Příběh se odehrává v malé jihomoravské vesnici Mouřínov, v níž končí silnice. Obyvatelé touží stát se obcí „průjezdní“, a protože je mezi nimi přeborník ve vábení jelenů, vynaloží velké úsilí, aby se v obci konalo mistrovství Evropy v této ojedinělé, avšak zajímavé disciplíně. Obec žije přípravami, ale nejen jimi. Souběžně s nimi se rozvíjejí zřejmé i nevyslovené vztahy obyvatel, a jak přípravy ovlivňují jejich život, tak jejich vztahy ovlivňují průběh příprav. A jednoho dne konečně mistrovství vypukne... Jak dopadne, a zda budou mít obyvatelé skutečně obec „průjezdní“, na to si už počkejte do uvedení filmu. (oficiální text distributora)

Pollock

A já se tak těšil..... Někdy je lepší se netěšit a nechat se překvapit. Na začátku jsem byl docela i překvapen skoro mezi 4-5 ale postupem to šlo rychle dolů. A ve chvíli kdy začali řešit Czákovou, během toho co železný zekon plive oheň jsem si musel jít na balkon také odplivnout. Tak slibný rozjezd a takové zklamání. :-( Kdy už zase natočí někdo nějakou normální českou komedii - to už jsme na tom s českým humorem opravdu tak špatně? ()

DonQ

Je to takové dost bezkrevné. Do dramatu daleko a do komedie jakbysmet a v tom spatřuji největší problém. Celkově mne to nezaujalo a slušná závěrečná čtvrthodinka to již nemohla vytáhnout. Typ filmu, který netřeba vidět víckrát. ()

zencitizen

Věčná sláva Sedláčkovi za to, že naučil filmové herce mluvit česky. U žádného jiného režiséra současnosti nezní ve filmech čeština tak pěkně. Opravdu. Sedláček pochopil, že čeština při své květnatosti musí být pronášena stroze a bez emocí, aby byla ve filmu snesitelná. Příští generace filmařů mu za to poděkují. Druhá jeho nehynoucí zásluha potom tkví v tom, že nechal hrát skutečně ženské typy a ne různé prototypy "protivných pražských holek". Jinak film je trochu divný a hodně dobrý. ()

Lexion69

Po třetím shlédnutí zvedám na maximum. Chytré, spontánní a především autentické (na rozdíl od Slámových sociálních hříček, které působí, že režisér neviděl českou vesnici ani z letadla). Výjimečným ale film činí Barešova geniální, satirická studie, ze které mrazí. ()

Zagros

Robert Sedláček u mě se žádným svým dílem nikdy nepřekonal v hodnocení tři hvězdy a tohle bude ještě slabší pro obvykle slabého režiséra. Přitom lehce střelený námět a slušné obsazení dávalo alespoň nějakou naději. Bohužel jako celek je film nefunkční. Děj je velmi nudný a těch pár povedených vtipů a scén výsledný dojem nenapraví. Nějak se mi po tom vlažném zážitku nechce ani dál nic rozepisovat. Nejpovedenější na celém projektu tak zůstává název… slabé a odřené dvě hvězdy. ()

Eraserhead

Skvělý výběr herců, kteří jsou ve svých rolích naprosto přirození a v kombinaci s chytře napsanými dialogy nechávají diváka upřímně se smát. Škoda jen té přehnané délky, být to o půl hodinky kratší, vznikla by vynikající česká komedie jaká tu už dlouho nebyla. Přes počáteční nedůvěru musím po shlédnutí uznat, že Muži v říji patří k tomu (nej)lepšímu co u nás letos vzniklo. ()

Hanys_

Pohodová a místy dost trefná venkovská (polo)komedie s několika nezapomenutelnými scénkami a výtečnými herci (takového Zedníčka jsem v kinofilmu viděl snad po 20 letech). Barešův premiér rulez. 7/10 ()

eagle-eye

Pane Sedláčku, to nebylo vůbec špatné. Na oko Muži v říji připomínají Divoké včely, ale jedou si po své vlastní ose, sice jsem se nebavil tolik jako u Včel, přesto jsem přesvědčen, že v rámci české kinematografie se v roce 2009 příliš lepších filmů neurodilo. Určitě chci vidět tento film znovu, což se mi zas tak často nestává. PS: Jarda Plesl je jedním z mála zajímavých herců nastupující generace, o svých kvalitách opakovaně přesvědčil i tentokrát. ()

Scytale

Nezáživná "televizní" inscenace na nedělní odpoledne v Balíkově. Když už se objeví nějaký vtip nebo komická situace, tak jsou hrubě nedotažené. ()

showxman

Vtipné vykreslení jedné ospalé moravské vesničky, která se probouzí při přípravách na historickou událost, jež se má odehrát právě v jejich vísce. Rozhodně milé překvapení s citlivě vybraným obsazením, při kterém sem se nejednou od srdce zasmál. ()

cab

Mrnava vesnicka na jizni Morave touzi po silnici, ktera v ni nekonci, ale protne ji jako spojka mezi vzdalenejsimi destinacemi vsemoznych cestovatelu. Ma ji v tom pomoci mistrostvi Evropy ve vabeni jelenu a navsteva predsedy vlady. Ukazka cechacstvi, par povedenych vtipu, prumerni herci a netypicke napady, jak zaujmout divaka. 50% ()

Romario

K odpadu opravdu jen nepatrný krůček.Špatné je prakticky vše, od hereckých výkonů, přes hrůzostrašný scénář,až po naprostou absenci humoru a jakékoliv šťávy. ()

Přemek

Hraje tu Ilona Csáková transvestitu, hrajícího Ilonu Csákovou, nebo hraje Ilonu Csákovou, která nakonec dorazila včas,ale místní bafuňáři ji považují za transvestitu, hrajícího Ilonu Csákovou? Tyto a podobné otázky si můžeme klást při dnešní televizní premiéře filmu Roberta Sedláčka, který nastavuje nemilosrdné zrcadlo moravské... etc. etc. ()

Tessie

Příjemná komedie na netradiční téma, rozhodně ne drama. Igor Bareš coby premiér předvedl nezapomenutelný výkon po boku stejně dobrých kolegů, kterými Hanzlík, Zedníček, Lábus a Dulava rozhodně jsou. Jsem moc ráda, že jsem natrefila na tenhle příjemný kousek, který si dělá legraci z aktuálních témat svým vlastním způsobem, mne tolik blízkým. Škoda, že film neměl větší propagaci, věřím, že o něm spousta lidí neví a to je velká škoda, když se jedná o tak povedenou rodinnou podívanou. ()

Bohemák

Trošičku mi R. Sedláček opět připomenul českou tvorbu konce 60. let, kdy se tvůrci rádi rejpali v mírně buranských postavičkách a lásce dvou outsiderů. Plejáda místních podnikatelíčků i národních politiků je děsivě uvěřitelná. ()

Angelino

Aj keď spočiatku som mal problém sa naladiť no asi po 30 minútach ma to stiahlo. Príjemná satira spoločnosti kde vyniká hlavne úžasná Eva Vrbková (ktorá by určite mala byť v sekcii "hrají" v popiske csfd) a niekoľkými mometami a hláškami, ktoré majú na to stať sa legendárnymi. ()

Shimitz

Velmi slabé. Vtipy absolutně nefungují a hudba už dlouho nebyla ve filmu tak špatná. Robert nezvládá budovat jakoukoli atmosféru, zjevně neumí správně rozvrhnout příběh a načasovat momenty. Co ale musím ocenit je práce s herci. Rozčiloval mě taky kameraman, který si asi odskočil na panáka nebo z nějakého skrytého důvodu nedokázal udělat pořádný záběr. Od výsledných 50% si odečtěte patnáct, které přidávám za svoji čestnou roli v publiku na Mistrovství ve vábení jelenů. ()

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží