Reklama

Reklama

Admirál

  • Rusko Admiral (více)
Trailer

Za čest a lásku! Tragický příběh admirála Kolčaka, jeho velké lásky, bojů s Rudou armádou a ruského zlatého pokladu. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (151)

DavidS. 

všechny recenze uživatele

Trocha boje na moři i na souši, něco revoluce i historických faktů, ale hlavně červená knihovna plná velkých gest, vyznání a polibků pouze na hřbet ruky...Jako válečný film to pokulhává...Konstantin Chabenskij mdlý až ospalý... Elizaveta Boyarskaya kousek svého půvabu ukradla Michelle Pfeiffer a Charlize Theron... ()

legatio 

všechny recenze uživatele

Nechápu tolik nízkých hodnocení. Bitev sice není mnoho, ale ty námořní stojí rozhodně za to (minové pole, pomoc na pobřeží). Dále je ve filmu dobře vykreslená revoluce na konci první světové války, kdy se pobilo mnoho Rusů navzájem, aniž by drtivá většina z nich vůbec měla ponětí v čem ona revoluce spočívá. Zajímavostí pro nás je také role československých legií. - Určitě se z mého pohledu jedná o nejlepší Ruský film vůbec. Velkolepostí se nešetřilo a to já rád. ()

Reklama

blackrain 

všechny recenze uživatele

Tímto filmem vzdali Rusové poctu velké osobnosti vlastních dějin, ovšem udělali to na americký způsob. Ale film je to podařený. Měla bych ale i jednu výtku, nějak jsem ve filmu nepostřehla, že slavný admirál byl i velmi krutý. Nechal popravit 110 000 lidí a vesnice, které byly spolčené s Bolševiky na tom nebyly o nic lépe. Byly rovnou vyplěneny a zlikvidovány. Rusové jsou vůbec experti na to sežrat se mezi sebou, jejich prostě mnoho. Myslím si, že ani někteří lidé nevěděli, za co vlastně bojují a jenom se nechavali strhnout davem. Patříš ke staré garnitůře, tak tě odpráskneme. Monarchisti byli zobrazení jako nefalšovaně dokonalí lidé a lůza je šla polikvidovat. Akorát, že nic nění tak černobílé. Nižší třída se právě naučila krutosti od vrchnosti. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to vydarená romantická historická dráma z ruskej produkcie. Má dosť dobrý príbeh o ruskom admirálovi, ktorý v si priebehu prvej svetovej vojny za svoje schopnosti a úspechy získava mimoriadne uznanie, vďaka čomu dostane za úlohu viesť celú flotilu a navyše si získa aj srdce ženy, ktorá je ale vydatá za jeho priameho podriadeného. Ale skutočné problémy nastávajú, keď v Rusku vypukne revolúcia a začne dochádzať k rozsiahlym čistkám a tak sa admirál dostane na čelo protikomunistickej armády v priebehu tejto krvavej občianskej vojny a navyše sa znovu stretáva aj so svojou láskou. Spracovanie sa mi páči, ale k úplnému ideálu tomu ešte niečo chýba. Ešte prvý dojem z neskorších časov nebol práve najlepší, ale keď sa dej už po chvíli začne venovať tomu hlavnému, tak si ma to už získalo. Trochu ma mrzí, že je to miestami možno až moc skratkovité, tie zaujímavejšie udalosti sa často už po chvíli preskočia a aj celkovo to mohlo pôsobiť plynulejšie, keďže tých skokov v deji je tu viac, než by bolo najideálnejšie, ale aj napriek pomalejšiemu tempu ma to ani na okamih nezačalo nudiť, nájde sa tu množstvo vydarených situácií a skutočne ma to bavilo. Navyše film ponúka slušný potenciál až v troch smeroch, tá vojnová je výborná, ale nemá moc priestoru, politická je už na tom lepšie a romantická línia je zase taká zvláštna. Na jednej strane vôbec nefunguje, tú potrebnú osudovosť medzi postavami som vôbec nepocítil a tak mi bolo úplne jedno, či im vzťah vyjde, ale zároveň kvôli celkovej atmosfére sa mi aj toto celkom páčilo. Len tú variáciu na záver Titanicu si mohli odpustiť, to mi prišlo už trochu trápne. Akcie tu moc nie je, ale je výborná. Toto je asi najväčšia škoda filmu, akcia je skvelo natočená a aj obsahovo veľmi dobre zvládnutá, no vždy skončí už po chvíli. Ale aj tak tie dve námorné sekvencie sa vydarili, ani pozemné nesklamú a aj tých pár popráv je dobre zvládnutých. Herecké obsadenie je na tom dobre, charizmatický hlavný hrdina, sympatická postava jeho lásky a dostatok zaujímavých vedľajších postáv, tu nemám žiadny problém. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, skvelá vizuálna stránka, na tomto si dali viditeľne záležať, veľmi dobre zvládnutá je aj výprava a dobová atmosféra, len by to chcelo aj nejaké emócie. Takže stále sa z toho dalo získať aj viac, ale aj tak som veľmi spokojný, Admirál je vydarený film, ktorý sa oplatí pozrieť aj viackrát. 79% ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Ideologii Admirála netřeba složitě rozkrývat. Neschovává se záludně za příběhem, ale prezentuje se jako jeho nedělitelná (jakkoli nutkavá a patologická) součást, což je zřejmě "nejférovější" způsob indoktrinace. Viděli (a oplakali) jsme to už mnohokrát a skutečně, přes celé to "military-akčně-politické" pozlátko pro pánský doprovod je ve výsledném pocitu film určený spíše fanynkám vojenského sestřihu.Soudržnosti celku neprospívá typicky rusky "širokodušný" nápad ukázat v jednom filmu "všechny Naše výdobytky" a být tak exportní. Takže vedle variací na známé scény z hollywoodských blockbusterů posledních dekád si prosvištíme i odkazy na ruskou literární a kinematografickou tradici ve vší rozmanitosti, projedeme se Transsibiřskou magistrálou, a v závěru dokonce přetřeseme i natáčení jednoho slavného sovětského filmu - nechte se překvapit. Navzdory primitivní manipulaci s dějinami i city se Admirál v závěrečné scéně blýskne nezvykle důvtipnou a vlastně hlubokou rozvahou. To když v rámci svého světa, vědomě svázaného a idealizovaného žánrem, neodhalí jednu zcela nežánrově zestárlou tvář. Jde o tvář právě naší vypravěčky a Kolčakovy milé Anny Vasiljevny; tvář, do níž se zřejmě hluboce zaryl stalinský lágr; tvář, kterou milosrdně neuvidíme, aby čistota našeho zážitku zůstala zachována. ()

Galerie (86)

Zajímavosti (8)

  • Iba v samotnom Rusku si diváci kúpili vstupenky za takmer 35 miliónov dolárov a aj preto patrí tento veľkoryso pojatý vojnový epos medzi najdrahšie a divácky najúspešnejšie ruské filmy. (MikaelSVK)
  • Německá loď z úvodní scény z roku 1916 je Kolčakovem identifikována jako Friedrich Carl. Obrněný křižník SMS Friedrich Carl byl ve skutečnosti potopen také v ruském minovém poli, avšak již o dva roky dříve v listopadu roku 1914. (Adrai)
  • Ve scéně z roku 1918, kdy admirál Kolčak promlouvá ke svým jednotkám, je v pozadí možné zahlédnout několik vlajek včetně jedné americké, na které je devět řad hvězd. V období 1912 - 1959 však americká vlajka měla pouze 6 řad hvězd. [zdroj: WIKIPEDIE] (Adrai)

Reklama

Reklama