Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

Hedka

Nie je až taký krásny, aby som mu mohla dať maximum, ale vďaka pro-life zameraniu je nadpriemerný. A tým bol aj herecký koncert hlavnej hrdinky. ()

MikeCool

Famózní výkon Ellen Page, jakožto těhotné šestnáctileté dívky. Příběhově je film úžasný. Líbí se mi, že téma jako předčasné těhotenství se může podat formou komedie. Zlatým klenotem tohoto snímku je bezpochyby přepychově úžasná hudba. (např. Barry Louis Polisar - All I Want Is You, The Moldy Peaches - Anyone Else but You) ()

boshke

Chápu, že vy ženské za to nemůžete. Že nejednáte racionálně, když vám začnou tikat biologické hodiny a vy nemáte co kojit a přebalovat. Z Vanessy však šel opravdu strach... Plus za Batemana, kterého mám film od filmu raději, Elleninu sympaticky jinou Juno, Michaelového (post)panického Bleekera a další obsazení, lehké mínus za poněkud vlezlou hudbu... 70% ()

Kothy

Super ironická komedie. 16-ti letá holka hláškuje jako Woody Allen. Je to fakt sranda. Není jednoduché se s těhotenstvím vypořádat v tomhle věku. Ellen Page je vážně skvělá. :) Michael Cera se tváří klasicky jako pako. "Dáš si něco? Jo, dvojitou vodku s ledem." :D ()

teutates

Z celého tohto snímku mám fajn pocit.Milé prekvapenie na"dobrú noc"!V celku dosť dobrá psychologická sonda,ktorá pobaví,zarmúti...možno snaha o nejaku výchovu...?Proste pán Reitman opäť žiari tak ako Ellen Page.Myslím si,že sa nám pred očami rodí nová hviezda..!Juno je vážne prevedenie ako sa patrí.Ironicko satiricky ladená atmosféra,ktorá nenecha chladným!Silné 4* ()

swamp

Kdyby Juno byla jakákoliv, nemůžu jinak než 5*. Platonická láska je svině a Ellen Page je charismatická jak pomerančový tic tac, žluté štulpny a potítka. Ne, neberte mě vážně. :D Zkrátka je to oddychový filmek, který potěší. TEČKA ()

oje

Nevím v čem je problém, ale Juno mě naprosto ničím nepřesvědčil o oskarových ambicích. Na celém snímku mě pobavil pouze moula Cera. Oproti tomu Page, jejíž výkon byl fajn, ztvárnila postavu oprsklé puberťačky, která nerozesmála a nebyla mi moc pochuti. Vzhledem k situaci předváděla až přehnaný nadhled. Příběh byl přirozený, v čemž tkví výhoda v jeho lidskosti a nevýhoda v tom, že se nedočkáme čehokoliv neočekávatelného. Po citové stránce mne snímek jen tak lízl, zvláštní poetiku jsem v něm nenašel a tak ho jako víc než nadprůměr neshledávám. Dívkám by se snad zalíbil spíš. Veselejší alternativou příběhu o těhotenském omylu je komedie Zbouchnutá. Alternativa: Knocked Up. ()

tukomaster

Pěknej indie film, s příjemným soundtrackem. Škoda, že scénář nebyl napsán o něco lépe, protože takhle se film mění pouze na one-(wo)man-show v podání Ellen Page, což samozřejmě nevadí Ellen je prostě dokonalá, ale žádná z ostatních postav už není ničím zajímavá. 65% ()

predators

Nebýt posledních 15 minut, jdu s hodnocením ještě níže. Vůbec se nejedná o teenagerovskou komedii, protože to komedie není...já jsem se nezasmál ani jednou a asi v půlce jsem se rozhodoval, zda se na tu těhotnou puberťačku dodívat:-) Naštěstí vše dopadlo, tak jak sem předpokládal a upřímě, nedovedu si představit, že by závěr dopadl jinak:-)25% ()

nascendi

Mám z tohto filmu pomerne rozpačitý dojem. Je klasifikovaný ako zmes komédie, drámy a romantického filmu. Je to možné, ale všetkého je tam akosi pomenej. Je to komédia bez smiechu, dráma bez napätia a romantika bez sĺz. Pozerá sa na to bez problémov, príbeh je pomerne jednoduchý, konanie postáv z väčšej časti uveriteľné, herecké výkony síce nie na Oscara, ale ani podpriemerné, len na konci premietania som pomerne dlho a bezvýsledne uvažoval nad prínosom tohto filmu. ()

Tomco

Ellen Page je mladá žaba, ale po Hard Candy ma po druhykrát presvedčila o tom, že s ňou treba do budúcna rátať. A vyzerá to tak, že bude jednou z popredných herečiek najbližších rokov. Kvality na to má. Prekvapuje ma ako dokáže stmeliť aroganciu, zrelosť a nevinnosť do jedného. Keby mi niekto narýchlo prerozprával dej tohto filmu, len veľmi ťažko by som uveril tomu, že to nebude ďalšia z lacných amerických komédií. Juno je však inteligentný film, miestami vtipný, miestami vážny, ale vždy namiešaný v správnom počte a poradí. A tak to má byť. ()

Slarque

Černý kůň oskarového večera je vlastně dokonale vybroušeným drahokamem. Od opravdu inteligentního (a přitom vtipného) scénáře přes výborné herecké výkony všech (!!!) herců až po citlivou režii se smyslem pro tempo, detail i atmosféru. A protože se evidentně odehrává ve světě, kde nic není tak dokonalé, jak se zdá, může si dovolit skončit mega-happy-endem. Zlatým hřebem toho všeho je samozřejmě Ellen Page, do jejíhož fanklubu se hrdě hlásím. Tahle malá Kanaďanka dokáže zahrát puberťačku s takovou přesvědčivostí, že divák ani nepřemýšlí, jestli se vlastně na svůj věk nechová až nebývale rozumně. Jednoznačně jeden z nejlepších filmů roku! ()

Arsenal83

Až s údivom sa človek pozerá, že dievča, ktoré vyzeralo ako krásny potenciál, sa zmenila na chlapa a našila si vtáka. A dokonca vo filme zabojovala o tehotenstvo a dnes chce oplodňovať sám či sama. Kedysi sa črtalo posolstvo, dnes je to už len pokrytectvo. ()

Vitason

Jasně, má to milý a zajímavý scénář. Jasně, má to zručnou režii, která si hraje s jednotlivými charaktery. Ale obojí by možná zapadlo, nebýt naprosto okouzlující Ellen Page, která se snad pro to stát se těhulkou Juno narodila.Určitě tu holku teď uvidíme častěji. A stejně jako si dám pozor na její příští film si nenechám ujít ani další film Jasona Reitmana, který filmem Juno jen potvrdil svůj skvělý výkon z Thank You for Smoking. Juno také nabízí zajímavou hudbu a spletité charakterové cestičky, po kterých si k sobě postavy hledají správnou cestu, ale to celé je možná až moc zaměřená na titulní hrdinku, takže prakticky žádná jiná postava nedostane výraznější prostor. To platí hlavně u taťuldy Michaela Cery. Je to velice milý, úsměvný a hlavně hřejivý film, který mě ale úplně na lopatky nepoložil. Přesto mě na celý den naplnil takovým bezstarostným pocitem, i když zase né tak bezstarostným, abych si příště nevzal kondom:-) Takže za 4* ()

Bachy

Malý, milý, skvělý, chytrý film. A je moc dobře, že byl natočen. Jason Reitman mi sedí a rád budu sledovat jeho další počínání. Opět je to takové přemýšlení a uvažování nad problémem se spoustou rad okolo a opět je to hlavně skvěle natočeno. A stejně jako v Děkujeme, že kouříte a Lítám v tom je zde J. K. Simmons a je úžasný jako všude jinde. Úžasná kamarádka, úžasní rodiče a jde všechno "snadno". Trošičku mi trvalo, než jsem se do filmu dostal, přeci jen Clooney i Eckhart mě vtáhli do snímku první větou, ale i v Juno se to zlomilo poměrně krátce. Proč nedám plné hodnocení? Oba jmenované snímky režiséra Reitmana mě nutily přemýšlet ještě notnou chvíli po skončení. Druhá věc je, že mi občas Juno přišla přemoudřelá a extra sympatie jsem k ní necítil. Ale to je zatraceně málo negativ, takže vřele do toho. ()

Rocky62

Lítám v tom a Děkujeme, že kouříte jsou filmy, na které rád vzpomínám, neboť jsem si na nich pochutnal, jak na svíčkové s dvanácti. Stejný kolosální zážitek jsem čekal i zde, leč marně. Především mě nedokázal chytnout samotný děj, na čemž se podílí má bezmezná averze na haranty, tudíž těhotenství jako téma mi zkrátka nic neříká a onu inteligenci, kterou se mohou pyšnit výše zmiňované filmy jsem tu postrádal. Postava Ellen Page je pro mě docela iritující...vlastně žádný z herců na mě nedělal dobrý dojem, ale přesto mám pocit, že si takový film zaslouží trochu objektivní pohled, proto zůstávám díky samotnému závěru na 3* a podíl má na tom i závěrečné kytarové duo, což mě jakožto kytaristu zaujalo. ()

Happens

Nějak nemůžu opomenout fakt, že to celé bylo reklama na adopci jakožto řešení nechtěného těhotenství, v Americe moderní, tam ale nezkoumají, jak náročné na organismus takové těhotenství (v takhle mladém věku obzvlášť) může být. Takže za tohle strhnu jednu hvězdičku, jinak hlavní hrdinka nezklamala, drama podané takovým tím lidským/komickým pohledem. ()

LoLaa

Tenhle film mám prostě hrozně ráda.. není sice ani zdaleka dokonalý, ale má všechno, co na filmech tohoto typu mám ráda. Skvělá hudba, herci (kéž by Ellen nikdy nevyrostla a hrála jen tyhle teenagerovské role), příběh a konec, který mě překvapil (čekala jsem, že si nakonec dítě nechají), ... Zatímco jsem snímek dříve viděla několikrát v původním znění s titulky, tak dneska jsem ho shlédla na Barrandově s českým dabingem a musím jen znova zopakovat, že dabing úplně tento film ničí. Nesnáším hlavně dabing Lucie Vondráčkové a chudák Ellen, při svém hereckém výkonu si takový hlas opravdu nezaslouží!! ()

Tommy987

Myslím, že mám do zbierky ďalšiu obľúbenú herečku, ktorú budem veľmi sledovať :-). Pred pár dňami sa mi Ellen Page v Hard Candy predstavila ako dievča mnohých tvárí, ktorá vie pôsobiť rovnako prirodzene ako "milé 14-ročné dievčisko, pokúšajúce sa o flirt so starším" aj ako "takmer komiksovo pomstiteľská bad-ass-girl s jemnými náznakmi sociopatie" (mimochodom ten čercený svetrík s kapucňou jej zostal aj teraz v Juno) a v tomto filme to len potvrdzuje - jej Juno je jednou z najsympatickejších postáv, s ktorými som sa v poslednom čase "stretol" a nemalý podiel na tom má práve prirodzený a s neskutočnou ľahkosťou podaný herecký prejav Ellen (and the Oscar goes to...). Juno je taký ten typický (nie v zlom) malý indie film stvorený pre festivaly typu Sundance, pri ktorom je jasné, že svetová (obzvlášť tá americká) kritika bude nadšená (u Eberta film roka 2007)... a ono to fungovalo aj na mňa. Film je veľmi silný v detailoch, či už ide o menšie väčšie situačné alebo formálne vtípky alebo o hlášky či vyústenia jednotlivých scén, všetko ide na jednotku. Za pozornosť stoja aj herecké výkony aj vo vedľajších úlohách, pričom obzvlášť skvostný je J.K. Simmons v úlohe (starého) otca, ale svoje party slušne odohrali aj manželia Loringovci v podaní Jennifer Garner a Jasona Batemana. Na filme mi vadili akurát dve veci, resp. postavy - prvou je kamarátka Leah, ktorá je síce aj so svojou kockovanou minisukničkou "incredibly hot", ale jej "cheerleaderovská" povaha mi do prostredia Juno proste nesedí; druhou problematickou postavou je Bleeker, síce výborne zahraný Michaelom Cerom, osvedčeným už zo Superbad, no vadí mi, že je až príliš zdôrazňované o akého "týpka" ide (šialený bežecký dres so šortkami, ešte šialenejšia čelenka, ktorú si z nepochopiteľných dôvodov skoro ani nedáva dole z hlavy, neustále "hapkanie" atď.). Napriek tomu sa mi film nesmierne páčil a myslím, že si ho čo nevidieť pozriem opäť... už len kvôli tej Ellen... 9 / 10. P.S.: Po druhom zhliadnutí zážitok z filmu ešte zosilnel. Deviatka zostáva, no už zaokrúhlujem hore - a to už definitívne :-) ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009