Keby som mal deti, tak ich na to určite vezmem (podobne ako komplet celé Humenné - tento rok sa zatiaľ podarilo humenské kino vypredať iba Šmoulom) a určite dám o hviezdičku viac, keďže ale deti nemám a sám už dieťa nie som - a aj keď som bol, nemal som rád ani disneyovky ani šmoulkov, dám len 3 . . . hm, "len"? . . .(22.8.2011)

,,JEDNOU PŘIJDE ČAS, KDY VŠICHNI ŠMOULOVÉ POVSTANOU A POSTAVÍ SE ZA TO, CO JE DOBRÉ A MODRÉ. A TA CHVÍLE NASTALA DNES V NEW YORKU“....... /// Modrá síla je zpátky a já se ptám, co je tady novýho od těch mejch dětskejch let..... Gargamel (se svým drahým zapáchajícím přítelem Azraelem) furt prahne po modré esenci, aby se stal nejmocnějším čarodějem světa, taťka Šmoula rozmnožuje (číslo 99 je úctihodný!) a šmoulíci jezděj na skateboardu. ŠMOULÓZNÍ? Pro děti URČITĚ! (Věřím, že i pro ty, který nesledujou seriál). A když mi mladej říká - ,, to je jako v Toy Story, to je jako v .... – věřím mu. Mě zas ty groteskní nápady a vtipný (?) skeče připomínali jiný animáky. Ale to je v podstatě naprosto jedno. Nepředpokládám, že vezmete přítelkyni na večeři a pak na Šmouly (ukázat Šmoulu, že?). Když už jo, asi nebudete řvát nadšením a zřejmě zjistíte, že Barney nikdy velkej tvrďas nebude. (I kdyby mu k tomu hráli AC/DC). Ale třeba – jeden nikdy neví – to může bejt dobrá průprava na vyšmoulování! P.S.: Tohle je zábava fakt pro děcka, takže oni dají v pohodě 4* (já si chcu zachovat tvář...) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chtěl bych vidět vlásky Šmoulinky smíchaný s kočičími zvratky. 2.) Zjistím, že největším sympaťákem je Gargamel (Hank Azaria). Stejně jako v Krakonošovi Trautenberk. 3.) Thx za titule ,,bronek265“ a ,, iq.tiqe“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne(11.10.2011)

Když mi táta v osmdesátých létech přivezl z Paříže gumový přívěsek modrého trpajzlíka v bílých jégrovkách s tím, že se to jmenuje Strumf, nikdy by mne nenapadlo, že v roce 2011 se budu se synem dívat na snímek Šmoulové... Je to pro děti zkrátka fenomén uměle živený reklamou (ale to vlastně krteček dnes už také), který přežívá celé dekády a je stále oblíbený. Film byl pohodový, dospělého ničím překvapující. Malá skupinka Šmoulů s jejich úhlavním nepřítelem Gargamelem a Azraelem se vlivem účinku tajemného modrého měsíce přenesou ze své pohádkové houbové louky do současného New Yorku... Zde mají dva cíle. Nenechat se chytit a vymyslet způsob jak se vrátit domů. Již samo prostředí bez ohledu na pronásledování trpaslíků čarodějem nabízí celou řadu zápletek. Hodnotím minimum násilných scén i celkem decentně zpracovaný příběh. Šmoulové i kocour byli celkem pěkně animováni a animace dobře korepondovala se skutečnými herci a reálným prostředím. Dětem doporučuji. * * *(4.12.2011)

Příjemné překvapení! Ano, film je určen spíše menšímu publiku, ale to neznamená, že se u něj i starší nemůžou dobře bavit. Nechybí vtip, zápletka ani happy-ending. Místy až "trapným" scénkám jsem se nasmála až až. Sice seriál nic nepředčí, ale oproti němu animovaní šmoulové jsou taak roztomilí. Ani můj oblíbenec šmoula Fešák nechyběl.(20.11.2011)

"Na to se nekoukej, to je o ničem", "naprostá ztráta času", takové a podobné věty jsem slyšel od kolegů v práci aj. Film už stažený, tak co s ním, smazat nebo to risknout? :-). Nerad, když už mám možnost něco shlédnout, se filmu zbavuju na doporučení ostatních, mám svůj pohled a nerad si nechávám filmy hodnotit od jiných, nebo alespoň nesoudím tak, jak vidí druzí. U Šmoulů jsem rád, že jsem dal na sebe a na film se podíval. Jde o svěží půlanimák (jak podobným filmům říkám), který mne dost často rozesmál. Není tak vtíravý, jako jiné kousky. Počítačoví Šmoulové vypadají pěkně a jsou tak hezky podobní kreslenému originálu. Gargamel jako jediná postava z kreslené pohádky má tady reálnou podobu a Hank Azaria byl v této roli bezkonkurenční. Nebýt jeho, pak by to možná za ty řeči kolegů stálo, ale s ním jsem se slušně pobavil. Gargamel v jeho podání = BOMBA! :-D. Šmoulové tak dle mého dokážou zaujmout vaše děcka a vám věřím, nebude vadit těch pár minut sledovat ty malé modrásky po jejich boku.(19.11.2011)