Admirál

• Rusko Admiral (více)

Za čest a lásku! Tragický příběh admirála Kolčaka, jeho velké lásky, bojů s Rudou armádou a ruského zlatého pokladu. (oficiální text distributora)

nemome

Slabota. Bohužel ve filmu vykreslují sice skvělého velitele ,ale také diktátora Kolčaka jako hodnýho a neomylnýho americkýho prezidenta, kterému podlé české legie neumožnily vyhrát válku proti bolševikům. Milostná lovestory se taky moc nepovedla, protože všichni zúčastnění rychle vyklízejí pole působnosti a zůstává pouze hodný Kolčak a jeho nová družka, která má taky svatozář. Taková typická americká slátanina v ruské režii.Ti co nechápou mé hodnocení ať si pustí něco od Bondarčuka, nebo Michalkova. ()

trasprd

Příběh, na kterém je tento film postaven, je jednoduše prachmizerný. Slaďoučká nudná romance, která by lehce zapadla do police s lacinou červenou knihovnou. Přesto dávám tomuto filmu čtyři hvězdičky, který si podle mě tento film plně zaslouží za vynikající válečné scény, obrazy chaotického Ruska v období revoluce. Scéna, kdy vojáci bez nábojů pochodují s vojenskou kapelou v týle proti strojním puškám, je naprosto famózní. Kamera, střih, efekty, všechno má neuvěřitelnou jiskru. Zajímavá je taky role československých legií, výrok o Češích, kteří už toho mají plné zuby a jedou domů, je v kontrastu s ruskou neohrožeností úsměvný a možná leccos vypovídá o naší povaze. Tento film jsem si skutečně užil, ale jenom za cenu toho, že jsem lyrická intermezza velkoryse přeskakoval, což vřele doporučuji dalšímu případnému divákovi. ()

Nefarie

Admiral je filmom, ktory nepovie vela niekomu, kto sa trochu nevyzna v historii. Zivot Alexandra Kolcaka, nastup bolsevikov,odpor a krute boje, ktore sa odohravali na Sibiri su vykreslene uveritelne, ked zavrem oci nad krivajucou historiou.Vecna skoda toho, ze sa nezmerali viac na ruske dejiny a jeho osobu, bitky a prostredie su velmi slusne. Ale sposob mi nesedel, je to trochu chaoticke, az som sa mala niekedy problem zorientovat. Strih sem strih tam, sedime pri stole a debatujeme a zrazu sme na sibirskej tundre a potom pri mori. Obsadenie ale veelmi dobre, Chabenskij ako admiral mi sedi :) , ale mix lávstory s vojnou skoro nikdy nefunguje a tu sme sa o tom mohli presvedcit. Podla Chabenskeho vyrazu pri " ja ljublju tibja" :) miloval viac svoje sablu ako ju, zatial co doytcna "osudova zena", tam okrem usmevu len spulila hubu, az som cakala, kedy jej odleti z tvare. Akcia slusna, len sa to cele zbytocne taha ako sopel a ku koncu akoby film stracal dych. 65% .... za Kolcaka, za rustinu, za dejiny :) ()

lev86 odpad!

Absolútne nechápem ako niekto mohol tomuto filmu dať 4 hviezdičky. Film, ktorý má zaujal asi iba prvých 15 minút počas bojovej scény s nemeckou loďou. Zvyšok filmu totálna katastrofa. Ľudia, ktorí hodnotia tento film by si mali čo to aj zistiť ako to bolo v skutočnosti s Kolčakom a bielogvardejcami. Boli to rovnakí hajzli ako boľševici. Ale červený teror je známy preto, lebo vyhrali červení. Keby vyhrali bieli, nastal by zrejme rovnaký teror. Ja som proste nemohol fandiť človeku, ktorý je tvrdohlavým stúpencom režimu (naštval ma predovšetkým rozhovor s Kerenským, ktorý ho v podstate žiadal o pomoc pri udržaní demokracie v Rusku, a Kolčak ho poslal do pi...), ktorý proti pokojným a neozbrojeným demonštrantom posielal kozákov so šabľami a puškami. A to nehovorím už o katastrofálnom podaní „lásky“ medzi hlavnými hrdinami filmu, pretože ako som sa len snažil nájsť tam nejakú vášen..., žiadnu vášeň som tam nenašiel. Tomu, kto má záujem o pravdivejší obraz histórii Ruska tohto komplikovaného obdobia, odporúčam pozrieť si skôr niektorú so sfilmovaných verzií Doktora Živaga. ()

Šefča

Historická epocha zvolená výborně, akorát ten milostný poměr to tam celé narušuje. Lepší by bylo, kdyby film byl jenom o tom, jak se bojuje. Líbilo se mi, že často diskutováni jsou také Češi a že ve filmu je slyšet čeština ;) ()

susilson

Film pro mne osobně má dvě roviny. Pokud by člověk neznal historické pozadí událostí popisovaných ve filmu, byl by to pro něj nejspíše solidně natočený historický, válečný film. Konstantin Chabenskij podává v roli admirála Kolčaka opravdu velmi dobrý výkon. I výprava je solidní. ALE! nastupuje rovina historických skutečností, kdy se film stává naprosto neuvěřitelným blábolem. Tak zkreslit historii, za to by se nestyděli ani hollywoodští scénáristé třetí garnitury. Například je zde naprosto vynechána osoba československého generála Gajdy, jež byl původně sám Kolčakem osloven, zda by nechtěl stát v čele celé Zatímní Sibiřské vlády, po odmítnutí a doporučení právě Kolčaka, stál později po několik měsíců alespoň v čele sibiřské armády. I českoslovenší legionáři jsou zde prakticky úplně vynecháni, popř. vylíčeni jako nějací prodejní zrádci protibolševických sil. Každý, kdo se aspoň trochu zajímá o události té doby, se musí trpce usmát. Jen pro naprosté zkreslování historických událostí proto dávám filmu jen 20%. ()

2kocour

Na existenci tohoto filmu jsem narazil na netu při hledání informací o ruské občanské válce. Podařilo se mně ho shlédnout a byl jsem z něho velmi nadšený. Jsem rád, že Rusové i po takových letech tímto filmem uctili pamatku admirala A. Kolčaka, který si to svým bojem proti bolševickému teroru, jistě zasloužil. Pro mě je Kolčak hrdinou a líbí se mně, že i v jeho rodné zemi si to lidé uvědomují. Nejlepší scénou je pro mě útok bílých bodáků na rudé kolumety. ()

eaglestar

Docela dobrej film, ale to prasácké ruské velikášství... plus to, že "soudruh" admirál byl ve skutečnosti docela hajzl, ale ve filmu je skoro svatej... a československé legie jsou tady za špatný... sorka, za tři. ()

Sandai

Původně jsem čekal, že to bude něco jako Kolčakův životopis a bude to hlavně o bojích. Ale nakonec jsem byl rád, že to tak nebylo. Film si mně totiž získal svou atmosférou. Z filmu je přímo cítit chaos, šílenství, zmatek a brutalita této válečně revoluční doby. ()

Evosheek

Po americkém Doktoru Živago konečně ruská retrospektiva na události kolem listopadové Říjnové revoluce. Jelikož Kolčak byl po větší část mého života vnímán jako zrádce a nepřítel, je pro mne tento film vlastně i jeho rehabilitací. ()