• Davies182

Mrkání na diváka v podobě roztomilých popkulturních odkazů a příjemné sebeparodie je poměrně fajn. Tak proč musí každý povedenější gag vždy spolehlivě pohřbít odpudivě trapný fór? Nostalgie se bohužel nekonala, o utrpení se ale naštěstí také nedá mluvit. Pokud bude dvojka o 300% temnější a na jejím začátku zemře Šmoulinka, jdu do kina.(13.5.2012)

Mně se na Šmouly nechce házet špína. Jako malej jsem je měl docela rád. Takže i z toho důvodu jsem na zfilmovanou podobu byl docela zvědavej. A musím říct, že mi nevadila. Dětem podle mě udělá velkou radost, dospělej si u ní alespoň odpočine. Co víc chtít? Mimochodem, taky jste přemýšleli nad tím, jak to Šmoulinka musí mít v tý partě sakra těžký? No co, hlavně když umí vařit makarony a ví, kdy má být řádně voda osolena....(3.12.2012)

Pred 30-timi rokmi nakreslili Belgičania vtipný seriál zo šmolkovského sveta, kde čarodejník Gargamel neustále bojuje proti sympatickým modrým postavičkám. Američania tiež trochu zašmolkovali a pre zvýšenie atraktivity skombinovali šmolkovský svet s newyorskou realitou - vznikol tak animovano - hraný príbeh, ktorý sa bude deťom určite páčiť a dospelých neurazí. Vedel by som si predstaviť originálnejšiu zápletku, celkový dojem tak mohol byť lepší.(19.8.2011)

• nash.

Toto nebyla reanimace ale znásilnění, při kterém byla soudnost knoukautována snahou vyždímat prachy ze všeho co producentům přijde pod ruku. Jako comics jsou Šmoulové klasika, jako kreslený seriál legenda, jako film průšvih. Nesmyslné a nedomyšlené zasazení do reálného světa plné kiksů ve vnitřní logice, dějová kostra plná klišé a k tomu 3D animace, která likviduje poslední zbytky šmoulovského kouzla. Zkázu pak dokonají protivné herecké projevy, mizerná interakce mezi herci a animovanými postavami, prázdné, místy až komicky křečovité dialogy. Pobavila snad jen Gargamelova posedlost vynořovat se z mlhy a to je na záchranu filmu poněkud málo.(10.1.2012)

Převážně pro nejmenší, ve filmu je mnoho scén, u kterých mi bylo jasné, že se mladší publikum musí tetelit blahem a být mi o dvacet míň tetelím se nejspíš taky. Naštěstí se mi ale vyloženě neprotáčely panenky nad trapnem a i těch 100 minut se dalo vydržet, kór když se člověku nechce moc přemýšlet a chce se třeba jen bavit nad 3D: **** které se zase jednou nadprůměrně vyvedlo. Především v počátečním průletu lesem a, podobně jako u Avengers, v akčním závěru lahodí oku a baví, skoro se mi po taťkovi šmoulovi chtělo natáhnout ruku, aby mi to neschytal v obýváku o zeď. Hraní šmoulové se celkem dají a to mě ti animovaní v dětství výrazněji nezaujali. 50%(9.10.2013)

• - Ve filmu je možné všimnout si několika frází, známých ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku (od r. 2005), kde jeden z dabérů filmu Neil Patrick Harris také působí. Jsou jimi například "Taťka je doma" nebo "Pojď si plácnout pětku, teda čtyřku", (petangola)

• - Jordan Kerner sa vyjadril, že existuje šanca natočiť sériu snímok ŠMOLKOVIA. (Markus)

• - Jonathan Winters propůjčil hlas taťkovi šmoulovi stejně jako v seriálu Šmoulové (od r. 1981). (chleba24)