poster

Merlinův učeň (TV film)

 • USA

  Merlin's Apprentice

 • Slovensko

  Merlinov učeň

Dobrodružný / Fantasy

USA / Kanada, 2006, 176 min

 • saaaky
  ***

  Sam Neill byl už po starém známém filmu "Merlin" jasným aspektem, proč se na film podívat. Nezklamal mě, na druhou stranu mne ale ani nijak nenadchl. Starý Merlin měl více kouzla, film byl celkově přívětivější a prostě příjemný. Zde už to nebylo ono, vypadalo to, jako by film dohnal " americký filmový debilismus ".(20.7.2010)

 • Zevon
  odpad!

  Kanada je holt záruka kvality, chybí ještě Německo, což by tuto slabodušky laděnou záležitost mohlo vylepšit mlácením do stolu a obohatit slátaninu o ztuplé trpaslíky. Kdejaká vesnická selanka jednou za rok prezentovaným vystoupením pro děcký domov ve studeném sále místní hospody dá hravě tomuto předstírání vale. Totální pomotaná pitomost, kýčovitý pohled na středověk a fantasy, unisexuálně nevyzrálí pubscenti a ztuple zírající a jednající hlavní postava s permanentně otevřenou hubou, co víc by si člověk mohl přát po fazolovém chilli na oběd. Díky, podruhé nechci. To chilli ale mohu kdykoliv.(29.10.2011)

 • filmmovier
  **

  Původní Merlin se Samem Neilem patří do zlatého fondu fantasy, ale tohle je jen její slabý odvar. Dvě hvězdičky jsou prostě jen za Neila a výpravu. Triky jsou chabé, ten co hrál učně hraje naprosto blbě a nezajímavě. Nefunguje to ani jako fantasy, ani jako rytířský epos, prostě nijak. A to to ještě u první části vypadalo nadějně ale ta druhá mě celkově dost nudila. Jeden z těch horších filmů, které zpracovaly tuto legendu.(7.1.2012)

 • Jeremiah
  **

  Ničím nepřekvapilo, nenadchlo, takové nemastné, neslané to bylo. Film chtěl pouze vytěžit z legendy o rytířích kulatého stolu, a vzal si na paškál zničení Camelotu. Herecky nepřesvědčivé, a navíc nejlepším bojovníkem na hradě měla být žena? Tak to se nedivím, že ten hrad byl zničen tak rychle... . Ty dvě hvězdičky - za bitevní scény.(22.7.2010)

 • Incantator
  ***

  Keď som sa dozvedel o pokračovaní filmu MERLIN (1998), bol som prekvapený i potešený zároveň. Pokračovanie som nečakal, pretože dej prvého filmu bol uzavretý, ale tešil som sa naň, pretože pôvodný film patrí medzi mojich desať najobľúbenejších filmov. Pokračovanie prinieslo však v mierach podobného filmu sklamanie. Film nemá originalitu prvej časti, nevyrovná sa jej ani po dejovej, ani po vizuálnej či zvukovej stránke. Nechýbajú veľké prehovory postáv, ktoré však vďaka pozliepanému scenáru väčšinou minú účinkom. Veľký čarodejník Merlin (i keď Sama Neilla bolo príjemné opäť vidieť v tejto roli) sa stáva skôr vedľajšou postavou, najmä v druhej časti, keďže na konci prvej ho napriek jeho obrovskej moci zabije(!) obyčajný barbarský bojovník. V druhej časti všetky prekážky prekonávajú mladé postavy, na čele s Merlinovým učňom Johnom, ktoré však pre takýto príbeh neoplývajú dostatočnou charizmou. Tomuto pokračovaniu takisto chýbajú historické súvislosti, ktoré boli takým vhodným obohatením pôvodného filmu. Keby sa tvorcovia nesnažili vytvoriť pokračovanie pôvodného filmu, aby zarobili nejaké peniaze naviac, išlo by o celkom príjemný fantazijný film bez vysokých cieľov. Takto je však MERLINOV UČEŇ iba zúfalou snahou o pokračovanie kvalitného filmu, ktoré sa nepodarilo. Pôvodne som hodnotil vyššie, ale po druhom zhliadnutí som nútený toto hodnotenie ešte znížiť. (11.7.2010)(11.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace