Čarodějův učeň

• USA The Sorcerer's Apprentice (více)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

Petit23

Čarodějův učeň je film který vás ani za mák nemůže překvapit,scénář filmu je plnný starých a ohraných klišé že to ani nejde...Triky a Nicolas Cage zvedají tomuto filmu uroven ač Jay Baruchel sympatický je ale charisma mu ovšem chybí.A upřímně řečeno je to vážně ňouma který má rád fyziku a tu pěknou blondýnku která tam s ním hraje.U filmu mi chyběly rádoby COOLervoucí momenty a kouzla kterých bylo pramálo.Mimochodem finále s Morganou nebylo špatné ale nic převratného,jen sem čekal spoustu duchů a potvor u kterých by Sorcerer ukázal opravdu svou sílu.Problém je jen scénář a Jay Baruchel.Chtěl sem dát 3,5 hvězdičky ale to nejde,celkově na mě film pusobil velmi sympaticky,proto se přikláním ke 4... ()

bee.el

80% - ani o fous víc, ani o fous míň, bavila jsem se od začátku až do konce - ne tak skvěle, jako moje 12letá ségra a ostatní děti v kině - koneckonců jim je film určen. Film se mi líbil hlavně kvůli Cageovi, ale některé scény byly vážně skvěle udělané... Vtipy možná ohrané, okoukané, konec je jasný už od začátku... ale je to film pro děti a tak to prostě má být... A u hlášky "these are not the droids you´re looking for" jsem se sice smála jediná, ale zato pořádně:-) ()

SensationW

Lacina "pohadka", ktera ve me ani na vterinu neprobudila zajem. Uz pri odchodu z kina jsem si rikala, na cem jsem to sakra byla? O cem ze ten film vubec byl? Mladicek Jay Baruchel zde predstavuje carodejova ucne, ktery ma pomoci svemu uciteli Nicolasi Cageovi znicit zle demony a zachranit tak svet. Do pribehu se dale promitl zajem mladika o jeho davnou lasku z detstvi. Cely dej je naprosto prvoplanovity a vsechno jasne dane od sameho zacatku..Takze pokud jde tedy o dej - desetilete dite by dokazalo vymyslet zajimavejsi a dumyslnejsi pribeh. Co bychom u tohoto zanru mohli vydvihnout jsou efekty a nejruznejsi triky. Bohuzel ale i ty zde nestoji vubec za rec..naprosta otrava. Musim priznat, ze tak zoufale slaby film jsem dlouho nevidela. ()

soud90

Hezký efektový film....a že někomu připomíná místy Harryho Pottera? I mně...proto je na to třeba koukat jako na Čarodějova učně :) ()

uran1

Příjemná fantasy oddechovka, která potěší. Nečerpá z originálnosti, ale z vtipu. Nevěděl jsem jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky a je to podle mě tak mezi. ()

misa kulicka

Přesně tři a půl hvězdičky. Nechybí tomu akce, humor, legenda..... Film, který je dobře natočen - když chcete ohromit diváka, nechte vše zničit - ale ví se hned od začátku, že to dobře skončí. A i těch mrtvých tam moc není. Super je ten drak. Paralela s Harry Potterem tu je, prostě teď jsou všude kouzla. A kdo je Mistr kouzelník - no přece N.Cage. ()

Mithal

Čarodějův učeň nijak nevybočuje z klasické americké produkce "fantasy" filmů pro mladistvé. Mladý hlavní hrdina, mladá hezká hrdinova přítelkyně, sympatický učitel a nesympatický protivník. Což není tak úplně pravda, protože Alfred Molina má z celého filmu asi největší charisma. Příběh je naprosto klasický, bez žádné inovace, ale přesto má světlá místa. Ovšem co mě dost zamrzelo byla absence jakékoliv scény, která by se člověku vryla do paměti. Prostě už po 5 minutách po skončení filmu jsem se přistihl, že si z něj nepamatuju pořádně nic. I závěrečný souboj byl takový odfláknutý. Škoda potenciál to mělo. ()

lord_zail

Pro mě velice příjemné překvapení. Dlouho jsem váhal, zda na to jít do kina, ale nakonec jsem se odhodlal a nebylo to vůbec špatné. Sice si tvůrci mohli odpustit ten klasický "americký" happy end, ale to by bylo asi jediné, co bych tomu vytkl. Příjemný začátek (hlavní objasnění děje bylo časově akorát), výborný střed a pěkný dojezd do konce, po celý film se divák bavil a ve fimu se snad nevyskytlo jediné slepé místo. Navíc vše protkáno velice podařenýma efektama a doplněno skvělým soundtrackem... U mě rozhodně 4 hvězdy... ()

Apii

Herecké výkony jsou výborné, příběh už méně. Ovšem efekty, kvůli těm to stojí za to vidět! ()

shagisson

Tak konečně Nicolasi, že by ses chytnul po pár vyčpělých letech? Ale jo, určitě jo, příjemná kombinace světa magie, fantasy, k tomu dvě krásné ženské a solidní hlášky provázející celý film, při kterých se fakt smálo celé kino, takže to nepřišlo vtipné jenom mně, což mě potěšilo. Takže celkový dojem 3,5*. ()

Mzetko

Já jsem se u tohoto filmu výborně bavil, divím se, že jsou reakce takto negativní. Čarodějův učeň byl plný skvělých vtipů, kino se smálo téměř každých deset vteřin. Efekty byly výtečné. Herci vemi kvalitní. Kde vidítě chybu? ()

Lincool

Súboj Merlinových učňov, situovaný v dnešnom Manhattane vyznieva ako priemerná, klišoidná fantasy jednohubka. Keďže som ale ani nič iné nečakal, potešilo ma aspoň zopár efektných trikov, celkom svižné tempo, humorná stránka, ktorá to celé odľahčovala a sexi blondína, ktorá snáď v takých filmoch ani nemôže chýbať. Celkom potešili aj čarodejnícke súboje. Až na posledný v nich nešlo len o to, kto hodí na druhého viac ohnivých gúľ a bleskov, ale naopak, boli celkom vtipné a nápadité. ()

dogzila

Skutočne najlepšia rola N.C. za posledných pár rokov. Keby si milý páni tvorcovia odpustili zopár úbohých "humorných" scénok , ako úder medzi nohy atď atď ... , ale zrejme snaha upútať za každú cenu aj násť ročných vyhrala. Niektoré zábery však nemali chybu a ani scenár napriek niekoľkým ľúbostným zápletkám nevyznel prehnane sladko. Scéna z drakom bola excelentná :). Apropo oldman schoes , týchto droidov si nevšímaj a Depeche mode boli tiež O.K, ale preboha kto nasadil Nicolasovy ten ANTIKLOBÚK - uťať ruky. Kto očakáva mozgáľsky príbeh nech sa do tohto filmu ani nepúšťa, ale na rozprávku pre rodinu vysoko postačujúci zážitok!!! Aspoň , že nemuseli chodiť cez skriňu hehehe :))) ()

someone

Hm tak jsem to měl možnost vidět komplet a můžu zodpovědně prohlásit, že ač velkým fanouškem fantasy a sci-fi všeho druhu, tohle určitě patří do spodní poloviny filmů, které jsem shlédnul. Příběh nuda, děj nuda, herci (většinou) nuda, efekty nic moc - no prostě mě to téměř vůbec ničím neoslovilo. Kdybych to celé shrnul, tak úvod (první minuta) celkem slibný, ale pak se to náhle "přepne" do současnosti a celý film se žene tam, co moje včerejší jídlo poté, co již prošlo žaludkem:-) A závěr samotný je asi tak překvapivý, jako poslední stránka manuálu k zatloukání hřebíků... Asi to opravdu bude zaměřeno na mnohem nižší věkovou hranici diváků a možná i na osoby s nějakým výraznějším postižením mozku. Na tuhle "pecku" už se znovu zřejmě nepodívám... ()

redme

Mám rád kouzla, mám rád fantazy a mám rád Cage / proto 4*/. Jinak je tenhle film pohodovka, která zpříjemní odpoledne, ale ničím zvlášť nepřekvapí. ()

E.Company

Dvě hvězdy za Teresu Palmer a Nicolase. Broboha proč ale někdo obsazuje toho příšerného Baruchela. To jeho huhňání je k nevydržení a film degraduje na nekoukatelnou slátaninu. ()

peppe

Čekal jsem od toho mnohem víc, leč nesplnilo se. Očistil jsem svojí mysl, ale nic se nestalo. Pár hezkejch triků, ale ten konec !! Tak na nedělní odpoledne a dát si k tomu pořádnýho panáka. ()

Bakoš

Dlouhou dobu jsem na CSFD nic nekomentovala, ale smršť negativních komentářů u poměrně dobrého filmu Čarodějův učeň, mě donutila zasednout k počítači a napsat pár vět. Čarodějův učeň rozhodně není kasovní trhák a velkofilm, ale nikdy nepochopím, jak je možné, že má tak zoufale málo procent. Tento film jsem naplno prožívala od začátku do konce. První polovina je naprosto fantastická a originální. Nicolasovo přežití je sice zbytečný happyend, ale ať se propadnu jestli jsem si nepřála, aby přežil. Prostě jsem spokojená. Ne uchvácená, ale spokojená. Negativní komentáře na CSFD mě ale připravili o lepší zážitek z filmu, protože jsem v jejich důsledku na tento velmi povedený kousek nešla do kina, ale jen jsem si ho stáhla na pc. Byla to velká chyba. Podle mě stojí za to vidět ho na "velkém plátně". 4 hvězdičky za hvězdného Nicolase, za pěkné triky, za skvělý námět. Zanedbatelná je tu průměrnost scénáře i fakt, že "všechno dobře dopadlo". ()

cachanell

Ne a ne. Nenašla jsem nic zajímavé a nového. Vše už tu jednou bylo : čarodějný svět, potyčky a malé bitvy čarodějů, naprosto předvídatelný a nezajímavý konec. Možná se podívám později a najdu něco zajímavého. Ale prozatím - na moc reklamy žádná sláva. ()

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)