Příběh se odehrává v malé jihomoravské vesnici Mouřínov, v níž končí silnice. Obyvatelé touží stát se obcí „průjezdní“, a protože je mezi nimi přeborník ve vábení jelenů, vynaloží velké úsilí, aby se v obci konalo mistrovství Evropy v této ojedinělé, avšak zajímavé disciplíně. Obec žije přípravami, ale nejen jimi. Souběžně s nimi se rozvíjejí zřejmé i nevyslovené vztahy obyvatel, a jak přípravy ovlivňují jejich život, tak jejich vztahy ovlivňují průběh příprav. A jednoho dne konečně mistrovství vypukne... Jak dopadne, a zda budou mít obyvatelé skutečně obec „průjezdní“, na to si už počkejte do uvedení filmu. (oficiální text distributora)

decay

Film, ktorý graduje dobrým tempom. Idea, pointa, to čo režisér chcel povedať, je ľahko zachytiteľná, ale tu všetko končí. Film nedáva žiadnu šancu uchytiť ho nejakým spôsobom. Jednotlivé charaktery sú nalinkované (čo by malo byť plusom), ale nijak sa s nimi nepracuje. Celok vyznieva tak nejak trpko, humorne-ironicky. Všetko sa spolieha len na dejovú líniu, a celkový efekt vyznieva prázdno. Spoliehať sa na scénar “vystrihnutý zo súčasnosti“ a hercov, ktorý predvádzajú len to, čo sa od nich chce, nestačí. ()

Prochy38

No, nebylo to vůbec špatné. Taková lepší česká komedie z těch všech totálních českých sraček. Výborné herecké výkony. Zasmál jsem se a pohoda. 50% Ale za výkon M. Trnavského musím hvězdičku přidat. K tomu mě mile potěšila vložka v podání I. Csákové. ()

magratha

Česká komedie o tom, jací Češi skutečně jsou bez příkras a trapnosti, což oceňuji čtvrtou hvězdičkou, neboť jsem v posledních letech nabyla pocitu, že se český film v trapnosti přímo vyžívá (samozřejmě až na několik málo výjimek). ()

ClimbVibe

Jestli voláte po filmu ze současnosti - sáhněte po Mužích v říji. A jestli se vám nebude líbit - nemůže se vám moc líbit ani současnost. Já se u tohoto snímku dobře bavil, líbil se mi děj i způsob vyprávění. Jsem rád i za to, že scéna s politiky nevyzněla jako karikatura. Bareš a Lábus skvělí, příjemně překvapil i Zedníček. ()

peetriss

Film začal celkem slibně se skvělými hláškami, ale velice brzy mu došel dech. I přesto se jedná o zvláštní počin, ale s poněkud nevyváženou zábavou a tempem. Muži v říji neurazí, ale ani nenadchnou. ()

ADZI

Opět - velká reklama, málo muziky. Byl to takový podivný mišmaš, ze kterého mě semtam něco zaujalo, ba dokonce pobavilo. 3* ()

Ricky_CZ

Rozhodně to mohlo být o třídu lepší. Obsazení Váši jako místního magora potěšilo ale mohlo získat větší hloubku. A tak to bylo vlastně se vším. Pořád tomu něco chybělo... ()

sona123

Forman natočil Hoří, má panenko a Sedláček se asi snažil jít v jeho stopách, ale asi šel úplně poslepu a po neskutečném flámu, takže se mu všechny kamínky rozkutálely kamsi do ztracena. Trapárna, a ještě dvouhodinová! Ano, výstup Bareše na pódiu se mi líbil, však za to ta jedna hvězdička. A teď jen nevím, co zkritizovat dřív. No ne, herci za to nemůžou, ti vlastně byli dobří, i ten Zedníček, ale to všechno ostatní (dialogy, samotný děj, postavy, které se škobrtají celým filmem a ne ne se někam postavit a tam už probůh zůstat a třeba i zavřít pusu!) byl prostě jeden velký průser, který ne a ne skončit. A nepomohla tomu ani Csáková :-) ()

Ollie235

Velmi slabý pokus o vesnickou komedii, ve které se vše točí kolem mistrovství Evropy v jednom z nejpodivnějších soutěžních odvětví. K vesnickému prostředí nemám takový vztah a celý děj šel naprosto mimo mě. Co ale nechápu ze všeho nejvíc je slovo komedie v popisu tohoto filmu. Zbytečná nuda. ()

lukasd

Robert Sedláček je jeden z mála českých režisérů, který má nějaký styl. Muži v říji sice nejsou dokonalým filmem, ale oproti většinové produkci je to snímek místy velmi vtipný. Škoda jen časově přetažené expozice, vše se opravdu rozjíždí až s příjezdem premiéra (výborný Igor Bareš). Z mozaiky příběhů mě nejvíce zaujal Martin Trnavský, herecky jsou výborní ještě Eva Vrbková a v malých rolích bodyguardů Igor Chmela a David Novotný. 70% ()

bobstock

Příjemně nenucený náhled do jedné jihomoravské vesničky bez silničky. Autor se snažil dosáhnout něčeho na pomezí formanoviny a menzeloviny a i když na své slavné předchůdce nedosáhl, autentičnost figurek je velmi povedená. 70% ()

Garch

Robert Sedláček má vždy vše dobře natočeno, ale někdy to vyzní asi jako filmový plakát k Mužům v říji. ()

bidja

Takové nevinné.. Někdy je to dobře a někdy to upadá. Škoda, že téma vábení nebylo uchopeno trochu úchylněji jako třeba soutěž v Taxidemii. Ale jinak to bylo slušné panoptikum. Také škoda, že jsou bryč role p.Bareše na které jsem chodil do Divadla u stolu, či ranné filmové role. A od rozervaného umělce Váši bych také čekal, že se v prvotině upíše k něčemu dramatičtějšímu. ()

panmroz

krásné tempo filmu, práce s trapností a "jiným" herectvím po čase úspěšná, co mě trochu rušilo je práce kamery, která střídá naprosto nesmyslné a atraktivní jízdy steadycamu s "kameňákovskýma statikama", takže onen steadicam nepůsobí jako něco samozřejmého a plynulého, ale jako atrakce mezi statickými, bezfantazijními záběry. A především strašná hudba! A ještě sem měl tak polovinu filmu přesně rozkódovat všechny ty vazby mezi všemi hrdiny. Ono herectví, především pak takový pološeptaný pasáže při odjezdu delegace, ta hra na ryze český dokument, se opravdu tak často nevidí. a vidět by se měla. Podobně jako v případě prvního Sedláčkova filmu se mi zdá práce režiséra více směrem k hercům, než k ovládnutí tvaru celého snímku. Což vlastně neznamená nic špatného. Stejný dojem jsem měl po dvojím shlédnutí Divokých včel B. Slámy, a dodnes tento film považuji v jeho biografii za nepřekonaný. Ale tam byla aspoň ta živočišnost, zatímco Sedláčkovi filmu jsou takový...jakýsi...hranatý...nebo co... p.s. no a ten "Topolánek" na pódiu, on to snad neviděl nebo co...nebo viděl...nebo...co? ()

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží