Šmoulové jsou mnohem menší klišé než byste čekali. Z počátku to vypadalo na variaci 101 dalmatinů, ale ta se rozhodně nekonala. Jsou tradičně malí, roztomilí, nezvladatelní a modří. Stokrát líp než modrý bratr Avatar. Nenudila jsem se, Gargamel nevadil a Neil Patrick Harris se sice trochu zpronevěřil své nejslavnější roli... ale stejně.(17.8.2011)

• liborek_

Stupidita naprosto stejného ražení, jako např. Alvin a Chipmunkové. Ostatně tyto dva filmy jako by vznikly přes kopírák - jsou ve všech směrech naprosto STEJNÉ, - pouze chlupatý Teodor je vystřídán modrým Nešikou (ale obávám se, že takových id(io)entických filmů je celá řada. Děj, provedení, indoktrinace dětí špatným vkusem... Jsou postavičky šmoulů tak roztomilé záměrně, aby překryly příšerný puch uleželého hnoje, ve kterém se usměvavě válejí? Téměř nesnesitelné.(18.11.2011)

• cukorek

Tento krát prišla rada na dobre známy animák z môjho detstva o malých, šikovných, modrých postavičiek a zlovestného čarodejníka, ktorý by ich najradšej videl vo svojom kotlíku. Pamätám na Šmoulo mániu, ktorá vtedy prepukla, keď sa predávali nálepky vo forme abecedy a pri každom písmenku bol modrý šmoula. Vdýchnutie života kreslením postavám ma príjemne prekvapilo ako aj dobrodružstvo, ktoré vyšmoulili, ale predsa táto rozprávka je určená a vhodná pre deti predškolského veku a ja k ním už dávno nepatrím takže preto 40%.(19.3.2012)

Čekal jsem daleko větší průšvih. Takto to komediálně drží hlavně Hank Azaria a jeho skvělý Gargamel. Ten tak předvádí výstupy z páry a kouře, ksichtí se a bezdomovce nazývá místními čaroději. Šmoulové pak jsou jen doplňkem filmu (!), kteří jen zpívají a zpívají a zpívají. Film si na tohle taky postekne. Docela mě nesedil Neil Patrick Harris do roli starostlivého otce. Mám ho v hlavě pořád jako Barneyho nebo sama sebe v trilogii Harold a Kumar. Takto je to jako celek slušnou rodinnou záležitostí, kde však některé vtipy či narážky pochopí spíše rodiče.(27.11.2011)

• Shakers

Ak mám opravdu povedať, čakal som niečo ešte horšie, ale celkom sa to dalo pozerať aj keď som niekedy pri tom krútil hlavou. Animácia šmolkov je celkom fajn, taktiež aj ich mená, či spôsob vyjadrovania. Dalo by sa povedať, že šmolkovia sú vlastne dosť cool a nuda s nimi moc nie. Ľudské postavy tiež nie sú najhoršie a ani moc neprekážajú. Najviac čo ma sklamalo je Gargamel. Jeho prínos do filmu je fakt nulový, jeho postava trápna ako dialógy, no jedným slovom katastrofa. Chápem, že je to pre deti, ale toto bolo na mňa až príliš. Išiel som do toho s tým že je to pre deti a podla toho samozrejme bude aj moje hodnotenie, ale Gargamel sa fakt tak kreténsky správať nemusel. Škoda, mohlo to byť celkom fajn. 50% - 2*(13.12.2011)

• - Azraela si ve filmu zahráli dohromady čtyři skuteční kocouři. V nebezpečných scénách se pak tvůrci rozhodli použít počítačovou animaci. (Holusacek)

• - Muž, který "ubytuje" Šmouly, se jmenuje Patrick, tedy stejně jako jeho dabér Neil Patrick Harris. (cze.Oi)

• - S myšlienkou natočiť film ŠMOLKOVIA prišiel Jordan Kerner, producent filmov Snežní psi, George of the Jungle 2 alebo Šarlotina pavučinka. (Markus)