Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiální text distributora)

marhoul

Dánský originál byl mnohem lepší, ale tak už to bývá. I toto zpracování bylo kvalitní a vážně stojí za shlédnutí, můj problém byl asi v tom, že jsem filmy viděla rychle po sobě. ()

heyda

Hlavní dějová linie není nic nového. Méně zkušenému filmovému divákovi se vybaví Pearl Harbor, těm vyzrálejším to může trochu připomínat Návrat domů. Nicméně film je to unikátní především svojí propracovanou psychologií postav a poměrně silným tahem na divákovy city. Nejdůležitější roli zde však nehrají dospěláci, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale právě dvě malé holčičky. Ty dávají filmu úplně jiný rozměr a právě díky nim se podařilo vytvořit opravdu DRAMA, které diváka tlačí přesně tam, kam chce, a o tom to je. Natálka i Jake zahráli taky skvěle, bohužel problém jsem měl s Tobeym, který (ať se snaží, jak se snaží) mi pořád připomíná ušatýho vyzáblýho uličníka ze Spidermana. Jak může takový chroustík hrát tvrdýho vojáka, dokonce kapitána? To byla špatná volba. Druhou a zároveň poslední mojí výtkou je konec, který nám nic nevyřešil a ani nenaznačil, co se bude dít. V podstatě se z toho vykroutil a nám nezbývá než si domyslet, jak to všechno nakonec dopadne. 80% ()

mat.ilda

Jako kdyby Jim Sheridan léty přicházel o invenci, čím mladší snímek, tím víc odtažitý a neprostupný, přesto, že témata dovolují dost velký záběr na city. I toto drama bohužel potvrzuje můj úsudek, celkem se povedl výběr obsazení - hlavně určitá fyzická podoba obou bratrů, jen Tobey mně sedl až v poslední třetině, kdy ho nejvíce dostihovala vina draze vykoupeného rodinného štěstí. Ale ten námět - vzorný a nepovedený syn, válečné trauma, změna osobnosti - kolikrát jsme už podobných variací viděli, nic proti, ale musí buď mrazit nebo hřát a já neměla žádný z těchto pocitů. Úplně nejhůř dopadly útržky z Afganistánu, už dlouho jsem neviděla tak duté pojetí válečného zajetí (jak se to rýmuje :-)). Jednoduše jsem čekala mnohem víc. ()

jojinecko

3,5*/5...Brothers je ďalším z radu filmov, v ktorých si američania riešia svoje vojnové komplexy a postraumatické poruchy. A zároveň našťastie z tej rady, ktoré túto problematiku zvládli a ukočírovali... Aj vďaka výborným a presvedčivým hercom a predovšetkým niektorým silným scénam. V rámci filozoficky príbuzných filmov má pre mňa mierne navrch Triage, aj keď Brothers je vo svojej podstate taktiež komplexnou a podarenou drámou. ()

Stanislaus

Po zhlédnutí filmu jsem byl vůči původním očekáváním trochu zklamaný, protože jsem byl navnaděn skvělým obsazením, silným tématem a vybízivým trailerem. Herecké výkony jsou na vysoké úrovni - hlavně Maguire a malá Madison. Téma je možná jednoduché (rodinná krize+neschopnost vrátit se do reality), ale i tak stále dost neomleté. Film mohl být trochu víc ohudebněn a zarazil mě ten rychlý konec. Nejlepšími scénami byly ty z Afghánistánu a oslava narozenin dcery. Zkrátka film, ze kterého se dalo ještě vyždímat více! ()

evulienka3

Je to urobené inak. Nedá sa však povedať, že je to horšie, ani že je to lepšie ako dánsky originál. Isté veci tu čiastkovo fungujú lepšie, povedala by som typicky americky a v dánskej verzii je to chladnejšie, drsnejšie ale zároveň vo výsledku funkčnejšie. Takže u mňa vlastne spokojnosť na oboch frontoch. Zaujal ma rozdiel, ktorý možno postrehnúť v počte hodnotení pre túto veriu (takmer 15000) a v počte hodnotení k pôvodnej verzii (1100). Objasňuje to možno prečo američania siahajú po remakoch a zároveň je to aj smutný obraz toho, ako je európska filmová tvorba nielen u nich prehliadaná. ()

Flego

Zaujímavý rodinný ( skoro komorný ) psychologický príbeh. Herecké trio posúva film o jeden level vyššie. ()

sharky

Tobey Maguire se svou mrnavou vyhublou postavou a detskym oblicejem jako drsný kapitán mariňáků a Natalie Portman jako matka dvou dětí... WTF!? Oba hraji slušně ale jsou ve svych rolich díky typu, mládí a fiziognomii naprosto neverohodni a autor castingu si to rozhodne za ramecek neda. Podobne divná je i cela dramaturgicka linka, pribeh je naprosto banalni a nema ani zadny poradny konec. Z tematu afganistanu a poniceni valkou se dalo vytriskat strasne moc, ale nic z toho tu neni. Jedine co film muze nabidnout jsou opravdove emoce a perfektni prace kameramana a strihace. Rozlozeni zaberu je dokonalane. 75% ()

Pejpr

Na Bratrech kromě hereckých výkonů není téměř co k vyzdvihnutí. První hodina je vlastně jenom jiná alternativa k Pearl Harboru, kdy se začmodrchaný milostný trojúhelník nevyřeší smrtí, ale pozorujeme, co by se stalo, kdyby to Josh přežil. Dost mi vadí nechutně umělá konstrukce ideální přeslazené americké rodiny, kdy se všichni mají tak strašně rádi, všichni jsou tak hrozně šťastní a tak podobně. Taky dialogy většinou nedávaly smysl a týkaly se jenom toho, kdo umyje nádobí. Druhá půlka už je lepší a film nabývá na spádu a v člověku začíná probouzet aspoň nějaké emoce. Konec mě dost zklamal, protože úplně zbořil celou konstrukci, kterou si film poslední půl hodinu vypracovával. Bratry prostě potopil scénárista. Říkám to nerad, ale jediný důvod, proč se kouknout na americké Bratry je trio Natalie, Jake, Tobey (v jakémkoli pořadí).Tak jako tak jsem zklamaný. Uvidíme, jaká bude původní dánská verze. ()

MontyBrogan

Ideálny príklad toho, ako slabší scenár kompenzujú bezchybné herecké výkony. A tiež toho, ako fádne tempo filmu zachráni jedna emotívna scéna, ktorá už dávno vrela pod povrchom. A verte či nie, ale na vetu od Platóna: "Len mŕtvi videli koniec vojny.", som si spomenul skôr než ju tu vyslovili. Takže som zrejme z príbehu pochopil aspoň to, čo nezúčastnený divák pochopiť môže. ()

rikitiki

Hodně mlčenlivý a zdlouhavý film - a vzhledem k tomu, že kamera je dost nenápaditá, tak nudí. Příběh je očekávatelný, sice ke konci se na chvilku napínavě nakopne, ale pak se vrátí zpátky k patetickému melodramatu. K tomu ještě rozdmýchává národnostní nenávist a z amerických vojáků v Afghánistánu dělá mučedníky (třeba i polopatistickým srovnáním s Vietnamem). Typicky manistreamově přepjatý snímek. /24. 10. 12./ ()

poz3n

Navzdory tomu, že je to celé americké až do morku kosti, a že se jedná o remake, hlavní herecké trio je natolik parádní a herecky zdatné, že do mě natlačily "mojí pravidelnou dávku emocí" a tím mě nadmíru mile překvapily. Vždycky jsem chtěl vidět Tobeyho a Jakea v jednom filmu a tohle byla stoprocentně správná volba. 8/10 ()

TheEvilTwin

S klidem a bez nadsázky mohu říct, že jsem v životě neviděl silnější a údernější drama než Brothers. Srdcervoucí a nervydrásající thrillerové drama, které z diváka vysaje veškeré emoce a nechá jej jen tupě čumet na závěrečné titulky se slzama v očích. Jim Sheridan spojil dohromady svůj talent se zvučnými jmény Gyllenhaal, Portman a Maguire, kterým šikovně sekundujou jejich dvě malé dcery, přičemž v celkovém pojetí zanechají v divákovi díru jako vrata, protože takhle dokonale nakombinované válečné drama výborně pojímající prvky znovuzačlenění do společnosti v rámci post-traumatické stresové poruchy společně s rodinnými problémy na poli filmu ještě nebylo a já to sežral i s navijákem. Ve výsledku však nečekejte žádnou milou, dramatickou telenovelu, tohle je totiž maximálně vypjatá záležitost, ze které budete zatínat prsty do sedačky, po skončení ještě deset minut brečet a současně obdivovat nejcennější klenot kinematografie. ()

Kailo

Pointou celého filmu je posttraumatický syndrom z války a poněkud ideologická představa o rodině, což znamená celkem silné psychologické kafe. Trojuhelník Jake, Natalie a Toby pěkný, ale poměrně zbytečný. Toby jako kříčící barbie mě spíš pobavil, než abych ho litoval... 55% ()

GigaPudding

Co je vidět hned na první pohled, když jede starší brácha, voják, vyzvednout svýho mladšího bráchu, flákače, k věznici, ze které ho zrovna pustili, je to, že starší brácha vypadá asi jako kdyby právě nastoupil na vysokou a uměl lézt po stěnách v přiléhavém kostýmu, zatímco ten mladší vypadá starší a "zkušenější" než ten opravdu starší a to je Tobey Maguire starší i normálně mimo film :). Starší brácha spiderman musí hned za chvilku zase jet zpátky do Afghanistánu a toho mladšího zas nemá rád jejich táta, takže dojde i na trošku toho rodinného dramatu hned ze startu a hned docela přesvědčive a to zvlášť od Jakea Gyllenhaala. Staršího ale brzo sestřelí a dojdou oficíři zaťukat na dveře jeho domu a od té chvíle je v tom hodně nacházení upřímnosti, napravování vlastních chyb z minulosti a taky sbližování se hlavně mezi mladším a staršího manželkou a malými dcerami. Potom na scénu přichází to o čem vlastně celý film je a friendly neighborhood marineman se vrací domů. Tobey hraje traumata své postavy velmi přesvědčivě a člověku je mu ho líto a jindy zase z něj jde strach, protože se chová vážně divně, až se to dostává do velmi vyhrocených situací, kde to všechno pěkně a hlavně uvěřitelně zahrajou všichni tři hlavní hrdinové a to jen pomáhá silnému a velmi působivému příběhu. Na pětku to ale není pro mě z jednoho konkrétního důvodu a tím je to, že jsou ty afghánské události, které toho staršího tak poznamenaly, vidět a hlavně že jsou chronologicky zařazené do posloupnosti všech událostí ve filmu, takže kdyby to divákům nebylo tak jasně a brzo podané hned, tak by to mohlo být mnohem silnější. ()

Pítrs85

Výborně civilně natočené drama o tom, co s lidma udělá šílená zkušenost z války. Herci trefně vybraní, Tobey i Jake jsou beztak i ve skutečnosti (asi nepřiznaní) bratři a Natálka, jak už to tak u ní bývá, opět precizní. Zkrátka film, který si na nic nehraje, nesnaží se moralizovat, nechce být ani protiválečnou agitkou, zkrátka nám děj chrstne do tváře a ty diváku buď ber anebo nech být. Pro mě osobně jedno z nejlepších válečných ("válečných") dramat, co jsem v poslední době viděl. Navíc souhlasím se Silasem, že toto téma by si klidně zasloužilo delší stopáž. No a písničky od U2 jsou už jen čerešničkou na dortu. Válka je kurva ()

luka4615

Silný filmový zážitek, který stojí na silném dramatickém podloží. Brothers má dobře zvolené hlavní herce, mezi nimiž to funguje bez sebemenších zádrhelů, takže posouvají meze příběhu ještě o kus dále. Scény z Afghánistánu jsou dobře natočené, nicméně filmu by neuškodilo ponořit se do ještě větší hloubky. Ale nejvíce mě překvapil Tobey Maguire. Tento obyčejně velmi otravný herec ze sebe v tomto snímku "ždíme" co se dá a hraje výborně! „I'm drowning, Tommy.“ ()

Morholt

Téma válečných traumat zpracované bez přehnané patetičnosti a kýčovitých scén. O to více vynikly výkony Jakea Gyllenhaala a Natalie Portman. Tobey Maguire mi ze začátku v roli otce a mariňáckého důstojníka příliš nesedl, protože už ho budu mít asi nadlouho zafixovaného jako Homera z Pravidel moštárny, ale po návratu ze zajetí mě opravdovostí své role docela překvapil a dostal. 85% ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (více)