• Skejpr

Ano, skutečně výrazně snesitelnější, než se čekalo. Na druhou stranu ale výrazně méně zábavně, než třeba Méďa Béďa, z něhož se po příšerných ohlasech vyklubala velmi roztomilá a zábavná záležitost. Šmoulové jsou relativně vkusní a sebe ironické fórky fungují, je jich ale pohříchu málo (nejzábavnější je paradoxně Gargamel). Ve výsledku tak film, který si na půl dělá srandu ze sebe a jemu podobných, ale přitom stále spadá do škatulky rodinných filmů o digitálních mrňouscích, kteří otravují život nějakému člověku, jsou povětšinou nesnesitelní a nakonec dojdou prozření na základě tradičních amerických hodnot. Neumím si představit, že by to někoho alespoň trochu soudného mohlo vyloženě naštvat, ale to jen podtrhuhuje jiný fakt a to, že Šmoulové jsou především absolutně zbyteční.(25.8.2011)

Byl jsem na to hodně zvědavý, ale že z toho budu mít tak moc šmoulózní zážitek jsem nečekal. Celé to na mě působilo velmi líbivě, možná jen úvod nebyl to pravé a pak ta nesouhra živých herců s animacemi, občas to dost haprovalo, dělali pohyby do nichž byli našmoulováni malí šmoulíci. Nejlepší ze všeho byl stejně asi Azrael, i tím že mu nedali dar řeči, což by se dalo čekat. Ale animace kocoura byla hodně povedená, to se mi líbilo nejvíce. Přestože na kocoura byl dost pomalý, neohrabaný, ale pasoval do příběhu. Gargamel taky docela zaperlil, sice by se to reálně nemohlo stát tak jak se stalo, ale bylo to fantasy, takže i veškeré jeho výstřelky a příhody se dají brát v pohodě. Překvapilo mě, že v tom bylo i dost prostoru na dojetí a emoce a docela to fungovalo. Nejvtipnější hláška byla pro mě ve chvíli kdy si Šmoulinka zkoušela nové šaty a Grace ji vzala aby ji zachránila před davem lidí a ona prohlásila: "Počkej, nakupuju." To byl skvělý moment a bylo jich celkově více. Tahle šmoulí párty v neokoukaném kabátku se mi líbila velmi moc. No a titulky, to už byl takový americký úlet jako třeba šmoulinka alias socha svobody. No a uchvátila mě docela Jayma Mays, škoda že hraje spíše jen v seriálech. Byl bych rád za více filmu s jejím vystoupením. :) 10/10(6.1.2012)

• Davies182

Mrkání na diváka v podobě roztomilých popkulturních odkazů a příjemné sebeparodie je poměrně fajn. Tak proč musí každý povedenější gag vždy spolehlivě pohřbít odpudivě trapný fór? Nostalgie se bohužel nekonala, o utrpení se ale naštěstí také nedá mluvit. Pokud bude dvojka o 300% temnější a na jejím začátku zemře Šmoulinka, jdu do kina.(13.5.2012)

Tak tohle byla pecka vlpnem proudu ja nějak serial šmoulove nemusím a když přišlo tohle tak jenom dobře jsice hodně podbne alvin a Chipmunkove ale přesto suprove kopec srandy neuvěřitelne hlašky :-D prostě zabava rodina jak ma byt a cos e tyče kocoura přestřel nejvíc :-D jedine co semi nelibilo byl Garfield mohl byt lepší škdoa jen to honocení.(7.8.2011)

Kam jinam poslat oblíbené dětské postavičky pro zvýšení sledovanosti než do fenoménu zvaného Nuúúú Jork!! ☺ Dovolím si zhodnotit film očima a ústy dětského osmiletého diváka: "Bylo to to nejlepší, co jsem v životě viděl!" P.S. Modrásci jsou fakt roztomilí a ta jejich vesnička, vodní tunel, modrý měsíc, vtipné hlášky! Povinně viděno už 3x a jistě ne naposledy. No co už. "Vy zíráte na co?"(18.8.2011)

• - Scéna, kdy Gargamel (Hank Azaria) ve vězení pošle můru pro orly, aby jej vysvobodili, je nenápadným odkazem na scénu z filmu Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, ve které Gandalf (Ian McKellen) šeptá můře jméno orla, který pro něj přiletí. (milaneg)

• - Datum americké premiéry se změnilo celkem třikrát, nakonec Columbia Pictures zveřejnily konečné datum světové premiéry filmu na 29. července 2011. Původně se čekalo, že by film Šmoulové mohl výdělkem konkurovat filmu Kovbojové a vetřelci (2011), ale Šmoulové nakonec byli poraženi a vydělali “pouze” 35,6 milionů amerických dolarů, kdežto Kovbojové a vetřelci (2011) vydělali 36, 4 milionů amerických dolarů. Celosvětově film Šmoulové vydělal 550 milionů amerických dolarů. (Danny F.)

• - Muž, který "ubytuje" Šmouly, se jmenuje Patrick, tedy stejně jako jeho dabér Neil Patrick Harris. (cze.Oi)