Skyfall

Britská tajná služba MI6 se ocitá v nelehké situaci, ze základny v Turecku byl ukraden harddisk se seznamem agentů. Agent 007 James Bond a jeho kolegyně Eve se pokusili lupiče zadržet, Bond byl však během akce postřelen a zmizel neznámo kam. Šéfce MI6, M, nezbývá nic jiného než prohlásit Bonda za mrtvého. Nový předseda bezpečnostně-zpravodajského výboru Mallory je situací silně znepokojen; nejedná se totiž o první případ krádeže seznamu tajných agentů. Podle něj je načase, aby M odešla do důchodu a byla nahrazena někým schopnějším. M se ale do penze rozhodně nechystá. Cestou z ministerstva M zjistí, že se někdo naboural do systémů v hlavní centrále MI6 a snaží se dešifrovat ukradený seznam. M spěchá zpět do centrály, vtom celá základna MI6 exploduje. Útočník neměl v plánu zabít M, chtěl však, aby viděla zkázu svého úřadu. M je odhodlána viníka najít a potrestat... Když se M vrátí z pohřbu svých kolegů, čeká na ni doma nezvaný host, a to Bond. Využil toho, že je považován za mrtvého, a užíval si svobodného života, nyní však usoudil, že ho tajná služba potřebuje, a rozhodl se přihlásit zpět do služby. Bond se na M zlobí, protože byla ochotná ho kvůli seznamu agentů obětovat. Bond je převezen asistentem M Tannerem do starých tunelů metra, kam byla přemístěna tajná základna MI6. Pokud Bond uspěje v testech, je M ochotná přijmout ho zpět... Tanner Bondovi prozradí, že útočníkem je někdo, s kým se M dostala v minulosti do konfliktu. M však tvrdí, že netuší, kdo seznam ukradl. Ve fyzických i psychologických testech Bond prošel, podle Malloryho však rozhodně není způsobilý vrátit se do terénu. Střela vyjmutá z Bondova těla zavede tajnou službu na stopu agenta Patrice, který má podle zdrojů ze CIA právě namířeno do Šanghaje. Bond obdrží od nového výstrojního důstojníka Q letenky do Šanghaje, pas, rádiovysílač a zbraň, která funguje pouze při identifikaci otisku Bondovy dlaně. Bond si počká na Patrice na letišti a pronásleduje ho uprostřed noci do kancelářské budovy. Tam na Patrice zaútočí, chce získat informace o seznamu, Patrice však umírá, aniž by cokoliv prozradil... Bondův souboj s Patricem sledovala skrz prosklenou stěnu protější budovy záhadná žena. V Patriceových věcech najde Bond žeton do kasina v Macau. Do Macaa přijíždí Eve, aby předala Bondovi zprávu: nový vlastník seznamu udeřil a odhalil identitu pěti tajných agentů. M nařídila agenty okamžitě stáhnout, tři z nich však byli zabiti... (TV Prima)

TONYNKO

Tak konečne píšem komentar k tomuto filmu. Pravdu povediac tento film by som hodnotil dvomi spôsobmi. Je to skvely film o britskom špionovy ktory stráca silu a už není to čo býval. Stoji proti dosť silnemu zaporakovy ( mne na rozdiel od ostatnych nepripadal skvely, Le Chiffre vládne ) a musí sa dostať až do svojích počiatkov. Perfektná zápletka. Ale nie pre 007. Film ako bondovka by odo mna dostal asi 1 hviezdičku ( za Daniela Craiga a scénu s Astonom a možno záver ). Není tu žiadna pekná Bond Girl, není tu žiadne dobré auto ( ak nie som slepý ), není tu elegancia ( až na ten úvod ale to je málo ) a není tu žiadna vychytavka ( v Casine dal Bondovi do vnutra ruky snímadlo polohy a tu zrazu potrebuje vysielačku ). Ale z tohoto smeru skončil James Bond filmom Casino Royalle. Takže nechám teraz tých 5 za skvely príbeh o britskom agentovi ale ešte raz toto niekto vyvedie už budem dávať 1 hviezdičku. Záver nám pekne naznačil že by sa mohol James Bond vrátiť. Ale čo čítam novinky tak sa bojím. Skyfall- 9/10, Bond 23- 2/10. PS: Po prvom zhliadnutí som bol úplne nadšneý presne som súhlasil so všetkým čo písali ostatný čo sú nadšení. Po druhom som zmenil názor. ()

Ollivander

V Bondovi nejsem moc zběhlý, tahle série mě doteď míjela. Nicméně tento film šlape perfektně, skvělý Bardem především ve svém úvodním vystoupení a co tu funguje hodně dobře je také Newmanova hudba, která táhne mnoho scén, bondovské motivy mu rozhodně sedly. Hudba (Thomas Newman): 4z5 (80%) ()

Madneo7

Nevidel som lepší film s agentom 007. Skvelá oslava výročia. Rešpekt. A tá pieseň je úžasná. Craig mi v oboch predošlých trochu vadil. (Bondovi predsa nemajú odstávať uši, no nie? :-) ) Tu bol skvelý. Judi Dench, perfektná ako vždy. A Chavier, uff. po poslednom Jokerovi snáď najlepšie zahraný vyšinutý "padouch". Scénar bez chyby. Kamera tiež. Vidieť 2x v kine nestačilo. Ešte raz. Minimálne. ()

Googooplexer

Hruhruhruza. Nie som žiadny zanietený fanda Jakuba Bonda, ale pravda je, že som videl snáď 2-3 dobré filmy s touto hlavnou postavou, nuž ale čo prišlo teraz naposledy, je úplná existenciálna zbytočnosť. Vyzeralo to presne tak, že to bolo natočené, lebo Bond sa skrátka musí natočiť a nezáleží na tom, čo z toho bude. Hlavne, že na filme budú "pracovať" hviezdy. No ale výsledkom je hviezda dávno vyhasnutá. ()

Mana

Tento snímek má dlouhé nájezdy na momenty překvapení, a neodsýpá tak svižně jako Casino Royale. Ovšem má výborně propojený scénář s naléhavostí okamžiku v ději. Poutavý a silný snímek stejně jako je Daniel Craig. **** ()

Duston_Movie

4 **** za novú myšlienku deja, že Bond je starším a prestáva mať skilly inak stále to isté a žiadne špeciáne Bondove hračky tu neboli a koniec mi trochu pripomína Sám Doma :) Ešte by som rád vyzdvihol hereckú účasť Javiera Bardema, bez neho by boli len 3***. ()

Dan147258369

Bezesporu nejlepší bondovka, kterou jsem kdy viděl. Nechyběly akční scény a samozřejmě ženy. Vizuálně se mi líbila úvodní část, kdy Bond honí padoucha. Ale líbila se mi i scéna v proskleném mrakodrapu. Samotný konec filmu byl nostalgický a hlavně překvapující. ()

Paul__

Pro mě jednoznačně nejlepší bondovka s Craigem, konečně záporák, který má "všech pět pohromadě", film opravdu potěšil a také oceňuju scénář, protože tam snad nebyla žádná nudná pasáž. 90% ()

Vrbson

Tak tedy stručně: Soundtrack od Adele : 1 hvězda. Začáteční akce+prostředí Istanbulu, který jsem navštívil: 1 hvězda. Zbytek: 1 hvězda. Craig mi moc nesedí, jistá mezera na začátku děje, vesměs zklamání... ()

L_Into

Dokonale to vystihla KevSpa - Skyfall je akční film povýšený na umělecké dílo. Hloubka postav (které by nebylo bez perfektních hereckých výkonů) je nevídaná. Síla příběhu a vizuální zpracování mě zarazily do křesla. Mendesovi se povedlo vytáhnout esenci všeho, co dělá z bondovek bondovky, a propojit to s aktuálními trendy v dokonalou fúzi. Vznikla pravá bondovka, která je zároveň úplně jiná než všechny předchozí. Pro mě osobně tkvěl největší požitek v práci s postavou Jamese Bonda. Z macha se schopnostmi superhrdiny se v Craigově podání postupně stával člověk z masa a kostí, ve Skyfall tento posun dosáhl vrcholu. Craigův Bond je komplexní lidská bytost se širokou škálou emocí. Je to postava dramatická, temná a neobyčejně charizmatická - právě proto, že je uvěřitelná. To, že se divák může do Bonda vcítit a chápat ho, ne být jen pozorovatel jeho cool eskapád, mu umožňuje skutečně film prožít. Pro mě jednoznačně nejlepší bondovka a obrovský filmový zážitek. ()

Tomolokosi

Bondovka jak má být! Craig je můj oblíbený bond a tohle zahrál skvěle! Až na jistý dlouhý pád z mostu, který mě celkem zaskočil( v reálu je to jako dopadnout na beton) považuji tuto bondovku za velmi přesvědčivě zpracovanou. ()

MarS_73

Jako akční film mimo svět Bonda by to bylo za 5 hvězd, jako bondovka za nula, celkově tedy 50%, víc to prostě nemůže být. ()

eaglestar

Polsko-ukrajinská ošklivá bukvice v akci. Skvělá pokoukaná. Bondovky jsou už prostě v hajzlu, i když tahle je s tím ksichtem asi nejlepší z těch nedávných. ()

radimhasalik

Skvělý film. Líbil se mi kontrast mezi moderním světem a starým domem, kde skupina našla útočiště. Závěrečný souboj byl vynikající. Trikové efekty (letící metro) úchvatné. Děj přehledný a svižný. Doporučuji. ()

Necrophobic

Tak staré bondovky nikdy nebyli můj šálek kávy .Nesmrtelnost Bonda mě vždycky dost iritovala ,ikdyž jsem věděl ,že takové bondovky prostě jsou.Nicméně pár jsem jich viděl a zlom přišel s Casinem Royale. Odklon od zažitých klišé byl jako živá voda pro tento svébytný žánr.Tenkrát jsem dal 4,takže ted to Skyfall musí mít za 5. I ted je sice James schopný skrýt se před automatickou zbraní za kárku s pomeranči,ale těch nesmyslů je čím dál méně a to je dobře.Bardem je luxusní záporák asi nemohli vybrat líp.Nejfilmovější, nejvyzrálejší a podle mě nejlepší bondovka všech dekád. ()

MartinosIav

Bondovky jsem nikdy nemusel, ale tady davam 5*, protoze tohle byla pecka! Vynikajici film, na ktery jsem sel do kina tak trosku omylem a presto jsem ho hltal od zacatku do konce. Pokud jste bondovkam nikdy neprisli na chut, jako ja, tehle dejte sanci.... ()

burg

Nuda, žádná zapamatovatelná akce, tuna nelogičností (Co ten disk s agenty? Proč šel záporák po M?...) , Q s výrazem jak kdyby vypadl z ústavu, záporák xmíchu, bond girl - ona tam nějaká byla?? Dřív měli záporáci alespoň drajv, ale tenhle trouba? Co měl on? Koňskej ohon a vyndavací čelist... Řekněte mi někdo, zda byste na tohle šli do kina, kdyby to nebylo o Bondovi? Škoda dvou hodin přátelé! ()

Edwin44

Není tu o čem moc diskutovat byla to vážně zručně odvedená práce. Daniel Craig pro mě tímto je druhým nejlepším Bondem vůbec!!! Nemohu se dočkat pokračování ()

TOMASINI

Po shlédnutí Skyfall jsem nabyl dojmu, že se z posledních 5 bondovek jedná o nejslabší bondovku. Není špatná, ale nezůstal mi po něm v hlavě skoro nic. Takové trochu chladné, na druhou stranu možná reálnější, ale chceme reálného Bonda? ()

skierka

Tenhle film jsem chtěla vidět už hrozně dlouho a ano, přiznávám, bylo to především proto, že úvodní píseň nazpívala dokonalá Adele. Rozhodně nejsem zklamaná, je to první Bondovka, kterou jsem viděla celou a jsem si jistá, že si ji ještě minimálně jednou pustím. Daniel Craig svou roli zvládl s bravurou sobě vlastní a nemůžu se dočkat dalšího pokračování. Jediné, co mě doopravdy mrzí, je úmrtí Judi Dench. ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce