James Brennan (Jesse Eisenberg), který právě absolvoval vysokou školu, se těší se na vytoužené prázdniny. Rád by projel Evropu, ochutnal německé pivo, navštívil světově proslulá muzea a oslnil nějakou krásnou dívku, nejlépe typickou Francouzku. Jenže se píše rok 1987 a v Americe právě probíhá ekonomická recese. Potřebné finance se na poslední chvíli v rodinném rozpočtu nenajdou, a tak Jamesovi nezbývá než vzít podřadnou brigádu v zábavním parku. Stokrát omleté disco spolu s vůní cukrové vaty, netrpělivými rodiči a uřvanými dětmi - nic horšího snad už Jamese potkat nemohlo. I tady však návštěvníci prožívají skryté příběhy, díky nimž je tohle zaměstnání snesitelnější. A když s vámi pracuje chytrá a hezká Em (Kristen Stewartová), může se i z pekla stát nebe na zemi. Vtipná americká komedie od tvůrců filmu Superbad, v čele s režisérem Gregem Mottolou, je plná sympatických postav a hudby osmdesátých let. (oficiální text distributora)

teutates

Hmmm... dobre to bolo... v duchu tejto reakcie sa viacmenej nesie aj tento snímok Adventureland "plný života" 6/10 Kristen Stewart má niečo do seba... ()

swamp

Jesse 'Zombieland' Eisenberg a Kristen 'Twilight' Stewart předvedli, že nezávislá romantická komedie (v režii Grega 'Superbad' Mottoly) může fungovat naprosto dokonale. Je tak příjemné sledovat postavičky v Adventurelandu, že jim odpustíte i některá plytká gesta a necháte se unášet.. ;) Navíc mě potěšilo obsazení Martina 'Geek' Starra. :) ()

Ant

Příjemný film, kterému ale po polovině začne trochu docházet dech. Sympatičtí herci a skvělá hudba. Reynolds je pak třešničkou na dortu, 7/10. ()

predators

Vcelku pohodová romantická komedie s milým hereckým obsazením a líbivým scénářem. Až na pár vyjímek se obešla bez trapných teenagerských "unikátů" poslední doby a stala se tak pro mě příjemným překvapením... 73% ()

iamek

Průměrna komedie s pubertálního života a ještě ktomu s mizerným castingem. Naštěstí pro mě zajimavé prostředí zábavného parku a pár povedených fórů zachraní film z průměru. ()

klerik

Je to fajn. Sympatické, dobre zahrané, s náznakom niečoho viac. Ale nie je to niečim viac. Je to len dobrý a miestami slušne zábavný film o outsaideroch a o láske... ()

Chrustyn

Režisér vynikající komedie "Superbad" nám opět přináší další tentokrát mírnější komedii, kde téma kamarádství a prvního "zásunu" vyměnil za prostější téma lásky. Příběh zasadil do zábavního parku, kam se na brigádu vydává čerstvý absolvent univerzity s velkými plány do budoucna. Film bohužel neobsahuje dokonalé hlášky a dialogy jako předchozí režisérův počin ale vyniká ve své opravdovosti, uvěřitelnosti a výborném hereckém obsazení čítající převážně neznámé tváře. Být to vtipnější a svižnější neváhám nad vyšším hodnocením. ()

korbitch22

Má láska opět nezklamala.Zatraceně vtipné černohumorné romantické drama(tuhle smrtelnou kombinaci já prostě žeru)Ve kterém doslova perlí a hláškuje jako o život Jesse Eisenberg,z něhož roste prvotřídní hvězda.Výborně mu sekunduje moje milovaná Kristen(za scény Jesseyho bych dal cokoliv:-) a vše krásně doplňuje Ryan Reynolds,kterej je dobrej vždycky.Film jede jako namazanej stroj,každá součástka zapadla přesně do potřebného celkového kontextu.Asi nejlepší film o mladých lidech,jejich povinostech,strastech a láskách co sem kdy viděl. ()

Stanislaus

Zábavný park mě jakožto sonda do světa mladých (nejen) vysokoškoláků zrovna moc nenadchnul, a to zejména proto, že zrovna moc nesplnil moje žánrová očekávání. Mělo jít o romantickou dramedii, nicméně komických situací tam bylo jako šafránu, dramatická linie okolo osudů a vývoje postav byla spíš otravná než působivá a romantiku v pravém slova smyslu aby člověk pohledal. Zkrátka snímek, který se po projekci vypaří jako pára nad hrncem, přičemž jeho největším mínusem byly pro mě nesympatické charaktery a vcelku plytký děj. ()

poz3n

Zklamání. Nebejt Kristen, bylo by to za 2, protože mi to přišlo tak trochu jako průměrná romantická komedie. ()

rikitiki

Nejoblíbenější americký panic Jesse Eisenberg v lehce komediálním a mírně dramatickém filmu o lásce, hledání se a práci v zábavním parku. Škoda, že Kirsten Stewart je sice dekorativní, ale hrát neumí. Proč je snímek situovaný do pozdějších osmdesátých let, je velkou záhadou, protože pro to není žádný rozumný důvod. Snad jen, aby u atrakcí v parku mohli furt dokola pouštět Falca. /28. 5. 14./ ()

anderson

Príjemne civilný a realistický príbeh jedného retroleta, plánoval jeho autor evidentne vygradovať nenápadnou ale emocionálne katarznou romancou. Bohužiaľ do úlohy "osudovej" lásky obsadil nesympatickú Kirsten "Twajlajtovú", ktorá je možno príťažlivá pre podivných lúzrov eisenbergovského typu, no pre zdravého heterosexuálneho chlapa je dokonalým receptom na impotenciu. To je v Hollywoode taký zúfalý nedostatok príťažlivých a zároveň talentovaných mladých herečiek ? (1.7.2013) ()

HellFire

Jediný důvod, proč jsem se na Adventureland těšil, byla Kristen Stewart a ta mě nezklamala. Upřímně ale nemám rád filmy o teenagerech, ve kterých se kouří tráva a chlastá. Naštěstí není film jen o tom, a tak se na 60% vyšplhá. I tak jde o mírné zklamání. ()

Janek

Stoprocentně letní a ohromně melancholická podívaná se spoustou dobré hudby a úžasné osmdesátkové atmosféry. Kdyby to bylo trošku kratší, dal bych plný počet. 80% ()

claudel

Úžasně atmosferický film zasazen do nepříliš časté filmové lokace - zábavního parku. J. Eisenberg mě neštval jako obvykle, Kristen Stewart byla jako obvykle naopak velmi sympatická. Příjemný film s notnou dávkou melancholie, nostalgie a trochou břitkého humoru. ()

Handle

Sympatičtí herci, jednoduchý příběh, ničím zvláštní snímek, místy zábavný, místy nudící... Toť vše. ()

ScarPoul

Adventureland je veľmi príjemný film. Mottola sa po vzore superbad vybral do vôd dospievania, hľadania prvej lásky a nachádzania svojho miesta v spoločnosti aj vo svete. Tam kde superbad bavi, adventureland dojíma. Dôvod je celkom jednoduchý. Absolútne skvelá, úloha Kristen Stewart. To čo robilo toto dievča na plátne bolo jednoducho úžasné. Jej stratenú a smutnú hrdinku som jej do písmena veril. Rovnako potešili aj hlupučký Bill Hader a krásny looser v podaní Martina Starra. Hudba bola skvelá, rovnako ako aj celá štruktúra filmu, ktorá bola síce miestami otrepaná, ale bola natočená tak príjemným spôsobom, že je na ňu radosť pozerať. Najväčším problémom filmu je ale hlavný hrdina. Eisenberg je ukecaný neurotik, pripomínajúci mi mladého Woodyho Allena, až na to, že veľa toho nepovie, len kecá a kecá o ničom. Neveríte mu ani toho jointa v ústach a je celkom smutné, že s hlavným hrdinom sa skrátka nedokážete stotožniť. Našťastie všetko zachraňuje Kristen, ktorá si hlavnú úlohu ukradla pre seba. Škoda len že musí hrať v takých hlúpych filmoch ako twilight, ktoré tak neskutočne ničia jej talent. ()

jhrasko

Napísať, že Jesse Eisenberg je hviezdou, mi príde po včerajšej premiére The Social Network minimálne nepatričné. Kristen i Ryana strčil herecky s prehľadom do troch bodiek. A paradoxne, pri teenAGE filme, ma najviac bavila Jamesova rozprava s Em na dospelácku tému "being exclusive": HIM: We never talked about being exclusive. HER: U don´t owe me anything. HIM: But I wanna owe U things. I am ready 2 owe U things...Jesse 5, the rest...(áno, tie tri bodky). ()