kukentipla

O čem to je? Poprvé potkala Claire Henryho, když byla malá holčička. On jí poprvé potkal kolem 25. roku života........Co já NATO? Na hollywoodksý romantický film solidní práce (hudební složka je precizní). Scénář drží pohomadě a dává tedy ústředním protagonistům šanci na solidní herectví. Eric Bena dělá co může a není nejhorší. Rachel McAdams svojí roli zvládá s přehledem (což není problém velké oči se dobře koulý) a navíc jí to moc sluší. Celkový dojem sráží zbytečná ukecanost filmu a nevyužitý potenciál některých scén (ta s potratem, kdy Bena jde (neběží) za Rachel. Dva dny před Zakletý v čase jsem viděl dokonalé jihokorejské romantické drama April Snow a tak si kladu otázku, jak by tento snímek dopadl v jiných rukou. ()

Raimok

Jo, tohle cestování v čase. To mě vždycky dostane. Strašně zajímavej film, podanej jinak než Butterfly Effect a mu podobny. Filmy, jako je tenhle, musí být strašně těžky natočit a obdivuju tvůrce, když nakonec vznikne taková skvělá podívaná. Pro mě dokonce lepší čtyři hvězdy, třeba ještě někdy jednu přidám. Abych se přiznal, zdejší nízky hodnocení mě docela překvapilo. 86 % ()

arcticsky

Docela hezký romantický film. Ale přiznám - chvílemi jsem se těžko orientoval a asi mohly být časové peripetie hlavního hrdiny podány poněkud přehledněji. ()

Annette17

Filmové provedení není ani zdaleka tak dokonalé jako kniha, ale i přesto mě film uchvátil. Smysl celého příběhu je skvěle uchycen ve sto minutách, i když si nejsem úplně jistá, jestli bych správně pochytila všechny detaily, kdybych předtím nečetla knihu. ()

ViktorEl

Nezvyčajný, ale zato veľmi pôsobivý a dojemný film. Nikdy som si nemyslel, že romantika a sci-fi žáner sa dajú spojiť, až kým som nevidel Zakletý v čase. Dopozeral som ho asi pred 5 minútami, keď píšem tieto slová, takže mám celý film ešte pred očami. Tento film nebol medzi tými na, ktoré sa teším, a ktoré chcem vidieť, ale dostalo sa mi do rúk DVD, prečítal som si obsah a hneď ma to dostalo. A moje pocity teraz: Možno ho budem trochu predceňovať, ale podľa mňa je tento film veľmi pútavý, krásny a miestami veľmi napínavý. Príbeh je veľmi zaujímavý, cestovanie v čase realistické, dej sa pekne stupňuje až do krásneho finále. Pravdaže, že to nie je dokonalý film, a určite má chyby, ale ja nie som filmový kritik, a preto sú moje dojmy len kladné. Rachel McAdams je vo filme veľmi presvedčivá, sympatická a veľmi pekná. Eric Bana je výborný herec a neviem či by sa pre tento film našiel niekto vhodnejší.Film je vhodný najmä na jeden oddychový večer, pri ktorom sa rozhodne nudiť nebudete. Ja po prvom pozretí vidím tento film na 85%. (teraz má 73% tak by som bol rád, keby sa priblížil aspoň k tej 80-ke) ()

El-Barto

Na takovéhle cestování v čase se dalo bez problémů a nudy dívat. Eric Bana předvedl výborný výkon a přesvědčil mě, že patří mezi elitní herce. Rachel Mcadams patří už dlouho mezi moje naprosto nejoblíbenější herečky a na tuhle romantiku jsem se díval vlastně jen díky její přítomnosti, 5/10. ()

jorgus

mno porad jsem cekal, ze to cestovani casem bude trosku lepe vysvetleno..takhle vlastne spise otravovalo:(bez tech skoku v case by to byl prijemny civilni film s dvema sympatickymi herci..takhle jen prumer na ktery zapomenu..:) ()

Grizzly

Fakt hezký. Nečekal sem, že se mi to bude takhle líbit. Je to moc dobře natočený. Všechno funguje bezvadně. Sice nikdo neřeší otázku časoprostorového kontinua, ale možná o to je to větší sranda. Hlavní postavy jsou perfektní a hlavně uvěřitelný. Scénář má pár děr, ale zároveň spoustu vymakaných momentů. Je to romantický, veselý i smutný. A hlavně je tam cestování časem. Mně se to fakt líbilo. 80% ()

artas

Všetko do seba zapadalo, nič nie je nelogické ak pripustím to hlavné, že sa dá v čase cestovať. Netreba mudrovať o obsahovej štruktúre a potom je to veľmi príjemný film. ()

Rehooo

Tak tu máme zase jeden kvalitní romantický snímek s nálepkou USA. Pěkné drama s dobrou zápletkou a milým obsazením. ()

jane1106

Romantika s přidanou hodnotou v podobě sci-fi prvku cestování časem - takový byl pravděpodobně záměr tvůrců. Mně se nicméně zdá, že právě ten time travelling snímku ve výsledku nejvíc ubral. Jeho ztvárnění je docela nezáživné a jednotvárné, hrdina prostě pokaždé zmizí, aby se záhy objevil na jiném místě a v jiné době (a taky nahý, ale dámy, neradujte se - z Erica nám toho moc neukázali;)). Jenže tyto výlety časem a prostorem nemají žádnou šťávu (snad jedinou výjimkou je incident s homofobem), neustále se točí kolem seznamování s Clare a jejich vztahu, matčiny tragické smrti nebo obnovování pout s otcem. Celé to postrádá nějakou hlubší filozofii, nezabývá se možnostmi třeba změny osudu. Henry a Clare jsou spolu, protože to tak prostě je, Henry musí zemřít, protože to tak prostě bude a hotovo. Divák nevidí vývoj jejich vztahu, je mu zkrátka podán jako fakt a řeší se až problémy (to by nikdo nečekal, že Clare začne vadit, že Henry furt není doma). Nikdo nemá možnost volby a to je hrozná nuda. McAdams i Bana jsou fajn, ale tenhle film obyčejný průměr, nad který se možná chtěl povýšit. ()

Darth Vader

Čekal jsem o dost více. Mám takový dojem, že filmy s cestováním v čase zvládá nejprecizněji Christopher Nolan (Počátek nebo Memento jsou dokonalé). Držet se pomyslné linie budoucnosti je obtížné a v tomto filmu jsem měl pocit drhnutí a skládanka mi nezapadla do sebe jak by měla. Já mám moc rád romantické filmy a cestování v čase taky, takže jsem čekal, že se budu bavit na 100%. Bavil jsem se tak na 60% a to jen díky toho anděla Clare (Rachel McAdams je tak nádherná, půvabná a já při pohledu na ni se ztrácím v čase mnohem rychleji než Eric Bana). Celkový dojem je, že jsem mírně zklamán a asi si ho víckrát nepustím, spíš si počkám na další kousek krásně Rachel.:) ()

jasanka

Tenhle film byl u mě od začátku odsouzený k záhubě. Proč k záhubě..? Před pár měsící jsem četla knížku, a Rachel McAdams nepatří zrovna k mým oblíbeným herečkám. Nakonec byl film celkem takový, jaký jsem očekávala - první polovinu "nijaký" a bez emocí, druhou polovinu zvláštně depresivní. Znovu už bych vidět nemusela. ()

Heui

Jako fanouška tématu cestování v čase musím konstatovat, že mě film nesmírně zklamal. Nahodilé mizení, bez jakéhokoliv "řádu", filmu hodně ubírá na hloubce a na potenciálu. Stává se z toho plytká rádoby hořká romanťárna o chlápkovi s nemocí "cestovánívčase"....navíc s dost ujetým koncem. Škoda... ()

readan

Veľmi pekný a pokojný film s výbornými nápadmi. Je pravda, že občas som sa v tom celom cestovaní v čase trochu strácala, ale ako celok to na mňa malo taký príjemný dopad. ()