Nepřejte si skončit s ním za mřížemi. Stylizovaný životopis notorického násilníka a nejslavnějšího britského vězně. Píše se rok 1974 a devatenáctiletý mladík, rváč a nepřizpůsobivý živel Michael Peterson vykrade poštu. Je okamžitě zatčen a odsouzen k sedmi letům žaláře. Jiní by to považovali za trest, ne tak Michael. Vždy chtěl být totiž slavný, jelikož však nic neuměl, uvědomil si, že právě až za mřížemi se může stát hvězdou. Jednoduše tím, že bude pokračovat v tom, co dělal na svobodě. A tak přijal jméno Charles Bronson a začal mlátit každého, kdo se mu dostal pod ruku. Nakonec si odseděl 34 let, z toho 30 let na samotce (tato čísla platila v době vzniku filmu). O datu jeho možného propuštění nebylo dosud rozhodnuto.
Dánský režisér Nicolas Winding Refn se proslavil trilogií Pusher (první díl u nás vyšel na DVD pod názvem Dealer), snímanou autenticky působící ruční kamerou, tady máme naopak ode všeho odstup. Refn od počátku sází na to, že nemůžeme proniknout do Bronsonova nitra a že tento reálně žijící člověk s nálepkou nejnebezpečnějšího vězně Velké Británie má jen image, ale nikoli vnitřní identitu. Při stylizaci Bronsona si vybírá jako určující jeho vzhled kníratého cirkusového siláka a vyprávění posouvá do polohy klauniády a divadla. Snímek Bronsona ukazuje jako šílence nejen coby aktéra v minulosti, ale i jako vyšinutého vypravěče, jenž se obrací přímo k imaginárnímu kabaretnímu i reálnému publiku v kinosále. Součásti výsostné stylizace vizuálně brilantního snímku je také bohatý hudební doprovod, který sahá od Wagnera, Verdiho nebo Pucciniho po rytmicky nadupané skladby současných skupin Glass Candy, Pet Shop Boys či New Order. Ostatně díky působivému spojení klasické hudby s násilnými scénami bývá film často srovnáván s Mechanickým pomerančem (1971) Stanleyho Kubricka. A nakonec je zde patrně životní herecký výkon Toma Hardyho v titulní roli, který dokázal během unikátně krátké doby nabrat téměř dvacet kilo svalové hmoty, oholil si hlavu a se svou rolí absolutně splynul. V jeho podání je Bronson postava, která vás bude zajímat. (Česká televize)

Rattus Rattus

Výborný výkon Toma Hardyho v hlavní roli a soundtrack (hudba je navíc velmi dobře použita ve filmu), jinak bohužel značeně předvídatelné a stále se opakující. ()

J.Connor

Jediné s čím jsem měl problém, bylo vydržet ve společnosti takového hovada po dobu 90 min. a s tím v podstatě spojený morální rozměr celého projektu. Uznávám, že je to trochu vyprázdněné, ale vše vynahrazuje výtečná forma. Ano a samozřejmě pan Hardy. Stylizovaný celovečerní videoklip se slušným hudebním doprovodem, kterému vévodí libová hitovka od Glass Candy, Digital Versicolor http://www.youtube.com/watch?v=T1rcdPCuWcI ()

SOLOM.

Kousek, který pobavil, to teda každopádně. Tom Hardy si nevedl vůbec špatně a své role se zhostil s grácií. Ono taky natočit životopisný kousek o magorovi z vězení, není nic jednoduchého. Charles Bronson rozmlátil všechno a všechny, co/kdo se mu připletli do cesty a vězení to byl ten jeho vysněný svět. Svět kde ho spoluvězni uctívali, bachaři se ho báli a bolest byla jeho sladká odměna. Ovšem jen do chvíle, kdy šel do blázince. Nicméně se zde nešetřilo ani bizarními situacemi, nechutnostmi a ani podivným smyslem pro humor hlavního hrdiny. Za 29 kč ve výprodeji DVD dobrý kup… ()

claudel

Musel vůbec vzniknout film o takovém magorovi totálně vylízaném? Myslím, že nemusel, přesto aspoň pozoruhodný výkon hlavního představitele a dobrá hudba, respektive Pet shop boys a taneční scéna z psychiatrické léčebny. Ta strčí do kapsy celý zbytek filmu. ()

luka4615

Nekomromisní Refnova režie, která se dokonale snoubí s depresivními výjevy a perfektním hereckým výkonem Toma Hardyho. Trestuhodně podhodnocený film. „You shouldn't mess with boys that are bigger than you.“ ()

Morholt

Zklamání. Čekal jsem vězeňský nářez s rukopisem typickým pro britské gangsterky a co jsem dostal? Bizarní útržkovitou a rádobyvtipnou skládačku bez děje, která ukazuje vězeňské výstřelky jednoho agresivního, naprosto vypatalnýho debila. Nevím, co je na tom pozoruhodného a strhujícího. Jediné, co si zapamatuju, byla scéna s exkrementem, která mi zvedla žaludek a snad i výkon nabušeného Toma Hardyho, který sice hraje o stošest, ale to prostě nestačí. 20% ()

Lucasion

"My name is Charles Bronson... And all my life I've wanted to be famous..." Příběh od Nicolase W. Refna podle skutečné události. Charlie (Tom Hardy) je trošku vyšinutý chlápek, co se při loupení banky nechá chytit. Ovšem jelikož chce být opravdu slavný, tak díky násilí vystřídá několik věznic a pak následně i blázinec. Postava Bronsona je značně poutavá a díky tomuhle životopisnému dramatu se mu dostanete i trošku pod kůži. Charlie zkrátka by udělal vše proto, aby se stal slavným. Mlátit bachaře a dusit spoluvězně je pro něj denní chleba. Výborná kamera a Refnův styl je tu hodně znát. Výtečný soundtrack jen dotváří tuto hutnou, ale i úsměvnou atmosféru. Postava Bronsona je díky Tomovi vcelku i sympatická. Perfektní Tom Hardy, který hraje doslova celým svým tělem. Je zde opravdu velice nabuzený a hraje vše s přesvědčením a s grácií. Zkrátka Hardyho vlastní herecký koncert. (90 %) ()

TheJokerCZ

Tohle je hodně šílený film s ještě více šílenějším Hardym v hlavní roli. Docela mi to připomínalo Mechanický pomeranč. Bohužel jsem se u toho celkem nudil. Kdyby to mělo více minutovou stopáž a někoho jiného v hlavní roli, tak to asi vypnu. Takhle je to za 3*. 6/10 ()

Lacike

Bronson mal gule, reziser mal gule, aby nam to ukazal, ale tak nejak sa zabudlo na pribeh a nejaku pointu. Tom Hardy hra famózne, ale keby mal co hrat, tak by bol jeho vykon ovela pôsobivejší. Komu sadne postava, ktoru Hardy hra, tak bude spokojny. Kto chce, aby film aj niekam smeroval, tak bude sklamany. 5/10. ()

jhrasko

Hypnotický 6 * výkon totálne odzbrojujúceho Toma Hardyho vo filme, ktorý malilinko trpí tým, že viac pozeráme na jeho pinďoura než do jeho hlavy. Ako herecká exhibiícia spoľahlivé, ako istý režisérsky prístup akceptovateľné, ako Bronsonov portrét nie 100% uspokojivé. ()

BoPo

Menujem sa Charles Bronson. Celý svoj život som sa chcel stať slávnym. Keď som počul tieto úvodné vety traileru, tak som výrazne zbystril. Následne som sa na dve minúty nechal vtiahnuť mixom skvelo pôsobiacich výjavov. A hneď som si to pustil po druhý raz. A bolo jasno, toto musím vidieť. Výsledný dojem? Tom Hardy vytvára naozaj ťažko zabudnuteľnú postavu, u ktorej si užívate tie testosterónové záblesky. Sú tu však celkom zásadné muchy. Film je pojatý miestami až moc umelecky a príbeh nemá žiadne silné momenty. Takže sklamanie. ()

malylada

Refnovy filmy mám hodně rád a tady konečně poprvé ukázal svůj talent. One man show Hardyho, který v některých scénách předvádí neuvěřitelné herectví. Tak to si představuji osvěžující životopis o nejslavnějším britském bitkaři, který to očividně nemá v hlavě v pořádku a vůbec nevadí, že se scény opakují s přibývajícím časem, vzhledem k atypické formě. Výborně doplněno o skvělou hudbu, což je u Refna samozřejmostí. Taková power svižná jízda......7/10 ()

bouncer

Zajímavý snímek. Charlie Bronson je úplný magor, který dokáže jen do všeho bušit. Jasně, chtěl být slavný, ale nic neuměl...no každý má své způsoby. Film je umně napsaný a zrežírovaný, takže se budete bavit a bude to rychle utíkat. A Tom Hardy navíc hraje jako Bůh. ()

Hismael

Tohle je přesně ten moment kdy je potřeba napsat - nenechte se zmást nízkým hodnocením. Příběh obsahuje zajímavou kombinaci klasického filmu doplněného o různé divadelní výstupy. Skoro vše má na starosti skvělý Tom Hardy. Bronson nejen agresivitou trochu připomíná Mechanický pomeranč a je jen otázkou, který z nich je víc šílený. Tohle všechno navíc doprovází super hudba. ()

Expendable

Sfilmování života jednoho anglického násilníka, který přímo toužil po krvi, mimo vězení nedokázal žít a mlátil všechno a všechny. Někdy mi přišlo, že je opravdu magor, naprosto nevypočitatelný jedinec, který si proseděl 34 let ve vězení. Hardy to sehrál parádně a ty divadelní scénky ty byly přímo epické, takovéhle filmy mám rád.3* za film a 1* za Hardyho. ()

Revanx

Hardy výborný, soundtrack výborný, film priemerný až podpriemerný. Škoda - znova platí stará pravda - trailer lepší než samotný film. ()

Haluzz

Těžce post-kubrickovský film, v užití kamery, svícení i prací s hudbou. Tím spíš mě těší jak to dopadlo, když jsem zjistil, v jakejch stavech to Refn točil. Záměrně neuchopitelný životopis, který začíná a končí přesně tak, jak jste si mysleli že bude celou dobu trvat. Pomocí podhledů ( vertikální pohyb kamery téměř chybí) na Bronsonovu tvář získává první půlka dojem majestátnosti, budování ikony v postavě, se kterou se ani nepočítá že budete sympatizovat - a záměrné boření tohoto dojmu až příliš teatrálním hudebním podkresem a zdánlivě nesouvisejícími kabaretními čisly. ()

Marsik

Z počátku to vypadalo na slibných 70 - 75%, ale postupně to bylo čím dál méně záživné. Vězeň Charles Bronson musel být fakt magor. Avšak sledovat byť jen 90 minut pomateného blázna, to není úplně ono. Ale pro jednou se to celkem dalo, avšak víckrát po filmu už nejspíš nesáhnu. Co se ale musí nechat, je výkon Toma Hardyho. Magora zahrál výborně. Celkově dávám 60%, to je podle mě takakorátní. ()

Ryan Gosling dupne na plyn

Ryan Gosling dupne na plyn