Výřečný Jack McCall řekne cokoli, jen aby dosáhl svého. Když se ovšem pokusí podvést jednoho duchovního guru, zjistí, že jeho život závisí na kouzelném stromě o tisíci listech… jeden za každé slovo, které mu zbývá. Jack teď musí přestat mluvit a přijít na nějaký nekonvenční způsob komunikace, nebo to má spočítané. (Magic Box)

Petr.Kocfeld

Nápad se stromem,kde spadne z něj list za každé slovo Jacka(Murphy)je velmi originální,Murphy je zde vskutku dobrý.Tato komedie pobaví i potěší...60 procent si tento film určitě zasloužil.Těšil jsem se,až jej skouknu a Murphy ani tento příběh mě rozhodně nezklamal...Ostatní herci,co sekundují Murphymu také nezklamali.Murphy na to pořád má! ()

Prochy38

Možná si to ty 4* nezaslouží, ale v porovnání s tím, co od E. Murphyho za posledních 10 let známe, si myslím, že jde o klenot. Moc hezky vymyšlený příběh, dosti originální. Eddie není vůbec špatný! Trochu mi přijde, že ten náznak perverzních vtípků tam byl, ale budeme se muset smířii s tím, že jinak už to asi nebude.... Ten strom jako zpodobnění neměl chybu! To všechno kolem už nebylo důležité, ale myslím, že většina věcí šla řešit jistě úplně jinak.... Každopádně já byl mile překvapen! A závěrečná scéna, myslím "úmrtí", neměla daleko ke kvalitnímu epickému finále. ()

vander19

Pohodový film, ktorým som si vôbec nepokazil vianočný deň. Eddie Murphy je dobrý komik a hlavne jeho filmy zo začiatku kariéry som mal veľmi rád. Potom upadol do blbostí, ale týmto filmom ma opäť dokázal rozosmiať. Hlavne scéna z kavierne. Len neviem prečo tvorcovia viac nepoohlalili prečo práve jemu sa stalo to čo sa stalo. Rozmýšľal som, že keby dajako často klamal tak chápem. Tu trošku ostalo hluché miesto, ale film ma bavil. ()

Reverger

Dalo by se to říci i pár slovy. Nač se dlouze rozepisovat. Eddie Murphy je vynikající herec, vážně je, ale bohužel po těch nevděčných rolích, už na to lidi zkrátka zapomínají a neuvědomují si to. Je to tak, ale jak to taky dokázat, když si bereme jednu větší sračku za druhou? Klišé, rádoby komedie, která se i snaží zahrát na city. Bohužel, nic nefunguje tak jak má. ()

sona123

On je Eddie sice docela pohlednej chlap, ale zejména na začátku je tedy hodně trapný (a já vím, proč filmy s ním nesleduji). No příběh se ukázal být docela zajímavý a ten dojemný konec nakonec zvedl mé hodnocení na slabší 3***. ()

Santino7

Nádej, že Eddie po veľmi dlhej dobe konečne príde s niečím iným (serióznejším) sa žiaľ začala rozplývať už v úvodných minútach. Veľká škoda, pretože námet bol na prvý pohľad celkom nádejný. To by však bolo treba iný prístup a nie dokola vsádzať na Eddieho rokmi otrepanú "premotivovanosť", ktorá mne osobne už naozaj lezie na nervy... Takto vznikla iba ďalšia z pestrej škály tých zbytočne silených komédií, akých tu už bolo nespočetne. Bod navyše za námet, ktorý vyzeral pomerne originálne a vďaka nemu z toho mohla byť (s iným obsadením, prístupom) slušná komédia. 2/5 ()

H4ku11

Nebolo to niečo nové, ani úžasné, ale rozhodne to nie je na umretie. Veľa neočakávať a človek je spokojný, že mu ušiel čas. ()

filipvrbik

Poměrně zajímavá komedie! Eddie Murphy ,který mele pantem o stošest nesmí říct více než tisíc slov (děnně řekne odhadem milion), ale zase nic ,co by zůstalo v paměti 65% ()

HaceR

Po dlhej dobe som si opäť pozrel film s Eddiem Murphym a čakal som, že bude minimálne vtipný, ak nič iné. Opak bol však pravdou. Jednu trápnosť striedala ďalšia.Keď však prišlo na vážne veci, začalo to mať úroveň. Škoda len, že to bolo posledných 20 minút. To utrpenie však stálo za to, pretože aj keď film bol slabý, posolstvo bolo minimálne na zamyslenie. ()

Flopik

Celkom príjemné prekvapenie.Dobrý nápad.Eddie bol výborný často som sa na ňom smial.Keď prišlo na tú emotívnu časť tak to malo silné ale aj fakt slabé chvíle.SPOILER:Keď už vyslovil tie posledné slová nemalo to žiadnu úroveň.Proste to len vyslovil a bolo.KONIEC SPOILERU.Ale ako v celku to bolo dobré pre mňa 4* a 70%. ()

warrenur

Eddieho som mal vo svojich mladsich rokoch velmi rad. Jeho mimika i slovny prejav su jedinecne a mne celkom sympaticke. Avsak v tomto filme, s jeho chabym scenarom a dialogmi to pre mna teda nestacilo. Posolstvo filmu je sice jasne, ale ako bolo servrirovane ma neoslovilo. Rad som si vsak Murphy-ho po dlhsej dobe pripomenul. ()

readan

Film, sám o sebe, fajný...ale už len za skvelý herecký výkon Eddieho Murphyho dávam 4 hviezdičky :) tie jeho úžasné gestá nemajú chybu...veľmi ma to pobavilo :) ()

theSaint

Verbal mě překvapuje.. totální sračce v podobě Die Hard 5 (a není to jediný případ), kdy se z kultu stala směšná sračka, div nepěje ódy a zcela jasně vyhlížející odpočinkovou a nenáročnou komedii hodlá shodit do filmového dna a ještě níž. Irituje mě, když někdo vyzdvihuje nadhled na místech, kde nemá co dělat a v místech, kde je nadhled zapotřebí a očekává se, pro něj nemá pochopení a za každou cenu si hodlá masírovat své kritické chtíče. Osobně Eddieho filmy nijak nesleduji, není to můj šálek kávy, ale toho čokoládovýho sympaťáka mám i tak rád. Naprosto standartní věc, která neurazí, když nečekáte nového Oskara. Po dlouhé době jsem totiž viděl film, kde nelítají končetiny, nestříká krev a humor není fekální. Povedená oddechovka. ()

ladno

No... Neurazí, to určite nie, ale žeby to nejako nadchlo... Námet je celkom fajn, ale dalo sa vsadiť aj na humornejšiu strunu a nemútiť vodu prázdnymi dialógmi. A tá moralitka na konci... Neviem, americké filmové klišé idú dosť mimo mňa. Ale pozerať sa to dá. 50% ()

zdeny99

Fantasmagorie o nějakém buddhistickém gurovi a Eddiem Murphym, který nesmí mluvit, jinak by umřel. Je to úplná kravina. [6604. hodnocení, 213. komentář, 58%] ()