Hororový příběh si pohrává s myšlenkou, že nakrknout starou cikánskou čarodějnici se nevyplácí. Mladá bankovní úřednice Christine (Alison Lohman) se pokouší jedné takové pomoct s nesplácenou hypotékou. Nadřízený však její snahu stopne, aniž by věděl, jaké následky to pro Christine bude mít – smrtící kletbu! Od této chvíle začíná zběsilá snaha mladé dívky o záchranu své duše, po které se sápou pekelné spáry staré čarodějnice. (oficiální text distributora)

Noviik

Možná bych se nebál přidat mezi žánry i komedii, protože určité komediální prvky, dokonce bych řekl prvky parodie, zde jsou. Zejména myslím souboj v autě, kdy jsem se prostě neudržel a smál se (Niktoriusovi se omlouvám). Celý film je dobře natočený, ale to je jediné, co ho odlišuje od nudných "hororů" posledních let. Výkon hlavní představitelky je těžce průměrný, bohužel je tomu tak i u příběhu, který mě moc nebavil. Myslím, že se dalo mnohem víc vytěžit ze scény s vyvoláváním, která mohla být klidně i delší a více si pohrát s mystičnem. Celkově je to pro mě zklamání... ()

Sabrewulf

Raimiho "evildeadovský" rukopis je místy hodně znát, občas mě i příjemně mrazilo, ale....... Od chvíle, kdy ta nechutná babka hlavní hrdinku proklela, jsem čekal, že od ní bude nadobro pokoj a vše už se bude točit pouze kolem rohatého. Jenže to, jak se neustále míchala do každé druhé "halucinace", mě prostě iritovalo. Jinými slovy, čekal jsem horor o pekle a ono je to spíš o strašící babce. ()

HorrFi

Vynikající námět a dobrej scénař udělaly z Drag Me to Hell jeden z nejlepších hororů posledních 5let :)Tenhle film si určitě nezaslouží 3* a mín, škoda:) ()

Nivenx

Stáhni mě do pekla je skvělým dílem Sama Raimiho, u kterého jsem si myslel, že už na horory zapoměl. Neuvěřitelně dokonalá kamera, ucházející a snesitelný děj a bába, na kterou vážně nezapomenu. Návrat k hororům 80' let s novými efekty. 80% ()

URBAN

Raimi , Raimi , Raimi ty kluku ušatá proč netočíš horory vždyt ti to tak jde .Tobě a ještě tomu Jamesovi Wanovi no , ale ted k filmu děj je tak trochu nemastný neslaný , ale Raimi tomu dal naprosto nový roměr i tak obyčejný děj jako byl tento dokázel naprosto rozvinout a Alison Lohman ta byla naprosto skvělou volbou kromě toho je fakt krásná . Jinak je to jeden z těch lepších hororů a to začínal jednou malou hypotékou ( 9.5.13/MAC ) ()

Prometheus69

Pro dobrotu a peklo tu. :) Jednu hvězdu navíc za finální scénu která je krutá a pěkně hnusná... Pak lidi nemají být rasisté. :D ()

Deyw

Tezka sragora..takhle debilni horor sem dlouho nevidel..cely je to o totalnim hovnu, ktery dopadne uplne klasicky..debilni triky, ktere mi prisli k smichu byli jen tresnickou na dortu..nezazivny herci, nulova atmosfera a stupidita film nici..tezce nadhodnocenej film..hruza a des... jeste ze sem za to neplatil plnou cenu.. ()

TomStall

Perfektně namíchaná směs napětí, atmosféry, lekaček a humoru, zalitá notnou dávkou nechutností. Kdybych chtěl - respektive spíš uměl - natočit nadpřirozený horror, natočil bych ho právě takhle. Jednu chvíli mě Sam Raimi nechal rozesmát a druhou mě vyděsil tak, že jsem málem z kina odtancoval stylem svatého Víta. Jedinou pihu na kráse spatřuji v těch pár procentech humoru navíc než by asi bylo zdrávo. Připadá mi, jako by se Sam trochu bál toho, že bude působit směšně a proto radši více přidá na satirické sebekritice - což je hloupost, protože je to opravdu mistr atmosféry a i přes trochu kýčovitý námět a příběh bych mu to bez keců sežral. To je opravdu ale jen drobnost, na kterou možná změním názor po druhém zhlédnutí. Drag Me to Hell je žánrová perla, která opravdu nepřichází každý rok.. ()

AntonG.

Raimi se vrací ke kořenům. A je to návrat úspěšný. Zábavné dílko s jeho typickým mixem hororových scén a černého humoru. Uvažoval jsem o 4 nebo 3*, ale Miloš (chápe někdo, proč byly jeho věty v češtině i česky otitulkované?) a velkopekelnický kozel nakonec rozhodli, že protentokrát zaokrouhlím nahoru. 70% ()

peteq

tak konečně sem zase odcházel z kina SPOKOJEN!!!miluju evil dead 2...a tohle je prostě nářez...¨Raimi dokáže to že se vedle mě lidi začnou smát,pak náhle jako by dusit,pak smát...dělá si snáma co chce!Co se vizualní stránky týka bezchybné,příběh jak už to bývá "standartní"- ovšem pro mě neuvěřitelně přitažlivá magická cikánská kletba,věštec,médium..prostě děs...lekačky vynikající,nechápu jak někdo může napsat průměrné/chabé)jako kde sou pak ty nejlepší?TADY!!!hudba parádní..odkazy na oldskool klasiky pobaví a hlavně POTĚŠÍ!...Justing LOng,čarodějnice,kozel,médium i miloš.)...bezchybní....u finálního rituálu sem se cítěl jako když si kámoš zakrýval ve 13 oči když se duch blížil k chatě a prosil abych tu formuli linoucí se z magnetofonu seslabil...JO TOHLE MĚ BAVÏ!!!!!!!...silně uvažuju o návštěvě kina znovu....tohle je další kult žánru... ()

Cedr

Jestli něco na hororech nesnáším ještě víc než zákeřné, takřka podprahové "lekačky" doprovázené ohlušujícím pazvukem, tak to může být jedině snaha do hororu přidat rádoby vtipné scény. Tohle totiž prostě nikdy nefunguje, tedy lépe řečeno jen málokdy. Série filmů Evil Dead byla však vyjímkou. Sam Raimi prostě umí a i když Drag Me to Hell je vlastně strašně přiblblý film, tak tu vše funguje na výbornou. Za dvacet let se na Drag Me to Hell bude vzpomínat podobně jako dnes na Evil Dead, protože Drag Me to Hell působí v současné "konkurenci" hororových filmů díky návratu ke kořenům paradoxně velmi osvěživě. ()

trojtmberk

Někdy je lepší dopředu nevidět trailer, protože tady hraje jednoznačně levou. Člověk pak hodinu a půl dřepí a vrtá mu hlavou, kde že je ten horor, na kterej se chystal. ()

ing.Frosty

Série Evil dead se mi nikdy moc nelíbila. Pustit si jedničku někdy kolem půnoci a člověk má zaděláno na čisté prádlo, ale u zbylých dvou dílů sem si často říkal, jestli byl Raimi při smyslech (v tom špatném slova smyslu). Doufal jsem, že při takhle chytlavém námětu by mohl Raimi zase po dlouhé době zaválet. Nestalo se. Pár dobrých scén a výborný konec. Zbytek filmu ale proteče myslí ultra rychle a vyšumí dřív než člověk stihne zalehnout. ()

Triple H

Hororom už veľmi neholdujem, ale meno režiséra ma predsa len presvedčilo tento kúsok v novinovom stánku zakúpiť. A oplatilo sa. Dejovo klasika o kliatbe zlej cigánky a jednom démonovi, ale výborne spracované! Je vidieť, že Sam Raimi je v tejto oblasti doma, vie vytvárať atmosféru, budovať napätie, akurátne znechutiť a v najlepšej chvíli vyľakať. A nespomínam si kto iný vie takto miesiť vtip s odporom v rámci jednej scény. Proste Raimi vážne umí . A veľmi príjemne ma prekvapilo, že film bol dostatočne napínavý a akurátne nechutný napriek nižšiemu ratingu. Jedna účelne využitá zubná protéza je efektívnejšia než haldy vnútorností a krvi. Herci sú všetci na svojom mieste a nič nekazia. No proste takto sa to má robiť! ()

Doudis19

Sam Raimi se vrací na začátek. Nikoli však k čirému hororu Evil dead, ale k jeho komediálně laděnějšímu pokračování. Ačkoli převažuje vážnost, tvůrci se neubránili vyjádřit své osobité pojetí několika nutno říct povedenými estrádními čísly, a trochu tak připomenout, kdo jako první úspěšně skloubil dva nejrozdílnější žánry. Vynalézavost v mnohých nechutnostech je opravdu vysoká, nikoli však už jejich lacinně digitální provedení. Hlavními klady filmu tak jsou rafinové psychické deptání miloučké, hlavní hrdinky a nekonvenční rozzuzlení. ()

filmmovier

Tak tenhle horor rozhodně nezklamal, naopak hodně potěšil. Děj vypadal zajímavě a o kvalitě stojí i jméno Sama Raimiho, ale některé recenze mě spíše odrazovaly. Nakonec jsem ale dostal výborný hororový zážitek. Po delší době opět horor, který hraje spíše s napětím. Babice byla skvěle zahraná, lekačky byly povedené a dost jsem se lekal, stejně jako Superpero. Napětí je udržováno celý film, ale nejlepší je druhá polvina. Scény na hřbitově nebo s vyvoláváním ducha patří k nejlepším. Finale překvapilo, ačkoliv jsem ho přesně takové čekal. Pro mě další výborný přírůstek do rodiny hororrů, který rozhodně nemá nic, za co by se měl stydět. ()

Motinski

Tento film plne docenia hlavne fanúšikovia Raimiho tvorby lebo jeho podpis je opäť cítiť. Kebyže neviem kto je režisér tak si myslím že pár pasáži točil dosť uletený človek. Príbeh je priamočiary, nič extra výnimočné, väčšina scén vie byť napínavých, strašidelných a technicky dobre spravených, no skoro všetky sa skončia absurdne, smiešne a nevedel som si nato zvyknúť. Raimi sa dosť urval z reťaze a veľa krát sa cítite ako by si z vás robil srandu. Ajtak ma to ale bavilo, z časti ide o sebaparodiu, z časti atmosférický horor ktorý má moc tuctový scenár aby sa výrazne odlíšil od iných. ()

lucieK

To je snad první horor u kterého jsem se i smála( a to ne protože by byl tak neuvěřitelně debilní jako většina ostatních). Strhující podívaná. Po Evil Dead Sam Raim natočil další bezvadný horor, vážně super.... ()

Belbo

Nebýt té konečné záměny obálek, tak dám čtyry. Jinak to byl typický Raimi se vším všudy a levnost a lacinost lekaček je podle mne záměrná. ()

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí

17.03.2009

Raimi odstartuje další filmovou sérii

Raimi odstartuje další filmovou sérii

23.03.2008

Sam Raimi už další Spider-Many nenatočí. To je asi základní poznatek, který vyplývá ze zprávy o právě probíhajícím rokování režiséra se studiem Paramount Pictures. A čeho se ta jednání týkají? Agenta… (více)

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (více)

Ti dva jsou vlastně jeden

Ti dva jsou vlastně jeden

19.02.2008

O tom, že je Ellen Page po úspěchu Juno zasypaná nabídkami, jsme psali minulý týden v souvislosti s jejím účinkováním v Raimiho hororu Drag Me to Hell. A Ellen nelení, popadla příležitost za pačesy a… (více)