, pohodová muzika nebo rádoby moravský humor, který si čecháčci přebrali po svém. Tak nebo tak, líbilo se mi to. Moc. ()

Ampi

Podle komentářů rozporuplný film propagujicí víno, Jížní Moravu a léto. Byť nejsem z Jižní Moravy a jsem teméř abstinent, tak davam pozitivní hodnocení. Už za humor, Terezu Voříškovou a další herecké představitele. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček