Graeme (Simon Pegg) a Clive (Nick Frost) přijeli do Ameriky na dovolenou, během níž chtěli procestovat všechna místa proslulá údajným výskytem UFO. Cesta probíhala podle plánu, dokud nenarazili na titulního hrdinu. Byť jako všichni správní ufologové v existenci mimozemšťanů bezmezně věřili, Paul je poněkud zaskočil. Přestože vypadá jako typický „emzák“, chová se jako zastydlý puberťák, tedy úplně stejně jako Graeme a Clive, jen s kapkou americké suverénnosti navíc. Po počátečním oťukávání zjistí, že si navzájem docela rozumějí, takže Graeme a Clive Paulovi nabídnou, že ho odvezou na místo „kdesi mezi lesy“, kam si pro něj přiletí jeho soukmenovci. Kamarádskou idylu bohužel vážně narušují dvě externí hrozby. Když vám zdrhne mimozemšťan, tak se ho snažíte dostat za každou cenu, což je úkolem agenta tajné vládní agentury (Jason Bateman), který má k ruce dva neschopné poskoky a zpruzenou šéfku na telefonu. Nebezpečí číslo dvě pak představuje nerudný náboženský fanatik, jemuž naše trojka nedopatřením unesla celkem rajcovní dceru (Kristen Wiig), a on se ji snaží získat zpět s pomocí nabité kulovnice. (oficiální text distributora)

necisty

Ale jo, dá se to. Jen jsem od těch dvou čekal mnohem větší srandu. Spíš je to hezky zpracované, než aby to byl nějaký převratný děj nebo komedie vůbec. Vypadá to jako sázka na dobré hlášky Paula doplněné nějakým nepodstatným příběhem na pozadí. Spoil: Převrat záporáka v dobrého je tak trochu divný, protože nesedí se začátkem. Myslím, že tady se pánové moc netrefili. Možná bych se víc přikláněl k průměru, ale budu pro tentokrát štědřejší za dobré zkušenosti z minulosti. ()

pand

Od filmu jsem čekal větší bláznivinu. To bohužel není, ale i tak je to skvělá komedie u který sem se zasmál. ()

pakobylka

E. T. tak trochu jinak. Proč ne - ve světě filmu jsou novátorské myšlenky vesměs vítány ... bez ohledu na to, jak výstřední se zdají být. Zvolený úhel pohledu je však využitý sotva z poloviny, neboť se až příliš spoléhá na originalitu prvotního nápadu a diváka obveseluje převážně lacinými vtípky, které vyžadují jen minimální kreativitu. P.S.: 1) Použití vulgárního výrazu samo o sobě ještě nemusí nutně znamenat dobrý vtip; 2) Nemohu posoudit, zdali a nakolik mohl moje hodnoceni ovlivnit český dabing. ()

Juto

Paul je oslavou sci-fi filmov, fanúšikov a dobrej, starodávnej bromance. Je to skutočne príjemný výlet. 7/10 ()

Ketchi

Tolik narážek na kulturu science-fiction, pro fanouška opravdová slast. Dvojice Pegg/Frost odvádí skvělou práci, jako vždy. Zdá se, že tihle chlápci hrajou přesně podle mých not. Nejdříve bojují proti mým milovaným zombíkům v Shaun of the dead a pak hláškujou ve velice vydařené černé komedii Hot Fuzz. A teď tohle, nezbývá než blahopřát kluci, jen tak dál. Postava titulního mimozemšťana Paula (btw.: perfektně nadabovaná Sethem Rogenem) je fakt k sežrání. Hodně dobrejch 80%. ()

campix

Hned na začátek musím říct, že jsem se strašlivě bál ať není z Paula až takový průser a moje obavy se naštěstí nevyplnili a můžu Gregu Mottolovi pogratulovat jakou děsně cool a zábavnou věc stvořil. Spousta zajímavých hereckých jsem, kterým vévodí dvojička Pegg - Frost, které opravdu můžu a ikdyž jsem nevěřil, že bez Wrighta dohromady něco dají a i přes strašlivý Frostův účes, ta dvojička opět perfektně fungovala. Sice už to není tak britské jako bych si přál, ale i tak si udrželi určitou laťku vkusu, kterou není radno překračovat. Dále je v Paulovi spousta nerd odkazů a zajímavé akce. Nic není překvapivé a vše je tam kde má být. ()

Jermann

Ahoj. Jmenuju se Jermann a jsem X-fil. Mám rád ufouny, amarouny a Sigourney .. a teď i Paula, protože hulí, je sprostej a protože vymyslel Muldera. ()

c.tucker

Výsledek nepřekonal mé očekávání, ale i tak pobavil. Hláškující Paul je klasa a od toho se odvíjí celá road-movie. Jen jedna z věcí mě dost zklamala a to ta, že vyplýtvali většinu dobrejch vtipů v traileru a tím jsem je znal už dopředu. Ale i tak jsem se odpočinkově bavil, ale žádný salvy smíchu u mě nepropukali. Velice děkuji za Kristen Wiig, kterou už mám delší dobu rád. P.S. Geekovských narážek je tam ohromný kotel, i když si myslím, že jsem ještě možná nějaké nezachytil. ()

Ice123

Bohužel mě Paul docela zklamal. Na dvojici Pegg, Frost a ještě když k tomu psali i scénář to úplně postrádá jejich humor... 90% vtipných záběrů je bohužel obsažena už v traileru, takže si nejdříve řikáte, že to bude pecka, když se začnete dívat tak si myslíte, že se to teprve rozjíždí a ta pravá sranda přijde později. Ale ono se to nerozjede a těch pár momentů, které vás dokáží opravdu rozesmát to moc nezlepší.... 50% ()

dr.fish

Komedie, která mi tématem velmi připomněla film Číslo pět žije, kdysi v osmdesátých letech hit našich pláten i obrazovek. Styl vyprávění i průběh je mu velmi podobný. Hluchých míst není málo, ale standart rodinné komedie si to drží a neupadá do podprůměru. Párkrát jsem se zasmál, chvílemi se i za hlavu popadal...60% ()

mortak

Bi and homo sexuální verze Saroyanova Tracyho tygra. Dva nerdi hledající svojí sexuální identitu, postižená dívka utíkající od boha-otce k lásce, všichni potkávají realitu a aby se s ní vyrovnali, je tady společná představa Paula, který se objeví přesně v okamžiku, kdy je dotyk reality nejstrašnější (co asi hrdinové viděli v havarovaném autě?). První hodina krásně posmutnělá, ale bohužel mizerně natočené akční finále (taková spartakiáda na louce) sráží celkový dojem dost dolů. Ale pro to bolestivé vyrovnávání s realitou pomocí zhmotnělého E.T. dávám čtyři. ()

WolfR

Film fanboyů pro fanboye! Dvojka Pegg a Frost mě bude teď rozhodně zajímat. Paul je svižná a zábavná pohovka narvaná odkazy a poctami na slavné sci-fi kousky. Dva geekové narazí na mimozemšťana (skvěle padnoucí Rogenův dabing). No netetelíte se blahem? 4 hvězdy. ()

KajusaK

Bez jakýchkoliv zvratů, napínavých situací a scének, které bych si měla pamatovat roky. Velmi slabý film podle hodnocení. 3* ale opravdu hodně slabé. Dokoukala jsem to do konce, zasmála jsem se, ale víckrát opravdu vidět nepotřebuji, nic mě na tom nezaujalo, spíše mi přišlo, že to až moc (asi úmyslně) vyžíralo E.T. mimozemštana :)) ()

ivet.ka

Jeden z mála filmů, na který mě nalákal skvělý trailer a v kině jsem nebyla zklamaná. Tenhle "geek style" prostě můžu a neuvěřitelně mě to pobavilo. Ten lehce vulgární humor, stydlivé chování Pegga a Frosta v protikladu s "cool" mimozemšťanem Paulem. Říkejte si co chcete, ale tenhle film je neuvěřitelně zábavný. Navíc obsahuje opravdu velké množství popkulturních narážek. Přečtěte si celou recenzi. ()

3n3my

Štvrtá hviezda je za sympatického ufónika. Inak ide viac menej o priemer, a za vyzdvihnutie stoja ešte zapracované odkazy na iné filmy. ()

medusaB

Je to sice trošku pubertální kousek, ale pokud se za něj postaví dvojka Simon Pegg a Nick Frost, kterým to tady neskutečně šlape, tak vznikne velmi příjemná komedie. A pokud mi Paula namluví Seth Rogen, tak myslím, že není co řešit. Ještě bych poukázal na velmi půvabnou Kirsten Wiig, kterou já prostě můžu a tady je přímo božská. ()

tomeek

Vůbec jsem nečekal, že se budu tak výborně bavit :) Spousta odkazů a narážek na klasická sci-fi díla, což je můj oblíbený žánr ("To poznáte, až tam dojedeme."), hudba v country baru a hlavně naprosto přirozeně hrající herci. Celé je to uvolněné a pohodové, Paul je udělaný skvěle, Sigourney jsem opravdu nečekal a hlavně: "Tam, kam letíme, nepotřebuješ... zuby." Asi jsem taky geek. ()

bartias

Parádně vyvážená komedie si láskyplně utahuje z fanouškovství všeho druhu a přitom zůstává zábavná i pro ty, kdo nenosí trička s motivy ze Star Wars, neznají pozdrav Vulkánců ze Star Treku nebo nevyjmenují aspoň pět filmů Stevena Spielberga. Simon Pegg a Nick Frost jsou dobře sehranými komiky a hlas Setha Rogena z digitálních úst emzáka Paula, který je absolutně příšerný a přitom skoro k pomilování, s nimi drží tempo. Paul je prostě dobrá zábava. ()

Radiq

Neni to tak špatny, abych tomu naočkoval kopanec do koulí, ale není to ani tak dobry, abych ho od někoho schytal já. Nick Frost je hrozny prasátko a Simon Pegg zas hrozny telátko, takže jim to spolu celkem ladí a mimozemšťan je takovej pohoda manik, tak proč s nim nepokecat a nedat si retko, že... ()

LukeUp

Vtipná podívaná o jednom sprostém mimozemšťanovi, co se chce dostat domů. Taková vtipná verze volajícího E.T.ho. Velmi pěkně zpracováno a rozhodně se u toho člověk nenudil. ()

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team