Epizody(12)

Na začiatku éry Edo usporadúva panovník Tadanaga šermiarsky turnaj. V minulosti sa používali cvičné drevené meče, tentokrát však budú po prvý raz použité meče skutočné.
V súboji proti sebe stoja jednoruký Fujiki Gennosuke a slepý Irako Seigen. Obaja sú stúpenci Iwamoto Kogana, ktorý je v Japonsku preslávený svojimi šermiarskymi technikami. Následne sa presunieme na začiatok celého príbehu, pretože oboch spája spoločná minulosť a vzájomná nenávisť. (Trip)

mimozakon

krasne brutalne, nadherne krvave, zaujimavo atmosferove... vzdy som chcel byt samurajim, ale po tomto... no radsej ne :] velka skoda, ze pokracovanie nie je... ()

pekas

Atmoška, kresba a drsnost jsou zde unikátní. Pozor, tempo vyprávění je zdánlivě pomalé, ale to je relativní. Největší problém je, že toto anime je pouze tak 2/5 mangy a tudíž nemá ucelený konec. Kdo chce v manze navázat na konec anime, je to 33. díl, 6-9tá stránka. Absence ucelenosti mé hodnocení snižuje. 75% ()

Herr_Karotte

Deprese, utrpeni, nenavist, pokora, cest... takhle nejak bych charakterizoval toto anime. Kdyz jsem s Shigurui zacinal, cekal jsem historicky, kvetnaty dej plny cti, lasky, samuraju apod. Takze jsem byl trosku prekvapen depresivni, hororovou atmosferou a dejem, ktery je o vztahu, resp. nenavisti dvou samuraju... Tak ci tak, ceka vas velmi originalni, depresivni a intesivni anime-zazitek, ktery muzu opravdu doporucit! ()

Alwirian

Výtečné,ale brutální a bezútěšné anime odehrávající se v době temna. Atmosféra je to, oč zde kráčí - vše v tomto anime je plně podřízené gradaci a zhuštění atmosféry. Úspěšně. Buď se Vám bude líbit, nebo budete znechuceni. Po cca půl roce od shlédnutí zvyšuji hodnocení o půl bodu-dojem z anime ve mě pořád zůstává.Celkové hodnocení: 9,5/10. ()

Nýdnol

Démonické anime s ponurou dobovou atmosférou podpořenou explicitním násilím, krutými samurajskými charaktery a vychytaným soundtrackem. Jo, tohle my můžem. ()

Nikolak

U seriálu mě docela štvaly titulky, když si pustíš více dílů za sebou, musíš dost přeskakovat... což je celkem běžné... jenže tady si nedovolíš přeskakovat moc...nechceš přijít ani o pikosekundu ... protože víš, že jeden švih paží je rychlejší než okamžik... ale mění vše na věčnost. Ačkoliv je tempo vyprávění pomalé, sotva stačíš děj vstřebávat. Je v nákroku, za pár dílů to došlápne... Předlohová manga dá více odpovědí a nějaké postavy navíc. nepřístupné do 15 let. 9/10 (možná jsem jen zblblej z toho, že příběh má mít finále. Cítím se, jako bych sledoval play-off stenlykapu ale neviděl poslední zápas, To je ale můj problém ;)). ()

Magnomous

Zacne sa to tym, ze ma ist na duel jednoruky proti slepemu kriplovi. Potom sa zacne pribeh, ako sa im tieto zranenia stali ... Az na to, ze ukazali len to, ako jeden oslepol a nic viac - uplne nedokonceny anime (ani ten suboj zo zaciatku sa tam neuskutocni). Temny, velmi pomaly, chaoticky ... Nedoporucujem pozerat. ()