Čarodějův učeň

• USA The Sorcerer's Apprentice (více)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

danny_21

Trikově dobře zvládnutá kouzla a zajímavý nápad jsou největší devízou tohodle čarodějnického dílka. Zbytek je skrznaskrz standardní produkce pánů Bruckheimer / Turteltaub / Nicky ( tentokrát zarostlej jak hipík ). Já k tomu přistoupil tak, že se chci bavit kouzlama a ne si užít propracovanou podívanou a téměř přesně to jsem dostal - 65 %. ()

Kingjiri

I přes megalomanskej rozpočet jde spíš o skromnější blockbuster a jeden z mála koukatelnejch filmů v Cageový filmografii posledních let. Nejdřív jsem snímek viděl v kině, teď jsem si ho pustil na DVD a pobavil jsem se minimálně stejně jako při první projekci. Jay Baruchel je sympaťák a bavil mě mnohem víc než poněkud okoukanej Cage. Díky rozpočtu jsou vizuální efekty a akční scény na slušný úrovni. Pochavala přichází i za hudbu od Trevora Rabina a Alfreda Molinu v roli záporáka. Příběh se drží klasickýho schématu, ale těžko by u filmu tohohle typu moh někdo čekat něco jinýho. Konec je lehce otevřenej a myslim, že druhej díl byl určitě v plánu, nicméně kvůli komerčnímu neúspěchu na něj logicky nedošlo, velká škoda. ()

Patrik200s

Nicolas nebol ako kúzelník Mário až taký zlý. Jeho mastná parochňa tiež nepôsobila tak zle ako by sa z plagátu dalo čakať. Film celkovo ale nebola žiadna sláva. ()

Edith17

Ďalšia skvelá Disneyovka; Nicholas Cage ma znovu prekvapil svojim výkonom. Čo viac dodať? V niektorých dejových častiach pripomínal Harryho Pottera, ale to mi vôbec neprekážalo, práve naopak :) páčila sa mi aj transformácia starého auta na nový športiak; mimochodom, naozaj krásny :) a vôbec, filmom som bola uchvátená od prvého momentu až po koniec s výnimkou jednej scény, keď Dave povedal svojej priateľke, že je sexy; to bola tak trochu trápnosť, ale ja som im to prepáčila. P. S.: pred pozeraním filmu som si ešte zbehla pozrieť, koľko percent má Čarodejov učeň na csfd a veľmi ma prekvapilo, že má len vtedy mnou pozretých 61% ... sklamalo ma to :-/ ()

Kenty

I přes vlnu kritik si myslím, že role Balthazara ke Cageovi prostě sedí, a kdo má rád fantasy, tak tento film alespoň trochu ocení za myšlenku. Začátek je prostě geniální, prostředek začíná trochu otupovat a konec je klasické americké klišé. Skvělý nápad, hitovka Secrets, krásná Bellucci, stárnoucí Cage, co jiného dodat: Druhý díl už by ztratil kouzlo, ale člověk v průběhu filmu alespoň trošku doufá, že se to rozjede. ()

Shaleman

Efekty přeplácané, herecky přeplacená... rutina. Bruckheimer táhl dřív, ale dnes už je trošku za zenitem. Poslední léta nedokáže naservírovat nic lepšího než svoji obvyklou porci zábavy, což znamená napěchovat až zbytečný počet světově známých tváří na pozadí neskutečného množství počítačových triků a všechno to nechat táhnou již několik let stejnoksichtého Cage a rutinní režii, která vás absolutně ničím nepřekvapí, protože pouze kopíruje další a další "hitovky" Bruckheimerovi stáje. Jinak je tento snímek pro naši věkovou hranici vcelku nezajímavý a "trdlovost" hlavního hrdiny až k uzoufání trapná, ale na druhou stranu se ke nedělnímu obědu hodil a syn u něho vydržel. IMHO, kdyby přišel o pár let dříve, určitě u něj vydrží celá rodinka a obrýlený páťáček hned druhý den vyrazí do vietnamských tržnic využít investice z prodeje letitého sběru Pokémonů v honbě za kouzelným prstenem - pokud teda nebude prvním Merlinem. ()

Xenon

Taková oddechovka. Ale fakt mám problém přetrpět jak hlavní hrdina učeň to "fláká", neučí se, netrénuje a nevim co ještě. A pak do 5 minut "vyndá" nadupadonou ženskou. Najednou všechno to v něm je. Chápu, že u těchdle filmů bych to mohl čekat, ale přesto mi to hodně vadilo. ()

kubstvi

Tři hvězdičky se mi sešli jednoduchou rovnicí 2* za film + 1* za klec s Teslovými transformátory + 1* za Teresu Palmer - 1* za Jay Baruchela, který ani vzdáleně nesáhá po kotníky nejnadanějšímu čáryfukovi naší doby Henry Properovi, kterému ke zhmotnění své duševní energie stačí obyčejný kousek klacíku a nepotřebuje jako Jay hnusný prsten z feromagnetické látky ve tvaru obtloustlého švába. ()

netWoor

Tak nějak mi to složení puberťák + kočka + někdo mocnej připomněl Transformery (zejména ten konec). Pochválím triky a možná Nicolase, kterého docela můžu. Jinak mě to zas tak moc nebavilo a ke konci už jsem jen víceméně čekal na titulky. ()

rublik05

Pokaždé je mi líto promarněného potenciálu, jaký snímek Čarodějův učeň nabízí. Herecké obsazení výborné, bavil mě jak charismatický Nicolas Cage, tak i neokoukaný Jay Baruchel, ale především pak slizký záporák Alfred Molina. Scénář bohužel žádná sláva, je plný zbytečných nelogičností a nesmyslů, kterým se ale dalo v pohodě vyhnout. Děj má zpočátku docela svižné tempo, plno různých efektů a akčních scén, plus samozřejmě nějaké ty vtipné hlášky. Druhé půlce už však těžce dochází dech, nápady se víceméně jen opakují a závěr vyzní zcela do prázdna, protože nemá moc čím překvapit a absolutně zde nefungují žádné emoce. Naopak se mi líbila docela fajn atmosféra, nicméně se pořád nemohu zbavit dojmu, že je celý film cílený především na mladší publikum, jelikož ta průměrná kvalita by tomu tak nějak odpovídala. 5/10. ()

Dantte..

Klasická Disnyovka s jednoduchou zápletkou, která pobaví. Některé gagy jsou k popukání, např. narážka na Star Wars nebo Indiana Jonese. Nicolas Cage je cool a jeho charakter baví, bohužel Jay Baruchel mi už přišel divný v minulém filmu. On se prostě na to nehodí, má šílený hlas a mám s něho takový divný pocit, je až moc velký kašpar a příjde mi, že furt ze sebe hraje loosera, no a když na konci ze sebe začne hrát silného čaroděje, tak se prostě musim smát. Je to jako by Jim Carrey hral v Komandu. 60 % ()

nenet

Příjemná, oddechová pohádka, kde se v podstatě nekoná žádné výrazné překvapení. Přesto film hezky plyne, místy je i vtipný a originální. K mým 4* samozřejmě výrazně přispěl svým neodolatelným úsměvem Nicolas Cage. ()

RajCZitko

Z tohoto filmu mám docela rozporuplný dojem. Zprvu jsem se na něj moc těšil. Trailer zapůsobil přesně jak měl, a nalákal lidi do kin - včetně mě. Celý film byl pro hodně jednoduché diváky, jednoduchý a předvidatelný příběh doplněný suprovou muzikou efekty a řadou Jouků. Sám bych věděl, jak příběh trošičku zvážnět a natáhnout. Takle to působí jako velice podařená pohádka. Osobně jsem od toho očekával daleko víc, ale i tak se mi to dost líbilo. 70% (pro prospěch filmu 4*) ()

Tatianistka

Popravde som ocakavala od tohoto filmu trochu viac. Nebol zly, ale cakala som trosku hlbsiu myslienku, alebo nieco viac proste, chybal mi tam nejaky originalnejsi napad alebo cosi take, ale inak v podstate jednoduchy zaner na sprijemnenie vecera. ()

Hwoarang1

Směšný hlavní hrdina, tisíckrát viděné klišé, trapné a předvídatelné vtípky. Tam, kde má být film vážný, je směšný. Přestože jsem věděl, na co jdu, nudil jsem se skoro až k usnutí. Aspoň ten Cage za něco konečně stál... ()

Bezmenny

Mám akýsi problém s hlavným predstaviteľom. V She is out of my league mi ešte sedel, ale nie tu. Cage bol v pohode a Molina taktiež nenudil. Efekty boli plné výbuchov, ohňa a bleskov, ale celkovo veľmi nezaujali. O to lepšie bola hudba cez "pálenie cievok". A zabodoval ešte železný orol. ()

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)