Co se stane, když si tvrdohlavá princezna Aneta odmítne vzít prince Jeronýma a královskou lest s nepravými čerty prokoukne sám Lucifer? Bude svatba, válka, nebo peklo na zemi? Bude legrace! A spousta falešných i pravých čertů, kteří umí pěkně zkomplikovat život! ... Jako v každé pohádce, ani tady nemůže chybět princezna. Jmenuje se Aneta (T. Voříšková), má svou hlavu – a hlavně se nechce za žádnou cenu vdávat! A už vůbec ne za nešikovného prince Jeronýma (J. Mádl) ze sousední země, kterému byla v dětství zaslíbena výměnou za ochranu rodného království. Jeronýmův otec, král Bedřich (V. Postránecký), ale na sňatku trvá, protože sní o velké říši, a porušení slibu by znamenalo vyhlášení války. Jak tedy princeznu zachránit a úmluvu neporušit? A tak dobrácký Anetin tatínek král Leopold (P. Nárožný) vymyslí geniální lest: že prý se o jeho dceru uchází sám Lucifer (M. Stránský)! Předpokládá, že Jeroným nebude chtít zachraňovat princeznu a Bedřich svatbu zruší. Aby byl jeho plán dokonalý, domluví se s potulnými komedianty, kteří mu v nedalekém polorozpadlém mlýně, kde skutečně prý kdysi přebývali čerti, vybudují „pravé“ peklo. To jen pro případ, kdyby se někdo chtěl přesvědčit, jak je to s tím Luciferem doopravdy. Netuší ovšem, že tím proti sobě popudí samotného vládce pekel Lucifera i jeho temperamentní snoubenku Muribanu (A. Stanková)… (Česká televize)

lomax

V posledních letech jedna z nejvíce povedených pohádek! Svěží, vtipná, s atmosférou. Výborný výběr exteriérů, řemeslně odvedené herecké výkony a Tereze Voříškové s Jiřím Mádlem to fakt sluší. ()

Havran007

Některé filmy mohu hodnotit až po druhém shlédnutí. Někdy je přehodnotím. Peklo s princeznou se mi napodruhé opravdu líbilo. Já prostě ujíždím na tom, když si herci užívají svůj výkon. Mádl, Postránecký, Vydra, Pecha, Nárožný a hlavně Betka Stanková, to byly supervýkony! Pak nehledám ve scénáři mimořádné kvality ani mimořádná sdělení. A pokud hudba příliš "neotravuje", je to jen bonus navíc. ()

bratr_jezek

Příjemná pohádka, kde silným pilířem je sličná princezna v podání Terezy Voříškové a trochu nešikovný princ v podání Jirky Mádla. Mezi nimy to opravdu jiskří a role jako kdyby jim byly psány na tělo. Ostatní herci střídají polohy kvalitní, ale bohužel i trapné, taškařce v podání falešných a pravých čertů se ve mlýně změní v chaos a divák nestíhá, kdo vlastně má navrch. Škoda, takové až nadbytečné zápletky a boční "postavy" bez zřetelnějšího významu ubírají filmu na zážitku. ()

trollfjord

Hodnotím pěti hvězdičkami, přestože postava vodníka mně vytáčela do nepříčetnosti. Nevím, proč má tolik tvůrců nutkání vnucovat divákům svou představu jakéhosi nářečí. Začal to Troška kde všechno "mušelo bejt" a v této pohádce měl svou chvilku zase vodník. Jinak to byla ovšem velice pěkná pohádka, s příjemnými hereckými výkony, tradičně Václava Postráneckého a v neposlední řadě Terezy Voříškové. A speciální pozornost zaslouží Muribana v podání Alžběty Stankové. Na ní je radost se koukat. ()

waxtrax

Je hrozné když režiséru nevadí, že herci špatně artikulují, že mumlají až jim není rozumět. To není problém herců to je problém jejich vedení. Roztomilí čertíčci a Lucifer který vypadá jako by zrovna vyšel ze salonu krásy - to už jen dokresluje celkový obraz tragedie. ()

mzop

Mrzí mě zdejší nízké hodnocení. Po dlouhé době konečně dobrá pohádka! Měla zajímavý děj, který nabídl spoustu vtipných momentů, a určitě napomohl i Jirka Mádl v hlavní roli. O kvalitě této pohádky svědčí názor i mého známého, který je na nově natočené pohádky alergické; shlédnul ji, bavil se a nakonec konstatoval "Tak tuhle bych rád viděl ještě jednou". ()

Manarit

Tahle pohádka je pro mě důkazem, že ten žánr ještě v čr tak úplně neumřel. Celkem bych ji i přirovnala k novodobým S čerty nejsou žerty. Na světovém poli bych dala hvězdičky tři, ale v české tvorbě si tu čtvrtou zaslouží. U některých hodnocení mám pocit, že lidé jsou zaujatí proti čemukoli mladšímu 15 let. Samozřejmě, že pohádku rok starou budete asi vnímat jinak, než když vám onehdy bylo šest. Každopádně velmi oceňuji, že pohádka není typicky česky nablblá, ateliérová a děj se nesoustředí jen na postavy typu superzáporák a superdobrák. Velké překvapení. Už to těžko budu vnímat jako dítě a proto jsem nadšená z toho, že ani ve svém věku si při sledování nemusím připadat jako imbecil, ať už jde o detaily typu, že princi mohou oči vypadnout při pozorování princezny ve vodě kvůli tomu, že odhodila košili, nebo že luciferovi pohlo myslí nikoli svědomí, ale to, že princezně skákající po střechách viděl pod sukni. Dle mého skutečně velmi povedené, když se podívám na tu řadu failů jako král sokolů, královský slib a další hrůzy. ()

stanslon

Absolutně souhlasím s Malarkeyem. Troška umí dělat nejen komedie, ale jak je vidět i pohádky. A zdá se mi že ti co to shazují hodnotí jen jméno, za kterého udělali někteří rádobykritikové a to prosím profesionálové jakési synonymum pokleslosti. Vypíchnu jen jeden slovenský názor : "Voríškova akási zachrípnutá" - Může snad Tereza za to, že ji dotyčný kritik viděl prvně v životě? Tak vážení, já se bavil, jako se bavím i na dalších jeho filmech a zírám, jak mu můžou ti, co dávaj přiblblým americkým klišákům 4 jít u něho níž. No, ani já nedám pět, ale za čtyři stály skoro všechny jeho filmy. ()

Venys

Vypadalo to na výpravnou, "akční" podívanou se skvělým hereckým obsazením, která bude mít spád a zdálo se, že i vtip. Spád však pohádka ztratila v okamžiku, kdy hlavní protagonisté - princ a princezna ze znesvářených království, prchli do lesů a děj se začal motat kolem finty princeznina otce (poněkud bezradně hrající Petr Nárožný), jak zabránit jejich sňatku (jelikož celkem dlouho nepostřehl, že už není koho sezdávat). Do toho se ještě přimotala pekelná parta se submisivním Luciferem, který ,aby jeho čertí snoubenka (Betka Stanková) nevěděla, potají na LCD (?!) obrazovce šmíruje princeznu a spěje k rozhodnutí obohatit čertí genofond o modrou krev. Sečteno, podtrženo - nekonečných 90 minut, nedotažené vtipy, bezzubé peklo a herci, kterým repliky viditelně nejdou "do pusy" - nejvýrazněji u již zmiňovaného Petra Nárožného. Nejpřirozeněji působily výkony ústřední dvojice (Voříšková, Mádl) a krále Václava Postráneckého. ()

andydufrsn

Spravedlivej a férovej čert, to jsou věci! Jinak ničím nevynikající pohádka. Jednu hvězdičku dávám za Betku Stankovou. Od takové čertice bych se klidně nechal do pekla odnést! ()

Worbitka

Kdyby se předabovala princezna , která mluví, jako by kouřila od narození a strávila noc v metalovým baru, byla by to vcelku slušná pohádka, ale jakmile promluvila, měla jsem pocit, ze se dívám na dokument o mladých delikventech a kouzlo pohádky pryč.... ()

Thamilka

Od pohádky jsem čekala opravdu víc. Vůbec se mi nelíbilo hraní Mádla a Voříškové, jako by v tomto filmu neuměli ani hrát... Naopak se mi líbila role Lucifera a jeho nevěsty... Dávám 2 hvězdičky, víc mi nějak nejde... ()

PORTER44

Dva králové kteří chtějí provdat své potomky ale bohužel jeden z potomků nechce ,nakonec se do toho vloží sám Lucifer a jeho snoubenka i přesto vše dobře dopadne.Malí čertíci byli dobrý. ()

Gugos

Podle mě jedna z nejlepších "nových" pohádek...krásný příběh super obsazení ...velmi milé a krásně zahrané ...takové pohádky za mě ANO !!! ()