Mučedníci

• Francie Martyrs (více)

Mučedníci se stali přesně tím kultovním filmem, který máme všichni tak rádi. Je již nyní opředen řadou historek od těch „banálních“ o lidech omdlévajících během projekce až po tvrzení, že Bob Weinstein majitel práv pro americké území se vydržel dívat zhruba dvacet minut. Pokud bychom měli nastínit děj, abychom nic podstatného neprozradili, pak lze pouze říct, že vše začíná v 70. letech ve Francii, kdy je nalezena bloudící pomlácená dívka neschopná vyprávět o tom, co se jí stalo. O patnáct let později ta samá dívka Lucie vtrhne do honosné vily a nemilosrdně vyvraždí všechny její obyvatele. Hned za ní přijede její jediná přítelkyně Anna. Pak by slabší povahy měly opustit kino, protože začíná krvavé peklo. Při sledování filmu si rychle uvědomíte, že nic není tím, čím se zdá být. Vila se stane strašidelným domem, v jehož útrobách se obě dívky pokusí dobrat pravdy. (oficiální text distributora)

Hrabka

"Z hlediska vyššího principu mravního" musím dát jen 2*. První půlka se mi líbila, napětí super. Jak se ale hlavní hrdinka dostane do podzemí, kde objeví mučenou dívku, tak se už spíš hnusím a filmový požitek není nic moc. Sice se to docela dobře vysvětluje, ale to mučení je dost odporné. Určitě to bylo až moc drsné, mohli to trochu korigovat. Závěrečná pointa mě měla jako nějak dostat? Nic nečekaného to nebylo, vždyť to muselo být jasné už během filmu o co vlastně jde. Závěr je navíc dvojsmyslný a nikdo neví jak si ho vysvětlit správně. Poměrně dobrý film, hlavně jeho první půlka, ta druhá je pro silné žaludky. Ne že by ta první půlka byla nějaká pohádka, krev teče proudem taky, ale je to ještě v normě. 45% ()

Fiftis

Prvá polovica 5 hviezd, posledná polovica Odpad!, takže celkovo priemer. V prvom rade musím spomenúť sexi riťku Mylène Jampanoï, ktorú by som rád videl aj v iných snímkach. Neviem, ako prišiel rejžo s nápadom na film "Mučeníci", ktorý v divákovi vyvolal hrôzu a fakt, že to, čo prežili hlavné hrdinky, by nechcel prežiť nikto, ale nápad to bol dobrý a neopozeraný. Mučenie úbohého dievčaťa má napospol hluché miesta. Diváka to prestane baviť a skôr od toho odtrhne oči. Každá scéna mučenia je podobná, ak nie rovnaká. Divák len vidí človeka, ako tu dievča mláti. Potom následne príde žena a dievča nakŕmi a tak je to stále dookola. Žiadne hovorené slovo, divák akoby ohluchol. Je to naozaj nudné. Konečné finále prinesie operácie, kedy je dievča naozaj zmučené do krvi a v jej očiach vidíme povznášajúci pohľad. "Mučeníci" doslova umučia vaše zmysly a presunú vás do iného sveta. Sveta bolesti a halucinácií, do ktorého by nikto naozaj nechcel vstúpiť za žiadnych okolností. ()

lamps

Rozhodně jeden z nejambicióznějších a nejzajímavějších hororů uplynulé dekády. Napoprvé nepříjemný a intenzivní zážitek, po formální stránce téměř dokonalý- od dráždivého gore a hutné atmosféře v první polovině až po krystalicky čistý psychický teror v půlce druhé. Film se viditelně snaží jít do hloubky a šokovat svým nepředvídatelným příběhem, což sice vytváří docela velký kontrast se všudypřítomnou a někdy až zbytečnou brutalitou (i když nejbrutálnější horor historie fakt NE), ale alespoň to dodává dění na plátně mnohem celistvější kostru, kterou na jednu stranu debilní, na druhou však výborná závěrečná pointa ještě utuží. Přiznám se, že v průběhu filmu se mi honila hlavou všechna možná hodnocení, a musel jsem se jít vyspat, abych si všechno v hlavě rozležel. Martyrs jsou náročným snímkem, na první pohled natočeným jen na efekt a pro peníze, ovšem uvnitř daleko vyspělejším než drtivá většina moderních exploitation hororů. Co tím ale bylo opravdu zamýšleno, to ví asi pouze Pascal Laugier. 60% ()

playboxguest

BACHA! SAMEJ RÁDOBY SPOILER! Mylene Jampanoï, bezva, dlouho jsem jí neviděla, stáhnu to... Takže povinnej úvod, title a snídaně v jedné typické rodince, asi hlavní hrdinové, říkám si, ale tradá, uběhne jen chvilka a už se válej v krvi. Takhle je tam brokovnicí vyválela právě Mylene, načež si zavolá ještě jednu kámošku a začnou se půl hodiny bezmyšlenkovitě producírovat po domě, ve kterém je sem tam pronásleduje béčkovej silent hill, kterýho se Mylene hrozně bojí. Čtyry sejme brokovnicí a jeden šmejd jí nedá spát, dost postavený na hlavu, říkám si zase v zápalu nudy, přičemž už si to asi říká i Mylene a raději se sama odkrouhne, aby v tom už nemusela hrát. Takže zůstává kámoška, která nejspíš za tu třičtvrtěhodinku zapoměla, že existuje i něco jiného, než tenhle dům, takže místo toho, aby z něj vypadla, producíruje se po něm dál. Realitní makléři by zní měli radost a taky že jo, najednou se tam objeví parta divnejch týpků, jenže se zbraněma, takže prodej baráků je asi zajímat nebude. Ne ne, to, co je zajímá, je ta holka a já si začínám dělat naděje, že konec filmu bude konečně zábavný. No ani prd, holku daj na řetěz, zadarmo jí ostříhaj na Shannyn Sossamon a začnou jí krmit kašičkou, která jí moc nejede, uběhne pár minut, holka je začne nudit, ostříhaj jí teda alá Cecie De France v jiném francouzském hororu a furt jí jen jakože mučej a mučej a já zívám a zívám a říkám si, že Grotesque nebylo zas takový zlo. Banda pracháčů se rozhodla, že bude mučit lidi pro vědecké účely, já si půjdu raději pustit bandu pracháčů, co pro zábavné účely pořádá miliónové a jiné závody... ()

Rover

Vrcholně nepříjemný zážitek. Musel jsem dělat pauzy a rozdýchávat to. Takový nápor však musím náležitě ocenit, navíc se mi líbila snaha o morálně-kulturní podtext, i když si nejsem tak uplně jistý, zda se záměr zdařil. Pochvalu zasouží krásné hlavní hrdinky... HUDBA: Alex Cortés, Willie Cortés - chvílema to znělo jako slušný post-rock. Líbilo. ()

Madsbender

Nebol som si istý, čo od tohoto filmu čakať kvôli všadeprítomnej mystifikácii. Tak veľké haló v mojom bezprostrednom okolí okolo jedného konkrétneho filmu nebolo už dávno, takže keď sa naskytla možnosť nákupu v stánku za smiešnu cenu, ďalší vývoj bol predvídateľnejší ako nová séria Paneláku. Ale teraz už k samotnému filmu. Martyrs sú vo svojej podstate filmom triviálne jednoduchým, ale v určitých veciach nadmieru zvláštnym a konktrastným, obzvlášť voči diváckemu očakávaniu. Chcel som drsný horor, a aj som ho dostal - lenže Martyrs mi ponúkli ešte omnoho viac. Celá prvá polovica je mixom niekoľkých odlišných, dômyselne rozostavených motívov, postáv a motivácie, s ktorými je divák pomaly a obozretne konfrontovaný a zoznámený. To, čo sa v úvode javí jasné, je neskôr (i keď trochu vratko a podivne) prekvapivo obrátené naruby. Prvou položkou na zozname tvorcov je atmosféra nejednoznačnosti a vo vzduchu visiacich otázok, hneď za ňou ale nasleduje faktor náchylnosti ku krvavému násiliu. Úprimne, nešokovalo ma to, videl som aj omnoho horšie veci, i keď uznávam, že nenavyknutým divákom by to trochu pohnúť mohlo. V miere explicitnosti boli páni tvorcovia zdržanlivejší, než sa sprvu zdalo. Omnoho zaujímavejší a pôsobivejší mi prišiel netvor zrodený zo spomienok a vnútorných démonov hlavnej hrdinky (ktorá vlastne hlavnou hrdinkou technicky nie je), ktorý vedel miestami nahnať strach, ale opäť musím povedať, že žiadna revolúcia sa nekoná. Na značne krvavú zábavu to však slušne postačuje. Keď však chcem, aby mi zvieralo žalúdok, radšej si zájdem k Wheatleymu, oproti nemu (alebo seriálovému Hannibalovi) je toto len neškodná zábavka. Takže najkontroverznejší a najdrsnejší zážitok roka si odkladám na neskôr. Väčšiu dôležitosť prikladám práci s postavami - síce nemajú ohromnú psychologickú hĺbku, ale sú zaujímavé a dokázal som s nimi súcitiť rovnako, ako sa v pár (zdôrazňujem pár) momentoch báť. A Morjana Alaoui je sexy. V druhej polovici sa film dostáva z polohy výborného hororového teroru do teoretickej roviny hrania sa s presahom, mysticizmom a transcendentálnosťou, čo som síce Laugierovi nezožral, ale aj v tejto polohe je celkom pôsobivý a zvláda ju dobre, tak som sa aspoň jeho hre prispôsobil. Remeselne je to odvedené skvele, dokonca mi nevadila paleta farieb a chladný účelný dizajn podzemných priestorov, s ktorým mám často kvôli prílišnému odosobneniu problém. Navyše v druhej polovici filmu je aj emocionálny moment so skvele zvolenou hudou, ktorý zážitok umocňuje. Opäť však platí, že zostávam viac menej chladný, ale to neznamená, že nie som spokojný. Vlastne je to výborný film, ktorý si len mohol odpustiť tie čachre-machre, nastupujúce po prvej hodinke. Inak mi Martyrs perfektne sadli, ale čakal som niečo surovejšie, hnusnejšie, diskutabilnejšie a kontroverznejšie. Celkovo však veľká spokojnosť. 80% ()

Disk

Můžu se přidat ke skupině otrlých diváků, Martyrs mě nechali chladným, snad jen na konci se pár emocí dostavilo. Ale v každém případě jde o silně nepříjemný zážitek, který by slabší povahy určitě měly vynechat, především v druhém polovině by film měly vypnout. Každopádně velkou pozornost si zaslouží nepředvídatelný scénář a neotřelá režie. ()

666teen

Asi takhle. Začátek je nádherná jízda, má to odpich, spád, paráda. Prásk, prásk a v 15 minutě máme skóre 4:0 pro brokovnici. Takže vlastně prásk, prásk, prásk, prásk. Pak ale něco praskne a podívaná, která by logicky měla nějakým způsbem gradovat jde do kopru. Další (pro mě neúnosně dlouhou dobu trvající) část můžete sledovat roštěnku jak papá, vyměšuje, dostává do držky, papá a dostává do držky někde ve sklepě. Tahle pasáž potěší asi jenom strejdu Fritzla a tomu jí v krimu asi nepustěj. No a konec je zvláštně máklej. Takže žabožrouti opět potvrdili svojí vedoucí pozici v závodech o Perverta roku. ()

Cappuccino

Originálny námet, explicitné a desivé spracovanie. Mrzí ma len, že koncept tajnej organizácie nebol dotiahnutý do konca a našlo by sa v ňom veľa logických nezrovnalostí. ()

Ruut

Nemůžu moc psát o ději, protože bych vyzradil dost zásadní věci. Každopádně musím souhlasit s názorem, že Martyrs jsou naprosto mimořádný film. Pro člověka, co má nakoukáno dost z hororů a sleduje současné trendy, jsou rozhodně Martyrs zážitkem z říše "snů". První polovina je děsivý horor, který si bere to nejlepší za současné produkce. Je plný brutality, násilí a hrůz, při kterých člověk musí přivírat oči. Zároveň nic není navíc a zbytečně. Vše do sebe zapadá a je podáno v dokonalém představení francouzského režisera Pascala Laurgiera, který nebyl tentokrát ničím a nikým omezován a evidentně se našel. Jsou tu ženské hrdinky stejně skvělé a silné jako v Haute Tension. Je tu zbídačená oběť, jenž byla léta vězněna ve sklepě a nelidsky trpěla, a když se plazí po schodech dolů aby zabila toho, kdo ji ubližoval, tak Sadako z Kruhu je proti ní naprostý hadr. Jsou tu erupce násilí a děsu jako v Pádu do tmy či Hory mají oči (2007) a divák musí při nich uhýbat pohledem. ----- Pak v půlce filmu nastane zničehonic zlom. Když se zdá, že to nejhorší už máme za sebou a nelze to ničím trumfnout, tak Laugier velmi chytře úplně přeladí na jiný žánr a ukazuje dokonalé psycho a předhazuje hlavní hrdinku filmu na pomyslný oltář otřesného psychického a fyzického teroru. Sledujeme věci, při kterých si teprve uvědomuje jak strašně asi museli trpět oběti skutečně vězněné ve sklepeních v područí všech těch bestialních tyranů. ----- A pak přijde zničující pointa, co obhájí předchozí děj dá všemu dokonalý smysl a ještě podtrhne vyjímečnost tohoto filmu. Jestli jsem u Begotten napsal, že je to čistá deprese po které budete chtít spáchat sebevraždu, tak u Martyrs píši, že se po něm začnete těšit na smrt. ()

S.Quentin QUALE

Dvě hvězdy za první půlku, pak jsem se nudil. Pro horror fans povinnost. 55% Po druhé, pocitem křivdy zapříčiněné projekci jsem dospěl ke stejnému závěru. Ve výsledku přidávám jednu hvězdičku za opravdu fantastickou první půlku, protože tohle se opravdu musí vidět, byť by to měl člověk po půlce vypnout. Dost mě mrzí, že nemůžu dát plnou, protože mučedníci po ní hlavně ze začátku hlasitě volají. 75% ()

Mi Nü-Chai

[OBSAHUJE SPOILERY] Celkem by mne zajímalo, kde & jak vznikla legenda o Martyrs coby ultrabrutopekelně násilné záležitosti, na které lidé omdlévají, zvrací a prchají v hrůze ze sálů a už vůbec netuším, čím si vysloužil označení „torture porn“. Tato pověst totiž dle mého snímku dost škodí – divák masomlejn nadržený na slibovaný „nejbrutálnější horror všech dob“ bude zákonitě zklamán a neuspokojen a divák neotrlý, jenž by se zaměřil na ostatní aspekty filmu, se k němu raději ani nepřiblíží. Já pro jistotu neočekávala nic v žádném ohledu a nejspíš se mi tento přístup vyplatil; nadšena nejsem, ale zklamána také ne, i když měly mé dojmy z Martyrs během sledování sestupnou tendenci . Z celého filmu na mne totiž zdaleka nejlépe zapůsobilo úvodních cca patnáct minut v sirotčinci – lehce mrazivá atmosféra, minimum informací o tom, co internaci Lucie v něm opravdu předcházelo, paranoidní ovzduší a ošklivá překvapení…tohle ano. Následující masakr byl taktéž natočen výtečně – kamera a střih ňuňu (to ostatně platí o celém filmu – Laugier obrazovou část opravdu umí), ale po něm se začaly pomalu valit obtíže s nepříliš dobře napsaným scénářem, což je pro změnu věc, se kterou má Laugier notorický problém. I vezmu-li v potaz, že obě dívky jsou psychicky narušené a tedy by jim nějaké podivné chování mohlo být prominuto, nelogičnost jejich jednání mne chvílemi přímo mlátila po hlavě. Od jistého okamžiku se totiž stávají pouze figurkami na šachovnici páně režiséra, loutkami, se kterými je hýbáno ne tak, aby jejich akce dávaly nějaký, byť vyšinutý, smysl, ale jsou se skřípěním pantů okatě manévrovány tam, kde je režisér potřebuje mít. Beru, že tohle mohlo být zcela záměrné, i když u Laugiera opravdu nevím, leč mně je tohle dost protivné a celkem mne to ruší. A pomalu se dostáváme k proslulé závěrečné části. Kdyby můj důvod sledování tkvěl v něm, asi prskám a vrčím nemálo; oněch dvacet minut mučení se omezuje na opakované únavné nakládačky a jedno stažení z kůže mimo záběr. Únavnost a repetitivnost nakládačkových pasáží zřejmě má divákovi ilustrovat jejich působení na hrdinku, ovšem jelikož je divák divákem a ne otloukaným, hrozí, že bude spíše znuděn a otráven, než že se naň přenese něco z jejího prožitku. Mimochodem mne tu pobavil (a opět nevím, zdali v tom byl úmysl, nebo kouzlo nechtěného) způsob natočení scén bití – byly totiž z velké části nasnímány stylem, jaký je obvyklý v BDSM pornu. Konečné extempore báby s bouchačkou pak vypadá, zejména připočtu-li si vyjádření režiséra k němu, nejvíc ze všeho velmi nezvládnutě. A kdybych měla popsat svůj celkový dojem z toho, co je zde ukryto pod povrchem, bude to asi znít nějak takto: Stáří je největší zlo. Staří se živí na mladých, aby skrze jejich oběti a utrpení došli poznání, které mají odepřeno a pokud je vyssávání úspěšné, nezbývá jim než zemřít, neboť již nemají jediný důvod k prodlužování své mrzké existence. Nevím, nevím, jak by byl pan režisér z mé interpretace nadšen, asi nepříliš, avšak já zas nejsem příliš nadšena z jeho výtvoru, takže si nemáme co vyčítat. () (méně) (více)

HAL

Velká škoda že Martyrs neskončil už někdy kolem čtyřicáté minuty po scéně s holčičkou s vysouvacím nožíkem, pak by šlo o vcelku dosti zajímavý a uvěřitelný psychologický film. Dějové twisty s hromadou blábolení a zbytečných a nudných gore scén z něj pak ale udělaly docela frašku... u samého závěru už jsem vyloženě prskal smíchy. 6/10 ()

misterz

Videl som to už druhý krát, ale ani teraz ma tento "kultový" horor nejak nenadchol. Čo z toho, že aj keď tu o krvavé a brutalitou nasiaknuté zábery nie je núdza, ako sa na dobrý torture film sluší a patrí, keď tá dejová linka je tak zúfalo nezáživná a totálne o ničom? Nebavilo ma to a po čase sa tá nuda preniesla aj na ten masakrík, vrátane toho nechutného finále. Veľmi vlažný dojem, ledva priemer. 50/100 ()

pornogrind

Vynikající horor.Nechápu jak někdo může dát odpad.Šokující,krvavý,drsný,atmosferický a nepředvídatelný.Přesně takový tenhle film je.Dvě hlavní hrdinky předvádí úžasné herecké výkony.Doslova hrajou jak o život.Všem hororovým fandům můžu jen doporučit. ()

liskam

Jak mám proboha takovuhle věc ohodnotit jakožto člen lidské rasy...? Zvrácenost v tomto snímku je extrémní, a to mi dvakrát nesedělo, avšak chápu důvody proč tvůrci zacházeli až takhle daleko. Těžko si představuji že by někdo něco takového mohl dělat, i když naše historie nám mnohokrát ukázala, že "Víra" dokáže z lidí udělat čistokrevné a naprosto bezohledné zrůdy. Pokud budu přemýšlet nad "povznesením" rozhodně preferuji východní neinvazní postupy. A ohledně toho co bude po smrti, no názor na to mám také, ale rád se nechám překvapit. Tak já se pokusím nějak zhodnotit film prvních 75% mě opravdu bavilo, napínavé, děsivé a hlavně překvapivé. Stále jsem nevěděl o co vlastně jde, a kam se vše posune. těch zbývajících 25% mi přišlo zbytečně drastických až perverzních, ale to jsou ti Francouzi. Jak jsem již psal, když se zamyslím nad ústředí filmovou myšlenkou, jsem ochotný tu poslední čtvrtinu filmu respektovat. přezto si ale myslím, že šla natočit lépe a méně zvráceně. Takže se nakonec přeci pokusím nějak tuhle věc "ohvězdičkovat" No, dám 4 a v procentech 75%. ()

kingik

Lucie byla týraná jako zvíře v nelidských podmínkách. A když se jí pak podařilo utéct z osidel neznámých tyranů, přísahala jim pomstu, a se svou věrnou kamarádkou Annou po 15 letech vystopovali tyrany, kteří vedou spokojený rodinný život a netuší, že budou brzy nelítostně vyvražděni. To je jen úvod (vykreslení poklidného života rodinky je z celého filmu nejpůsobivější) exploitation filmu, ve kterém nás čekají tři různé části, a po úvodním masakru čtyřčlenné rodiny v jejich domě, nás ve druhé části čeká objevení další mučené oběti ve sklepě domu a ve třetí části se dozvíme (je to však ta část, kdy se film definitivně položí vlivem magorských teorií), že zvrhlý manželský pár patřil k jakési organizované sektě, která prostřednictvím mučených lidí chtěla vědět, co přijde po smrti a svoji víru v posmrtný život proklamovali velmi explicitním stylem mučení, kdy do týraných a spoutaných obětí ládovali jakýsi blíže neidentifikovatelný blivajz (připomínalo mně to mixovanou hrachovou kaši), ostříhali je dohola a nakonec stáhli z kůže. Tohle přesně potká v závěrečné třetině filmu Annu, která projde solidním zdecimováním, ale stejně mně film ve výsledku přišel trochu prázdný a nelogický, a vzhledem k tomu, že už jsem viděl v hororech opravdu hodně, tak jsem šokující pocity nezažíval, i když přiznávám to nejlepší na filmu, jsou jeho gore efekty, i když i tady jsem přesvědčen, že jsem viděl mnohem lepší. Nelogičností ve filmu bylo dost, hned třeba v úvodu, kdy dojde k masakru rodiny, tak nejmladší členka uteče zběsilému řádění Lucie nahoru do pokoje a nenapadne ji zavolat policii, ačkoliv času na to měla dost a vypadalo to, že celá rodina nedisponovala ani mobilními telefony, protože v domě měli jen pevnou linku. Obě dívky (mimochodem moc krásy nepobraly) po vraždách zůstanou v domě, ale za celou dobu rodinu nikdo nenavštíví a telefonem nikdo nebrkne. Dále, jako vyloženě rušivý element, se ukázaly dívčiny halucinace, ve kterých viděla jakousi umučenou dívku, které při útěku nepomohla na svobodu, a tahle dívka (coby duch!) ji způsobovala různá zranění na těle, ale jak se dívka poranila na zádech, to už film nevysvětlil. Ona zvrácená teorie a následná zajímavá pointa spočívající v objasnění slova "martýr", pak je svým způsobem překvapivá, ale rozhodně úplně inteligentní taky nebyla. Tím chci říct, že tento horor je trochu hloupý a po jeho zhlédnutí jsem byl překvapen v tom, že když chtěli tvůrci natočit něco zvráceného, tak se neměli uchylovat k nablblým religiozním teoriím, které vyznění filmu devalvují. Představitelka Anny spíše předvedla snaživý herecký výkon, než mrazivě přesvědčivé ztvárnění týrané oběti, a to platí o všech zúčastněných, jejichž výkony bych shrnul do kategorie nezajímavé. Z filmu se tedy nakonec vyloupla docela kravina s nepředvídatelným vývojem událostí, ale za úpornou snahu být přehnaně a trapně "šokující", se film vyplatí zhlédnout. 50% ()

Omnibus

Rozjezd velice slibný - pětihvězdičková brokovnice u snídaně... I pokačování stále působivé, sympaticky chroptící zrůdička čím dál úspěšněji zraňující, až po celkem očekávatelné sebepodříznutí... kdyby tady v půlce film skončil s nějakým tím objasňujícím dovětkem co a proč ( k tomu by se dala využít celá druhá půlka filmu sestříhaná do max. 10 úderných minut) tak zachrochtám blahem a na případné Martyrs 2 popadnu spacák a půjdu ležet frontu již den předem. Ale bohužel tvůrci filmu se rozhodli to celé posrat ... a to se jim podařilo kvalitně a z velké výšky ! Nejprve udělali z Anny totální lamu bez špetky pudu sebezáchovy, no, dejme tomu... Ale pak ji šoupli do sklepa a začali děj natahovat jak gumu u spartakiádních trenýrek... Pak už mě nedokázali šokovat ani znechutit, ba dokonce ani ve mě vzbudit špetku té zdravé úchylné zvědavosti. Bylo mi čím dál víc fuk, co jí v tom sklepení provedou - a že jim ani nijak moc (až na tu kůži) fantazie nesloužila... Táhlo se to jak smrad až do finále. To už jsem dávno nebyl „na plátně“ , ale znuděný a nasraný až po krk v Odpadu. Takže zprůměrováno je to za slabé 3 hvězdy. Ale aspoň ta bába to na konci rozsvítila ... když se zhasla :-) ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

09.11.2014

Komiksové filmy už jen pro děcka

Komiksové filmy už jen pro děcka

21.03.2009

Přinejmenším ty superhrdinské. Krátce po prohlášení Marvel Studios, že filmy kategorie R (tedy mládeži nepřístupné) nejsou součástí jejich celkové strategie, rozhodlo se pro stejný krok i studio… (více)

China Miéville na filmových plátnech

China Miéville na filmových plátnech

29.11.2008

Možná nejvýznamnější současný představitel žánru „new weird“, který ukázal novou cestu zkostnatělé fantasy, zapřísáhlý marxista a vynikající vypravěč China Miéville, se konečně dočká adaptace jednoho… (více)