Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

Havaj8

Moc dobře sem věděl, proč se mi nechce do týhle Deppovský novinky. Nejde ani tak o tu dobu, ani o herce, ani o cokoli konkrétního, ale prostě to neskloubili všechno dohromady tak, aby to fungovalo tak jak má. Já bych pro to neměl ani určitej žánr. Protože v jednu chvíli si to hrálo na horor, potom na komedii, ale i přesto tak nebylo moc, čemu se zasmát. Pro mě to byla jedná velká nuda a trápení se u toho, ačkoli sem u toho pozorně seděl a doufal v lepší časy. Doufám, že chudáka Deppa už nebudou otravovat s takovejma snímkama... ()

SallyZen

Ach Time. Zase jste mě vypekli. Já si myslel, že to bude bůhvíco a dostal jsem jenom nezábavnou, trapnou, otřelou frašku plnou hvězdných jmen. Nebavilo mě tu téměř nic. Hvězdu dávám za perfektního Deppa a talenta Moretz. 20% ()

Hennes

Povedený soundtrack, výborní herci a dějová slátanina, bez toho pravého Burtonovo humoru, přesto mě na filmu něco zaujalo. Ona je to taková směs všeho, že stále nevím co si myslet, možná až to za čas shlédnu znovu, tak hodnocení změním, teď jdu doprostřed. ()

zdenotvor

Tradične skvelá Burtonovská atmosféra a parádna vizuálna stránka. Veľmi dobre sa pozeralo na tento film. Navyše príjemné spestrenie v podaní mladučkej Chloë e Moretz z ktorej rastie krásna žena a skvelá herečka. V porovnaní so staršími Burtonovskými klasikami však vo viacerých smeroch zaostáva,napriek všetkému som však spokojý. ()

rakovnik

Další klasická Burtonovka - pohádka s krásnými obrázky, kdy úvodní záběry byly jako z nějakých fantaskních obrazů. Příběh byl poměrně milý, vtipný, Johnny Depp vynikající, jak jsem ostatně čekal. Vztah starého staromódního gentlemana - upíra k moderní (no, sedmdesátkové) době byl pojat humorně, obzvláště ve scénách s partičkou hipíků. Závěr filmu byl trochu překombinovaný, ale myšlenka a hlavní dějová linka mě potěšily a i přes celkem delší stopáž film téměř stále bavil. ()

Martin741

Teda tieto nove filmy Johnnyho Deppa su jedna velka bieda, tempo je nulove, dej slaby, herecke vykony o nicom, Mychele Pfeiffer a Eva Zelena boli vyborne, ale samy to neutiahli. Financnemu prepadaku sa necudujem, pomaly ale isto si zacinam byt istym, ze Depp je tu na databazi hodne precenovany : 35 % ()

Caym

Milý Time Burtona, když jsi natočil Alenku v říši divů (pardon, když jsi natočil něco, čemu jsi říkal Alenka v říši divů) myslela jsem si, že hlouběji už klesnout nemůžeš (a hlavně, že už prostě nemáš šanci narazit na téma/motiv či příběh, kterým bys mě mohl doslova urazit). Ó, jak jsem se zmýlila! Prvotřídní dvouhodinová nuda, při které jsem měla své nehty zaryté do sedačky (přiznávám, mé nehty nejsou tak speciální jako Johnnyho - bože, ty scény, kdy osahával dům, byly tak zbytečné a fetišistické), dvě hodiny, které chci vrátit, protože jsem je strávila v zajetí něčeho, co se nedá nazvat ani komedií, ani hororem, ani burtonovskou schízou a bohužel - ani filmem. Nekonečný, zdlouhavý a trapný úvod s Johnnyho hláškama, při kterém jsem si ještě říkala "neházej flintu do žita, třeba se ještě něco stane" - haha. Tady prostě někdo nevěděl, co točí a proč to točí. Z traileru bych pochopila, že půjde o parodii na všechny ty upíří srandy, co se s nima roztrhl pytel, z filmu jsem potom pochopila, že jsem nic nepochopila (ale nejsem v tom sama). Všech pět vtipů (ne-li méně), které v traileru měly celkem odpich (resp. vypadaly schizoidně burtonovsky a ujetě) v dvouhodinovém balastu scén nasekaných jen tak a propojených absolutně ubohým a nepadnoucím soundtrackem, vyznívaly uboze a nevtipně - smál se snad jen desetiletý chlapec o řadu nad námi, zbytek se tak maximálně pousmál. Do rádoby vtipů tvůrci sekli zbytečně dlouhou efektní scénu sexu, za kterou by se nemusela stydět ani Bella s Edwardem (resp. myslela jsem si, že už nic trapnějšího, než rozbitou postel a hromadu peří, v upírských filmech a knihách neuvidím, ó jak jsem se zmýlila). Kromě Barnabase jsou všechny postavy tak bílé, že první hodinu přemýšlíte, kdo všechno je teda mrtvej (ano, Time, s tím makeupem už to taky přeháníš), ty pokroucené stromy jako bych už někde viděla, ta krvavá pudinková transfúze se rovná krvavému drinku od mekáče v Rozbřesku... já nevím, snad bych si radši pustila jakýkoliv film dle Stephenie Meyer, kde sice všechno vyznívá strašlivě uboze, ale tvůrci aspoň věděli, co a pro koho točí. Takhle jsem seděla dvě hodiny u příběhu, který neměl ani hlavu ani patu (ale zato efektní úvod a doslov s větou "it is said that blood is thicker than water" - vážně? a co my s tím?) - postavy v "příběhu" byly zbytečné a vyčnívaly ven jako rádoby exoti, kteří ale ujetě vůbec nepůsobí (vlastně nejvtipnější byl sluha Willy), no a nějaká logika - ta prostě přestala existovat. Upír mluví shakespearovskou english a dvě stě let někde hnil, takže by měl mít asi víc šoků než jen zpěvačku v tv, vlkodlačí dáma je nalepená na konec příběhu, aby tam teda vůbec měla nějakou funkci, helena hraje úplně zbytečnou postavu, která ale, v případě úspěchu, otevírá dveře do dalšího dílu, malý chlapeček je nudný ufňukánek, který má ale k dispozici hustý modrý lítající mrtvý mrchy no a hlavní čarodějnice je něco na styl stepfordské paničky a zneškodní ji (ano, spoiler, zavřete oči) - lustr! Tak tomu říkám zápich, škoda, že na to nepřišly postavy ve filmu dřív, ušetřily by mě té zoufalé nudy. () (méně) (více)

Nach

Jeden z těch horších filmů Tima Burtona. Je sice místy komediální a herci podávají standardní výkony, jenž se od nich dají očekávat, nicméně celé je to moc řídké, neforemné. Spousty dialogů, ale nic se vlastně neděje. Celá plejáda vedlejších postav, ale ty jsou zbytečné. Závěr samotný na vás zaútočí akční scénou plnou speciálních efektů. Ta už ale tento film nijak nezachrání, protože přichází příliš pozdě a navíc se k celkovému pojetí tohoto snímku vůbec nehodí. Znova to už vidět nemusím. Ještěže to bylo v rámci nedělního filmobraní v Cinestaru. Jen za tu atmosféru a pár vtipných momentek: 60%. ()

cariada

No průměr , který mě uspával, ale přesto jsem se docela i bavil. Upír byl sympaták a choval se nezvykle slušně. K tomu pěkný baby a retro styl. Velký mínus je předlouhá stopáž na to, že se ve filmu zase tak nic moc neděje. Je tam dobře patrý ten Burtonův styl natáčení, který už jsme viděli mnohokrát. Na můj vkus to chtělo víc vtipu a nebo naopak krve a dramatičnosti, tady bylo od obojího hodně poskromnu. ()

enjoi

První tří čtvrtiny filmu úžasné. Sledování pana herce Deppa s velkým H, jak se adaptuje na svět, který se zatím vyvinul o dvě stě let dál je prostě skvělé. Další plusy jsou kostýmy, hudba, kulisy, efekty a taky Eva Green :D. Takže jsem se bavil celou dobu. Ve filmu je taky brilantně vyvážená dávka komedie s vážnějšími a někdy dokonce i „hororovými“ scénami. Škoda je, že v poslední čtvrtině filmu mi to už přišlo všeho až moc. Jo a nesmím zapomenout na skvělý product placement na McDonald's :D. 75 % ()

Warmin

Tak musim říct, že jsem trošku zklamaný, očekával jsem trošku víc horor (něco ve stylu Ospalé díry) ale dočkal jsem se spíše té komedie, která byla v některých pasážích filmu spíše nudná.......škoda no ,přeci jenom od dua Depp-Burton jsem asi očekával víc. ()

Joges

Mohl to být výborný film, nakonec však výborný není. Prvních 10 minut mne doslova nadchlo, ale pak, v roce 1972 mezi hippies, fantasy a upíry, začal příběh upadat, rozpadávat se, spojení dějů nijak nefungovalo. Mnohý divák zde mimo jiné rozpozná Adamsovu rodinu, Smrt jí sluší a další podobné filmy. Ženské role v podání Michelle Pfeiffer, Jackie Earle Haley a Heleny Bonham Carter mě však mile překvapily i potěšily, proto místo tří bodů udílím čtyři. ()

bukowski83

Tak nakonec to nebylo tak špatný, obával jsem se, že Burton vykrade sám sebe, ale popravdě on to nemá zapotřebí. Sice je pravda, že jeho díla jsou si velmi podobná, ale jeho originální rukopis mně prostě sedí. Depp to tentokrát se svou osobytostí nepřeháněl a udržel se v linii mezi hraním a přehráváním. Vtipnost tomu rozhodně nechyběla a Eva Green byla naprosto božská záporačka. 75% ()

bourec

Temné stíny,film,s kterým se Tim Burton v mejch očích zase jen lehce přehoupnul nad průměr.Prostě kromě dvou prvních Batmanů,a snad i Ospalé díry,jsou jeho filmy skvěle natočený,ale prostě mě to nepohltí,něco mi tam vadí.I tady sem ze záčátku slintal z vizuálu,pak sem doufal v peprnou přestřelku kouzel,slov a gest mezi E.Green a J.Deepem,a vlastně nic moc.Prostě Burton v mejch očích jede v žánrech a ve stylu natáčení,který mě prostě tak úplně nedostávaj.60%. ()

dubinak

Tři hvězdy dávám víceméně za efekty, za bezkonkurenčního Deppa, za sem tam vtipné repliky a za pěkné vizuální kontrasty. Jinak to celé působilo trochu nuceně. Jako by film vznikl na základě povinnosti a ne čiré Burtonovi fantazie a jisté dialogy byly jako pěst na oko. Pestrost hereckého obsazení jsem uvítala, ale nebyla nic moc platná. Špatný film to není, ale jeho název by spíš měl být Hrozné kýče. ()

tomtomtoma

Neznám původní seriál, ani později vzniklá díla, ale Tim Burton dokázal vytvořit hravě zábavnou černou komedii s romantickým nádechem. Dostat se do Collinsportu, může přinést překvapení ze setkání s bizarními postavičkami s možností trvalých následků na psychické, či tělesné zdraví. Ale kde jinde lze potkat na jednom místě upíry, čarodějnici, vlkodlaka, duchy, kleptomana, opilce a dav lačný po veřejném lynčování? A co všechno se může stát, když odmítneme pokračovat v mileneckém vztahu? Hlavní postavou je Barnabas Collins (Johnny Depp), muž dávné doby a uhlazených způsobů. Muž s ochranitelským syndromem vlastní rodiny, muž s neukojitelnou touhou po pravé lásce, muž s neobyčejnými schopnostmi, které využívá při obnově a novém rozkvětu zašlého panství. Z dalších postav: nová a silná hlava rodiny Elizabeth Collins Stoddard (Michelle Pfeiffer), nevyrovnaná psychiatrička s touhou po věčném mládí Julia Hoffman (Helena Bonham Carter), žena s majetnickým sklonem a neuhasitelnou záští Angelique Bouchard (Eva Green), milovník alkoholu a oddaný sluha Willie Loomis (Jackie Earle Haley), nenapravitelný kleptoman Roger Collins (Jonny Lee Miller), naivní a sensitivní mladá vychovatelka Victoria Winters (Bella Heathcote, též v roli dávné Barnabasovi lásky Josette DuPres), pubertální sprateček a Elizabethina dcera Carolyn Stoddard (Chloë Grace Moretz), nešťastný Rogerův synek David Collins (Gulliver McGrath), stará nemluvná paní Johnson (Ray Shirley), a nejošklivější žena světa Alice Cooper. Svérázné a bizarní postavy, černý humor, romantická láska, pomsta jako životní cesta, hippie seance, nadpřirozené jevy a příjemná hravost. Stojí za to, aby se člověk zamyslet nad ženou, která ještě v patnácti letech nemá žádného manžela a následně vyjádřit obavu o možnosti seschnutí jejího lůna. A jak lze zastavit zhrzenou vášnivou ženu? Absolutní zkázou a dlouhou krvavou stopou. ()

C0r0ner

Tak moc promrhaný potenciál se vidí jednou za dlouhou dobu. Čekal jsem nějaký geniální střet historie a součanosti jako v Návštěvnících a dostal pouze pár vtipů, které by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Atmosféru to mělo bezvadnou a režii samozřejmě bezchybnou, ale scénář stál za hovno, takže ve výsledku docela zklamání. 60% ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra