Mně se na Šmouly nechce házet špína. Jako malej jsem je měl docela rád. Takže i z toho důvodu jsem na zfilmovanou podobu byl docela zvědavej. A musím říct, že mi nevadila. Dětem podle mě udělá velkou radost, dospělej si u ní alespoň odpočine. Co víc chtít? Mimochodem, taky jste přemýšleli nad tím, jak to Šmoulinka musí mít v tý partě sakra těžký? No co, hlavně když umí vařit makarony a ví, kdy má být řádně voda osolena....(3.12.2012)

Pred 30-timi rokmi nakreslili Belgičania vtipný seriál zo šmolkovského sveta, kde čarodejník Gargamel neustále bojuje proti sympatickým modrým postavičkám. Američania tiež trochu zašmolkovali a pre zvýšenie atraktivity skombinovali šmolkovský svet s newyorskou realitou - vznikol tak animovano - hraný príbeh, ktorý sa bude deťom určite páčiť a dospelých neurazí. Vedel by som si predstaviť originálnejšiu zápletku, celkový dojem tak mohol byť lepší.(19.8.2011)

Novodobé zpracování šmoulu neurazí a jako vzpomínka na dětství to působí dobře,ale co to v mých očích snižuje je Gargamel,který se mi nějak moc nelíbil a pak některé herecké výkony ,které spíš působí až trapně a přehrávaně a nemění to nic na tom,že je to jenom jakoby film pro děti,zastávám názor,že i ten má nějak vypadat.Takže za mě celkově 65 % a tři hvězdy.(19.4.2015)

Snesitelnější, než jsem čekal. Šmoulové jsou roztomilí, hlavní herecká dvojice fajn (vzhledem k seriálové popularitě), ale záporák Gargamel, kterého si viditelně užil Hank Azaria, je pro mě paradoxně nejlepší postavou filmu. Animovaná dětská klasika se tak dočkala slušného digitálně-hraného zpracování, které nejvíc ocení především ta nejmladší generace a ta o něco málo starší si nostalgicky připomene hodiny ztrávené nad komiksy nebo u televizní obrazovky.(25.9.2011)

"Šmoulí parou vpřed!" Jelikož mě sestra chce zítra vytáhnout na dvojku, rozhodl jsem si jedničku pustit, ikdyž jsem se jí celou dobu vyhýbal. Zbytečně! :) I přes rozporuplné komentáře zde se mi film od začátku líbil. Sice je to "klasický" formát těchto filmů, ale šmoulové tomu, aspoň pro mě, dodávají daleko jiný nádech (jako Toy Story 1 a 3) a film jsem si užíval, s čímž jsem naprosto nepočítal. Gargamel mi sice moc nesedl, ale zato jeho kocour Azrael byl po celou dobu filmu naprosto perfektní. Gosnell vyšmouloval moc příjemnou rodinnou komedii, která sice upřímně moc originality v žánru nepobírá, ale rozhodně neurazí. A ikdyž Patricka Harrise moc nemusím, zde mi ani trochu nevadil. Hezky udělaný snímek pro děti, u kterého se ale baví i dospělí, kteří vyrůstali na Šmoulím seriálu.(12.8.2013)

• - Jordan Kerner sa vyjadril, že existuje šanca natočiť sériu snímok ŠMOLKOVIA. (Markus)

• - Jde o druhý film Rajy Gosnella, který je hranou adaptací animováného seriálu Williama Hanna-Josepha Barbary. První byl Scooby-Doo (2002). (EbiGuetta)

• - Muž, který "ubytuje" Šmouly, se jmenuje Patrick, tedy stejně jako jeho dabér Neil Patrick Harris. (cze.Oi)