James Brennan (Jesse Eisenberg), který právě absolvoval vysokou školu, se těší se na vytoužené prázdniny. Rád by projel Evropu, ochutnal německé pivo, navštívil světově proslulá muzea a oslnil nějakou krásnou dívku, nejlépe typickou Francouzku. Jenže se píše rok 1987 a v Americe právě probíhá ekonomická recese. Potřebné finance se na poslední chvíli v rodinném rozpočtu nenajdou, a tak Jamesovi nezbývá než vzít podřadnou brigádu v zábavním parku. Stokrát omleté disco spolu s vůní cukrové vaty, netrpělivými rodiči a uřvanými dětmi - nic horšího snad už Jamese potkat nemohlo. I tady však návštěvníci prožívají skryté příběhy, díky nimž je tohle zaměstnání snesitelnější. A když s vámi pracuje chytrá a hezká Em (Kristen Stewartová), může se i z pekla stát nebe na zemi. Vtipná americká komedie od tvůrců filmu Superbad, v čele s režisérem Gregem Mottolou, je plná sympatických postav a hudby osmdesátých let. (oficiální text distributora)

Bebacek

What are you majoring in? - Russian Literature and Slavic Languages. - Oh, wow, that's really interesting. - Yeah. - What career track is that? - Cabbie, hot-dog vendor, marijuana delivery guy. ()

Shit

Evidentně nejsem sám, kdo si všimnul, že tohle rozhodně neni Superbad 2. Mottola tentokrát tolik netlačil na komediální stránku a nedělá z toho jen hon na zásun, spíš z toho udělal takovou tradiční vztahovou romantiku lehce řízlou komedií, která díky zajímavýmu prostředí a super hercům nepůsobí ohraně, navíc pokud je potřeba pobavit, tak vytočenej Bill Hader s bajzbolkou to jistí. A ještě bych na závěr teda dodal, že ač Kristen Stewart neni žádná sexbomba, tak má neskutečný charisma a přitažlivost, což by jí mohla závidět kdejaká, doktorama upgradovaná, hollywoodská krasotinka. ()

Djoker

Mottola zahrál velmi příjemnou retro notu, kde tvrdí muziku spíše romantická linka než komediální a skvělá herecká sestava mu v tom hodně pomáhá. Židovský rypák Eisenberg je překvapivě snesitelný, Reynolds je jako vždy za frajera a Stewartka potvrzuje, že je stejně nejlepší v hetero poloze. ()

choze

Hodně lidí vám řekne, že je to o hovně a budou mít celkem pravdu, protože tohle jsme už viděli x-krát a navíc se to táhne jako med. Mě to ale svou melancholickou atmosférou letních lásek a příjemným obsazením dokázalo spravit náladu po mimořádně zkurveném dni. ()

MoRTy

Superbad se mi dost líbil a tak trochu sem očekával něco podobnýho - bohužel sem to nedostal. Na film se příjemně kouká, ale i když je to "komedie", tak sem se snad ani jednou pořádně nezasmál, avšak sledování snímku mě nijak neotravovalo. ()

Psema

Ani se nedivím, že Weinsteini zařízli okolo Adventurelandu veškerou propagaci. Kdo by taky cpal nadbytečné peníze do filmu, jenž je v rámci mainstreamu prakticky neprodejný. Eisenberg je fajn, Kristen taky (porovnejte s teaserem na New Moon, kde je znuděná a otrávená až to bolí), Hader nemá daleko ke genialitě, ale příběh je i přes svou civilnost, která mě normálně baví, strašně nezáživný a pomalé tempo je přímo vražedné. Jen těžko bych vybral za poslední půlrok nudnější komedii/drama, u něhož jsem toužil použít dvacetinásobné (u předvídatelné druhé půle rovnou stonásobné) přetáčení. 5/10 ()

genetique

Zmätený zavádzajúcim označením komediálneho žánru som márne celý čas čakal na ten zlomový bod, kedy sa konečne prevalí vtipnosť scén a film zaplní extra porcia humoru, ktorú na obale sľubujú tvorcovia skvelého 'Superbad'. Márne. Po dlhšom skúmaní som nakoniec prišiel na kameň úrazu. Boli ním nedoplnené žánre dráma/romantický, s ktorých vedomím by som sa na film pozeral určite aj z iného uhla pohľadu. Film plynie naozaj pomaly, chýbajú spontánne scény, ktoré by mu pridali na šťavnatosti, naopak ubral by som od zbytočne komplikovaných a nedôveryhodne pôsobiacich a spletitých dialógoch, ktoré pôsobili príliš náročne. A zároveň boli použité v pomerne dosť nevhodných momentoch, kedy si situácia pýtala trošku oživenia a nie pridania na stupnici drámy. Toto bol len klasický mainstreamový filmík, ktorý by si v kinách určite prišiel na svoje. Chýbalo tomu ale to správne mladícke čaro a súťaživosť na poli dnešných teenagerských filmov, i keď s nezávislým nádychom. 60%. ()

molotov

Viděno v letadle, když jsem odlétal z letního tábora po devíti týdnech práce cestovat na západní pobřeží států, takže mi přišlo, že se dívám na film o vlastních prázdninách. ()

LihO

Dobré obsadenie, zaujímavý dej, no nedomyslený slabý scenár a nepríjemná dĺžka filmu, kvôli čomu to hodnotenie. Nemám rád, keď je vo filme veľa "prázdnych" dialógov a veľa zbytočných scén. Tomu filmu by prospelo, keby že ho zostrihajú aspoň na 80 - 90 min. Inak celkom fajn :) ()

Hellboy

Zatímco Mottolův Superbad byl o sexu, Adventureland je o lásce. Superbad byla crazy komedie o zoufalcích, co chtěj přijít o panictví, Adventureland je realističtější (romantické) drama, kde vtipy vlastně vytváří jen postava Billa Hadera. Má také pomalejší tempo, což k tomuto civilnímu příběhu ale víc sedne. Nechápu, proč se film neodehrává dnes, ale v roce 1987, protože to ve filmu není ničím zdůvodněné. Snad to má vyvolávat nostalgii? Superbad a Adventureland stavím na stejnou úroveň. Ani jeden z těch filmů není dokonalý, ale oba spolehlivě zabaví. Kirsten je skvělá herečka a Jesse Eisenberg je také úplně v pohodě, mohl by mít víc rolí, talent na to má. ()

Botič

Don't Dream It's Over...Proč se hnát do Evropy za dobrodružstvím, když to největší může čekat za rohem v jednom (ne!)zábavním parku. Nikde přebytečný stromový porost, nikde žádní otravní upíři jen Kristen Stewart a Jesse Eisenberg v zajetí opravdických citů, vynikající muziky a příjemně snové romantické atmosféry. Co víc si přát? ()

3DD!3

Taková ta klasika o tom jak k sobě někteří lidi patří a někteří zase ne, zabalená v příběhu pro mládež okolo 20ti let. Duo Kristen Stewart a Jesse Eisenberg táhne celý ZÁBAVNÍ PARK kupředu a všechno je navíc tak nějak prima přirozené. Dívá se na to vážně dobře. ()

castor

Příznivci hrubšího humoru a dramat s trably dospívání budou zřejmě spokojení. Tvůrci totiž na dvě slabé hodinky zatáhnou do světa velmi příjemně nostalgického a hlavně inteligentního. Navíc dokazují, že rány do slabin nemusí vždycky znamenat další odvar teenagerovské série Prci, prci.. Citlivý pohled na dospívající zasadil režisér Greg Mottola do osmdesátých let. Stydlivý hlavní hrdina James je donucen pracovat v zábavním parku, hýbatelem bizarních událostí v zajímavě poskládané sociální sebrance dalších looserů je Em, krásná kolegyně, která je uvězněná ve světě rodinné nepohody, nejisté budoucnosti a tajných dýchánků s kolegou z práce. Romantickou linii vkusně doplňuje klasická taškařice, která neurazí ani neustálým hulením trávy. Protože Zábavný park potěší o to víc právě ty, kteří v osmdesátých a částečně devadesátých letech dospívali, poznávali nebo ztrapňovali sebe i druhé.. Skvělý soundtrack. ()

D.Moore

Nuda. A to tak velká, že byla nakonec tím jediným, co mě na filmu překvapilo. Jedna hvězda za hudbu, druhá za přítomnost setsakra nevyužité Kristen Wiig. Nebavil jsem se, nedojímal... Nic. Škoda. ()

M.E.J.L.A.

Pokud máte rádi Americké graffiti nebo Omámení a zmatení, není co řešit. Adventureland má všechno, co od podobných filmů čekáte - vyvážený mix humoru a sentimentu, sympatické obsazení a příjemný soundtrack. Maximální spokojenost. ()

freddy

Podle názvu i popisu děje jsem si říkal, že tohle přesně by mohl být pro mě ideální film. Mám rád vztahové filmy, kdy v hlavní roli jsou teenageři, a mám rád filmy odehrávající se v nějakém pro film ne tak hojně využívaném prostředí, a samozřejmě mám rád filmy odehrávající se v letním období. A s Jessem Eisenbergem mám už jednu příjemnou filmovou pětihvězdičkovou zkušenost díky filmu Roger Dodger. Všechna tato fakta dávala tušit, že přesně tohle by mělo pro mě být ideálním filmem. Jenže se tak nestalo a já pátrám nad tím, kde vznikla ta chyba, která způsobila, že jsem se po většinu filmu nudil, nijak jsem se nebavil a osudy všech zúčastněných mi byly převážně lhostejné. Asi zřejmě první a hlavní chybou je, že se tvůrci zřejmě nemohli rozhodnout, jestli chtějí natočit komedii nebo drama, a tak vzniklo něco mezi tím. Na komedii je to málo vtipné, na drama málo dramatické, a výsledek je něčím, co mě prostě nedokázalo zaujmout. Další chybou pak mohou být nepříliš výrazné herecké výkony, Kristen Stewart je pěkná mladá slečna, která má nezaměnitelný vzhled a například v Útěku do divočiny se mi nesmazatelně zapsala do paměti i přes relativně krátký part, který tam sehrála, ale v tomto filmu mě za celou dobu nedonutila, abych se o její postavu více zajímal. Jesse Eisenberg to zvládl o něco málo lépe, ale bohužel to také žádná velká sláva není. Zkrátka jsem asi čekal jiný film, než který jsem měl možnost zhlédnout, a převládá ve mně hořkost a zklamání. Ale asi bych filmu křivdil, kdybych řekl, že to nestačí ani na ten průměr, jakýsi průměr si totiž tenhle film udržel, a tak mu uděluji alespoň ty tři hvězdy. ()

Spooner

Tak tohle mi neuvěřitelně dokonale sedělo. Greg Mottola ubral od třeskuté zábavy ze Superbad a připravil nám film o slastech a strastech teenagerů. Uznávám, že tempo by pro někoho možná mohlo být až příliš pomalé, ale k tomuhle filmu mi sedělo perfektně a nenudil jsem se ani vteřinu. Je to výborně napsaný, hlavně co se postav týče, celý je to dost civilně natočený, romantická linie je vynikající a humor, i když ho tu moc není, nesklouzává k trapnosti. A navíc myslím, že se v tom ledajaký divák okolo 20 let trošku najde. Aspoň já jsem se teda našel. Navíc to má výbornej oldschool soundtrack a ještě lepší obsazení. Je pravda, že takovej Jeese Eisenberg má ještě trochu rezervy, ale je docela fajn. Navíc společnost mu dělá sympatickej Ryan Reynolds, bezmála geniální Bill Hader a hlavně okouzlující Kirsten Stewart. Ta zde dokazuje, že série Stmívání je pro její talent hodně za trest. Celkově tedy hodně velké překvapení, který jsem si narámně užil. Z těch současných filmů pro mladé je to po Juno asi to nejlepší co za poslední roky vzniklo. 9/10 ()

Davies182

Bezprostřední reakci ihned po začátku filmu "ježiši, to je ten magor ze zombielandu" naštěstí vystřídalo zjištění, že mě to vlastně docela baví. Tohle je sice Eisenbergova již druhá role ve velmi krátkém čase, kdy hraje úplného ťulpase a panice (tomu klukovi snad vážně nevadí, že si jej takto budou diváci pamatovat!), ale v tomto případě jsem si ho po půl hodině zamiloval, a ne nesnášel ještě více než před titulky. Kristen po Adventurelandu opět více nechápu: holt peníze za románky s upíry jsou důležitější, než zvýraznění se v "normální komedii". Ta holka umí a o to více mne mrzí, že ji ani v jednom díle upíří (pře)slaďárny nikdy neuvidím... děkuji, nechci. Adventureland je svěží, pěkně odsýpající inteligentní komedie, a po silně infantilním Superbad udělal režisér veliký krok kupředu. ()

Mahalik

Kluk má brnění a pytlík s trávou. Holka má tajemství a matku s parukou. Oba to nezvládají, pracují. V Adventurelandu. Vzájemně se oťukávaj, smějou. Občas je někdo pozvrací (tvrdý oříšek tahle práce), ale pořád jsou v obraze (tzn. věčně nalití). Prásk! Láska jako trám. Kdeže je ta hloupá cesta do Evropy?? Pak ale přijde údržbář..__Adventureland je jako ta horská dráha. Šup, jste nahoře -super výhled, že?- pak je před Vámi...velký nic. Pád dolů. Kříčíte. Chcete být zpět nahoře, ale je tu zatáčka, které se nejde nevyhnout. A když už si myslíte, že jste připraveni konečně si tu jízdu užít, nekřičet, vláček se zastaví a prý: "Vystupovat!. Je po legraci. Adventureland taky končí v nejlepším, ve chvíli, kdy Vám ti lidé přišli jako perfektní společníci, což je velká škoda. Chtělo to víc lásky, míň keců. Pro single lidi, mezi které se hrdě počítám, bude Zábavný park něco jako Romeo a Julie pro lidi zadaný. Akorát s tím rozdílem, že smrt je v tomhle případě pouhá duševní záležitost, ze které se hlavní hrdinové musí dostat stůj co stůj... A to, že při psaní mám puštěné Rock me Amadeus, je zase jiná chapter... ()