Výřečný Jack McCall řekne cokoli, jen aby dosáhl svého. Když se ovšem pokusí podvést jednoho duchovního guru, zjistí, že jeho život závisí na kouzelném stromě o tisíci listech… jeden za každé slovo, které mu zbývá. Jack teď musí přestat mluvit a přijít na nějaký nekonvenční způsob komunikace, nebo to má spočítané. (Magic Box)

c.tucker

I když je to prvoplánové a předvídatelné až na vrcholky stromů, tak to mělo něco do sebe a vcelku se mi to líbilo asi nejvíc z posledních Eddieho filmů. Je tam spousta klišé a zvraty odhadne během prvních 15 minut, ale proč se nepobavit a lehce odreagovat, roztomilým filmečkem o jednom stromu a černochovi s velkou hubou. ()

angel74

Komedie s Eddiem Murphym už moc nevyhledávám, ale tahle je celkem koukatelná. Námět není tak úplně profláklý a Eddiemu to pořád sekne. Ostatně i ty jeho grimasy a ksichtíky se tady dají snést. (65%) ()

spitr

Mlčeti zlato, takže jenom krátce. Zajímavá komedie o cestě sebepoznání, přecházející v lehké drama v poslední třetině…. Velkou radost mám po dlouhé době z Eddieho a těch jeho nezapomenutelných gest, které mi opravdu chyběly, občas i hlášek: Jenom skočím k němu do Ašrámu a nacpu mu to do análu. Skvěle jsem se bavil, žádné zklamání se nekonalo. ()

StanislachKo

S eddiem to už nejakú dobu ide do sračiek, takže možno tie 3 za katastrofálne očakávania, ale inak musím povedať, že to bol celkom príjemný podmaz, ktorý si nevyžadoval veľa pozornosti. Inak klasická šablóna filmov toho typu, čo tu môžu svietiť nanajvýš namodro, ale bez ktorých by bol svet oveľa smutnejším miestom k životu. PS: Nenápadný nerd Clark Duke sa mi pomaly začína javiť ako celkom zábavný komik! ()

URBAN

De facto je to blbost , ale ne špatná je to taková ta blbost u které se pobavíte a která vám i něco dá a když ne tak na večerní oddychovku je to jako dělané . ( 5.3.14/MAC ) ()

ivan_drago

Mám rád Eddieho od dob jeho stand-up show... Tohle je však blitka všech možných pozitivních emocí, které si náš hlavní hrdina uvědomí v záchvatu možné smrti, díky stromu, který s jeho zbytečným mluvením umírá a on s ním.... Opravdu potřebujeme další takové filmy, kdy by si i naprostý retard s půlkou mozku uvědomil, že se má fajn a má bejt hodnej na své blízké... Opravdu k tomu potřebuje nemocnou matku a snaživého asistenta a debilního duchovního a pár strašně nepovedenejch vtipů... Opravdu to musí končit šťastnou a spokojenou, hrající si rodinou... Trapné a nevkusné... Zavádějící a zcestné... Film jako takový je zbytečný a neskutečně hloupý... A ano, hlavní hrdina se opravdu bojí mluvit, aby nezemřel, takže používá velice srandovní způsoby komunikace, hlavně pantomimu a z toho pramení spousty, ale spousty legrace... Reminiscence na ne nijak dobrý film Lhář, Lhář je tedy na místě... ()

ecceHOMMO

Námet dobrý, avšak to čo začalo niekde uprostred malo byť ako ústredná línia. Chcelo sa s tým viac pohrať, rozvinúť a potom by to možno bolo dobré....takto to bolo len podpriemerné a rýchlo zabudnutia hodné. ()

Johnny.ARN

Eddie to ešte stále vie. Robí srandu už len tým, že sa niekde objaví. Film je ľahký, zábavný. Škoda tej sentimentálnej pätnásť minútovky, trochu filmu ubrala tempo. Príjemná komédia na nudné sobotné popoludnie v TV. 2 z 5 ()

Sfinkter

Vzhledem ke zdejším urážkám na Eddieho adresu jdu s hodnocením trošku nahoru, protože mě pobavil jako za starých časů. Možná tam jsou trapné momenty, ale je jich jako v každé jiné komedii. A tohle se podle mě povedlo - nejlepší je scéna se slepcem na přechodu. ()

DivX

Murphy se uz nezmeni. Jak jeho herecke umeni tak beckove filmy ve kterych ucinkuje a snazi se je vzdy podrzet co nejvis. 55% ()

LiborGondek

Ne úplně špatná komedie. Rozhodně patří k tomu lepšímu, co v poslední době Eddie natočil. Uznávám, není moc z čeho vybírat. Ale je to solidní průměr, ideální na zabití dlouhé chvíle. ()

Terzeus

Veľmi... Nie, hrozne veľmi schematický film. Už od začiatku do konca je ako hýbadlo príbehu a jeho fungovania použitý človek, ktorý sa nechová správne a musí sa zmeniť a podobne... proste hriešnik. Znie vám to povedome s Liar Liar (1997)? Jo, máte recht. Nebol by to problém ale nie je tu inovácia, nie je tu snaha byť chytrejším alebo prekvapivejším na rozdiel od iných filmov využívajúcich rovnakú premisu. Jediné, čo zachraňuje hodnotenie je fakt super námet, celá idea so stromom sa mi proste páčila napriek jej gýčovitosti, navyše sadla Eddiemu do jeho role prirodzenou cestou. Plus Eddie vie hrať, to bez debaty, len už dosť dlho nedostal rolu, ktorá by mu umožnila sa prejaviť viac. Napočítal som tu dve scény, ktoré skutočne stáli za to v rámci žánrov filmu (komédie mixnutej s drámou) a to scénu v reštaurácii, ktorá prejavila aspoň fajn nápad a scénu so stromom pri východe Slnka (jej estetické zmáknutie sa nedá uprieť... napriek klišé neklišé je to jednoznačne najvydarenejší záber prejavujúci snahu o vážnosť). Čo dodať na záver? Koniec bola len zbytočne naťahovaná pseudoemočná zlátanina bez sebemenšej snahy o elimináciu predvídateľnosti. Dokonca aj tóny hudby sa podobali na desiatky filmov podobného rázu a teraz hovorím aj o začiatku :). Suma sumárum... sledovateľný zlepenec, ktorý sa opičí po všetkom možnom. Aj z Hollywoodskeho hľadiska dosť downgrade ale tých slabých 50% si to zaslúži. PS: Eddie, už dostaň nejakú normálnu rolu! ()

Timak

Tak jo, upřímně, čekal jsem totální kravinu, těžkej podprůměr, šestidenní průjem atd. Ale ono to vážně není špatný. Jistě, Eddie už má svá nejlepší (herecká) léta dávno za sebou, ale tohle je vcelku solidních 68-70%. A to není úplně tak špatný. Dokonce je to i někdy vtipný. Prostě solidní odpočinkový filmeček pro celou rodinu. ()

VanTom

Klišovitá moralistická rodinná komedie ve stylu Lhář, lhář, na rozdíl od něj mi však přestat mluvit připadlo podstatně méně spravedlivé (rozpad manželství kvůli nemožnosti vyslovit „Miluji tě“?!). Navíc hlavní postava se mi nezdála na začátku tolik zkažená, aby nutně potřebovala jít do sebe a přehodnocovat hodnoty. Výchovné poselství nicméně bylo p(r)odáno jímavě, i zásluhou sympaticky umírněného Eddieho (pokud se tedy zrovna tiše nešklebil nebo se neprojevovalo jeho fyzické propojení s magickým stromem). 50 % ()

blackJag

Rodinná moralita s minimem zaznamenatelných filmařských kvalit. Zasloužený propadák. Murphy neví kudy kam, vyčpělejšího jsem ho nezažil. 20% ()