Futurama: Benderova hra (video kompilace)

Futurama: Bender's Game

Animovaný / Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2008, 88 min

• bouncer

Dobře, snaha byla a pop-kulturně parodický film na všechno možné je zajímavé téma. Ale bohužel výsledek je dost ubohý, dobrých vtipů je jak šafránu a naopak převládají ty na úrovni pozdějších dílů Scary Movie a jejich následovníků. Bohužel filmy Futurama mají klesající tendenci a to vysoké hodnocení dost dobře nechápu.(1.2.2009)

Kompaktnější než předchozí film, ale stále vhodnější jako materiál pro čtyři díly seriálu. Výborných fórků je poskrovnu a vůbec se z nabízených situací málo těží. Zlom přijde v poslední třetině (Pán prstenů), která mi narozdíl od zdejších uživatelů přišla mnohem zajímavější a vtipnější a film díky ní konečně získal šťávu. Bender´s Big Score zůstává z existujících filmů nepřekonáno a tvůrcům pomalu dochází dech.(9.11.2008)

• honajz

Vlastně dva filmy v jednom, jen velmi volně propojené hrou Dungeons a Dragons a kostkou. První část byla mírně psychedelická, ale zábavná, druhá je v podstatě parodií na Pána prstenů, ale takovou nezáživnou - navíc je člověk z první půlky už naladěn na jiný styl humoru i vedení příběhu. Hlášky jsou sice dobré, ale některé scény, třeba s těmi třemi blbými bratry, už se časem opakují, a nejsou tedy až tak vtipné.(14.7.2017)

Na to jaký špatný pocit jsem měl z parodování PÁNA PRSTENŮ a celého toho fantasy světa to dopadlo nad má očekávání. Navíc části s šíleným Benderem mě dokázali jako vždy úplně odrovnat. Sice mi tady chyběla obrovská vesmírná bitva, ale něco mi říká, že tu opravdu nejlepší si tvůrci schovali do posledního filmu. Benderova ikonická filmová scéna č. 3: Bender v Halově institutu volá o pomoc.(2.11.2008)

Panejo, ani se mi nechtělo věřit, že někdy může tohle vyjít... Tento film je zábavny - tematika je různorodá a nebudí dojem jako u prvního filmu, že tvůrci myšlenku na jeden 20 minutový díl natáhli na celý film... Film má spád a nečekaná zjištění.. Občas je v drobném rozporu se seriálem, ale to se dá tvůrcům odustit... Jen tak dál!!! Opravdu jsem se bavil.(11.12.2008)

• - Film se netradičně bude odehrávat ve fantasy prostředí - Bender si zahraje na rytíře, Lee na kentaura. (Matrinx)

• - Sestra v blázinci, kam je poslán Bender, se jmenuje Ratchetová, čímž seriál odkazuje na sadistickou sestru Ratchedovou z filmu Přelet nad kukaččím hnízdem. Té je robotí sestra také nápadně podobná. (Ištván87)

• - Film je rozdělen do šesté série seriálu Futurama (od r. 1999) a vytváří tak jeho součást. (vyfuk)