Tak vám popíšu svůj dnešní den. Ráno mi zašmoulil budík a já šmoulnul z postele. Pak jsem si na sebe ušmoulil věci a šmoulil si to na autobusovou zastávku. Řidič mě odšmoulil do Hradce Králové a tam jsem šmoulil po městě. Ve stánku jsem si nechal ušmoulit párek v rohlíku. Pak jsem šmoulil sem a tam. Mezitím jsem si to odšmoulil do kina. Z kina jsem si pak šmoulil na vlak a vlakem šmoulil zpátky domů. Teď tady šmoulim na internetu a u toho šmoulim večeři. Ano, ano, poznali jste správně, Šmoula MMR byl dnes v kině na šmoulíkách =)(15.8.2011)

• teutates

Snažíl som sa "toto" nekomentovať... no nesúhlasím s kecami, ktoré tu čítam. Znesiteľné, zábavne ba dokonca poučné?! aáa (zdesený výkrik do tmy), môj skromný názor - absolutné zbytočné, chápem nadšenie detského publika, pretože som na tomto taktiež vyrastal (čoš nechapem) no Šmolkovia v 3D filme?! Ozaj? celkový dojem 3/10. V hodnotení prevláda nostalgia a pár úsmevov za výstup Gargamela.(21.8.2011)

• castor

Netuším, jak bych výsledek vnímal být mi deset let. Ostatně někdo na seriálu vyrostl, jiný hopsal u pološílených šmoulích songů, další modré špunty skoro nezná. Trikové stránce asi moc vytknout nelze, živí herci naopak docela děsí a přidanou hodnotu hledat nemůžeme. Ale beru, že nejedna rodinka se nad padajícím popcornem a ulepenou Colou dokonale bavila. Nekritizuju a rozhodně ani nezávidím.(20.5.2015)

• packa

Přehrávající Azaria se s přimhouřením oka snést dal, manželé Winslowovi byli hrozní, ale suverénně nejstrašnější byli ti modří trpaslíci. Chyba bude nejspíš v předloze, něco takového snese televizní obrazovka v kreslené dvacetiminutové epizodě, ale jako hraný celovečerní film pro velké plátno námět neobstojí. Nebo že by byla chyba ve mně?(1.12.2011)

Příjemné překvapení! Ano, film je určen spíše menšímu publiku, ale to neznamená, že se u něj i starší nemůžou dobře bavit. Nechybí vtip, zápletka ani happy-ending. Místy až "trapným" scénkám jsem se nasmála až až. Sice seriál nic nepředčí, ale oproti němu animovaní šmoulové jsou taak roztomilí. Ani můj oblíbenec šmoula Fešák nechyběl.(20.11.2011)

• - Jordan Kerner sa vyjadril, že existuje šanca natočiť sériu snímok ŠMOLKOVIA. (Markus)

• - V každom zábere filmu je niečo vo farbách šmolkovej modrej. Košeľa, kravata, odraz v aute, oči, či taška náhodného okoloidúceho. (giaruj)

• - V jednu chvíli se zvažovalo obsazení Wallace Shawna do role Gargamela. (EbiGuetta)