• Davies182

Mrkání na diváka v podobě roztomilých popkulturních odkazů a příjemné sebeparodie je poměrně fajn. Tak proč musí každý povedenější gag vždy spolehlivě pohřbít odpudivě trapný fór? Nostalgie se bohužel nekonala, o utrpení se ale naštěstí také nedá mluvit. Pokud bude dvojka o 300% temnější a na jejím začátku zemře Šmoulinka, jdu do kina.(13.5.2012)

Tak samotné 3D, kvůli kterému jsem se vůbec odšmoulil film zhlédnout bylo velmi pěkné. Nic jsem si od filmu nešmouloval, protože tu kreslenou pohádku se šmoulím tématem naprosto nešmouluji. Tento šmoulí film však nebyl vůbec špatný. Měl takový pozitivní lehce vtipný nádech, takže jsem se bez větších potíží prošmoulil až na konec. S hereckými výkony, když nepočítám samotné šmoulíky, jsem neměl problém. Dokonce byl obsazen i ten šmoula z toho ošklivého amerického seriálu. A Gargamel byl úžasný. Film si ušmoulil příjemné pomalé tempo a příliš se z něj v průběhu času nevyšmoulovával. Sem tam byl ušmoulen vtipný vtípek, takže on to celkově průser rozhodně nebyl. Jsem velmi mile překvapen. 3*(14.1.2012)

• nash.

Toto nebyla reanimace ale znásilnění, při kterém byla soudnost knoukautována snahou vyždímat prachy ze všeho co producentům přijde pod ruku. Jako comics jsou Šmoulové klasika, jako kreslený seriál legenda, jako film průšvih. Nesmyslné a nedomyšlené zasazení do reálného světa plné kiksů ve vnitřní logice, dějová kostra plná klišé a k tomu 3D animace, která likviduje poslední zbytky šmoulovského kouzla. Zkázu pak dokonají protivné herecké projevy, mizerná interakce mezi herci a animovanými postavami, prázdné, místy až komicky křečovité dialogy. Pobavila snad jen Gargamelova posedlost vynořovat se z mlhy a to je na záchranu filmu poněkud málo.(10.1.2012)

• Xmilden

Šmoulácká nostalgie jistě přepadne každého při sledování tohoto vyšmouleného šmoulózního dobrodružství. Mě nevyjímaje. Ale nadšení jsem samozřejmě tušil že se nedostaví, vždyť mě není přece 8 let. Film pochopitelně cílí na úplně jiný okruh diváků a je to tak správně. Těžko natočit film pro každého. Moc nerad bych filmu ubližoval a tak se omezím snad jen na konstatování že Neil Patrick Harris je příšerný a scény s ním pro mě byly vyloženě utrpením. Chválím naopak Gargamela, který se neustále noří z mlhy a dělá to vskutku efektivně. Druhý díl? Ale proč by ne. Jen ať to ti Američani zkusí.(7.10.2011)

Jednou to přijít muselo, a ačkoliv si Šmoulové svůj boom odbyli už před drahnými léty, teprve letos se dostali do filmu a jsou hned trojrozměrní, ale tihle Šmoulové svoji rodnou Belgii snad nikdy neviděli. "Poamerikanizovaní" modří trpaslíci zamířili magickým portálem ze své středověké vesnice uprostřed lesů rovnou do víru velkoměsta. Konfrontace s New Yorkem probíhá podle očekávání standardně. Ujme se jich sympatický návrhář reklam Patrick s jeho milou, těhotnou ženou Grace, nahánět je v ulicích a obchodácích bude spolu se svým kocourem Azraelem i zlý čaroděj Gargamel, který za nimi také prolezl portálem. Stále je nenávidí a stále je potřebuje jako přísadu do svého zázračného lektvaru, děti si užijí pestrobarevné legrace a dospělí to s nimi přežijí, protože pro většinu z nich jsou roztomilí trpaslíci vzpomínkou na jejich dětství. Nedá se říct, že by příběh oplýval nějakou přehnanou nápaditostí. Jde jen o jakousi kostru, na kterou jsou postupně navlékány jednotlivě zábavné, ale i poučně výchovné příhody, ve kterých Šmoulové většinou zběsile někam prchají, někam padají, nebo případně někam letí, jsou otravní, hyperaktivní a vymýšlejí, jak se dostat zpátky ze světa lidí do své milované vesnice. Čtveřice scénáristů se s větším vykreslením šmoulích charakterů moc nezaobírala, ale naštěstí je zachovala, a asi spoléhala více na to, že to Raja Gosnell nějak přijatelně pospojuje a trikoví kouzelníci vdechnou Šmoulům život. A to se skutečně podařilo a Šmoulinka dokonce vypadá lépe než kreslená, a dokonce se dozvíme i něco o jejím původu. Rovněž Gargamel je lepší, než ve své animované podobě, a může za to hlavně zábavný herecký výkon Hanka Azarii, ale oproti tomu Azrael vypadá jako docela obyčejná digitální kočka. Škoda, že příběh je moc předvídatelný, a občas se dostaví nudné pasáže, které jsou blízké spíše americkým divákům a celé to vyznívá jako oslava New Yorku, než náhlednutí do kouzelného šmoulího světa. Vyšmoulených 60%(5.11.2011)

• - Muž, který "ubytuje" Šmouly, se jmenuje Patrick, tedy stejně jako jeho dabér Neil Patrick Harris. (cze.Oi)

• - Jordan Kerner sa vyjadril, že existuje šanca natočiť sériu snímok ŠMOLKOVIA. (Markus)

• - Šmoulu Šikulu měl údajně namluvit Quentin Tarantino, z plánu ovšem sešlo. (EbiGuetta)