poster

Merlinův učeň (TV film)

 • USA

  Merlin's Apprentice

 • Slovensko

  Merlinov učeň

Dobrodružný / Fantasy

USA / Kanada, 2006, 176 min

 • fruitixx
  ***

  Nevím proč tady všichni opěvují Sama Neilla, když mě tady v tomhle snímku vůbec neuchvátil. Obzláště v závěrečné scéně vypadal, jakoby jen ukazoval na vršek nějakého kopce a né že by měl ze sebe vydat všechny síly, při velkém kouzlu převádění syna na druhý břeh.. Triky byly lacinější, ale dalo se na to koukat, co se týče příběhu.... 50let spát fíha, no lepší než na vždycky.(16.4.2015)

 • saaaky
  ***

  Sam Neill byl už po starém známém filmu "Merlin" jasným aspektem, proč se na film podívat. Nezklamal mě, na druhou stranu mne ale ani nijak nenadchl. Starý Merlin měl více kouzla, film byl celkově přívětivější a prostě příjemný. Zde už to nebylo ono, vypadalo to, jako by film dohnal " americký filmový debilismus ".(20.7.2010)

 • RajAthen
  odpad!

  Jedním slovem sprosťárna. Vezmete podařený televizní film, převezmete jeho jméno, hlavního hrdinu i záporáka a ukuchtíte z toho patetický maglajz, který vůbec nenavazuje na předchozí děj! Normální plivanec do tváře divácké toto, navíc výsledek sám je více než nuzný a plný nelogických hloupostí a hereckých křečí. Skutečně jsem nepochopil, jak by dotyčné chudáky nalezení Grálu vytrhlo. Alespoň k pousmání vede podoba výpravy za Grálem, kdy pro jistotu se za ním vydají všichni, od krále po nejposlednější vynašečku prasečího trusu (stejně je to dohromady tak 20 lidí), což je, soudím, unikum heroické fantasy. Merlin měl zůstat ve své lesní chaloupce...(16.4.2011)

 • jasiska
  **

  Film má dva diely. Zatiaľčo prvý diel síce nie je filmovým klenotom, ale jeho pozeranie nikomu nejako výrazne neublíži, dokonca by sa dal nazvať osviežujúcim, druhý diel by už slabším povahám ublížiť mohol. Neviem či boli horšie niektoré herecké výkony alebo scenár (boli tu proslovy, že burcujúce prezidentské reči v katastrofických filmoch sú šuvix), ale myslím si, že (napriek tomu, že na happyendy by som už mala byť navyknutá) prvoplánový, neuveriteľne naivný a neprepracovaný záver bol bezkonkurenčne najhorší. Potom, ako sa bez nejakého zjavného dôvodu Grál rozhodol, že Jack je ho hoden, všetci vstali z mŕtvych a pomerili sa s nepriateľmi, ktorí dovtedy oslavovali víťazstvo v bitke nad ich mŕtvolami. Absurditu filmu teda už nemohlo korunovať nič lepšie ako veta: "Prasa mi povedalo ako sa dostať do krajiny mŕtvych." Dve hviezdičky dávam len za to, že predstaviteľ Jacka bol sympaťák, tému Kamelotu a Svätého Grálu mám rada a prvý diel sa v podstate ešte dal pozerať.(28.12.2007)

 • Zevon
  odpad!

  Kanada je holt záruka kvality, chybí ještě Německo, což by tuto slabodušky laděnou záležitost mohlo vylepšit mlácením do stolu a obohatit slátaninu o ztuplé trpaslíky. Kdejaká vesnická selanka jednou za rok prezentovaným vystoupením pro děcký domov ve studeném sále místní hospody dá hravě tomuto předstírání vale. Totální pomotaná pitomost, kýčovitý pohled na středověk a fantasy, unisexuálně nevyzrálí pubscenti a ztuple zírající a jednající hlavní postava s permanentně otevřenou hubou, co víc by si člověk mohl přát po fazolovém chilli na oběd. Díky, podruhé nechci. To chilli ale mohu kdykoliv.(29.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace