Malá modrá stvoření, která žijí šťastně ve své šmoulí vesnici, ohrožuje  nepřítel - čaroděj Gargamel se svým kocourem Azraelem (tato dvojice nápadně připomíná biologa Jaroslava Flegra s jeho Micíkem). Když se snaží čelit jeho útoku, unikne šestice Šmoulů - Taťka Šmoula, Šmoulinka, Mrzout, Nešika, Koumák a Směloun - časoprostorovým portálem a octne se v New Yorku. Tady se po krátkém bloudění dostane do bytu novopečeného viceprezidenta pro marketing kosmetické společnosti Anjelou Patricka a jeho těhotné manželky Grace. Patrick má spoustu starostí se svou zaměstnavatelkou Odile, která neví, co chce, ale požaduje, aby to dostala, ale Grace zaujme k modrým pišišvorům od začátku kladný postoj. Gargamel, který touží získat ze Šmoulů jejich magickou modř, je ovšem pronásleduje i v New Yorku, kde démonicky na nejrůznějších místech vystupuje z kouře, a získá si dokonce přízeň Odile, když nečekaně omladí její matku. Gargamel zajme Taťku Šmoulu a na ostatních Šmoulech je, aby ho osvobodili... (TV Nova)

Tessie

Tak na Neila ve filmu jsem se těšila přes rok a i samotní Smurfové pro mne byli velkou a dlouho očekávánou záležitostí. Zašmoulovatělá nálada byla dlouho cítit i všude kolem, v Pompu se začaly prodávat dokonce Šmoulíci aplikovaní na moderní dobu, Smurf v podobě kancelářské krysy za počítačem neměl chybu a brzy našel nového "taťku". Po vypuštění dobře šmoulovatého traileru jsem se těšila snad ještě víc. A s potěšením mohu prohlásit: stálo to za to! Modrý svět se velmi povedl, celá atmosféra byla příjemně šmoulézní a tak perfektně kouzelná a legrační. Vše do sebe krásně zapadlo, škoda jen, že tak moc rychle to odšmoulovatělo. Jsem moc ráda, že jsem nepodlehla Cinestaru a dívala se v originále, beztak to dabing zase zabije. I když přiznám se, bylo to velmi těžké čekat tak dlouho dobu, než jsem se mohla oddat doma v klidu dobře rozlišené koukatelné šmoulí podívané. Prdlajz film pro dětičky, mou dospláckou duši to krásně pohladilo a pobavilo. Smurf you :D ()

Ledkodlaq

Čekal jsem trošku ujetou komedii a přesně to jsem dostal. Smurfs jokes, trošku inovátorské podání (co se šmoulů týče), byl jsem příjemně pobaven a ani na chvíli jsem si nechtěl prostřelit hlavu (jako třeba u černé labutě, divím se, že jsem to ustál) Příjemná modrá zábava. ()

bloodline

Ľahko stráviteľná a bezbolestná terapia pre deti do 10 rokov. Pre zvyšok slnečnej sústavy viac-menej ďalší (zbytočný) priemer bez hlbšej odozvy. ()

Oxy

Nostalgicky (jsem vůbec oprávněn v mém věku tohle slovo používat?) jsem zavzpomínal na modré člobrdíky z mého dětství. Překvapivě jsem nebyl zklamán! Správňáčtí šmoulové zasazeni do krutého moderního světa USA. Klišé, kdy prací vytíženému člověku někdo ukáže skutečný smysl života je sice (jak už jsem řekl) klišé, ale podle mě to těm amíkům neuškodí. A co se Gargamela týče... záporných postav v pohádkách mi bylo vždycky líto... "A přestěhujeme se do velkého domu?" "Kdepak, ve velkém domě jsou si lidé daleko od sebe" ()

ThomasCrown

Podobne ako Yogi, bolo to lepšie ako dobré, vtipné, šmolkovia boli spracovaní..ehm..slušne, výborný Gargamel a nadmieru zábavný Azrael, čo sa o N. P. Harrisovi povedať nedá, ale bola to iná úloha, než na aké sme zvyknutí. ()

Prochy38

Jsem rád, že jsem se opět nenechal zvyklat zdejším hodnocením a negativní kritikou. Jako každý jiný jsem milovník klasických Šmoulů, kdy taťku Šmoulu dabuje V. Brodský, Šmoulinku J. Molavcová a Gargamela J. Císler. Proto jsem byl taky z tohoto zpracování dost nervózní. Zvlástě, když má jít o hraný film a ještě zasazený do současnosti. Ještě víc mě odradila hlavní role N. P. Harrise, což se později i potvrdilo, protože byl asi jako jediný v celém filmu tak nějak nijaký. Jinak mě film opravdu zaujal a pobavil. Je to hlavně pro malé diváky, takže nechybí klasická klišé, ale celkově film moc chyb nemá! Fakt se mi to líbilo. Šmoulové byli parádně animováni, do Šmoulinky bych se asi zamiloval během chvilky :), Gargamel H. Azarii neměl chybu a když se na scéně objevil Azrael, nemohl jsem udržet smích. Nejlepší postava filmu! Příběh je dost zajímavý, ale určitě ne špatný. Závěr, kdy Šmoulové obklíčí Gargamela mi poslal i mráz mezi lopatky, to bylo moc povedené! Celkový dojem? 80%? Proč ne!? ()

Darik

Tohle bylo naprosto šmoulózní. Pro děti dokonalé, pro dospělé (aspoň pro ty, co na to v dětství koukali) velmi příjemné. Celkový dojem? Skvělá zábava pro celou rodinu. 80% ()

Marrty3

"Překvapivě šmoulézní." Podle ohlasů a hodnocení jsem očekával hloupost, ale dostalo se mi celkem příjemné podívané. Místy jsem se i upřímně zasmál a pobavil. Hodně mi to připomínalo Popperovi tučňáky. Dle mého názoru je to skvělá oddychovka. Snímek nejen pro děti, ale i pro starší věkovou kategorii, protože je to v mezích normy inteligentní a koukatelné. Skvělé animační prvky udělaly velmi mnoho. Šmoulové jsou dobře vytvořeni a tím myslím i jejich vesničku. A jsou si i dost podobní s originálními kreslenými postavičkami. Volba Gargamela byla precizní, herec to odehrál na výbornou. Dále mi udělal radost dabing, jelikož šmoulíci měli stejné hlasy jako ti originální. Snad bude dvojka alespoň stejně tak dobrá. ()

Kejt.lin

ono to zas tak špatný nebylo ..když si to tak vezmu, tak co jsem od toho vlastně mohla čekat? Popravdě asi míň než se mi ve skutečnosti dostalo :) ..zkrátka tohle je film vážně pro děti, není to klasickej animák, u kterýho se pobaví i dospělý, ale to přece neni důvod ke kritice ;)..Gargamelovi uděluji půl * za hlášku v Toi Toice "Tady někdo prováděl opravdu černou magii" líp bych ty smradlavý festivalový hajzlíky nepopsala :D ()

jasiska

"There comes a time when every Smurf must stand up for what is good and cute and blue in the world." Roztomilé a vtipné. Pôvodne ma k Šmolkom prilákal Neil Patrick Harris, ale nakoniec sa mi najviac páčili geniálny Hank Azaria a hlášky ako táto: "What? What? Is that... No. No, it can't be. It is. The tawny locks of Smurfette. Sweet follicular ambrosia! Silky strands of joy... Mixed with a fair amount of cat vomit." ()

peetriss

Učebnicový příklad ultrakomerčního "únosu" úspěšných evropských postav do amerického prostředí. A již tradičně to nedopadlo příliš dobře. Šmoulům chybí nápad, osobitost, kouzlo, údernost či základní charisma postav. Místo toho se dostavilo to nejodpudivější klišé v podobě konfrontace modrých postaviček s neznámou džunglí velkoměsta, křeč nezábavnosti tvůrci ještě prohlubují upjatým zadáním býti co nejvíce dovádivý, rozverný a bláznivý, výsledek však působí neuvolněně a na sílu. Nepřesvědčily ani "živí" herci - Gargamel je jako záporná postava velmi nudná a slabá, Neill Patrick Harris se sice baví, ale zda baví i diváka si jistý nejsem. Režisér Raja Gosnell neposedné Šmouly ukočírovat prostě nedokázal, bohužel! ()

Mikino00

Nic moc, dost nudné, přitroublé, jedno klišé střídá druhé, Gargamel je jako z Návštěvníků a jediná dobrá postava je Azrael. Samozřejmě velké finále nestojí za nic. Takové poameričtění Šmoulů, tzn zestupidnění. ()

Všelicos

Šmoulézní. Když pominu fakt, že mne nejvíce rozesmály vložené parodie na starší trháky (LOTR, Statečné srdce, Iron Man... a nemohu si pomoci, ale jejich podiv nad Googlem mi připomněl Jen z IT Crowd :)), tak i v celkovém obrazu se mi to moc líbilo :) Šmoulinka byla krásně rozkošná a Azraela zvládli skutečně bravurně. Děkuji za obsazení Neila Harrise, protože bez něj bych se na Šmouly rozhodně neodvážila podívat :) ()

22matelko

Nečakal som od Šmolkov príliš veľa ale nakoniec ma veľmi milo prekvapili. Skvelé spracovanie šmolkov v New yorku a spojenie sveta rozprávok a reálneho sveta tvorcom vyšlo. Dokovnca som sa aj veľa krát zasmial čo filmu len pridalo. ()

Kdo namluví nové Šmouly?

Kdo namluví nové Šmouly?

15.06.2015

Celovečerní návrat Šmoulů vydělal před čtyřmi lety přes půl miliardy dolarů. Pokračování ale nedalo ani 350 milionů, takže se v Sony rozhodli celou sérii restartovat. Modří nezbedové se vrátí do kin… (více)

Ježek Soník běží na velké plátno

Ježek Soník běží na velké plátno

11.06.2014

Že neznáte nejrychlejšího ježka na světě? Tak to jste zřejmě nevyrůstali na videohrách od Segy. Sonic the Hedgehog (u nás jako ježek Soník) je legendární protagonista roztodivných hopsaček, především… (více)

Rychlá rota míří do kin

Rychlá rota míří do kin

04.02.2014

Správný... zásah... v tu pravou chvíli mám, když přízrak... temný... svým rejdům šanci dá... na velkém plátně! Ano, čtete správně. Slavný animovaný seriál, na kterém musela vyrůstat většina uživatelů… (více)