Merlinův učeň (TV film)

Merlinov učeň

Dobrodružný / Fantasy

USA / Kanada, 2006, 176 min

• jasiska

Film má dva diely. Zatiaľčo prvý diel síce nie je filmovým klenotom, ale jeho pozeranie nikomu nejako výrazne neublíži, dokonca by sa dal nazvať osviežujúcim, druhý diel by už slabším povahám ublížiť mohol. Neviem či boli horšie niektoré herecké výkony alebo scenár (boli tu proslovy, že burcujúce prezidentské reči v katastrofických filmoch sú šuvix), ale myslím si, že (napriek tomu, že na happyendy by som už mala byť navyknutá) prvoplánový, neuveriteľne naivný a neprepracovaný záver bol bezkonkurenčne najhorší. Potom, ako sa bez nejakého zjavného dôvodu Grál rozhodol, že Jack je ho hoden, všetci vstali z mŕtvych a pomerili sa s nepriateľmi, ktorí dovtedy oslavovali víťazstvo v bitke nad ich mŕtvolami. Absurditu filmu teda už nemohlo korunovať nič lepšie ako veta: "Prasa mi povedalo ako sa dostať do krajiny mŕtvych." Dve hviezdičky dávam len za to, že predstaviteľ Jacka bol sympaťák, tému Kamelotu a Svätého Grálu mám rada a prvý diel sa v podstate ešte dal pozerať.(28.12.2007)

• KarKulA

Pro téma staroanglických pověstí mám slabost a tu jednu hvězdu tomu dám i za svého oblíbeného Sama Neilla - což nemění nic na tom, že zpracování to je hodně nedůstojné - ochotnické představení v otřesných kostýmech, plné primitivních triků a hlavně hodně slaboduchým scénářem. Něco tajemného uvnitř mého nitra mě ale nutilo tu hrůzu dokoukat až do konce (že by moc magického grálu?). S původím Merlinem toto opravdu nic společného nemá. Škoda.(29.10.2011)

• Zevon

Kanada je holt záruka kvality, chybí ještě Německo, což by tuto slabodušky laděnou záležitost mohlo vylepšit mlácením do stolu a obohatit slátaninu o ztuplé trpaslíky. Kdejaká vesnická selanka jednou za rok prezentovaným vystoupením pro děcký domov ve studeném sále místní hospody dá hravě tomuto předstírání vale. Totální pomotaná pitomost, kýčovitý pohled na středověk a fantasy, unisexuálně nevyzrálí pubscenti a ztuple zírající a jednající hlavní postava s permanentně otevřenou hubou, co víc by si člověk mohl přát po fazolovém chilli na oběd. Díky, podruhé nechci. To chilli ale mohu kdykoliv.(29.10.2011)

• filmmovier

Původní Merlin se Samem Neilem patří do zlatého fondu fantasy, ale tohle je jen její slabý odvar. Dvě hvězdičky jsou prostě jen za Neila a výpravu. Triky jsou chabé, ten co hrál učně hraje naprosto blbě a nezajímavě. Nefunguje to ani jako fantasy, ani jako rytířský epos, prostě nijak. A to to ještě u první části vypadalo nadějně ale ta druhá mě celkově dost nudila. Jeden z těch horších filmů, které zpracovaly tuto legendu.(7.1.2012)

Nevím proč tady všichni opěvují Sama Neilla, když mě tady v tomhle snímku vůbec neuchvátil. Obzláště v závěrečné scéně vypadal, jakoby jen ukazoval na vršek nějakého kopce a né že by měl ze sebe vydat všechny síly, při velkém kouzlu převádění syna na druhý břeh.. Triky byly lacinější, ale dalo se na to koukat, co se týče příběhu.... 50let spát fíha, no lepší než na vždycky.(16.4.2015)