Hororový příběh si pohrává s myšlenkou, že nakrknout starou cikánskou čarodějnici se nevyplácí. Mladá bankovní úřednice Christine (Alison Lohman) se pokouší jedné takové pomoct s nesplácenou hypotékou. Nadřízený však její snahu stopne, aniž by věděl, jaké následky to pro Christine bude mít – smrtící kletbu! Od této chvíle začíná zběsilá snaha mladé dívky o záchranu své duše, po které se sápou pekelné spáry staré čarodějnice. (oficiální text distributora)

Compadre

Sam Raimi u mě zase po douhé době zabodoval na celé čáře. Stáhni mě do pekla není ani tak návrat ke krvavým kořenům série Evil dead jako k mysterióznímu thrilleru Gift, s tím, že v Stáhni mě do pekla je místo i pro Raimiho černý humor, kterej zafungoval opět parádně. Holt kdo umí, ten umí :-) ()

PetrPan2

Děsivé i zábavné dohromady. Alison Lohman je sladká a překrásná. Pekelný démon Lamia mluvící česky ve mně vzbudil podivnou národní hrdost a dávám plný počet :o) ()

hroubek

Sam Raimi si chtěl po Spider-manovi odpočinout látkou, která ho proslavila.A to hororovým příběhem s prvky černého humoru.Asi není potřeba zmiňovat, že tady je černého humoru více než je zdrávo a zvláště to platí o rvačce v autě kde vzduchem létají protézy.Raimi samozřejmě nejede jen na efekt, takže si pro nás připraví několik lekaček a kouzelné finále, kterým se nám vysměje do tváře. ()

Antek

Raimiho Evil Dead je i přes svou do-očí-bijící lacinost výborným žánrovým kouskem, ze kterého intenzivně sálá nadšení s kterým byl dělán (a kteroužto zábavnost -- což je jev zřídka vídaný -- si užívají jak tvůrci, tak diváci). Oproti tomu je Drag Me to Hell nedokonalým výstřelkem mainstreamového režiséra (nic proti, Spider-Many respektuji jako jedny z nejlepších comicsových adaptací a Simple Plan je mistrovské dílko), z něhož ona lacinost a jakési filmové punkovství sice sálá rovněž, ale jde o rebelii vynucenou. Raimi sází na hru se zvuky a grafickou grotesknost (souboj v garáži, démonův stín), které ovšem jako hlavní atrakce filmu, jenž měl být návratem velké horrorové legendy, naprosto selhávají. Příběh (i když škoda mluvit -- příběhová kostra je pouhý slepenec lekaček) se žene dopředu bez nějak zřetelně identifikovatelného hybatele dějem (ta vyděšená holčička se do středu celého dění dostala určitě zcela náhodou) a tam, kde by měl Raimi ukázat invenci, ukazuje pouze kopírování (s pár úmyslnými překlepy, aby to později bylo někým vydáváno za naprosto geniální) ... Přes všechny ty výtky je ovšem Raimi natolik vynikající režisér, že i onu nudu a vatu dokáže proměnit v něco stravitelného -- nejsem si ovšem už natolik jist, zda-li je tato strava vhodná pro pravého horrorového fajnšmejkra ... protože tím nejzajímavějším na celé věci byl Miloš :-) ()

nevermore

Podle mě vylítavající zubní protéza a oči vystřelující z očních důlků do tohoto žánru nepatří. A taky komické je, že ta žena, co představovala médium řekne: "na tenhle okamžik jsem čekala dnem i nocí přes 40 let až se budu moct Lamiovi pomstít" kurňa ale naúčtovala si za to deset tisíc dolarů, hmm. ()

MikeZ

Konečně! Návrat Sama Raimiho tam odkud vzešel a to k hororovému žánru. Velmi jsem se na tenle film těšil, jednak protože trilogii Evil Dead zbožňuju a jednak protože po třetím Spider-Manovi, který byl velkým sklamáním jsem chtěl vidět že Raimi stále umí a třetí díl pavoučího muže byl pouze drobným zaškobrtnutím. A výsledný film nezklamal. Dostal jsem co jsem chtěl, smál jsem se i bál. Stejně jako u všech dílů Evil Dead (no u Army of Darkness jsem se spíš jenom smál, ale to nechme stranou). Lekačky jsou infarktové a jsou tu ve velkém množství (ještě nikdy jsem se tolik nelekl obyčejného kapesníku, nebo pánviček :)). Hutná atmosféra je odlehčována raimiovským typickým fackovacím humorem a lá Evil Dead 2. Dostane se i na nějaké nechutnosti typu: na hlavní hrdinku spadne mrtvola vyblije se jí do úst atd. Jistě není to dokonalé. Mezi nedostatky patří např. až příliš digitální efekty. A hlavně TAM NENÍ BRUCE! Dokonce tam ani neprojde v pozadí nebo něco takového. To jsou ale jen drobnosti které se klidně dají přehlédnout. Takže pokud jste Ramiho fanoušci a hlavně fanoušci Evil Dead tak se vám Drag Me to Hell bude líbit. P.S. I když je velmi nepravděpodobné, že by můj komentář četl, zde je vzkaz pro Raimiho: Takže Same dokázal sis že horory pořád umíš tak co ti brání v tom natočit další Evil Dead? A ne žádný remake, ale pokračování! Takže sežeň Bruce, přinuť ho aby zhubnul, seřiďte motorovku a hurá do práce! 9/10 ()

JohnSmith

Horory sice nemám zrovna v oblibě,ale musím uznat, že tenhle kousek byl fakt něco extra. Na rozdíl od běžných a průměrných vyvražďovaček, co nám distribuce nabízí, je tohle skutečný a nefalšovaný horor. Zadek jsem měl sevřenej a chvílema jsem zapomínal dýchat. Těsně před koncem jsem si říkal, jak je mi jasný jak to dopadne a ejhle. Sice jsem tušil záměnu obálek, ale nečekal jsem takovej závěr. ()

yeniczek

Ha! Kdo čeká vážně braný horor, tak může poměrně tvrdě narazit. Myslím si totiž, že Stáhni mě do pekla funguje také jako černá komedie a to velice dobře, což bylo stoprocentně v Raimiho zájmu. Člověk, který je s tím smířený, si film musí užít. Chápu ale, že někomu ten styl vůbec nesedne. Důvodem k tomu, abych nedal vyšší hodnocení je hlavně neustálé zařazování zbytečných lekaček, které člověk stejně čeká a lekne se opravdu jen v těch nechutných body on body bezvýchodných situacích a nebo při klasických podpásovkách.. Velkým plusem je ale atmosféra a feeling starších Raimiho filmů - scéna s vymtáním je natočená výborně. 7/10 ()

Tereza666

NEJLEPŠÍ HOROR ROKU 2009 Bezkonkurečně nejlepší horor za poslední dobu. Všechno co divák chce tak dostane. Nechybí napětí, lekačky, parádní efekty, skvělé herecké obsazení. Já jsem na 1000% spokojená. Raimi...smekám! ()

swe

Jo, jo. Raimiho styl byl z tohoto filmu cítit, ale ač zdaleka netlačí na pilu úchylity tolik, jako ve svých hororových prvotinách, nalezneme zde několik, pro něj typických, pikantních scének (evidentní posedlost tělními tekutinami :) a jako zákusek trošku toho morbidního humoru (kočička). Moc fajn námět (prokletí nevinné bankovní úřednice jednookou cikánskou čarodějnicí) sliboval zábavu a já se bavil, přesto se nemůžu zbavit dojmu, že se z toho dalo vytěžit více... Drag me to hell si budu pamatovat ne jako horor po kterém bych neusnul, ale jako horor, při jehož sledování jsem zleknutím několikrát vyletěl ze židle. ()

Aven

Velké zklamání. Nečekal jsem, že to bude pecka jako Evil dead, ale nečekal jsem ani to, že to bude tak moc "nemastnoneslané". Žádná scéna mě nevylekala a s vyjímkou velkopopovického kozlíka ani nerozesmála, což je u Raimiho, jakožto nadprůměrného režiséra, prostě neomluvitelné. ()

Petr23

Jeden z mála novodobých hororů který se opravdu vyvedl, Až na pár celkem mnou odsuzujících nechutností, to mělo parádní atmosféru a opravdu originální námět i zpracování. Takže za mě 4*. ()

Timak

Samuv rukopis je zde vice nez patrny. Nektere sceny jsou typicky nechutne. Az se mi nechce verit, ze tenhle chlapik nataci i neco jineho =) Kazdopadne se i pobavite a taky se i polekate. Konec je čitelny. Presto me prece jen malicko prekvapil - ten vlak ji mel totalne rozsekat ... =) 70% Dodatek: Libi se mi Civalovo komentar. V zasade souhlasim. Kdyz si vetrak hraje s vlasama, tak jeste dobry. Ale ty vetraky za zavesama pri vymitani byly opravdu komicke =)) Otazkou je, zda - li to tak Raimi chtel, aby bylo hned patrne, co ty kola za zavesem asi znamenaji =) ()

SkyHawk

Raimi byl pro mě, díky neznalosti trilogie Evil Dead, hlavně režisérem Spider-manů. S příchodem Drag Me To Hell jsem si doplnil filmové vědomosti a napravil svojí hrubou neznalost. Díky tomu jsem byl překvapen zjištěním na čem vlastně režisér začínal a jak blízko k hororovému žánru má. Určitě neudělal špatně, když se ke svým kořenům vrátil a začal nás znovu strašit. Stáhni mě do pekla má velmi blízko právě prvnímu dílu ze serie Evil Dead. Vrácí se hororová atmosféra, tvořená nejen mrazivou hudbou, která se sice nevyrovná té ve výše zmíněnému filmu, ale ve spojení s moderními efekty přináší téměř stejnou zábavu a mé 4*. ()

Krustyburg

Když jsem zjistil, že to má být horor, tak už jsem se viděl, jak to po 15 minutách vypínám a dávám odpad! Ale tohle mělo šťávu. Hodně překvapivých scén a umě sestříhané. A hlavně to nikdo z herců moc nepřehrával, takže jsem se nemusel smát jako u hororu jindy. No vlastně ano - když jsem vedle od sousedů uslyšel zavrzání dveří... ()

Danny F.

No dobrý to bylo. Mrazilo mě, jen ty lekací scénky mohli být ve větším množství. Jedna lekačka a... dlóóóóuho nic a... lekačka a opět dlóóóóuho nic. Dost slabých míst bych řekl. Efekty se držely hodně při zemi, dějově bych to i skousnul a trochu víc nechutností bych taky uvítal:-) Suma sumárum jsem se bavil i ''bál''. 60% ()

zdenny

Film s celkem dobrou atmosférou a povedenými, nenásilnými lekačkami začíná hned v úvodu od podlahy. Poté, co je na hlavní hrdinku prokletím seslána "Lamia", se roztáčí kolotoč ne nepodobný japonskému "Kruhu". Dost mi také připomínal filmy o poltergeistech a jiných posednutích - např. "The Exorcist", ale také (při exhumaci těla čarodějnice) "Omen". Tento film viditelně z těchto a podobných témat čerpal. Nedá se sice říct, že by dosahoval vysoké kvality obou zmiňovaných, dnes již klasických horrorů, je ale svůj (se svou atmosférou a mystikou a žije si po svém). Uvažuji mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale za ten závěr (pro mě tedy dost nepříjemný, ne ale nekonečně nečekaný) dávám čtyři, protože tam mi to fakt přišlo líto - ne filmu, nýbrž Alison L., která toho tolik celý film vytrpěla, aby z toho nakonec vůbec nic nebylo. S konečným konstatováním, že Alison Lohman zahrála svou roli bravurně a na tom distribučním plakátu vypadá fakt skvěle. PS: Chtěl bych jen dodat, že v tomto filmu bylo ukázáno dost z romské nátury. Dost z nich je totiž schopno udělat dost velký brajgl na sociálkách, když nedostanou sociální dávku, na kterou si myslí, že mají nárok. Prostě jsou někteří zvyklí žít tak, že se o ně ostatní postarají, že ostatní mají povinnost se o ně starat a nejsou schopni pochopit, že pro své blaho také oni musejí něco aktivně dělat. Pakliže jim úřad (v tomto případě banka) nevyjde vstříc (třebaže již dvakrát předtím ano), mají dle svého soudu právo na to proklít někoho, o kom si myslí, že je za jejich hoře zodpovědný, aniž by vůbec věděli, zda si to tento člověk skutečně zaslouží. A v tomto vidím filosofický nedostatek tohoto filmu. Stará čarodějnice si zahrála na Boha a proklela jinou lidskou bytost (bez zásadních argumentů a ospravedlnění). Typ prokletí spočíval v tom, že oběť tohoto prokletí měla také možnost si zahrát na Boha a určit, čí duše propadne peklu namísto té její. Dívám-li se na to z této stránky, filosofie tohoto filmu vlastně ospravedlňuje chybné a sobecké lidské soudy a celý film posouvá do absurdní nespravedlnosti. Myslím ale, že k těmto úvahám tvůrci svůj film nesměrovali. Že to prostě brali tak, že onu kletbu pronesla ta zlá, stará čarodějnice a ne scénárista nebo režisér. ()

Natabar

Příliš brzo prokouknutá pointa mírně kazí nadšení se závěru, ale vcelku to ušlo - nečekal jsem nis lepšího ani horšího. ()

Brain-D

Raimi se vrátil do hororového žánru !!!! Čekal jsem něco ve stylu Evil Dead, ale ne. Je pravda, že mi ho to dost připomínalo, ale tohle byla spíš lekačka. Mezi novými horory rozhodně lahůdka k nakousnutí. ()

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí

17.03.2009

Raimi odstartuje další filmovou sérii

Raimi odstartuje další filmovou sérii

23.03.2008

Sam Raimi už další Spider-Many nenatočí. To je asi základní poznatek, který vyplývá ze zprávy o právě probíhajícím rokování režiséra se studiem Paramount Pictures. A čeho se ta jednání týkají? Agenta… (více)

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (více)

Ti dva jsou vlastně jeden

Ti dva jsou vlastně jeden

19.02.2008

O tom, že je Ellen Page po úspěchu Juno zasypaná nabídkami, jsme psali minulý týden v souvislosti s jejím účinkováním v Raimiho hororu Drag Me to Hell. A Ellen nelení, popadla příležitost za pačesy a… (více)