Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 10/10 Efekty 8/10/// +Juno, teda vlastně Ellen Page, Michael Cera a další herci, kupodivu velmi chytlavý, originální a melodický soundtrack, zvláštní příběh, příjemný zážitek -zápory se hledají težko, mohlo mě to ještě víc sebrat, některé části filmu byly možná moc obyčejné (normální)/// Juno je úplně jiný film než všechny ostatní a všechny předešlé co jsem viděl. Hodně jsem tomuhle filmu fandil a taky jsem od něj hodně očekával. Sice se nedá říct, že by mě totálně uhranul, ale svoje kouzlo má. Je tak trochu zvláštní, jak prostředím, tak i chováním hlavní hrdinky (té především), kterou si ale nelze nezamilovat. Prostě výborná postava, skvěle zahraná i napsaná. Nevím co na tom má větší zásluhu, ale Juno prostě zbožňuju. Michal Cera mohl dostat o něco víc prostoru, nebo mi to možná jen příjde protože má vedle sebe Ellen Page. Ať tak či onak i ostatní postavy byly moc hezky napsané. Dokázal jsem pochopit vztah hlavní hrdinky k Jasonu Batemanovi i vztak k otci a k nevlastní matce. U ní bych se na chvilku zastavil. Je to sice macecha, ale né ta Popelkovská, nýbrž normální nevlastní matka, která se chová přátelsky, za což jsem rád. A vlastně i za to, že jsem to konečně viděl. Výborný film./// Celkem 84%/// ()

Rosaviva

Film o 15 těhotný holce, co na tom je? Půvab Juno se nedá popsat slovy, ten film prostě musíte vidět abyste si ho zamilovali. Ellen Page je v roli Juno neodolatelná (oblíbila jsem si jí kvůli tomu). Nedivím se, že film dostal Oscara, právem si ho zaslouží 5* ()

Aky

Jednoduchý, ale velmi chytře vyprávěný příběh, jehož těžiště vězí ve všudypřítomné toleranci, která pomáhá všem zůčastněným dostat se přes jekékoliv, třeba i zdánlivě neřešitelné problémy. Kdo by třeba nechtěl mít takového otce? Co tenhle film dělá výjimečným filmem je pak Ellen Page. ()

Brygmi

Zamilovala jsem se. Je jí šestnáct, čeká dítě a jmenuje se Juno. Tahle prostořeká holka, která asi nikdy neslyšela o antikoncepci, si mě prostě něčím získala. Snad tím, že na těhotenství nenahlíží s fňukáním a hysterií, ale jako na něco, co se stalo a musí se to řešit. Cynik od přírody se slabostí pro jedno určité křeslo a béčkové horory. Juno prostě je (jak řekne později jedna z postav) jiná. A neplatí to jen pro samotnou hlavní hrdinku, ale i pro celý film. Nesnaží se nám předat moudra typu „udělala sis děcko, tak teď budeš trpět a tvůj svět se začne rozpadat“. Jenom vypráví. Mile, vtipně… ale přesto s hořkostí. A za použití perfektní hudby. Mott the Hoople, Sonic Youth, Belle & Sebastian a v neposlední řadě… „You're a part time lover and full time friend... Nanananananana... ()

Cappuccino

Cynizmus, ktorý nabudí radosť. Radosť, ktorú vytvára cynizmus. __ Cynizmus, ktorý rozsieva Juno (Ellen Page). Juno, ktorá sprostredkuváva sarkasticko-sexy-roztomilú postavu. __ O Oscaroch nemôže byť ani reč. To sa už "tí hore" naozaj pomiatli? Môžme sa baviť o neobyčajne obyčajnej komédii. O komédii, ktorá komédiou príliš nie je. O zložite jednoduchom a predsa krásnom príbehu mladého dievčaťa. Ale o Oscaroch? Decká, vážne nie. Tým však nechcem v žiadnom prípade poškvrniť kvality Reitmanovho dielka. Jednou vetou bez zbytočných objazdov okolo horúcej kaše - Primerane zábavná, nadmieru hláškujúca komédia, s roztomilou Ellen Page. ()

misterz

Nebolo to zlé, ale ani som neskákal nadšením na stoličke. Vlastne ma to obsahovo aj pocitovo minulo. Ťažko hľadať príčinu, film sa mi zdá hrozne nevýrazný, nemastný-neslaný. Komédia tu funguje iba prvých pár minút, potom sa snímok tvári ako dráma, ovšem na drámu mi to pripadá sterilné. Čakal som väčší vnútorný boj hlavnej hrdinky keď sa mala rozhodovať čo s tehotenstvom. To, že ostala tehotná akosi prekvapujúco ľahko znášala a ešte prekvapivo ľahšie našla aj východisko, ktorého sa už iba jednoducho (s malým problémikom) držala až do konca. Z toho logicky vyplýva aj absencia akýchkoľvek emócií. Nezasiahlo to hrdinku, tak prečo by malo mňa? :) Vidím to na čistý priemer. 60/100 ()

HAL

Juno mi připadá jako dokonalý příklad malého nezávislého filmu, který přitom ale není uzavřený jen malé skupince pokročilejších diváků. Jen se na provařená témata nechtěného těhotenství a prvních lásek na střední škole dívá pohledem, který je diametrálně odlišný od všeho ostatního - s laskavě ironickým humorem a intelektuálním nadhledem tak velkým, až místy působí trochu odosobněně, přitom se ale pokaždé dokáže vrátit do podoby citlivého a vtipného filmu. Ellen Page jako mladá těhotná studentka brilantně předvádí holku, která sice není nepřekonatelně krásná, ale je tak neuvěřitelně sympatická a správným způsobem trhlá a cynická, že by se do ní dokázal zamilovat snad každý... a hraje ji tak dokonale že i bez jakéhokoli přehrávání, jen s umírněným civilním projevem, jí není problém z očí vyčíst i velmi silné emoce. 9/10 ()

Aidan

Ano, i z hromádky lehkovážných sarkastických hlášek lze poskládat vlastně docela vážný film o odpovědnosti, který je natolik povznášející, že se vám po jeho zhlédnutí může - tak jako mně - stát, že se budete ještě celé odpoledne přihlouple usmívat na svět. Reitmanovi se podařil poetický mix ironického, dosti nevybíravého humoru s dramatem o poněkud urychleném dospívání. Zapomenout nelze ani na nápaditou výtvarnou stránku a na (z hlediska mého ne zcela standardního vkusu) skvělou indie popovou hudbu - nad snímkem se vznáší duch "Belle and Sebastian" (asi tak jako se Simon s Garfunkelem vznášejí nad Absolventem) a takové té trochu inťoušské adolescence. Vsadím se, že ve středoškolské třídě, kde by většina studentstva třeštila ze Snowboarďáů, líbila by se Juno tomu zbytku, těm pár ne-tak-úplně-cool lidem, co třeba ještě čtou knihy a u filmů myslí. Nu, ale jak vidno i my nenáctiletí, netěhotní muži jsme si přišli na své. Bylo to velmi milé překvapení. Za mínus považuji jen přehnanou wildeovskou bonmotovitost některých dialogů a občas až nepřirozené vrstvení duchaplných poznámek. Na Reitmanův další film se budu těšit.... ()

2-Xtreme

Wow. Ako keby nabehli s kamerou rovno do života nejakej 16-ročnej baby. Neskutočne reálne, milé... proste za plný počet. Dúfam, že to ocenia aj akademici. ()

liskam

Překvapivě inteligentní záležitost. A to po všech stránkách. Snad jen ten Michael Cera mi tam neseděl. Jinak bylo vše super. Za mě 85% ()

k212

Pohodově civilní záležitost, která skrz zručný scénář -jenž nemá tendence shromažďovat charaktery a repliky podléhající dnešní přetechnizované společnosti- a fundovaně úsporný režijní styl, naznačuje pár zajímavých myšlenek a nestandardních řešení. Dělá to však nenásilným a hlavně nedoslovným způsobem, takže každý si je musí přebrat sám. Toliko o lehce vybočujících šestnáckách, žlutých trenýrkách, starých křeslech a nedospělých dospělácích. 75% . Mimochodem ... rádi anti-folk, lo-fi, indie pop (nebo prostě a jednoduše pohodovou hudbu), pak je vidět a slyšet tento film přímo vaší povinností. ()

Payushka

Vim, ze vetsina lidi si z tohohle filmu odnesla neco uplne jineho nez ja - emotivnost, prijemny pocit na srdci, optimismus... Bohuzel to na me natolik nezapusobilo. Ano, Juno je moc prijemna zalezitost, ale ze bych z toho byla nejak supernadsena, to bohuzel ne. Ovsem prekvapila me Jennifer Garner, protoze po rolich Elektry apod. mi ukazala, ze vubec neni spatna. Uzasny mi prislo to "prozreni", kdy si nejprve myslite, jaka je to stihacka, a nakonec zjistite, ze je to uzasna zenska, co to ma v hlave srovnany. S mimcem v naruci vypadala nadherne :) ()

Aknah

Ale jo, jedná se o milou a rozpačitou komedii, která je vlastně jen dosazena do běžného života. Celkově na mě film působil opravdově, i když teda v 16 mít juniora, není o co stát a proto obdivuju její odvahu, že do toho šla, i její záměr dát miminko adoptivním rodičům, myslím si, že je to krásná věc, když to někdo takhle dokáže udělat. Tak chápající rodiče bych v tomhle průseru chtěla mít taky :-D Hlavní herečka byla naprosto skvělá, nemusím dodávat, že to byl takovej ,,týpek" v holčičím těle, skvěle mluvila a ten kluk, takovej ťulpas, no pár k popukání, ale to tomu všemu dodávalo ještě větší originalitu. Jennifer Garner už tady nevypadá tak mlaďoučce a je vidět rapidní rozdíl mezi herečkami, je dobře, že tu opravdu vypadá jako mamina. Byla to taková rozverná oddechovka :) ()

Sobis87

U některých indie filmů bývá problém s tím, že postavy tam jsou zvláštní, bizardní, z úst jim vypadávají vtipné, originální, ale taky velmi nepravděpodobné dialogy, a to všechno takovým filmům ubírá na uvěřitelnosti a všechny ty zvláštní figurky působí tak nějak odcizeně. Ovšem ne všechny indie filmy si kladou za cíl působit uvěřitelně a nechtějí po vás, abyste se vžili do postav, takže tohle rozhodně nemíním jako kritiku vůči žánru samotnému. Pokud jde ale o uvěřitelnost a sblížení se s postavami, v téhle oblasti Juno exceluje. Ve filmu se nepohybují žádné karikatury, ale opravdové charaktery, jejichž dialogy působí dojmem, že takhle nějak byste v podobné situaci mluvili i vy. A ikdyž žádná z postav zbytečně nehláškuje, je film přesycen vtipnými dialogy. Přesto bych se ale neodvážil Juno označit za čistokrevnou komedii...jistě, budete se smát, hodně smát, ale budete taky hodně přemýšlet, protože přeze všechny ty úsměvné momenty Juno vypráví příběh o vážných rozhodnutích, která nadobro mění naše životy. Juno je prostě jako život sám - někdy se smějete, jindy je vám k pláči, někdy není od věci pustit věci z hlavy a bavit se, ale přijdou i chvíle, kdy je potřeba zvážnět a čelit dospěláckým problémům, i když jste třeba ještě jen dítě...jako Juno, šestnáctiletá dívka, která neplánovaně otěhotněla. ()

Jordan

Oscar za scenár? hmm, nie som proti, neškodnosť tohto filmu vyvažuje jeho roztomilosť a ľahkosť; Reitman je prazvláštny režisér, plodí filmy, ktoré sú akosi na hranici, na okraji pohára - balansujú a vy čakáte, kde skončia, či dopadnú do pohára alebo skončia mimo neho niekde na stole; taký bol aj jeho predošlý Thank you for smoking, taký je aj Juno, len o čosi osobnejší (preto hádam aj lepší), síce viac tiahne k dráme ako ku komédii (zasa na rozdiel od svojho predchodcu), no rozoberá podobne politicky čistú, no spoločensky aktuálnu, nie však urážajúci či príliš tabuizovanú tému; ak mi má napadnúť iný film, ktorý si je fornou, obsahom, náladou aj inými vecami (Oscar) podobný s Juno, je to samozrejme Little Miss Sunshine, podobne rodinný, jemne úsmevný a potešiteľný naoko nenápadný snímok, jednou nohou po vyšľapaných chodníkoch hollywoodskeho mainstreamu a druhou veľmi tvrdohlavo sa tváriaci na indie, nezávislý film (prevažne neznámi herci); scenár si svoje ocenenie ukoristil vďaka tomu, že pracuje s detailami (i keď nijako výnimočnými, no známymi, takže človek sa môže ľahko stotožniť=chytiť ako rybka na háčik) a najmä hlavnou hrdinkou, ktorá je rozporuplný, nevšedný charakter so záhadnou minulosťou a neistou budúcnosťou a pestrou prítomnosťou - a keď sa toho zhostí milé, neznáme a krásne stovrenie ako Ellen Page a dokáže to fakt presvedčivo zahrať, tak človek nemôže mať námietky; vlastne môže, ale radšej si ich nechá pre seba . . . ()

Tsuki

Hledám správný přívlastek pro tento film, ale nemůžu najít nic, co by přesně vystihovalo můj pocit po zhlédnutí. Můžu jen napsat, že to byl film více než příjemný, nepřeplácaný, skutečný... a takovým podivným způsobem milý. Ellen Page byla úžasná. Myslím, že se od ní v budoucnu ještě dočkáme více skvělých výkonů. ~(4,6)~ ()

Anderton

Juno je príklad nezávislého filmu (rozpočet), ktorý z tohto žánru robí komerčne zaujímavú záležitosť. Juno sa dá časom, vzhľadom na jej mega úspech, brať ako komercia. Dúfajme, že producenti nezavedú režisérom nezávislákom škatulky, čím by z nich urobili iba súčasť systému. Ale k filmu. Všetci ste videli, tak len dodám, že s Juno by som nechcel mať dieťa, aj keď sa chová vyzretejšie ako dospelý pár Garner- Bateman. Michael Cera je sympaťák a film je výborná, citlivá, úprimná komediálna dráma. Vrele doporučujem. Rozhodne sa nejedná o teenagerskú komédiu, ako by mohol naznačovať plagát. VIDENÉ ZNOVA: Mám rád filmy, kde má každá postava svoj význam pre dej a vyznenie filmu a milujem nezávislé filmy, ktoré majú pozitívne a pravdivé posolstvo. Takýto silný film od srdca sa nevidí na každom filmovom festivale. ()

Frajer42

Naprosto všichni herci a herečky byli sympaťáci a sympaťačky, soundtrack se velmi příjemně poslouchal, ale jinak to byla docela velká blbost, která si rozhodně nezaslouží nést žánrové označení komedie, protože není vtipná ani trošičku. Totálně trapný a debilní příběh, který mohou ocenit snad jedině udělovači oscarů. Spousta trapných a zbytečných keců. Takže když to shrnu, tak obal je moc fajn, ale obsahově je to sračka a to totální. Víc než 2* bych nedal ani náhodou. Takovéto sračky mě prostě neberou. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009