Stáhni mě do pekla

Drag Me to Hell

Horor / Thriller

USA, 2009, 99 min

• Djoker

Nejsmutnější na tom je, že nejsilnější pasáže filmu vlastně nemají s hororem nic společného. Kdyby se Raimimu nepodařilo přilákat krásku s hezounem do hlavních rolí, tak by divákům nabízel pouze pár plesnivých ksichtů jedné staré báby. To mu zřejmě došlo a na konci se snažil přitvrdit, tím však rozbil stavební kámen celého filmu a já nakonec musím jít ještě o jednu níž.(12.3.2011)

Raimi se se svým Drag Me to Hell sice částečně vrací do "svých" osmdesátých let, ale nezapomíná používat ani to, co se naučil později v mainstreamových vodách. Myslím tím, že DMtH je přesně na takové hranici, kdy uspokojí hororového fanouška a současně pobaví a mírně postraší i "obyčejného" diváka. Přehnaná líbivost je jednou z opravdu mála věcí, co bych tak za sebe mohl vytknout. Strašidelné scény, humor a lekačky jsou naštěstí v takovém poměru, že se ve výsledku jedná stále spíše o horor než o komedii - podle recenzí jsem čekal vtipu mnohem víc (a byl jsem mile překvapen skutečností). Prostě něco mezi The Evil Dead a Evil Dead II. Perfektně fungují obě polohy, totiž když Raimi chce, abyste byli napjatí (popř. se báli), tak napjatí budete (v momentech, kdy se nebezpečí blíží), a stejně tak se mu podaří vás rozesmát (v momentech, kdy se nebezpečí ukáže v plné své kráse a začne vyvrhovat různorodé tělní tekutiny). 8/10 Horror movie of the year(18.6.2009)

Nadšení sršící ze všech možných recenzí tohoto filmu není nakažlivé. Dostal jsem jen příjemnou podívanou. Popisovaných devadesát minut neobvyklých a nových nápadů jsem hledal marně, děj je velmi jednoduchý a zklamal mě hlavně konec, který nepřinesl žádný pořádný zvrat, jen šokuje svojí očekávatelností.(13.12.2009)

• Viktooorka

PROSÍM, věnujte mi malou pozornost… chtěla bych uspořádat malou sbírku na novou zubní protézu pro Sylvii Ganushovou, očividně na ni neměla a já bych ji chtěla tímto zbavit nepříjemného komplexu, který ji tížil… když už nemůže mít dokonalý pohled, zajistíme ji alespoň zářivý úsměv… co dodat k tomu filmu? SPOILER!! Náznak hororu u mě skončil ve chvíli, kdy babice narazila svou hlavou o palubku, vylítla ji již zmiňovaná protéza a s prázdnou hubou „obtěžovala“ obličej řidičky! Nechutná stránka filmu (viz. pohřeb) mi pohled nevylepšil a po obětování svého vlastního mazlíčka mi ta blonďatá nána!! nedala na výběr, než doufat, že ji do pekla stáhnou :-) to jsem ale netušila, že to nebude poslední zvířecí herec.. na scénu se dostal i kozel, který mi s duchem v těle nevím proč připomínal reklamu na nejmenované pivo, ale v té je o něco krásnější :-) co následovalo už můj zrak ale nevydýchal.. s krásné a hubené slečny se stal sůůprhíírou a během chvíle vykopala jámu, do které by se vešel celý fotbalový tým.. a proč.. no na nic… přišel HAPPY end a i když jsem myslela, že název filmu je opět jen reklamní trik, ono ne.. stáhli ji do pekla.. johou.. a já vím, že nechci dělat v bance :-)(20.11.2009)

Komentář bude obsahovat SPOILERY!!! Na tento film mě jednoho dne upozornil kamarád, který mi pustil trailer se slovy "To vypadá kurevsky dobře!" Od té doby jsem se na tento film strašně těšil, protože horory sice moc nevyhledávám, ale fakt to vypadalo dost solidně. "Naštěstí" naše kino nezklamalo a ani po třech měsících to nezařadilo do programu (např. dávali Valkýru až v dubnu, kdy už byla k dostání na DVD!) takže jsem si musel počkat na nějaký slušný DVD-Screener. A konečně dnes jsem se k této lahůdce dostal. A řeknu vám, to čekání za to stálo. Protože já jsem zatím neznal Sama Raimiho jako režiséra hororu (ale po tomhle si asi seženu jeho Evil Dead) ale jen jako toho, co točí filmy o Spider-Manovi. Ale teď už vím, že to umí a to sakra dobře! Sice je fakt, že některé scény můžou vyznít směšně (hřbitov) některé dost nechutně (pohřeb) ale Raimi umí budovat atmosféru. Jakékoliv, byť jen malé cinknutí zde má své místo a účel. Lornu Raver namaskovali skutečně dobře, až jsem se divil, jak vypadá v civilu sympaticky… :-) A Alison Lohman? Tu po tomto filmu budu sledovat ještě pečlivěji. Protože tohle je zlatíčko, které je překrásné a ještě umí hrát! Postava Christine je totiž opravdu jen oběť, takže jí nemáte problém fandit, ať už dělá cokoliv (obětování koťátka). Čekal jsem leccos, doufal jsem, že mě film nezklame. A řekl bych, že zklamaný nejsem! Tohle můžu jen doporučit pro každého příznivce dobrého a skutečného hororu. P. S. Čeština ve filmu potěšila a pobavila. P. S. 2. A dost mě překvapilo, že to neskončí happy endem. Marně si vzpomínám na nějaký dobrý horor, který by končil takhle.(2.9.2009)

• - Film diváci mohli poprvé vidět 15. března 2009 na americkém filmovém festivalu Southwest. (Chatterer)

• - Postava Adriany Barrazza se zmíní o svém zesnulém manželovi Sanderovi. Jedná se o odkaz na Samova nejstaršího synovce Sandera Rubina. (TomikZlesa)

• - Postava Davida Paymerse je pojmenována po dlouholetém příteli Sama Raimiho, producentovi Jamesi Jacksovi. (TomikZlesa)