Báječný svět shopaholiků

• USA Confessions of a Shopaholic (více)
USA, 2009, 104 min

Rebecca radí lidem, jak nakládat s penězi, ale sama vězí po uši v dluzích. Nedělá totiž nic jiného, než vášnivě nakupuje. Jejím snem je, že jednou bude pracovat v redakci svého oblíbeného módního časopisu. Ironií osudu je, že se ocitla v nepříliš známých novinách zaměřených na spoření, investování a vůbec rozumné nakládání s financemi, kde získala místo redaktorky. Pokud ale Rebecca něco zoufale neovládá, pak je to právě hospodaření s penězi. Nemůže sedět v kanceláři, aniž by přitom nemyslela na nákupy, nemůže jít po ulici, aby nevešla do obchodu, a nemůže do něho vstoupit, aby něco nekoupila. Není divu, že její dluhy a úvěry rostou závratnou rychlostí. Začarovaný kruh lží a beznaděje, z něhož zdánlivě není úniku, se neustále zvětšuje. (TV Nova)

PatrikP4

Tohle asi není film pro chlapy... Jenže malej se zbudil brzo a v TV nedávaly nic lepšího... Isla Fisher se na hlavní roli hodí... Pro mě ale průměr... Jak říkám není to film pro chlapy... Navíc víte jak dopředu jak to skončí... ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

gejzuško

Prvá polka príjemne svieža, tá druhá zbytočne devastovaná tonami klišé, ktoré už v súčasnosti pôsobia ako päsť na oko. Každopádne P. J. Hogan po jednej z najelpších romantických komédií všeobecne (My best friend´s wedding) prichádza späť k žánru v ktorom mu to ide. A nemohol si vybrať lepší projekt. Scenár podľa svetového bestselleru, hrdinku s charizmou na rozdávanie a sympatický mužský pól. Problém však tkvie v onom scenári, ktorý v prvej polke milo pomrkáva a núti vás brať celý príbeh s nadhľadom, no v tej druhej už len kŕčovito prešľapuje k jasnému finále a nehanbí sa ani za svoje morálne posolstvo. Je smiešne ako som za rok zmenil pohľad na život (je to asi tým, že pracujem a sám som Shopaholic), preto je škoda, že zrelší jedinci sa budú smiať nereálnym situáciám no zato si do puntíku vychutnajú brilantnú Islu Fisher. Tá tu predvádza prirodzený, nenútený komediálny talent (dovolím si tvrdiť, že veľká časť jej výkonu je improvizácia). Na prvé zhliadnutie ostávam pri 3 hviezdach, po tom ďaľšom možno dvihnem. Zatiaľ však stále príjemná, nenútená oddychovka. Sklamal ma hlavne J. N. Howard, ktorého suite pre MBFW bol úžasný. Tu sa veľmi nenamáhal. ()

alisek87

Komedie, kde se pořád něco děje. I když už byla zápletka jasná hnedka ze začátku, dobře se na tento film koukalo. Pro chlapy asi naprosto nepochopitelné, ale myslím, že já jsem se v tom chvílemi viděla. Docela pěkně natočené, nejvíce se mi líbily figuríny. :-) Tři hvězdičky, za to, že zápletka byla jasná hnedka od začátku. ()

KakiBonham

Obvykle jsou filmy z prostředí New Yorku s ukázkami spousta módního pozlátka ve stylu Ďábel nosí Pradu docela moje "guilty pleasure", a proto jsem nepředpokládala, že budu muset některé pasáže dokonce přetáčet. Viděla jsem ten film včera a dnes už si nevzpomenu ani na jeden moment, který by mě rozesmál. Dokonce i k Isle Fischer mám obvykle sympatie, ale v tomhle případě je mi jí skoro líto. ()

emil_sojka

Takhle to dopadne, když film znásilní vtipnou, čtivou a inteligentní knižní předlohu.. Taky vám to přišlo přitroublé, křečovité a strašně dlouhé?? S přáteli rádi komentujeme filmy při jejich sledování, ale u tohohle jsme fakt oněměli... ()

Vital

Isla Fisher se do této roli výborně hodí,ale to je asi tak vše.Utrácet takové nekřesťanské penize za hadry? Je pravda,že si taky na sebe rád koupim něco dražšího a jsem k tomu ještě chlap,ale takový dluh jako měla Isla je na psychoanalýzu.V tomto případě je svět vážně hroznej,když lidi utrácejí jen za hadry.Fakt ty lidi lituju. ()

Olafa

Celkem nuda. Ani krásné botičky a šatičky na mě nezabraly, to asi funguje jen v Sexu ve městě. Komedie je to velice průměrná a neříkejte mi, že někdo uvěřil, že by Joan Cusack mohla být matkou Isly Fischer (to by jí musela mít ve 14 letech)?! ()

Anncovicka

Nuda, nuda, nuda..... jediné, co celý film zachraňuje od horšího hodnocení, je přemíra nádherného oblečení. Námět sám o sobě není až tak špatný, sem tam se objeví i nějaká ta vtipná scéna. S hlavní hrdinkou jsem se jak takž ztotožnila, bohužel trpím něčím podobným. Nicméně někdy ani ztotožnění s hl. postavou nestačí na to, aby vás film oslovil - jak už jsem psala, přijde mi to nudné. Což je u komedie, která by pochopoitelně měla hlavně pobavit, průšvih. ()

wajoletka

I přes nízké hodnocení, si myslím, že tenhle film je povedený. Když dostanu chuť a podívám se na něj, tak po každém zhlédnutí mi připadá lepší a lepší. Dobře znám ten pocit když víkend strávím v obchoďáku a moje kreditka má přečerpaný limit. :-) Ale nejen kvůli tomu, že se občas ztotožním s hlavní hrdinkou, dávám hodnocení 4 hvězdičky, ale také kvůli hereckému obsazení a výkonům, romantickému nádechu, tématu překonání sama sebe, dojemným scénám a humorným situacím. ()

Tanulin

Na tomhle filmu jsem neshledala zajímavého opravdu nic.To že ženský rády nakupujou je asi fakt, ale pokud to mělo být zábavné...pak si pustím raději Sex ve městě. ()

ronas

film jedine pre zeny alebo muzov, ktory sa vedia zasmiat nad zenskou marnivostou.. a pred nimi snimam klobuk, lebo si nepotrebuju dokazovat, ze nic pod uroven pociatku nie je pre nich dobre. tato komedia patri medzi moje oblubene uz nejaky cas.. hlavna hrdinka a jej priatelka /prijemna hra protikladov/ ma uplne dostali... skvely vykon, smiala som sa od zaciatku do konca. ()

Bobik99

Každý rok desítky takových kravin, které se průměrným lidem líbí. A taky je to průměrný film, který ničím moc nepřekvapí. Jediný důvod proč jsem se na to díval byla ženská, která se na to chtěla dívat se mnou. ()

9alena9 odpad!

Dávam odpad a vôbec sa nechcem hrať na nejakú odborníčku,či kritičku filmov,ale toto sa fakt nedá.Podobné ako Diabol nosí Pradu,akurát že to som pozerala už 2krat a bavilo ma to,ale toto,tento výpot neviem čoho,na to nemám slov....napľaštená hlavná hrdinka,podobná jej kamarátka a ten osol čo sa do nej zabuchol,hoci každý chlap by od takej utekal na sto honov.Film určený pre divákov vo veku pod 13. ()

Sakashi

Téma nakupování..a jaké nakupování? Samozřejmě největší luxus, celý film je pozlátkou toho nejlepšího co se dá na sehnat. A k čemu to vede?..no k luxusní závislosti, která vede k finančním problémům..jednoduchá zápletka, jednoduchý děj ale s tím se musí počítat už předtím, než si film pustíte. Ale co jsem čekala byla zábava, a to film splnil na jedničku. Chvílemi možná fádní scény ale ty převyšují jiné, u kterých jsem se opravdu zasmála (např. ukořistění růžového špatně doručeného dopisu nebo scéna, kdy svému šéfovi nafackuje vějířem). Pro ženy je to film, který asi nebude patřit mezi ty nejlepší ale rozhodně není na škodu se na něj min. jednou podívat. ()

AyLe_

Já se bavila hodně, některé scény byly vyloženě vtipné a smála jsem se u toho nahlas. Souhlasím s vyslovenou domněnkou, že to má hodnocení takové, jaké má spíše kvůli užovatelům, kteří si na takových filmech nechtějí zahodit svou "reputaci" a že měli celkem jasno předem, kolik hvězdiček dají, ale whatever :) já ty 4* dám, film mi udělal hezký večer. A Isla Fisher je skvělá. ()

zeromen

Nápad dobrý, film ujde ale ta zrzavá kokotka mě tam fakt neskutečně srala, od začátku po závěrečné titulky. A co jsem si všiml, amíci totálně se neumí oblíkat. Každý druhý vypadá jak levná kurva z hadrama ze sekáče. ()