Hororový příběh si pohrává s myšlenkou, že nakrknout starou cikánskou čarodějnici se nevyplácí. Mladá bankovní úřednice Christine (Alison Lohman) se pokouší jedné takové pomoct s nesplácenou hypotékou. Nadřízený však její snahu stopne, aniž by věděl, jaké následky to pro Christine bude mít – smrtící kletbu! Od této chvíle začíná zběsilá snaha mladé dívky o záchranu své duše, po které se sápou pekelné spáry staré čarodějnice. (oficiální text distributora)

ScarPoul

Ten film je veľmi nekompromisný. Od začiatku servíruje jednu chutnú scénu za druhou a nevyhýba sa tomu byť naozaj, ale že naozaj nepríjemný. Lohman je v úlohe prekliateho dievčaťa uveriteľná. A koncepčne tam všetky veci fungujú tak ako majú. Hoci je pravda, že začiatok seansy je skôr úsmevný. Ale to je v rámci príbehu asi jediná výčitka a v zásade je to otázka asi dvadsiatich sekúnd. Zvyšok funguje. Je vypointovaný a dokonca s prekvapivými zvratmi. Raimi je v plnej sile a preto zamrzí, že sa tomuto žánru nevenuje viac. Hoci z praktických efektov upustil a spolieha sa tu viac na veľmi viditeľné a nie vždy dobre zvládnuté CGI. Ale aj to sa dá odpustiť, pretože je to v rámci príbehu a žánru pomerne rarita. Takýchto filmov je málo a to aj napriek tomu, že tento konkrétny funguje na princípe zaužívaných konvencií. A aj keď  som to videl už niekoľko krát, niektoré lakačky na mňa stále fungovali. Skvelá vec! ()

HateBreeder

Oldschoolem prolezlá horrorová záležitost jež nezklame snad žádného milovníka tohoto žánru. Tímo filmem Raimi spláchl veškeré pochybnosti, které kolem jeho návratu mezi horrorovou elitu mohly panovat. Po nepodařeném pokračování Spider-mana, si tak aspoň zpravil chuť a myslím, že nebudu jediný kdo si přeje, aby u horroru ještě chvíli setrval. Co se týče samotného filmu, nemám prakticky nic co bych mohl vytknout. Vše funguje tak, jak má. Nepříjemný a tajemný začátek (automobilovou scénu asi nemá smysl vyzdvihovat), který naznačuje, že nás čeká seriózní horror je vzápětí pohlcen typickým Raimiho stylem, který bravůrně spojuje napětí a strach s prvotřídní "gore" zábavou. Na 5* to sice není, přeci jen pár much se nad tímto hnijícím skvostem vznáší (scéna vymítání s oslem byla moc vtipná i na mě .) ale i tak se jedná o jeden z nejlepších horrorů poslední dekády. ()

PROROK14

Dosť dobré. Za tých 99min nie je čo vytknúť. Dobrá atmosféra, príbeh a ľakacie momenty. Takže vcelku príjemné posedenie v kine. 80% ()

maseer2

po The Evil Dead (**) moje druhé setkání s hororovou tvorbou Sama Raimiho a musím uznat, že tohle se mu vážně povedlo.. to jak elegantně si pohrává s tunami klišé daného žánru, se jen tak nevidí.. jedná se sice opět o místy opravdu nechutnou a úchylnou podívanou, ale ne tak moc, aby snímek sklouzl do mezí trapnosti, jak se tomu podle mě stalo právě u zmíněného The Evil Dead.. celý film je navíc prošpikován parádní hudbou a konec mě totálně odrovnal.. především díky němu se po váhání mezi 4 a 5 hvězdičkami přikláním nahorů :) ()

BoPo

Horor, ktorý je tak trochu skrýžený (čo sa týka prevedenia a vyznenia trikov) s filmom Maska. Bohužiaľ sa týmito jemne humornými vstupami rozrieďuje atmosféra. Je to horor, nie je to horor. Má to atmosféru, nemá to atmosféru. Cikánska čarodejnica by si zaslúžila väčší priestor a temnejšie kulisy. Režisér si mal zvoliť jednoznačnejšie vyznenie, ale napriek tomu dobre stráviteľná záležitosť. ()

Hwaelos

Ryzí "surface play". Sice efektně natočený, plný lekaček a intelektuálního pomrkávání na znalého diváka, ale obsahovou prázdnotu a omšelost stokrát viděného to prostě nezakryje. Jedno z letošních zklamání... ()

bouncer

Jak tak pročítám komentáře, tak se asi nejvíce můžu ztotožnit s Civalem. Taky jsem si myslel, že mě Raimi nemůže zklamat a bude to bomba. Opak byl nakonec pravdou. Není to sice nějak špatný film, bez Raimiho jména v titulcích bych asi nebyl zklamaný, ale vyšší hodnocení bych tomu i tak nedal. Pominu-li všechno hororvá klišé, kterých se v díle navrstvilo opravdu požehnaně (ale to se od mistra béčkových hororů dalo čekat), tak prostě skladbu filmu překousnout nemůžu. Celé je to vystavěné na vodě a absolutně bez napětí a/nebo humoru to spěje k (překvapivě) výbornému závěru...ale ten ty plky na začátku nezachrání. Velká škoda, protože to mohla být bomba a ne jen průměrný horor, který může zaujmout snad jen jménem režiséra. ()

Terva

Scénárista Ivan Raimi a hudební režisér Christopher Young předvedli po impozantním tříminutovém začátku, Sama Raimiho, perfektní "titulkové" pokračování. Jo, a nesmím zapomenout na práci kameramana Petera Deminga...ta moucha byla perfektní. Zvuk je úžasný..to vše spojte v jeden celek a věřte, že Lamia bude pěkně strašidelný a nebezpečný ďábel. Dvakrát jsem se v tomto hororovém filmu od srdce zasmál, jako by to divák potřeboval a Sam mu to prostě dal. Nebudu říkat souvislosti kdy jsem se smál, abych neprozradil nějaké zásadní věci, ale jen naznačím, kdy jsem se smál... V jedné scéně dává Lamia docela jasně najevo, kdo je tady pánem a scéna končí slovy..na či či čííí a druhé zasmání je když kříž padá do hrobu na jednom hřbitově, zvuk, který vydá je důvod k smíchu, nebo alespoň k upřímnému zasmání. Konec filmu je naprosto famózní. Rád bych se zeptal Alison Lohman, zda měla po natočení tohoto snímku zlé sny, nebo noční můry. ()

adamo_znk

Natočit dobrej horor je dneska už sakra kumšt a Raimi to bez pochyby umí. Střídá napětí s humorem a lekačkama, přičemž každá ze 3 složek funguje na jedničku. Na nic si nehrající film (rozumějte film bez světoborných ambicí), kterej rozhodně pobaví nejen hororový fandy. Navíc Alison Lohman je kočka a ten týpek (Miloš) u obřadu vymítání mluví chvílema v originále česky ! ()

moviesfan

Směsice hororu a komedie působí kvalitně. Ne každý by použil slovo komedie, ale mnohé scény takové jsou, protože jsem se u nich dobře bavil. Pokud dojde na strach nahánějící děj, pak vše šlape tak jak má. Drag me to hell umí vystrašit, ale také mě pobavil. Zážitek v kině byl mnohem větší. Nemyslím si, že mě film při druhém shlédnutí už tak divácky uspokojí. I přes veškeré klady mi něco scházelo, něco co by mě přinutilo dát alespoň ještě o jednu hvězdu navíc. Možná to byla občasná absurdita děje, možná něco jiného. ()

Chermy

Nenapadá mě jediný důvod, proč bych tento film doporučil.....Od věhlasného tvůrce hororu bych čekal kvalitní dílo. Bohužel jsem asi vůbec nevěděl do čeho jdu. Někteří hodnotící se pravděpodobně nechali unést magickým zaklínadlem "sim sala sam raimi" a snaží se namluvit si, že ono všudypřítomné klišé, bylo přesně na hraně mezi genialitou a póvlem. Nebylo! Já viděl jen další trapný ohraný horor s lacinými lekačkami, strašidelnou atmosférou jak z Bufy a digitálním mluvícím kozlem. ()

m.krudenc

Takovýhle horor se snad nemůže někomu nelíbit. Pořádný strašidelný film takhle nabytý zábavou by tady měl být rok co rok. Bohužel člověk by spíš řekl, že naposledy to byla před x lety právě trilogie EVIL DEAD... ()

JohnCZ

Čekal jsem horor, dostal ale jsem spíše jakousi sebeparodii, byť musím říct, že i docela zábavnou. Některé nechuťárny mě i rozesmály. Hodně se tam na diváka sypou laciné hlučné lekačky, což nepovažuju za příliš důstojný přístup k žánru a jinak to jako horor moc nefunguje. Ani dějově to mnoho nenabídne. Nějak jsem ve finále tápal, co tím chtěl tvůrce vlastně říct, protože se nevybočí ze žánrových klišé ani o milimetr. Film se snaží především bavit, což se mu asi i obstojně daří. Alison Lohman je kjůt a zazní tam čeština. S ohledem na příznivé hodnocení (v rámci hororů zejména) jsem ale asi čekal víc. ()

Skrk

Snaha vrátit Raimiho po trojité dávce popcornu na hororovou kolej. Nezajímavý rádoby horor, kde se leknete snad jen dvakrát, u zbytku se ale královsky pobavíte, samozřejmě ne Raimiho záměrem. ()

jahol

Výrazně negativní komentář k tomuhle filmu jsem měl vcelku promyšlený, ale byl rozmetán pohledem na komentáře jiné. Zjistil jsem, že jsem filmový analfabet, který nerozumí humoru, kterým je film protkán. Cože?? Ano, při jedné jediné scéně jsem vyjekl smíchem a pak mi ještě polechtal bránici výraz kozy, ale co jiného tady bylo vtipné?? Jsem zkrátka přízemní typ, který bere kombinaci horroru a humoru, pokud je cca 50 na 50 (na přízemního konzumenta jahola geniálně funguje Tarantino - Od soumraku do úsvitu je lahůdka!), ale na film, který by snad horrorem měl být (nebo ne?) a kde je prý humorné to, co mi přijde z filmu nejvíce trapné, nemám. Já na tenhle film prostě odmítám pohlížet ve světle současných vše relativizujících tendencí jako na mix horroru a humoru, pro mne je to horror, tak je ostatně všude prezentován. Tak - a teď se mohu vrátit k původnímu komentáři a hodnocení. Film sleduje klasické horrorové schéma hlavní hrdina(-nka) versus mocná příšera (fenomén, jev, bytost) a jak je vcelku vynalézavý v detailech a silný v lekacích okamžicích (ale i tady je necelá polovina "převzata z jiných, originálnějších kusů), tak je totálně přímočarý a neoriginální v hlavní zápletce. Jeho největším problémem pak je casting - v podstatě všichni herci vypadají, jakoby ve svých rolích neprošli žádným výběrem, možná tohle je tím vynášeným humorným prvkem, protože Justin Long vypadá jak přihřátý dement, kolega v práci je slizem prosáklý tak, že by ho museli vyrazit v první den nástupu, "šéf" je divný a nevýrazný, "léčitel" první úrovně vypadá, že si odskočil z nedaleké mešity, kde se ukázněně modlí, bez větších ambicí o jakýkoli kontakt s nadpřirozenem a médium úrovně druhé mi připomnělo posluhovačku Sandry Bullock z filmu Crash, takže jsem si kontroloval křížem herecké obsazení obou filmů, protože jsem si neuvědomil, že tam šlo o míšenku. Tak, jak jsou postavy špatně voleny, tak se dementně chovají - šéf mění názor každou hodinu, zlý kolega z práce okamžitě přibíhá a omlouvá se (humor? neberu! ), médium druhé úrovně chce za něco, na co se připravuje celý život, těžký prachy, hlavní hrdinka (která mě jako jediná svým typem neiritovala a se scénářem bojovala opravdu zdatně) málem zavalí zastavárnu (humor??). Jediná opravdu dobrá scéna je seance před koncem, i když i tam mě mrzel malý herecký prostor pro kozu, která byla z pohledu castingu jednoznačně nejlepším zářezem - asi jim nechtěla lépe podržet. Dlouho jsem váhal, zda podlehnout obecnému názoru na film (a několika dobrým lekačkám) a dát více a nakonec jsem tak málem učinil, abych odměnil hlavní hrdinku za scénu na hřbitově, kterou si chudina musela opravdu užít - než mi došlo, že určitě měla dublérku (všimněte si jejích ňader jinde ve filmu a tady, scéna v hrobě působí skorem eroticky). Lekací horror je jistě zajímavý žánr a v současný době je dost těžké ho dělat originálně, ale obvykle stojí na kontrastu velmi reálného, vypilovaného prostředí a šokující reality odjinud. Prostředí v tomhle filmu, které určují především postavy a to co dělají, je natolik dementní (ať už to byl záměr nebo ne), že tenhle kontrast nefunguje. () (méně) (více)

corpsy

Raimi sa vrátil do svojej rodnej domoviny s plnou poľnou. Nádhera. Je tu všetko čo tohto vynikajúce žánrového režiséra stvorilo. Strach, hnus a humor. Len tak ďalej Sam, je tak málo takýchto filmov. A ty s jeden z dvoch ( Peter Jackson ), ktorý jediný dokážu fanúšikom zahnať po takomto niečom hlad. ()

Crazer

Děsivé, občas trochu nechutné (viz. scéna s rakví), některé scény vtipné (viz. mluvící kozel), celkově povedené. 80% je na dnešní horory velmi slušné hodnocení. ()

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí

17.03.2009

Raimi odstartuje další filmovou sérii

Raimi odstartuje další filmovou sérii

23.03.2008

Sam Raimi už další Spider-Many nenatočí. To je asi základní poznatek, který vyplývá ze zprávy o právě probíhajícím rokování režiséra se studiem Paramount Pictures. A čeho se ta jednání týkají? Agenta… (více)

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (více)

Ti dva jsou vlastně jeden

Ti dva jsou vlastně jeden

19.02.2008

O tom, že je Ellen Page po úspěchu Juno zasypaná nabídkami, jsme psali minulý týden v souvislosti s jejím účinkováním v Raimiho hororu Drag Me to Hell. A Ellen nelení, popadla příležitost za pačesy a… (více)