fars

Hned na uvod otevrene priznavam, ze jsem se filmem nechal opit a chyby jsem vicemene ignoroval. I kdyz tam jsou. Zapletka primo vybizela k nejakemu zajimavemu zvratu, nebo hlubsi myslence, nez jen to ze Eric Bana skace casem, a Rachel McAdams na nej zamilovane ceka az se vrati. Stejne tak mohli jeho vylety nejak ostreji odlisit od puvodni casove linky. Ve filmu se totiz v drtive vetsine divame, jak Bana skace z mista na misto ve veku 30-40 let, pricemz vypada vicemene porad stejne, takze hlavne v prvni pulce v tom ma divak slusny bordel. Na skok v case castokrat neni nijak upozorneno, takze se casto stane, ze prijde prosta zmena lokace, nekdo rekne Banovi ze je tak stary/mlady (jednou za film ma sedive vlasy, jinak vypada fakt porad stejne), a pak teprve si zacnete skladat kde a kdy asi tak muze byt. Jenze, on to evidentne nema byt nejaky promakany sci-fi unikat o cestovani v case, to tam slouzi jen jako opora pro silnejsi romantickou zapletku, takze v podstate sledujeme jednoduchy zamilovany pribeh doplneny o tuhle anomalii. A jak uz tady nekdo psal, je to jednoduche, ale velmi silne. Proste sledujete pribeh chlapa, co chvili nepostoji, a snazi se s tim nejak normalne zit. Sledovani jeho skakni doplnuje mozaiku jeho zivota, a kdyz clovek neni za kazdou cenu rejpalek (ale prece ta logika, akce a reakce, zmeny casove kontinuity - zapomente na to) tak zbude podmaniva romance. Na konci jsem byl namekko, ale ja byl vzdycky mekky :-) A McAdams i Bana byli vyborni :-) __________________ Nakonec jeste z komentare uzivatele Malarkey "To je jako když v Tak jde čas už nevěděli, o čem mají po desetitisícím díle a tak se rozhodli do příběhu zamotat nejdřív ďábla, který pozabíjel půlku rodiny a z tý rodiny se pak stali zombíci, kteří povraždili druhou půlku rodiny..." No Malajkeyi, a nebylo by tim Tak jde cas poprve za svou existenci zajimave a cool? Protoze to bych urcite chtel videt, a nejsem sam :-) ()

Šimpy

Tak to nakonec nebyla taková slátanina, jaké jsem se obával. Časové souvislosti celkem drží pohromadě, Eric Bana je sympaťák, přesto se výtkám nevyhnu.Příběh je totiž velmi slušnou vykrádačkou současného seriálového fenoménu...Doctora Who(The girl who was waiting...whovians vědí). I když možná, kdybych film sledoval důsledněji.... ()

forsythia

Time Traveler's Wife. Ano, ten film je o ženě chlapa, co se furt někam ztrácí a zase objevuje. Taková normální zápletka běžného manželství. ()

angel74

Hodně mě pobavil komentář uživatele Malarkey... Nejen že jsem se chlámala, ale vlastně mu musím dát za pravdu. Což mi ovšem nebrání v tom, abych přidala hvězdičku navíc. Film se mi totiž i přes svou nelogičnost docela líbil. ()

zorro

Příjemné klišé, které hraje na city ale proč ne když to není každý den. Možná vám ukápne i ta nějaká slzička. ()

tomeek

Překvapivě skvělý film. Mírně jsem se obával té romantické složky, ale naštěstí to bylo velice citlivě a nenásilně podané, takže jsem to žral jak číňan nudle. Skvělý příběh, na jehož konci jsem se musel hodně ovládat, abych neuronil slzu. Dojemné, scifoidní, příjemné a zábavné. Pošmákl jsem si. Rachel je fakt kočka a Eric sympaťák, takže v páru si film užijete oba a máte navíc nastartováno na zajímavý večer ;)) ()

WinnJets

Nejsem fanda romatických filmů a ani je nemám příliš v lásce, (když už, tak romatiku raději naživo) ale vyjímka potvrzuje pravidlo a tohle vyjímka do jisté míry byla, takže nešťourám. ()

Sabrewulf

Vůbec jsem nepochopil smysl a pointu tohoto filmu. Nejspíš proto, že tam ani žádná nebyla. Bana bezúčelně cestuje časem, nic neovlivní, vrací se zpátky a tak pořád dokola. Opruz. ()

otík

Zajímavý film, který ve výsledku ovšem není tak těžký romanťák, jak bych čekal. Ono taky končit tak, jak skončil hlavní hrdina, není zas až tak moc romantické. Určitě však na promoklé podzimní večery slušná romantika, která ovšem takovému Kate a Leopold nešlape ani na paty, neb se bere dost vážně. Ovšem nutno uznat, že úsměv a pohledy Rachel McAdams jsou hodně odzbrojující. ()

TomStall

Přes naprosto zbytečnou prvotní nedůvěru se mi dostalo inteligentně napsaného a hlavně originálního příběhu, kterému to komorní zpracování vyloženě sluší. Navíc zvlášť romantická linie je výborná, už dlouho se mi takhle nedostaly postavy pod kůži. ()

Doudis19

Až příliš zvolna plynoucí, podprůměrná romantika s nadprůměrnou, sci-fi zápletkou. Jednolitý, bezvýrazný obličej Bany navíc dopomává nefungování romantické složky a tím pádem podkopává nohy, zřejmě hlavnímu snažení tvůrců, tedy emočně silnému a vygradovanému finále. ()

Estrellita

Velmi povedený film s krásným koncem, originální a nápaditý a kvalitně zahraný. Takhle já si představuju dobrý oddechový kousek... Lehký - a přece ne blbý, dojemný - ale nevtíravý, jemný - ale důsledný. Jsem navýsost spokojená! 80% ()

chelseaman22

Prokleté cestování v čase! Již v úvodu jsem byl bezmocně ztracen v pravidlech toho prokletého cestování! Děj byl skrz naskrz nudný, jediné, co mě potěšilo, bylo sestřelení hlavního hrdiny co by jelena. Vždyť mutanti jsou vlastně škodná. 35% ()

UhLee

(8/10). Vždycky tak trochu marně doufám, že to hlavní herec nějak zvládne a bude žít.. Že se stane nějaký zázrak a děj filmu se prostě změní.. Já vím jsem naivní, ale to jenom díky tomu jak skvělý je tohle film.. Chytne vás za srdce a nepustí vás.. Zaslouží si lepší hodnocení.. ()

arbitr

Knihu jsem nečetl, ale film se mně moc líbil. Téma určitě obyčejné - vztahy mezi manžely - ale neobyčejně ztvárněné. I když i v našem "obyčejném" životě se mnohdy stává, že mají manželky pocit, že jsme cestovatelé v čase ;-)). Herci sedí typově i předvedenou kvalitou projevu. Do režiséra bych to neřekl , jeho předchozí Tajemný let se mně moc nelíbil. Ale na takto kvalitním scénáři ukázal svoje schpnosti, nesklouznul do patosu nebo zbytečných gest. Hudba na patřičné úrovni a protože jsem nenašel slabé místo dávám za čtyři. ()