Špičkový pracovník CIA Nelson Brenner je ve skutečnosti dvojitým agentem. Proto se jednoho dne musí uchýlit k vraždě jiného agenta s krycím jménem Geronimo. Vyláká jej na noční konspirační schůzku na pobřeží a ubije jej železnou tyčí. Obstará si samozřejmě perfektní alibi. Poručík Columbo, který neuvěří verzi o náhodném nočním přepadení, má tentokrát před sebou mimořádně mocného protivníka. Brenner se totiž těší ochraně nejvyššího velení CIA a navíc je schopen s pomocí přestrojení měnit identitu... (Česká televize)

Anthony

Dovedete si představit Leslieho Nielsena v roli tajného agenta pracujícího pro vládu a navíc coby vraha, jemuž jde po krku náš poručík? A to ne v parodii? Na tom záleží, jak se vám bude líbit tento díl, protože Leslie je tady skutečně Columbovým protivníkem. ()

sud

Jedna z těch opravdu slabších epizod. Celé je to to takové fádní, nevýrazné, bezkrevné, poručík má minimum hlášek. Dokonce ani jindy excelentní Patrick McGoohan (který tentokrát i režíroval) to nevytáhl výš jak do průměru. ()

D.Moore

Velká škoda, že Leslie Nielsen nehrál vraha. Nic proti Patricku McGoohanovi, ale jistě by byl zajímavým protivníkem. Jinak je díl ovšem velmi zajímavý, spolu s poručíkem zabrousíme dokonce do jakýchsi špionážních vod, a asi je dobré předem vědět, že děj je tentokrát poněkud složitější a zaslouží si větší pozornost. ()

MMR

Proč Leslie musí být oběť? :-( Jako vrah by byl jistě zajímavější... Takovou radost jsem měl, když jsem ho tam na začátku uviděl... Jen uživatel Anthony měl nějaké vidiny, když ho tam viděl celý film, asi byl sjetej :-D ()

Pepinec

Tenhle díl si nejvíc užijete, když nejdřív nastudujete komentář Anthonyho a teprve až pak šoupnete dývko do přehrávače. Garantuji vám, že budete mrkat na drát. Nezapomeňte mi potom napsat. ()

Anderton

Tak mne tento diel sadol asi viac, ako väčšine prítomných. Vítam každú zmenu, ak je každý dajme tomu piaty diel trochu odlišný od toho, čo od Columba očakávame, seriál je zaujímavejší. Priebeh je trochu viac zamotaný a neprehľadný, avšak záver je už typicky Columbovská "kulišárna". Táto časť zaujme viac asi až na druhé pozretie, nespokojenci by mu mali dať ešte šancu. ()

nascendi

Tento diel bol trochu dlhší, trochu komplikovanejší, trochu zabŕdol do špionážnej problematiky. Na druhej strane obsahoval všetky nectnosti, ktorými je seriál s Columbom charakteristický, i keď v celkom prijateľnej miere. Napriek tomu nepovažujem tento diel za výnimočný, čo by mi dávalo možnosť prideliť mu vzácnu štvrtú hviezdičku. ()

5150

Tenhle díl doplácí na příliš komplikovanou zápletku, ve které se vyskytuje spousta postav, jmen a nejasností. Stopáž je zbytečně dlouhá a díky ní tempo značně opadá a dostaví se nuda. Závěrečná pointa je sice uvěřitelná, nicméně zůstane hodně rozpačitý dojem a to není dobře.. p.s. to Anthony - Leslie Nielsen je oběť a záporákem - vrahem je Patrick McGoohan..)) ()

malylada

Tak troška opáčka herců, hlavní protagonista zločinec po druhé, Nielsen se už také objevil a jen jsem se smál, že se šedivý snad narodil. Zápletka mě snad poprvé z celé série nechytla a docela jsem se nudil. Za mě po půlce všech dílu jeden z těch nejhorších dílů......6/10 ()

bloom

Jak Patrick McGoohan zabije Leslieho Nielsena? Celekem jednoduše (umlátí ho), ale hlavně nudně. Tenhle díl nijak nevybočuje z řad. A to v něm hraje Nielsen i columbovské eso McGoohan, v tomto díle slušně dabovaný Jiřím Pragerem, pokud se nemýlím. ()