V Las Vegas se právě koná setkání ufologů, na které zamířily tisíce nadšenců z celé země. Na shromáždění přijíždí i doktorka Alex Friedmanová, která je odbornicí na odhalování astrofyzikálních anomálií. Zatímco Alex v mimozemšťany věří, taxikář Jack se k této otázce staví skepticky a lidi v mimozemských převlecích považuje za cvoky. Krátce poté se v Jackově taxíku objeví dvě podivné děti, Sara a Seth, kteří si přejí odvézt na Horu čarodějnic do nevadské pouště. Jack netuší, že obě děti mají tak trochu nadpřirozené schopnosti, ani to, že se za chvíli ocitne v samém epicentru divokého dobrodružství. Musí ochránit své pasažéry před všehoschopnými zabijáky a na místo dojet první. (TV Nova)

honajz

Zábavné a vtipné, rychlé tempo od začátku do konce, jen nebyly peníze na triky, možná i ta zápletka mohla být komplikovanější, ale já se u toho bavil. ()

SOLOM.

Dwayne Johnson se mi mnohem více líbí v klasických akčních řežbách, protože ač se snažil v téhle Disneyovské dobrodružné fantasy, seč mohl, jeho postava taxikáře mi vůbec neseděla. Dětský scénář byl stejně naivní jako ti dva rádoby drsňáci, co pořád dostávali přes držku. Našlo by se tu několik humorných situací, hlášek – scén, ale ani ty nestačily na průměrné hodnocení. Laicky řečeno je to jedna velká zívačka, která postrádá pořádnou „nabušenost“/tvrdost, ale to by se na to přece nemohli dívat děti. ()

HellFire

Píše se rok 2009 a Rockova kariéra je prakticky v plenkách. Pozná se to i na jeho roli osamělého znuděného taxikáře, který v prvních minutách nedostává moc prostoru a dialogových scén má jako šafránu. Při pohledu na jeho poslední filmy je zřejmé, že filmaři a možná ani on sám dosud neodhalil své skryté charisma na plátně. Každopádně... jeho život se začne obracet naruby po ztroskotání mimozemské lodi v poušti nedaleko Las Vegas. Jo a taky proto, že mimozemšťané v podobě dvou teenagerů nastoupí do jeho taxi a trvají na odvezení do pouště. Za peníze, samozřejmě. Rock se tak namočí do státních a intergalaktických záležitostí a začne mimozemšťany bránit. Celkem fajnová, neurážející Disneyovka cílená na děti. Uvítal bych méně hudebního podkresu, který byl v některých scénách zcela nadbytečný a obtěžující. ()

Dharter

AnnaSophia Robb byla opět úžasná, ale nějak už se z ní cosi vytrácí... Film měl svižné, lehké tempo. ✔ ()

ARI50

Ano vidím mávnutí rukou a auta jsou na sračky a potom super herecké obsazení a příběh který se dá použit tak pak jen koukám a bavím se dobře. ()

becki_tu

Tenhle film má jednu velkou nevýhodu: už z dálky je na něm poznat, pro kterou cílovou skupinu diváků je určen. Takže nečekejte seriózní sci-fi, zapomeňte kolik vám je a bavte se s překvapivě vtipným Dwaynem Johnsonem, milou dětskou dvojicí Robb-Ludwig a jednoduchým scénářem splácaným za jedno odpoledne. ()

Lucasion

Příjemná americká pohádka, na sobotní odpoledne. Čekal jsem to dobré a dobré to je. Příjemné pokoukání s talentovanými herci a slušným námětem. Samozřejmě zakončený happyendem. Filmu sedí rychlé vyprávění děje s dost rychlým tempem, u kterého se nebudete ani chvilku nudit. Hlášky neurazí, ale zároveň se nestane, že byste se u nich potrhali smíchy. Když si řeknete je to príma podívaná, "pohádka" se super efekty a vcelku dobrými hláškami. Trefili jste se. Nic víc, nic míň. ( 60 procent ) ()

Morholt

Dwayne mi sedí, děti byly sympatický a zápletka až směšně jednoduchá, což mi v momentálním rozpoležení sedlo. Člověk od toho nesmí čekat filosofický pojednání o rozbíjení atomu, ale dobrodružnej film pro děti. Kdyby se na to takhle dívala většina hodnotících, nejspíš by ty procenta byly větší. 70% ()

ScarPoul

Kam sa podeli tie čarovné príbehy? kam? Veď Disney svojho času produkoval neskutočne krásne príbehy, a nie iba tie kreslené. Lenže máme tu 21. storočie a preto každá jedna produkcia dopadá tak ako dopadá. Na jednu stranu musím podotknúť, že to nie je zlé, a keby som mal 10 rokov tak to žeriem aj s navijákom a verím, že by sa z Annasophie Robb stala moja platonická láska. Lenže film je vyslovene určený pre deti a nič viac. Čo zamrzí, pretože niektoré vtipy vyšli dokonale, ale to tiež možno preto, lebo som ich tam nejako neočakával. Prvá polhodinka krásne rozbehnutá, potom len ukážka neskutočných klišé, ktoré priveľmi pripomínajú Spielbergove blízke stretnutia, a Predátora. A bohužial, práve táto podobnosť film podkopáva. Raz a stačilo. Škoda len, že ten Johnson to tak pokašľal a upísal sa Disneymu. Po úlohe v jednom diely Hannah Montana, kde bol doslova preoblečený za ženskú a po predchádzajúcom filme Andyho Fickmana, kde sa učil balet, je toto ďalšia brzda v kariére. Škoda. Potenciál mal. ()

Terva

Dwayne Johnson (Rock) si zahrál v skoro romantickém sci - fi, velkého tátu a ochránce mimozemšťanů. Sice se párkrát popral, ale jeho účast ve filmu byla pouze nutností pro nalákání diváků. Film má spád a na konci uroníte i slzu. ()

moviesfan

Tento film by se mi určitě víc líbil, kdybych byl třeba ve věku +- deset let. Takhle už musím zkritizovat herecké složení za nesympatické výkony. Samozřejmě i děj si nezaslouží velikou pochvalu, protože jsem neměl žádnou potřebu se smát "zábavným" scénkám a ani základní dějová složka mě nezaujala. ()

Folpa

Ano, je to jednoduchý příběh určený hlavě dětem ale dobře se na to kouká, navíc dvě moje oblíbené herečky v jednom filmu :) ()

Expendable

Na film jsem se podíval pouze kvůli The Rockovi, ten tady bohužel moc prostoru nedostává a je v roli stupidního taxikáře, který vozí 2 mimozemské děti. Děj je dělán pro malé děti a je zcela předvídatelný ve stylu Garfielda. Akce co tu je mizerná a pokud se do toho Rock vloží, tak nevidíte ani zlámané končetiny nobo stříkající krev, strašná slabota. Dále UFO talíř je jako z plastu a zlý Syfon, který jim chtěl ukrást tu věcičku vypadá jako Dart Tweider po kalbě. Rock tu neběhá v tílku a nejdou tu vidět jeho krásné svaly, škoda. Lidi jsou v tomto filmu, jak už to bývá tlupou bezbraných blbců, který dokáže zničit jeden jedinej mimozemskej voják celá jednotka NASA se s ním nedokázala vypoádat. Film je na stejně debilní úrovni jako Ochránce s Vinem Dieselem. Škoda se na to vůbec koukat. The Rock se hodí do akčního ne do takovýchto sraček 15% za Rocka. ()

Revanx

Príjemná rodinná zábava, ktorá za jedno pozretie stojí - hlavne keď sa človeku nechce vôbec rozmýšľať. Len by ma potešilo, ak by Dwayne prestal hrať v PG filmoch a skúsil už niečo poriadne R-kové. ()

corpsy

Akože nonstop drajv mu uznať musím, ale snímok ako keby sa nevedel rozhodnúť či bude ( v tomto prípade hlúpou ) disneyovkou pre celú rodinu, alebo akýmsi ( v tomto prípade hlúpym ) filmom z produkcie Jerryho Bruckheimera. Aspoň, že nesklamal skladateľ Trevor Rabin. ()

Hoyt

Sympatičtí dětští představitelé nezachrání nezajimávý a naivní příběh, který ale nadruhou stranu obsahuje pár vtipných částí ale to je tak asi všechno. Dwayne Johnson tu slouží jen jako zbytečná reklama pro diváky. Filmu ale patří díky, že kvůli němu absolvovala AnnaSophia Robb cestu do České republiky. ()

ConanVJ

Normální rodinný film, který je nenáročný a dobrý na odreagování. Rock má pěknou roli a i když bych ho raději viděl v pořádný akčňárně, i tady mu to sedne. Příběh ničím nepřekvapí, efekty jsou spíš průměrný a hudba se do filmu hodí. Za mě 55% :) ()

DEXTER099

Jako dítě by mě to asi vzalo víc,takhle průměr.Nic mi tu nepřekáželo,ale taky nic co by stálo za extra zmínku.Jinak je to na prožitek dost podobné plánu hry od stejného režiséra.60% ()

Carrie Bradshaw: První nákupy

Carrie Bradshaw: První nákupy

04.03.2012

Jonny Quest jako akční velkofilm?

Jonny Quest jako akční velkofilm?

18.03.2009

První zmínka o plánech na hranou adaptaci kresleného seriálu z dílny Hanna-Barbera Jonny Quest prosákla ze studia Warner Bros. už někdy v létě 2007. Pak se na ní tak trochu zapomnělo. Těžko ale najít… (více)

The Rock konečně akční?

The Rock konečně akční?

21.09.2008

Vypadá to tak. Ale sci-fi s pracovním názvem Tomorrowland vznikne pro Walt Disney Pictures, takže očekávejte spíš dobrodružství v rodinném duchu. Původně mělo jít o film inspirovaný stejnojmennou… (více)

The Rock je víla Zubnička

The Rock je víla Zubnička

02.03.2008

Tady už končí sranda. Dobrá, i Arnold a Sly to zkusili v komediích, ale tehdy už za sebou měli pěknou řádku tvrdých akčňáků. Dwayne Johnson se však v akčním žánru nestihl ani ohřát a už je z něj… (více)