poster

Veřejný nepřítel č. 1

 • Francie

  L'Instinct de mort

 • Itálie

  Nemico pubblico N. 1 - L'istinto di morte

 • anglický

  Mesrine: Killer Instinct

 • anglický

  Mesrine Part 1: Killer Instinct

 • Slovensko

  Verejný nepriateľ č. 1

 • Slovensko

  Verejný nepriateľ č. 1 - Inštinkt smrti prvá časť

Akční / Drama / Krimi / Thriller / Životopisný

Francie / Kanada / Itálie, 2008, 113 min

Komentáře uživatelů k filmu (509)

 • Boss321
  ****

  Slušná kriminálka, ale něco mi říká, že tenhle díl je slibem před velkými věcmi, kterými bude oplývat druhý díl. Ovšem jedno mi je jasné už teď a to, že role Jacquese Mesrina je životní rolí Vincenta Cassela, který podává naprosto bezchybný a excelentní výkon. Zkrátka jsem velmi zvědav, co mi nabídne druhý díl, ale podle ohlasů očekávám jen to nejlepší......(22.1.2009)

 • Pawlisman
  *****

  Velice povedená záležitost. Nejnen že strhující obsah sám o sobě, navíc skvěle zpracován. Ani chvíli se nebudete nudit a nakonci budete jen škemrat a toužit po okamžitém pokračování. Nejedná se sice o tak originální věc, jako třeba Kill Bill, ale bouřlivý život hlavního darebáka vás unese o to lehčeji. Co mě jedině trochu zklamalo, byla závěrečná přestřelka před věznicí a následné pohodlně jedoucí na cimpr campr prostřílený jeep. I přesto uchvácen, povznesen a se slinami u huby pro další díl. 9,5/10(16.12.2008)

 • MkSallam
  ****

  Safra, nečekal jsem že mě to takhle dostane. Někomu sice bude dělat problém úvodní rozjedová hodina, která ztrácí body na přehnané epizodičnosti (u mě pohodových 6-7/10), ale jakmile se Mesrine dostane do Kanady a vězení, rozjede se film takovym způsobem, až to bere dech (během útěku a následné vynikající "heatovské" přestřelky se můj dojem dokonce blížil i k "magické" desítce). Zatím tedy velmi spokojených 8/10, které lákají na druhou část. P.S.: Cassel je borec.(19.12.2008)

 • Kevadros
  *****

  Rozhodně dobrý rozjezd. Skvělý Cassel, který bez problému zastiňuje ostatní herce. Příběh je podán v nádherném obalu a ještě převázaný stužkou. Už dlouho jsem neviděl tak dobře řemeslně zvládnutý film. Rozhodně dobrá práce.(27.12.2008)

 • etienne
  ****

  76%(26.1.2009)

 • wampire23
  ****

  Ukážka toho, ako sa majú robiť mafiánske filmy so všetkým, čo k tomu patrí. Prvá časť o verejnom nepriateľovi Mesrinovi nám predostiera jeho začiatky (kde však väčšina podobných živlov končí:D). Vincent Cassel ako francúzsky ,,Scarface" je famózny, väčšinu filmu si odohral sám so svojím cynizmom. Depardieu v pre neho netypickej úlohe francúzskeho ,,bossa" (trochu mi pripomínal Marlona Branda:D) taktiež ukážkový, škoda, že nedostal viac priestoru. Ostatní herci si taktiež odohrajú svoj part veľmi dobre. Scény spojené s násilím a mafiánske popravy sú natočené veľmi realisticky, niekedy sa dokonca zdá ako by sme pozeral na práve prebiehajúcu popravu nežiaducich osôb. Jediné, čo by sa dalo snímku vytknúť je to, že sa zameral iba na drsný život Mesrina a emócie zostali tak nejak v úzadí. Možno je to tým, že Mesrine nikdy veľa emócií nemal. Verejný nepriateľ č. 1 je skvelou gangsterkou podľa skutočných udalostí a možno aj najlepšou gangsterkou posledného obdobia a spolu s Epilógom tvorí učebnicovú ukážku režisérskeho aj hereckého umenia. Tentoraz je to za 85%.(3.2.2009)

 • bidja
  ***

  Já nejsem spokojen, po bombastické reklamě jde u mě o zklamání.(18.2.2009)

 • El Loco
  ****

  Film o nepriateľovi francúzskeho (a kanadského štátu) number 1 Jacquesovi Mesrinovi je drsnou výpoveďou o živote tohto odľuda. Jeho životný príbeh je skutočne výnimočný a má tak preplnenú dejovú líniu, ktorá by „vydala“ aj na štyri filmy. Mesrinovho stvárnenia sa nemohol uchopiť nikto iný ako najväčšia francúzska filmová hviezda súčasnosti Vincent Cassel, ktorý je v úlohe tohto nenávideného a zároveň milovaného drsňáka až mrazivo presvedčivý. SMRTEĽNÝ INŠTINKT je skutočne veľmi chutným predkrmom pred (dúfam) hlavným jedlom. Chuť trošku skazí možno až príliš razantné preskakovanie v dejovej línii, kedy sa divák ani nemá možnosť oboznámiť s motívom, ktorý vedie Mesrina k takýmto zverstvám. Z môjho pohľadu tak veľmi výrazne absentuje trochu zmysluplnejšie zobrazenie charakteru hlavnej postavy. Ako by tento snímok bol točený len pre Francúzov, ktorý sú s danou tématikou určite výborne oboznámení...ale zatiaľ to nechám bokom - na komplexnejšie hodnotenie sa dám až po zhliadnutí druhej časti...(27.2.2009)

 • chalp
  *****

  Jean-François si nastavil latku pekelne vysoko, toto je jednoducho Francúzky Scarface!A keď tu všetci píšu, že Epilog je ešte lepší...nemôžem sa dočkať!(11.6.2009)

 • (Z)denny
  ***

  To co jsem shlédl, tak byl FRANCOUZSKÝ FILM. Ta kamera, ten střih, ta režie.. Proto miluji francouzské filmy. A výkon Vincenta Cassela byl prostě úžasný. Na druhou stranu musím říct, že Jacques Mesrine, tak jak ho tento snímek podává, byl podle mě normální magor. To co dělal, nebo lépe řečeno, jak to dělal, mi připadá z dnešního pohledu trochu dost hloupé. Ale jak je vidět, nějakou dobu mu to vycházelo a asi ho to očividně bavilo..(23.6.2009)

 • modista
  ***

  tak jsem trochu na rozpacích, něco tomu chybí a Vincent Cassel opravdu není pro mne charismatický herec - tři a půl. To Truands se mi líbili víc a potažmo i Benoit Magimel.(1.8.2009)

 • Martyr
  ****

  "Spravny muz si na zivot zaraba poctivou pracou. Drzi jeho rodinu pokope a ma pred nou rešpekt" Jacques Mesrine uz od malicka vie, ze poctivou pracou sa zivit nebude a rodina patri medzi poslednych, pred ktorymi by mal mat respekt. Cassel ma pekne rozohrial, a ja sa tesim na jeho finalne divadielko.(12.8.2009)

 • Jorge-Z
  ****

  Dávám 4 hvězdy a těším se na pokačování...tohle je předrkm.(16.11.2009)

 • RomanHyde
  ****

  Jen houšť a větší kapky takových filmů. Originalita, spád, děj, který vyžaduje divákovu pozornost, výborné obsazení a neamerické podání, které je u tohoto žánru zásadní, jelikož už jen to je známkou jistého puncu jiného přístupu k materiálu. Nejdříve jsem viděl druhý díl, ale to vůbec nebylo na škodu, protože je jasné, že takovýhle člověk, který štěstěnu pokouší pořád a dokola, nemůže skončit dobře :)(24.7.2010)

 • DHDV
  *****

  Čistá filmařina, která je sice lehce chaotická ale perfetkně připravuje diváka na další díl příběhu. Byl to spíše záměr než nepovedenost filmu, režisér musel do stopáže dostat všechny fakta aby nadhodil divákovi všechny získané a vrozené charatekterní vlastnosti Nepřítele.(18.8.2010)

 • Strike
  ***

  Ze začátku to vypadalo jako pokus o francouzského Kmotra, bohužel díky místy neúprosné zkratkovitosti a se to ne úplně povedlo. Každopádně solidní předehra k Epilogu.(26.8.2010)

 • Wawer
  ****

  Hutný ale skvěle ukočírovaný film jehož hlavní devizou je Vincent Cassel v hlavní roli(8.9.2010)

 • lykan9
  **

  Abych řekl pravdu, tak jsem se poměrně nudil. Dojem se zlepšil až od poloviny filmu. Ale u filmu, od kterého dle hodnocení očekávám úžasnou podívanou, bych čekal více. Škoda, že neměl více prostoru Gérard Depardieu. Dal bych možná o hvězdu víc.(28.4.2017)

 • krusty2
  *****

  Co dodat vyborny film.(15.1.2009)

 • gonga
  ***

  Výtečně odpuzující násilný, sebestředný a brutální Vincent Cassel. Nemůžu dát víc jak tři hvězdy filmu o tak odporném člověku, byť se schovává za kamarádství a spoustu frází o sytému. Natočeno velmi profesionálně, ale bez přesahu.(20.5.2009)

 • Yoss
  ***

  Priemerné. Čo do príbehu, deja, spracovania, hereckých výkonov vrátane Vincenta Cassela. Kde sa stratilo 80 miliónov, páni producenti? :-((26.6.2009)