Bláznivá střela - Amerika v ohrožení

• USA An American Carol (více)
USA, 2008, 83 min

Bláznivá střela – Amerika v ohrožení je komickým převyprávěním klasické pohádky Vánoční koleda, ovšem s tím rozdílem, že namísto Ebenezera Vydřigroše se v hlavní roli objeví cynický anti-americký filmař Michael Malone. Ten se vydá na křížovou výpravu s cílem zrušit Den Nezávislosti, přičemž jeho zbraní je jeho nejnovější filmové dílo nazvané Chcípněte, vy americká prasata. V onen svátek, 4. července, ho však navštíví tři duchové, kteří se mu namísto Vánoc snaží ukázat význam Dne Nezávislosti.
Režisér této taškařice, David Zucker, je známý jako mistr filmových parodií (Bláznivá střela, Scary movie, Připoutejte se, prosím). Ve filmu si zahráli Kevin Farley, Kelsey Grammer, Jon Voight, Leslie Nielsen, Bill O’ Reilly, Dennis Hopper a James Woods. (oficiální text distributora)

becki_tu

Typický Zuckerův rukopis jaký známe z Bláznivých střel. Už to sice není taková kadence vtipů, hlášek a "backgroundových" scének jako tenkrát, ale pořád je to o tři kategorie výš než cokoliv, co má v názvu Movie. Tvůrci si dělají srandu především z Michaela Moora, z Ameriky jako takové, z teroristů a patrioticky nezapomínají ani na slavné americké prezidenty. Vtipná a vkusná oddychovka. PS.: Se starou trilogií to kromě Leslieho Nielsena nemá opravdu nic společného a rád bych potkal člověka, který vymyslel český název. ()

Terva

CITÁT - Alespoň jsme zničili auto nevěřících psů........... Taliban potřebuje Hollywood a režiséra, který by pro ně natočil náborové video pro nové teroristy. Scéna ve 22 minutě je skvělá a vlastně hodně mrazivá....JFK vystupuje z televize. CITÁT - Navštíví tě tři duchové........... Film obsahuje cesty časem. Navštívíme například rok 1938 19. září, kdy slabošský anglický premiér Chamberlain podepisuje s Hitlerem smlouvu o vydání zemí v Evropě i s Československem a Polskem a dalších zemí, které nedokáže ani vyslovit. CITÁT - Já bych vraždil za film............ Čím déle jsem na příběh koukal a poslouchal ho, tím méně mne bavil. Ano má to název Bláznivá střela a hraje zde vypravěče Leslie Nielsen, ale z původní trilogií to nemá vůbec nic společného. Tak jsem tak nějak přestal chápat, zda je to komedie, parodie, pro nebo proti teroristický film nebo pro či proti válečný příběh nebo snad dokonce zda je pro nebo proti americkému snu. Měl jsem v tom zmatek a nevěděl, zda se smát nebo být smutný. Došlo to až tak daleko, že jsem se nudil a čekal milostivě na konec. CITÁT - Nezkoušej vyléčit anděla smrti............ Tak jsem se trochu zasmál až ke konci. Při scéně "já se o ně postarám" jsem se válel smíchy a topil se v slzách. Jinak klasická scéna. CITÁT - Bůh žehnej Hollywoodu.......... ()

Kryton odpad!

Zucker zesra*kovatěl! Vtipné to není a který idiotský distributor tomu dal ten název? Nemá to nic společnýho s Frankem Drabinem!!!! ()

draggo odpad!

Chtěl jsem napsat pořádně peprný komentář, ale uživatel Flipper řekl vše za mne. /viděno na PC(DVDrip): 0% a odpad!/ ()

M.i.k.e

první půl hodinku poměrně vtipná typicky Zuckerovská záležitost,ovšem ve druhé půlce pouze levná a veskrze pitomá proamerická agitka.Škoda,že Zucker takhle zblbnul.Pokud by se mu podařilo udržet slušný komedialní potenciál první půlky,mohli sme tu mít solidní komedii,ovšem otravný přerod Michaela Maloneho od antiameričana k ultra vlastenci to všechno zazdil.Takhle mocně patriotistickou propagandu dokážou natočit snad jen američani.40% (a to opravdu jen díky prvním 20-25 minutám) ()

joker.george

Příšerná, nudná a hlavně zdlouhavá parodie na nic. Pouze úvod s teroristy mě donutil se usmát, jinak jsem po zbytku stopáže pouze trpěl... ()

C0r0ner

Mrzí mě, že do češtiny se to přeložilo jako Bláznivá střela. Taky mě mrzí, že Zucker asi přišel o půlku mozku, když natočil takovou kolosální sračku. Jako poslední mě mrzí účast Leslie Nielsena. Nuda, trapné vtipy, debilní scénář - na tomhle filmu bylo špatně vlastně úplně všechno. 10% ()

J0hny5

Ať už je obsah jakýkoliv tak je podán strašně nudnou a ubíjející formou a přiznám se, že jsem to nezvládl dokoukat a ani nemám chuť tak někdy učinit. Jinak s původní bláznivou střelou to nemá nic společného, teda až na Leslie N. ()

daEmoNickY

Slušná komedie. Má to pár výborných míst. 26 procent ...... hahahahahha ... to je jedno z nich (není to vtip za vtipem, gag za gagem, a to jednoho zmate). Nojo, film zdiskreditovává práci Majkla Můra, díky, připadám si chytřejší http://en.wikipedia.org/wiki/Appeal_to_ridicule (a dvojitej!). ___ Opravdu tohle není to co by Frank Drebin vyprávěl vnoučatům? ()

lennyd

Na oslavě Dne nezávislosti vypráví dědeček (Leslie Nielsen) svým vnoučatům zajímavý příběh - po vzoru Grinche, který chtěl zničit Vánoce, žil byl jeden režisér dokumentárních filmu, Michael Malone (ehm Moore), který chtěl zničit Den nezávislosti. Za pomoci duchů různých amerických hrdinů ale zjišťuje, že Amerika je to nejlepčí na světě, a ani finance teroristů nestojí za to, aby stál proti svému lidu ... Ehm ... odkud začít. To že český distributor pojmenoval film značkou známe série je prasárna největšího kalibru (ale přiznám se, že to fungovalo a že jsem taky čekal Franka Drebina po letech). To že si film zcela nepokrytě utahuje z Michaela Mooreho mi tolik nevadí (to je asi Zuckerova osobní věc), i když semtam překračuje meze slušnosti. To, že si film utahuje z teroristů mi už vůbec nevadí (trochu mi to připomělo Bollův Postal), ale takhle se na ně musí. Co mi ale vadí je to, že film nemá žádnou dějovou linii, a že jde o splácaninu od začátku do konce, bez jakýchkoliv vtipných scén (žádná mi neutkvěla v paměti). Obsazení Leslie Nielsena jen proto, aby mohl být v titulcích je taktéž příliš prvoplánovité... Ach jo, Davide, co to vyvádíš... ()

anli

Podle českého překladu čtvrtá"Bláznivá střela"(s tou to ale nemá opravdu nic společného,snad kromě Leslieho Nielsena)opět v rukách Davida Zuckera,tentokrát jako úlitba teenegerům.Nutno říct,že ne moc povedená.Ne,že by to nebylo místy vtipné a zábavné.I několik skutečně dobrých nápadů se tu najde(jak se na Zuckera sluší) a takové parodování Michaela Moorea(který vypadá,že spapal všechnu moudrost světa a myslí si,jak není objektivní)je opravdu nápadité a vtipné.Potíž je v tom,že to nějak nedrží pohromadě a je v tom příliš(anti)-amerikanismu a americké(anti)-politiky,takže pro neameričany to není ani zajímavé a vtipné jen částečně.Sama představa,že Moore natáčí dokument podporující terorismus mě opravdu pobavila a po chvíli přemýšlení,jsem dospěl k závěru,že by mě nepřekvapilo,kdyby to opravdu udělal(což už by žádná parodie samozžejmě nebyla-to jen tak na okraj).Chápu,že chtěl Zucker trochu Ameriku zkritizovat,nebo spíš americkou společnost a politiku,ale neudělal to zrovna dobrým způsobem.Chvílemi jsem se dost nudil a opravdu vtipných scén je tu jen pár.Za těch pár dobrých nápadů dávám 35% a chtělo by to nějaký svěží vítr do těchto zatuchlých vod. ()

noriaki odpad!

Hrůza a děs. Zajímalo by mě, kde je v tom ta inteligentní satira, ať už pacifistická, nebo konzervativní. Je zajímavé, že jsou si oba tábory jisté, že je vyznění filmu na jejich straně a nadšeně to kvitují. Aniž by si ovšem uvědomily, že se tím chytly do stejné pasti naivity a zaslepenosti, ze které obviňují své názorové protivníky. Čtvrtý díl Bláznivé střely žádnou myšlenku nemá. Scénář se otírá o všechno a Michael Moore má jen tu smůlu, že se přiživuje na jeho popularitě. Takže ne, tohle není ani výsměch opozici bývalého prezidenta Busche, ani přemrštěná reflexe ultra patriotistické Ameriky, to je ryzí odpad s asi třemi vtipy a tunou rozpačitých trapných rádoby fórků. David Zucker po Scary Movie 3 & 4 definitivně ztratil glanc. ()

yeniczek

Jedna hvězda za trefnou scénku s Mnichovskou dohodou a druhá za absenci fekálního humoru, který je v novodobých parodiích přítomen prostě pořád a navíc pár tref do černého. Bohužel je to celý tak nějak pořád divný a hloupý a "uvědomělý" konec je na odpad... Přitom je ten film víc kritický než sám M. Moore :) ()