Filmoví tvůrci Matrixu a V jako Vendetta, přinášejí v Ninja Assassin další krev (hodně krve!) do žánru filmů o bojových uměních. Korejská popová hvězda Rain (Speed Racer) hraje hrdinského, smrtelně nebezpečného Raiza, vychovávaného od dětství po způsobu mýtického klanu Ozunu. Teď ale bývalí spolubojovníci Raiza pronásledují, protože se odvrátil od nich i jejich autoritativního patriarchy (legenda bojových umění Sho Kosugi)... a je na útěku s agentkou Europolu (Naomie Harris), která má důkaz, že klan prodává své zabijácké služby vládám různých zemí. Film je přehlídkou akce od počátku až do konce - rychlé, kruté, plné zbraní (řetězů, mečů, holí, hvězdic) a úžasných fyzických výkonů. Nebojte se zbraně, ale ruky, která ji ovládá. (Magic Box)

sochy.zirafka

Vyloženě megalomanský projekt! Autoři nám servírují obrovskou armádu ninjů, z nichž každý je vybaven pár kilogramy ostrého vrhacího železa, zhruba třiceti litry krve a srdcem schopným vyvinout extrémní tlak v cévách, aby dosáhlo efektně dlouhých výstřiků. (Krve!) Když k tomu připočtete módní přehlídku akčních klišé a do nejmenšího detailu propracované charaktery (not!), dostanete ... Epileptický záchvat! ()

Brain-D

Prostě přehnaná krvavá jízda se super nožem na provázku. Takové odlechčení. Po V jako Vendetta jsem ale nečekal takový propad. ()

Ceres

Slušná oddechovka, která dokázala pobavit, ale musíte u ní vypnout mozek. Příběh byl dobrý, ale celkový dojem kazí příliš mnoho efektů, které z tohoto filmu pak dělají Bčkovou záležitost, což je škoda, protože to mohlo dopadnout mnohem lépe. Takhle jen 50 %. ()

Wade

Tenhle film se dá přesně popsat a stačí k tomu jen dvě slova a to popcornová podívaná. Nemudrovat jen si sednou na zadek bavit se a kochat se. Nic víc nic míň. 75% ()

VanTom

No jo, nindžové jsou husto-kruto-přísní, takoví prapředci X-Menů (regenerace, teleportace, zostřené smysly (všech šest)). Jenomže extrarychle operují v přítmí a stínech, takže z nich v tomto kvapně sestříhaném běsnění moc neuvidíme. Hlavně ale vadí prázdná zápletka s vachrlatou motivací necharizmatických postav. ()

fefee

Samurajsko-akčný krimi guláš, pozerateľné ale nič prekvapujúce. Hold cákance krvy niekedy iba nestačia... (2,5*) ()

Sany33

Film spadá do kategórie - milovať / nenávidieť. Ak pristúpite na to, že ide o (pre) štylizovanú akciu plnú ninjov, shurikenov, katan a krvi, potom musíte byť spokojní, ale ak si na jeho vizuálnu stránku nedokáže privyknúť a budete hľadať niečo viac, než film sľúbil už v ukážkach, rozčarovanie vás neminie. Ale nech budete z ktoréhokoľvek tábora, tak určite budete súhlasiť, že pôvodne "sladký" juhokórejský popový spevák Rain vie bez mihnutia oka zahrať nekompromisného bitkárov. 55% ()

NoFiction

Ze začátku to vypadalo velice slibně, jenže v průběhu děje do toho zasahovaly sračky a tím se to skoro úplně posralo. Řezba to je docela dobrá, bohužel místy se v tom ztrácite, protože kamera a střihy reagujou až moc rychle. Na jedno podívání a oddych to až nad hlavu stačí. Podruhé bych už hodnotil trošku jinak. ()

Ichabod

Dávno prokouknuté motivy a výcvik ninjů z filmů až o dvacet let starších se tu mísí s moderními prvky a kvalitním nasnímáním s dřívějšími filmy nesrovnatelným. Některé vychytávky co zde McTeigue používá jsou jak z počítačové hry (asi taky jsou), ale vůbec mi to nevadí. Moderní doba je tu absolutně v pohodě zakomponována do světa ninjů (nebo naopak?) o kterých se neví a nemluví a přitom tu jsou a když přijdou na scénu nejsou k smíchu. Porovnávat tenhle film s Ninjou s Adkinsem je stupidita, protože tenhle film se snaží nenatočit další "nový oldschool" film, jen nový "cool film s ninjama a celou tou mytologií okolo". Rain je borec a má i celkem charisma, pokračování by mi nevadilo. ()

blackJag

Vytřepaný béčkový námět, který mohl zachránit pečlivěji sestavený scénář, leč i přes účast J. M. Straczynského (serie BABYLON 5, autor mnohých ceněných komiksových scénářů) se tak nestalo a výsledek vypadá spíš jako něco ze stáje Luca Bessona, než ultimátní pocta bojovému umění. Alespoň že se podařilo vyhnout překotnému patosu a očividné stupiditě, přesto by si celkem povedené ninja sekvence plné digitálních šťákanců krve a hry se stíny zasloužily víc než jen průměrnou práci (Wachovských produkce opravdu slibovala víc). Na produkci snímku se podílelo i Legendary Pictures, v souvislosti s tím je úsměvné, jak je jedna zpomalená bojová sekvence evokativně podobná sparťanské řežbě z 300 BITVA U THERMOPYL. Hudba: Ilan Eshkeri. 60% ()

Guzo

Nic nového pod sluncem se nekonalo, herci mi nebyli zrovna sympatičí, krev sice stříkala všude možně, ale to já zase tolik nemusím a příběh byl tak nějak nudný.. ()

Warsheek

Další příklad toho, jak se dá potenciálně silný příběh zazdít. A to nejenom ubohými dialogy. Jediné co si zaslouží pozornost jsou akční scény. ()

IMPAIRED odpad!

Debilní zasraná píčovina! Nová forma vymýlání mozků obyvatelstva. Retardovaný film. Imbecilní dialogy. Trapnhý průběh. Bitva v prádelně? Doprdele! To je TAK na hovno! ()

HomeAlone

Bola to perfektna akcna adrenalinova jazda s hektolitrami striekajucej krvy a nespocetnym mnozstvom odseknutych koncatim . Ja som od toho ocakaval pomerne malo , no dostal som to co som si prial hned po uvodnej akcnej scene . Dokonala zabava , ktora ma nenudila ani sekundu ()

Pecival

Demence některých námětů mě asi nepřestane udivovat nikdy. Tento kousek obsahuje dvě rozdílné půlky - první, kde se vypráví hlavně "příběh" o tajném klanu ninjů je něco mezi děsem a ještě-větším-děsem. V druhé jsou konečně nějaké ty souboje. Problémem je, že jsem většinou odehrávají ve tmě, takže není nic moc vidět (ono je to asi logické když jdete s mečem proti kulometu), ale jako vizuál to není zrovna ideální. Zmiňovat, že jsou naprosto zcestné asi ani nemá smysl. Choreografie taky žádný zázrak, tak to tvůrci okořenili pořádnou porcí krve. A nutno podotknout, že se jí fakt nebáli. Možná samoúčelné, ale proti tomu zbytku aspoň něco. ()

BMAJTZ

Vypněte mozky nebo cokoli co by mohlo pozvedávat vaši inteligenci, ať už přemýšlíte hlavou nebo tím co máte v kalhotech. Pokud tak učiníte tak si tuhle ninja rubačku dokonale užijete. ()

Soweek

Takhle to dopadá, když se Hollywood sere do toho, do čeho nemá. Už jenom samotná angličtina, kterou se ninjové baví po celou dobu filmu dokonce i na místech, kde nemusí působí hodně nepřirozeně, vše je prostě dělané směrem k pohodlí průměrného diváka, který nikdy nic podobného neviděl. Na druhou stranu to pohodlí doopravdy velké je a na velkém plátně s popcornem vám tento film jistě přinese očekávaný požitek. McTeigue by měl ale pro příště zůstat u toho, co mu jde nejlépe. ()

ZkuKol

Vůbec nerozumím proč si Mc Teigueho tak oblíbili bří Wachovští. Ninja Assassin mohlo být naprosto božské akční béčko; Rain je borec, příběh je jasný a lokace nápadité. Ne, že bych chtěl jen Jamese hanit, ten kluk umí vymyslet (taky okopírovat, nebo se inspirovat od jiných) skvělé scény, ale absolutně je neumí snímat (akce na křižovatce - promarněná akční scéna roku), když už přijde na zajímavý kamerový nájezd, je scéna schválně potemnělá, protože ninjové se světlu vyhýbají - ale co kurva divák - stačilo to vždy zdůraznit na začátku scény a pak už nám něco ukázat. Na závěr sice přijde konečně souboj na světle, ale se zbytečnými (navíc nepříliš dobrými) triky. Kdyby se chlapci víc spolehli na Raina samotného ocenil bych to. Smutné je že McTeigue nezvládá ani vyprávět, pobavit, či zvednout adrenalin, prostě nechápu, kde je v něm ten talent. Ale možná toho hodně viděl, protože si na plac pozval Kosugiho a má rád Párování:-) Raizo byl vychovaný jako ninja zabiják, život mu ale ukázal, že není na té správné straně a tak se pokusil změnit, nepůjde to bez boje... 30% ()

Looser

Konečně rehabilitace ninja filmů z osmdesátých let. Jednoduchý děj, neokoukaný hlavní hrdina, pořádný final fight - prostě vše jak má být. Jasně jedná se o finančně napumpované béčko, přesto je tenhle popkorn chutný a lehce stravitelný. A je zcela nesrovnatelný k Ninjovi se Scottem Adkinsem, to byla opravdová sračka. Jediné co se dá vytknout je ta digitální krev alá Kill Bill ta zamrzela. Jinak bomba. ()

Špionážní mimozemská invaze

26.07.2013

Vraždy podle Edgara Allana

Vraždy podle Edgara Allana

16.11.2009

Příští týden má světovou premiéru akční krvák Ninja Assassin, který v produkci bráchů Wachowských (Larryho penis prý neskončil v koši) natočil James McTeigue. Film byl dotočen už loni, takže McTeigue… (více)

Předělávky a pokračování útočí

Předělávky a pokračování útočí