Admirál

• Rusko Admiral (více)

Za čest a lásku! Tragický příběh admirála Kolčaka, jeho velké lásky, bojů s Rudou armádou a ruského zlatého pokladu. (oficiální text distributora)

Želik

Tak na tento najväčší ruský veľkofilm poslednej doby mi boli servírované upútavky celé dva mesiace. Takže nejaké očakávania rozhodne boli ale aj sklamanie. Jednak film bol každú chvíľu prerušovaný reklamou a jednak nefungovala to ako to malo. Bojové scény na mori boli fajn, ale láske medzi Alexandrom a Annou som neverila, nepresvedčili ma. Škoda, že film si budem pamätať najmä ako nekonečnú cestu vlakom. ()

Skip

Ach jo, proč jen se tolik zaměřili na tu romantickou část příběhu?! Vždyť tu měli Kolčaka jako admirála a pak velitele bojujícího proti bolševikům, což je materiál na parádní film. Jenže oni to zprzní romantikou a ještě k tomu blbě podanou. Techicky velmi dobré, zejména kamera je parádní, ale chtělo to zůstat v žánru válečného a historického filmu. ()

Dubro

Andrej Kravchuk sa pokúsil poraziť boľševika, no vzhľadom na známe holé fakty mu to, bohužiaľ, nevyšlo. Teda historicky, nie filmovo. Každopádne pokus to bol dobrý, hlavne kamera, takmer solídne triky a výprava upútajú od prvého výstrelu. Chabenskij stvárnil admirála Kolčaka typicky po rusky (skoro bez chuti, vône a zápachu) a Liza Bojarskaja (celý čas pomáha Kolčakovi s romantikou, no medzi „hrají“ sa tu akosi nekvalifikovala?), viac než sympatická ´85-ka, musela urobiť kamerové skúšky na výbornú, pretože pozerať sa na ňu dá hoci aj dve hodiny a tri minúty. Ak divákovi nechýbajú vo filme posteľné scény a zaujíma ho revolučné obdobie v cárskom Rusku, či vojna bielych s červenými, tak potom rešpekt. Četyre. ()

kinderman

Dlouho nám nutili bělogvardějce prizmatem vítězných bolševiků. Nyní se stává (filmový) Kolčak tím pravým hrdinou carského Ruska, přesně takového Ruska, jakému by rád vládl Putin, což je ze snímku velmi patrné. Českoslovenští legionáři jsou zde vykresleni jako zrádci a zloději, kteří svými „20 000 vagóny s nakradenou veteší“ zarazili viceadmirálův postup na Irkutsk. Upřímně řečeno, mnohem raději bych viděl válečný velkofilm o Zborovu a jejich sibiřské anabázi než tento mix války a love story, který měl být možná ruským Titanicem, ale v konečném důsledku zanechává podobně rozpačitý dojem jako německý Rudý baron. ()

Petoss1

Novodobý ruský vojnový film, ktorý si zobral všetko dobré zo starých gerojských filmov. Vizuálne dobre odpracované námorné bitky a príjemný príbeh, ktorý za tie dve hodinky nenudí. 80% ()

Nach

Zajímavě natočený ale dějově velice košatý až komplikovaný film, který ve výsledku působí až zdlouhavě a tedy i nezáživně. Přitom samotný úvod na křižníku a úprk před bitevní lodí je luxusní! Škoda, že si snímek tento styl neudržel dále. Nicméně historie Ruska je tam zachycena opravdu věrně. Za to tvůrcům palec nahoru a důvod proč pod tři hvězdy nejdu. Ač si myslím, že hlavní roli mohl hrát nějaký charismatičtější herec. 65% ()

Cheeter

V podstatě normální životopisný film. Žádná velká přidaná hodnota. Animace jsou na můj vkus poněkud vidět, a to beru v potaz, že jde o deset let starý snímek. Herecké výkony nebyly nějak přesvědčivé. Nemůžu se zbavit nějak pocitu, že příběh byl až moc lineární. ()

Loki81

Pripadalo mi to spise jako TV Film nez kinoprodukce... hodnoceni mezi 3-4*, chybela mi o fous valecnejsi atmosfera, jinak ne zase tak spatna podivana. ()

SeanLSD

Až neuveriteľne nádherná výprava v záberoch, ktoré sú pastvou pre oči, hrdinský osud idúci proti dejinám, veľká osudová láska a OBROVSKÉ udalosti... a pritom tak studené a bez emócií. Nevadí mi, že je to namiesto o Kolčakovi o jeho ( druhej ? ) láske. Ak je ale odstup až taký veľký, že sa k postavám nedá dostať a dramaturgická výstavba tak medzerovitá, že chronológia a predstava o udalostiach spočiatku úplne unikajú, pričom v závere filmu sa dostane k opačnej, detailnej popisnosti, je tu niečo nezvládnuté a premrhané. K tomu ešte záverečná scéna, dojímavá, ale akoby odkopírovaná z TITANICU až príliš pripomína, že v Hollywoode vedia veľkolepú epiku, dramatickú akciu, fatálne dejiny a tragickú lásku namiešať omnoho účinnejšie... ()

sator

Kolčakovi (Konstantin Chabenskij) byl slíben bezpečný odchod s legiemi z Ruska, Čechoslováci ho ale museli vydat levicové vládě v Irkutsku, aby jim povolila průjezd.  Proto se nelze divit že jeho poslední slova před popravou byla: "děkuji, čeští psi." ()

plechulka

Pohled na revoluci z opačného pólu, než nám jí nutili kdysi ve škole a všech sdělovacích prostředcích - přiznám se ke své hanbě, že jsem o admirálu Kolčakovi dosud nic nevěděla, ale film mne donutil "pohrabat se po webech" a najít si informace.... jako film ale nijak se nevymykající průměru..... ()

ecceHOMMO

Mal to byť veľkolepý vojnový, historický film s nádychom romantiky a drámy.Mal............Nedotiahnuté, priemerné, bez štipky majestátnosti. Až príliš chladno podané, s nefungujúcou romantikou. ()

ivan bohatyr

Jako fanouška všech válečných filmů mě film oslovil, i když místy byla nouze o akci a dramatičnost. Přes všechny nedostatky bitev, jak lodních tak polních, z nichž bylo nejvíce nesmyslné, jak jednotka zaútočila jen s bodci bez nábojů proti opěvnenému vrcholu s těžkým kulometem a ještě k tomu šli do útoku jako na procházce, stejně dávám za ty bitvy 4 hvězdy. ()

greghouse

Hodně rozvláčné, herci mě nijak nepřesvědčili a z našich legionářů udělali zbabělé zrádce, když pominu tohle všechno tak vizuálně poměrně působivé ()

jitrnic

Nejvíc jsem se obával ideologického otočení o 180 stupňů, k čemuž naštěstí nedošlo (bylo to tak o 120), i tak jde bohužel o dost nepovedený film. Válečných scén je tu velice poskrovnu, sice vypadají realisticky (dobrá tradice ruského válečného filmu), ale z logického hlediska jsou dost podivné (hlavně ten pochod s bajonety). Zbytek děje se odehrává v revolučním Rusku (které je ve filmu jaksi nereálně krásné, čisté a uhlazené) a vévodí mu zcela jalová love story, kterou si scénárista prostě vycucal z prstu, nevěříte jí začátek, konec ani prostředek a je vám vcelku fuk, jak dopadne (jak asi). A ten kříž v ledu, ten už byl opravdu moc... ()

blackJag

Kus historie, která zplodila nešťastné období a pohřbila noblesu, byť často nespravedlivou. A náš malý národ hrál v ní svou malou úlohu... Film se mi líbil, má na evropskou produkci výbornou technickou podobu (lodní bitva je vynikající) a i s odstupem století dokáže naplnit mysl diváka osudovým zneklidněním (o nestrannosti pohledu si však nelze dělat iluze). Co je na tom, že přidružená romanticko-tragická linie má většího prostoru, než by si ze své podstaty zasloužila? Jeden příběh, podepřený objemným pilířem kýče, za všechny ty zničené vztahy, lásky a životy, to je legitimní filmový prostředek i u válečného velkofilmu. 80% ()