Iron Sky

• Finsko Iron Sky (více)

Příběh filmu je zasazen do budoucnosti a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích druhé světové války ukryli na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení nacisté postavili vesmírnou pevnost s mohutnou flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem blízko tajné nacistické základny, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal. (Magic Box)

agent00074

Film je bohužel pěkná sračka.. nudil jsem se více/méně celou dobu.. ani těch pár podařených vtipných scén nemůže nic zachránit. Herecká úroven "zmrzlá makrela" tomu taky nepřidala. Nejlepší je asi námět, ale bez slušnýho provedení je to pořád jenom ta sračka... at to beru z kterýkoliv strany tento film je pro mě 93min ztracenýho času.. a ps: pro těch pár úchyláků co se tady rozplývaj nad tou němkou: je pěkně hnusná... 1* ()

Chlo0opek

Kdyby nebylo Julia Dietze, které byla v té uniformě a s němčinou na rtech tak sexy (proč asi, že ano, pánové:)), tak se nebylo na co dívat, i když film po grafické stránce byl docela vydařený. Proto přece jen ty slabší 2*. Americká prezidentka v podstatě jednala v souladu se skutečností, jinak humorné okamžiky rozhodně humorné nebyly - žádné k popukání či alespoň k pousmání jsem tam nezaznamenal. Příště již určitě ne.. ()

Wez

Tak tento film mě opravdu překvapil v tom nejlepším smyslu slova-čekal jsem nějaké béčkové sci-fi,ale že to bude takovej ůlet,u kterýho se skvěle pobavím,to jsem tedy nečekal..Výborný námět,velice dobře zpracovaný,trikové efekty jsou na výborné ůrovni(když vezmeme v potaz,že se navíc ještě jedná o nízkorozpočtový film,tak tuplem),parádní výběr herců,kteří se opravdu hodili ke svým rolím(a hlavně dvě krásné herečky Julia Dietze a Peta Sergeant)...Zkrátka tento film se mi opravdu velice líbil a už se těším na druhý díl!! ()

Mistr119

Úžasný film plný metafor, narážky na Pád třetí říše, vtipné, přitom hořce pravdivé a s šokujícím závěrem. Jediný důvod, proč nedávám 5. hvězdičku je nelogika, jak měsíční civilizace schopná vyvynout lodě na zničení Země může zůstat zaostalá a používat gigantické počítače. Chápu to jako nadsázku. ()

zoze

Povedené béčko zabalené do norkového kožichu, které je po celou dobu hnáno daleko za hranice poživatelné absurdity. Překvapivě to není hloupé ale naopak místy velice trefné, dokonce i technicky je to provedené velice pěkně ale bohužel to nestačí k tomu abych o filmu přemýšlel jinak než jako o pohodové jednohubce, ke které se jistojistě nikdy nevrátím. ()

Sashmen13

Úžasnej concept s ještě lepším trailerem, ten první concept byl super. A pak člověk vidí skutečnej film, jo jasne, pakrát se člověk zasmál viz. nevyjednávám s teroristy atd. Ale jen humor, ještě k tomu často slabý to neutáhne. Nuda, nuda, nuda, ach jo, proč jste nám nedali tu první vážnou verzi. Jen nacisti, na měsící, snažít se přežít a možná z toho něco postavit? Fucking fail... ()

Yamatosan

Super nápady, žel ne vždy dobře využité, možná až moc linií, ale prostě furt dost velká prča, takže si to tři hakenkreutzy zaslouží! ()

inquiaust

Sra*ka, která má vynikající myšlenku, jeden skvělý vtip se Severní Korejí, dobré efekty a konec ujde, asi jsem čekal od toho něco jiného, ale jelikož tam slyším, že "Amerika vyhrála 2.světovou" nebo vidím, že atomovky nedokáží ničit, herci tam neumí hrát a nacisti nemají nic společného s původními, tak je to na pomezí odpadu a 1*, ale nakonec jsem si uvědomil, že jsou horší filmy. ()

CheeseFigure

Ja som ostal prekvapený, koľko, celkom inteligentných, vecí a poznámok, sa skrýva vo filme o nacistoch z Mesiaca. A k tomu všetkému je to sranda. A Julia Dietze je celkom kosť, na ktorú sa dobre díva. ()

matous20063

Taková kravina a slátanina všeho možného. Nevím jestli to má být komedie nebo akční film. Každopádně tak hodně věcí nefunguje. Jediná světlá stránka je občas vtipné dialogy a fajn CGI. Jinak je to kravina ve všech směrech. 60% ()

mikruu odpad!

Málem jsem tomu dal jednu hvězdičku. Ale díky závěrečné scéně nedostane nic. Zase ty multi-kulti vztahy!!! ()

FiVe

Jsem trochu pozadu, ale když jsem přechroupal ten začátek, tak jsem byl spokojen. A ten konec mě dostal. ()

ReproBoy

Nic jsem nečekal, dostal jsem víc než jsem chtěl. Opravdu zajimava scifi satira, na kterou se rad znovu pujdu podivat. ()

aldis

cekal sem od toho vice zacatek paradni ale casem to slo nekam jaksi ani nevim kam.Ale konec me prekvapil a dosti pobavil protoze toho se dockame.dobra oddechovka ale casem na ni zapomenete ()

katro1972

Mnou velmi očekávaný film, bravurně udělaný thriller,ale po zhlédnutí trochu rozpačitý dojem. Po rychlém rozjezdu to začalo upadat a film se už nevzpamatoval.Škoda myslím si že se z námětu dalo vytřískat podstatně více. ()

RISOvonVODKA

Nemôžem uveriť, že niekto skutočne natočil takúto kravinu. Je viac ako cítiteľné, že sa nejedná o americkú produkciu. Vtipov na "perfektné" USA tam bolo totiž až príliš a pri niektorých som sa nemohol prestať chechtať. Výbuchov smiechu tam bolo viac a aj keď si tento film nezaslúži viac ako tri hviezdy, ja sa jednoduchom nebudem krotiť. Brutálny vodvaz, ktorý nedáva zmysel. ()

Fanys

na tenhle film jsem čekal dlouho, hodně dlouho! a docela mě mrzelo, když to s ním vypdalo že nakonec nebude. Ovšem výsledek předčil všechna má očekávání a dostal jsem se vrcholného punku! Film si skvěle utahuje ze scén jiných tématických filmů, ať už jde o Dr. Strangelove nebo Pád Třetí říše. A frky typu vybělený černoch pomocí albínia, zbraň odplaty fungující na mobilní telefon... to je prostě bomba! Co jsem ovšem od filmu nečekal je utahování si z USA i OSN... hádka představitelů velmocí mě naprosto odrovnala a následná hádka mezi nimi je dost smutná realita... Osobně dávám filmu 90% už jen kvůli tomu, že jsem se na něj těšil jako malej kluk a především proto, že mě naprosto nadchnul! ()

manitu33

Přiznám se že po první půlce filmu mi cukalo oko a prst na tlačítku stop, nicméně po "zdařilém" meteorblitzkriegu jsem se rozhodl vytrvat až do konce. Udělal jsem dobře. Film se tváří opravdu jako naprostá blbina (myšleno dějově a jednáním postav, protože některé situace byly až naivně pitomé), ale jedná se o satiru, a dělat si srandu s lidstva, to je báječný nápad. Zejména paní presidentka perfektně vystihuje náturu svého národa. Hudební doprovod v jistých pasážích nemálo připomínal finalfight z Matrixu 3, ale což. Takže ve zkratce, příběh opravdu za to moc nestál, ale poselství v tomto snímku je a málokdy se mi stává, že bych se nad tím opravdu zamyslel a uznaně pokyvoval hlavou. Efekty (viz vesmírné zeppeliny) uspokojili pubertální složku mé osobnosti. Takže 3* byly jasná volba, plus jedna * za velmi sympatickou blondýnku (a to jsem spíše na brunetky :-)). ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů