Clint Eastwood v roli tuláka z doby velké hospodářské krize 30. let., který se vydává na dlouhou dobrodružnou cestu z Oklahomy do Nashvillu společně se svým synovcem (hraje ho Eastwoodův syn Kyle). (oficiální text distributora)

vitekpe

Chvilema zbytecne natahovany roadmovie s Clintem - kytaristou. Ale prezit se to da, Clint opet stejnej jako vzdy (cili dobrej) a mladeznik Kyle Eastwood uplne v pohode, Zaver mirne melodramatickej az dojemnej, ale proc ne... 3+ ()

Han22

Jediný Eastwoodův film z 80. let, který jsem doteď nikdy neviděl. Je tu úkrok k hudebnímu/sociálnímu dramatu z 30. let, ale ne zas tak velký. Eastwood je tu víceméně zase kovboj, který se vydává s tchánem, synovcem a jednou ošklivou holkou do Nashvillu nahrát pár písniček, než ho dostihne postupující tubera. Je tu bída, zaplivané vidlákovy, pár country písniček a očekávaný konec, ale mezitím Eastwood rozhodně nenudí. Naopak jsou jsou tu vtipné hlášky (mám peněz tři prdele... jen ty prdele musím najít :D), na cestě se kradou kuřata, utíká před býkem či hádá s policajty. 14letý synovec chlastá whisky, zhulí se a strejda mu koupí kurvu (a postaví na tom vtipnou scénku)... dnešní mravokárce by trefil šlak. K tomu úžasná chemie otce Clinta se synem Kylem, pěkná ústřední písnička a výsledkem je solidní drama u kterého se člověk pobaví a rychle ubíhá. 4*. PS: Clint tu opravdu vypadá že má smrt v očích... a umí solidně zpívat! ()

TheDude

Hladce plynoucí a vyvážená road movie, které se vyvaruje žánrových kýčů a citlivě servíruje únosnou dávku sentimentu, životních zkušeností a nepodbízivého humoru i nostalgického vzpomínání. Velká škoda, že takto opravdový a lidský kousek zůstává neprávem opomíjen. ()

aLPaC

Hodně povedený snímek z dílny mistra Eastwooda. Určitě nesedne každému, musíte mít na něj správnou náladu a dostáváte se do něj pomaleji, ale když to trefíte, dočkáte se opravdu krásně prožitých dvou hodin. Plus jako bonus dostanete výborné písně, řekl bych, že některé i skutečně Clint nazpíval. No a řídící 14 letý klučina napříč USA, neber to. ()

reich

Absolutní a milé překvapení, tak by se dal film shrnout a úplné vybočení od Eastwoodova stereotypu drsného chlápka. Tenhle film překvapuje, sice jeho stopáž je dost dlouhá a v některých (asi dvou) případech má film doslova hluchá místa, kde se člověk nudí, ale příběh je zde silný a syrový, takový jako má Road movie být. Bonusem je zde hudba, která působí komorně, ale když jí zpívá Eastwood v závěrečné scéně, tak nemůžete odtrhnout oči od obrazovky. Kvalitní film, určitě si zaslouží plné ohodnocení pěti hvězd a 85%. ()

forrest23

Hodně zvláštní film. Jak sami vidíte, část film hodnotí podprůmerně, část zase nadprůmerně. Honky Tonk Man na mně hodně zapůsobil, ukazuje Clinta Eastwooda, jenž nenaplnil své sny, jako cholerického strýce jednoho mladého dospívajícího chlapce. Spolu se vydávají na dobrodružnou cestu na casting z Oklahomy do Nashvillu. Film je mimo jiné doprovázen skvělou country hudbou. ________________ U tohoto profilu filmu je zajímavé, že někdy v roce 2007 měl průměrné až podprůměrné hodnocení (50 - 60 procent). Po uvedení filmu na některém z festivalu vzrostl počet hodnocení, přidalo se několik kladných názorů a nyní je už film zaškatulkován jako červený => kdo si jej dovolí nyní hodnotit podprůměrně? ()

junxi91

Clint Eastwood opět v roli postaršího morouse, tentokrát alkoholika a hudebníka, který se vydává se svým synovcem (reálně synem) na dlouhou cestu z Oklahomy do Tennessee za slávou. Red Stovall je potulný westernový zpěvák, který trpí tuberkulózou a opilý dorazí na rodinnou farmu své sestry. Zde žije rodina Wagoneerových ve složení otec Virgil, matka Emmy (Redova sestra), děda a syn Whit. Syn chce hrát na kytaru a zpívat a jeho strýc je pro něj i přes výbuchy hněvu vzorem. Strýc má namířeno do Grand Le Opry v Nashwillu, kde se chce prosadit jako zpěvák a kytarista. Jede s nimi také starý děda, který se chce vrátit do rodného Tennessee. Začíná komediální a dobrodružná cesta, během které Red s Whitem kradou slepice, přemlouvají policajty a Whit si užije svou první sexuální zkušenost v bordelu - co já bych dal za takového strýce, který by mi tohle zařídil. Whitovi dluží prachy jistý Derwood Arnspriger, který mu místo nich nabízí jednu šestnáctiletou kočku jménem Marlene Mooney. Red ji však nechce s sebou a raději přistoupí na plán, že jakoby vykrade obchod, kde bude zrovna stará prodavačka, se kterou to Arnsprigel domluvil, a tak získá dlužných 100 dolarů. Ženská ovšem o ničem neví a tak má Red co dělat, aby ho nezastřelila. Peníze si pak vezme od Arnsprigela a jeho kumpánů, kteří hrají poker, z banku. Marlene tajně cestuje s nimi v kufru a myslí si, že se stane zpěvačkou, ale zpívat vůbec neumí a Red ji to dá jasně najevo. Pak se s ní asi v noci na motelu vyspí, protože Marlene tvrdí, že je těhotná. Následně se Red vydává do Nashvillu, kde se účastní konkurzu. Během konkurzu dostane Red záchvat kašle, který zničí jeho šanci, ale hledači talentů pro něj aspoň uspořádají nahrávací sešlost, protože už mu moc času nezbývá. Během nahrávací sešlosti se Red neustále zakašlává a jeho zpěv musí převzít druhý zpěvák. Podle doktora by si neměl zpívat ani ve sprše, ale Red si uvědomuje, že je to jeho poslední šance jak se proslavit a něco po sobě zanechat. Takže po celkem uvolněném a pohodovém začátku filmu následuje celkem smutný konec. No, aspoň se ta Marlene vrátila a prozradila, že těhotná skutečně není. Mě tento film bavil, zpívající a hrajícím Clint Eastwood je příjemná změna oproti rolím, které běžně ztvárňuje. ()

godspeed

tak napůl cesty a plynu. proč bylo toto malé komorní drama roztažené do 122 minut jsem nepochopil. oproti ostatní eastwoodově režisérské tvorbě slabší kousek. ()

Rodin

Tenhle film mě moc překvapil. A příjemně. Taková nečekaná "člověčinka". Tentokrát mně ani nepřišlo, že ten kousek má nějak příliš dlouhou stopáž. Pro mě jednoznačně pozitivní zážitek líčící nepříliš pozitivní životní příběh, který dostává 80%. ()

Stanix

Musím se omluvit Eastwoodovi, že jsem měl v hlavě náznaky pochybnosti, zda to s kytarou a vůbec jako zpěvák zvládne, ale klobouk dolů. Tenhle chlap je jednoduše a prostě dokonalej frajer a právem je u mne číslem 1 jako herec i jako režisér. Film je navíc i hodnotným studijním materiálem a představuje zajímavý sociologický a kulturní průhled venkovem USA v 80tých letech z pohledu "obyčejných" lidí. ()

Izz

Velmi zábavná a stylová záležitost,jeden z Clintových dobře skrytých,ale pořád výborných filmů. ()

Looka

80% Komediální začátek se postupně překlápí v seriozní vážné drama. První část - bláznivé komedie paradoxně vyznívá o něco realističtěji. Eastwood zasvědcuje svého synovce do života barového zpěváka lemovaného bordely, alkoholem a drogami. ()

juditik

Eastwood a gitara? Tak to mi moc nešlo dokopy...ale keďže ma Clint ešte nesklamal, 'riskla' som to...a urobila som dobre. Aj keď je dej /a hlavne koniec/ ľahko predvídateľný, ja som si tu cestu s nimi užila - príjemná oddychovka, pri ktorej sa dá aj z chuti nasmiať (zatýkanie, útek z väzenia, no a samozrejme bíčie 'rodeo'), malý Eastwood milo prekvapil, no ale veď po kom to dítě je, všakže... ;) , veľký Eastwood na druhej strane potvrdil svoje herecké aj režijné kvality - ja som veľmi spokojná... ()

kubilov

Docela milý příběh o ne zrovna vzorném strýci a jeho mladém synovci, kteří jsou na cestě z Oklahomy do Nashvillu. Honkytonk Man si drží klasické šablony, podle které jsou všechny road tripy točeny a přináší tak konflikt - jízdu - usmíření, nic převratného, ale ani vyloženě špatného. ()

huzgi

Svébytná roadmovie, steinbeckovsky laděný country muzikál. Neokázalý a o to více lidský film. Jak blízký je Eastwood poetice Kikudžira dalšího báječného milovníka jazzu Takeši Kitaneho. ()

DeDanu

Výborný film. Výborní Eastwoodi. O tom starším se to ví už nějaký čas. V tomhle filmu jsem poprvé uviděla Kyla. Jablko nepadlo zřejmě daleko od stromu a to je moc dobře. Dokázali mne dojmout oba dva. (A to se jen tak někomu nepodaří.) Jeden tím, že se svou tvrdohlavou touhou být profesionálním zpěvákem snaží překonávat smrtelnou nemoc a druhý oddaností a láskou. Takhle to zní jako strašné klišé. Ale v jejich podání... ()

allegria

Pro mě je a vždycky bude Clint Eastwood nejen vynikající herec, ale i režisér, a navzdory některým komentářům, i s kytarou jako zpěvák se mi líbí... Na jeho režii (nejen v tomto filmu) mimo jiné oceňuji geniální střih, který umožňuje, že se divák nebude nudit zbytečnými průtahy toho, co si lze domyslet, navíc to nedovolí ždímat city v nadměrném množství až do nevkusu, protože děj běží dál a pořád překvapuje... S dovolením tu ocituji výstižný komentář od Douglase: "Malý klenot... který bohužel většinou zůstává nepochopen." A ještě poznámka k roli synovce, v níž debutuje Eastwoodův syn Kyle, z něhož se stal během let úspěšný hudebník, skladatel i herec. ()

Sopholojong

Presumitelny road movie, iduci si vo svojej najcistejsej priemernosti. Chlapca nechame "pokarovat" auto, zahrame na gitaru, sem tam nieco ukradneme, niekoho navstivime... 5/10 ()

dauby

Hezký film. Clint je prostě velký herec a ještě větší režisér. Můžeme se o tom hádat, můžeme o tom polemizovat, ale prostě to tak je. ()