Univerzální voják III: Znovuzrození

• Česko Univerzální voják: Znovuzrození (více)

Ruskému premiéru Musajevovi jsou uneseny dospívající děti, syn a dcera. K únosu se přihlásí syn generála Vasilije Topova, který bojoval za osvobození Pesalanu. Topov mladší převzal velení otcovy armády a obsadil s ní černobylskou jadernou elektrárnu. Opuštěné město, které je blízko komplexu elektrárny, je pod jeho kontrolou. Topov nechá obložit reaktor výbušninami. Rozbušky jsou nastavené na 72 hodin a pokud Musajev nesplní Topovovy požadavky, nálože vybuchnou. Takový výbuch by způsobil radioaktivní mrak stokrát silnější než bomby svržené na Japonsko. Topov požaduje okamžité propuštění svých spolubojovníků, 227 politických vězňů, které Rusko zadrželo, a rovněž celkovou nezávislost Pasalanu. Nic jiného pro něj není přijatelné. Kromě bomby vyhrožuje i zabitím premiérových dětí. Topov má ale ještě jednu strašlivou zbraň, tu, která provedla útok a unesla děti: univerzálního vojáka čtvrté generace, který byl stvořen pomocí ukradených informací ze zrušeného amerického vojenského programu... V 60. letech, když se rýsovala studená válka v Asii, začali Američané pracovat na programu Black Tower, nyní nazvaném Program univerzální voják. Jde o vojáka, který je mnohem výkonnější než ten běžný, vojáka, který jedná bez výčitek svědomí a bez váhání. Tento voják byl stvořený ze zmražených lidských těl mrtvých vojáků, po oživení byl vylepšen a naprogramován. Před pěti lety byl program nahrazen programem White Tower, který vedl doktor Robert Colin. White Tower zdokonalil výsledky Black Tower s použitím programu genové terapie, kterou v oblasti klonování vyvinul doktor Colin. Díky němu mohla být univerzálům ještě zkvalitněna DNA. Nový model získal schopnosti smrtícího stroje. Pak ale nová generace univerzálů, neboli NGU, spáchala jistý incident ve vládní budově, při kterém zemřelo 12 lidí. Celý projekt byl zrušen. Došlo však k vloupaní a zmizely všechny materiály a nejnovější poznatky včetně jednoho exempláře... Z vloupání byl podezřelý Colin. Ukáže se, že Colin pokračuje nadále ve výzkumu ve východní Evropě jako nájemný žoldák. Je to on, kdo pomáhá Topovovi. Američané na misi spolupracují s Rusy, protože jenom oni mají zkušenost s univerzálními vojáky. K dispozici mají čtyři univerzální vojáky první generace. Ještě existuje pátý voják Luc Deveraux, ten se ale zapojil do soukromého programu doktorky Flemingové, která mu pomáhá s psychologickou rehabilitací, aby mohl být znovu člověkem. Luc je ale stále agresivní a metoda není plně účinná... Mezitím proběhne záchranná mise. Ta ale skončí fiaskem, vojáci jsou i včetně čtyř univerzálních vojáků pobiti. Teď už mají spojenci jen jedinou naději – Luca, a tak ho tajně unesou. Luc podstoupí několik vyšetření, je mu jasné, že svou podstatu a povahu nezmění, že rehabilitace nezabírá, takže nakonec, i přes odpor doktorky Flemingové, souhlasí, že půjde do akce a nechá si upravit DNA... (TV Prima)

Kaka

Když nebudu řešit nulový scénář a lacinou výpravu, zbydou mi skvěle natočené osobní souboje, syrové prostřední východu a nekompromisní bijec Arlovski. Překvapivě koukatelné a drsnější, než oba dva předešlé díly dohromady. A to, že v některých záběrech kopíruje Voják Terminátora, přece vůbec nevadí. ()

bestlama

Ža Lud Vám Dám obepsal pár svých starých známých, dali sklenku vína, zabalili si doma nějaké ty paky saky a vstříc rumunským letištím, kde se to hemží jen nesympatickými ultrakokoty. Úd Lundgren se tam všehovšudy mihne asi 364,457s, ale nevím to přesně. Aby se neřeklo, tak najmuli pár cigošů z místní osady, navlékli je do obarvených tesco sáčků a poslali je do velké haly, kde by se dalo sebrat spoustu železa. Ale za slíbení sociálních dávek na rok dopředu a možností nepracovat raději předvádí herecké umy, že by i Tomík Kruisů mohl koukat. Akce poměrně přehledná, ale s původním filmem nic společného, až na stejné příjmení v občankách Lakatoš. ()

castor

Sic se choreograf bojových scén (občas, a spíš jen ze začátku) relativně snažil, výsledek nemá a vlastně už jenom z podstaty nemůže mít tu atmosféru, na které jsme ujížděli na přelomu 80. a 90. let století minulého. Už destruktivní chlapík Roland Emmerich byl na začátku téhle nijak ambiciózní série obsahově plytký, nicméně akcí prošpikovaný. Po něm to pár neumětelů zkusilo, vrátil se i Luc Deveraux (JCVD), ale až léta páně 2009 slibovala solidní návrat jednoho kultu ročníků cca 1981 – 1986. Navíc, když JCVD ve výborném JCVD filozofoval a žadonil za lepší projekty. Režisér Peter Hyams (původně překvapil pokračováním Kubrickova originálu, pak se vydal akčním průměrem s Náhlou smrtí, Koncem světa nebo Timecopem) usedl pro tentokrát jen za kameru a žezlo předal svému celovečerně debutujícímu synkovi. Ten se s látkou popral asi.. no, moc se nepral. Spíš přihlížel tomu, jak mu taťka ničí materiál podivným nasnímáním a pak asi ani moc nestál nad těkavým střihem. V ději z nudných lokací pak nejvíc figuruje jedno oživlé dřevo (Bělorus Arlovski), zmatený Van Damme a na pár minut i další legenda (a bohužel totálně zbytečný) Lundgren.. ()

Spooner

Tak Van Damme je zpátky tam, kde byl poslední více jak 10 let, ve špatných filmech. Není to sice špatné jako většina jeho předešlých DVD srágor. Po JCVD, kde si ze své kariéry dělal i tak trochu srandu, bych ale očekával, že si dá na ty projekty většího bacha a nevleze hned zpátky do kanálu. Zvláště ne s postavou co ho proslavila. Van Damme se tady celou dobu tváří jako by měl kocovinu po nějakém 5denním flámu. Společnost mu tady navíc dělá stejně znavený, i když možná o trošku více snesitelný Lundgren, i ale to je možná tím, že je na scéně asi tak 10 minut, a maximálně otřesný Andrei Arlovski, ze které asi nová hvězda béčkových DVD filmů nebude. No a pak tu jsou ještě Hyamsové za kamerou, který to celý natočili v polorozpadlém "Černobylu" s mizernou kamerou, špatnou choreografií, ale hlavně s opravdu málo akčními scénami!! Vždyť v první hodině filmu je snad jenom jedna akční scéna a Van Damme samotný vlítne do akce až nějakých 20 minut před koncem (ano na hodinky jsem se koukal až podezřele často). Mezitím je jenom nudná nicneříkající vata, po které už vám i těch pár soubojů na konci bude jedno, protože už hodně rychle budete chtít konec. Žádný zázrak jsem sice od toho filmu nečekal, ale aspoň docela zábavnou béčkovou akční jednohubku ano. Bohužel z toho vzniknul větší průser, než jsem očekával. 30% ()

Wacoslav1

Po neskutecne dojebany dvojce uz sem v restart teto serie neveril a to byla chyba uz od zacatku se rozjizdi nonstop akce ktera vydrzi az do zaverecnych titulku je to sice ultra becko typicky balkansky prostredi a kulisy nic moc ale k certu s tim JCVD neni v tomto pripade hlavni hvezdou ve filmu je asi pul hodiny ale to bohate staci nejvic tu muzeme sledovat roli novacka Arlovskiho u kteryho nejde o herectvi ale ten zlej unisol mu sedl na vybornou film zveda do nebeskych vysin predevsim navrat Dolphina kterej i z tech 10 minut co tam je vytezil absolutni maximum a priznavam ze tak strhujici bitku jakou s JCVD predvedli uz sem hodne dlouho nevidel co se meho hodnoceni tyce ten brilantni souboj zakryje vsechny nedostatky a dotahne film skoro az k maximu nicmene se blizi ctvrty dil ktery vypada jeste ultimatneji a proto dam trojce ctyri hvezdy a tu patou si necham na ctyrku protoze hodne veci naznacuje ze bude tento film prekonan a treba se i dozvime co to chtel Lundgren vlastne Van Dammovi povedet ()

petero

Oproti dvojke do rozpočtu a ctižiadostivosti chudobnejšie no natočené zručnejšie. Krásna old school akcia, súboje a prestrelky odohrávajúce sa v jedinom leveli Counter-Strike s názvom Černobyľ sú prehľadné a JCVD je vyslaný do boja proti na slovo poslušnému Andrei „The Pit Bull“ Arlovskimu a stále kúzelne narušenému Dolph Lundgrenovi. Obaja borci sa objavujú na scéna až po dlhšom čase. USR má svoje zvláštne kúzlo malého filmu. ()

Xmilden

Zklamala mě nevyužitost JCVD a hlavně DL, protože ten se ve filmu téměř nevyskytuje a k jeho nasazení dochází až na posledních 35 minut. Scénář je takový jaký je, tedy ne moc geniální. Určitě by filmu prospěla nějaká ta vtipnější scéna nebo hláška jako tomu bylo v prvním díle série. Film se tváří hodně béčkově, což by nebyl ani tak problém celého universa kolem Univerzálních vojáků, jako spíše levných kulis, levných herců nebo blbých scén. Největším plusem jsou jednoznačně akční scény (úvodní honička je velice nečekaná a téměř až Bourneovská). Co se týče fyzického vyznění duelu JCVD (49 let) a DL (52 let) tak myslím, že oba pánové si nic nedarovali a jejich souboj je třešničkou na dortu. ()

lesumir odpad!

Malarkey se semnou už asi dál nebude kamarádit, ale já to napsat musím. __ Naprostá sračka a já fakt z hloubky duše nepochopím, jak se může normálně uvažující člověk před lobotomii zůčastnit takhle potápějící se lodi! Tenhle film není o nic lepší, než těch deset předchozích, které buď JCVD nebo Dolph natočili. Stejně primitivní příběh, stejní neherci, stejně nesmyslné návaznosti. Prostě hrůza! John Hyams je luzr a nic jiného než video filmy si nezaslouží! A tohle měl být jeden z nich. ___ Jenom proto že Stallone vzkříšil Ramba a chystá novej projekt neznamená, že to budou dělat i další béčkaři ve svých "kultovních" stračkách. Viz. univerzální voják. Belgičan i Švéďák jsou už dávno z rozjetého vlaku venku! Díky kluci, nevracejte se! ()

darkrobyk

Obstojný díl série se zvětší části smrsknul na klasickou střílečku připomínající počítačovou hru. I když má člověk pocit, že v akčním žánru ho už nemůže nic překvapit, přesto musím uznat, že úvodní automobilová honička byla smrští, během níž se člověku i zhoupne žaludek. Asi nejlepší část filmu. A když nastoupí Luc, dojde na drsné účtování s vojáky, kdy krev stříká až na kameru (několikrát). Pro našince je vždy fajn vidět dvojici Van Damme x Lundgren, byť jejich souboj byl jen epizodkou. Při ní ale procházejí zdmi, vyhazují se navzájem do vzduchu a padají z okna. Je to rychlé a souboje jsou opravdu syrové a brutální. Na jedno podívání pro příznivce žánru určitě ano. ()

Ampi

Já jsem se těšil, až to zkouknu. Ale ono mne zklamalo. Mám rád zeměpis a dějepis, proto je mi nepříjemné když se Černobyl rozklada na uzemí nějakého státu se vlajkou, která je kombinací vlajky Ukrajiny a Ruské federace. A pak ten Paralen, pardon Parasal, hrůza. Čekal jsem, že bude větší prostor dán Dolphovi Lundgrenovi, ale to ne. Pro kritiky vrásek Jean-Clauda a Dolpha, koknul jsem se do zrcadla. Jsem mladší než oba, ale taky jich mám na tváři dost. Andrei Arlovski mi se svými opakovanými údery na hlavu ležícího protivníka připoměl Terminátory. Pozor ne terminátorskou ságu, ale film od společnosti Asylum. A když to s nimi srovnám, tak to není až tak nejhorší. ()

LiVentura

Znovuoživení legendy Univerzálního vojáka nevyšlo tak špatně ze souboje film versus divák, nicméně, originální je jen jeden film, kterého již nic neudolá.!! :-) ()

Shakers

Skvelé akcie ,ktoré sú dobré zostrihané a tým pádom má film dobré tempo.Potešilo ,že sa vrátil Jean - Claude Van Damme a menšia rola pre Lundgrena tiež nieje na zahodenie.Ľahký dej, ale skvelé akcie.Trošku nechápem to slabé hodnotenie. 65% - 3* ()

sheen

Jednička to není to rozhodně ně..ani nemůže, oba hoši mají to nejlepší za sebou, je ale vidět, že se snaží ze všech sil. Pěkná akce v podání Van Damma. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// +Dolph Lundgren je zpět, Van Damme, jejich vzájemný souboj, akce, prostředí -nicotný, téměř nijaký příběh, zbytečná a slabá zápletka, obsazení vedlejších postav, stupidní chování lidí i univerzálních vojáků/// Čekal jsem víc. Ono už při zhlédnutí prvního dílu jsem si přál pokračování. Asi jsem měl dodat kvalitní pokračování. Dvojka bez Lundgrena byla strašná zhovadilost, televizní filmy raději nepočítám a od nového filmu jsem očekával původní kvalitu. Tu jsem dostal snad jen po akční stránce, která určitě neurazí. Patří k tomu lepšímu a počet vystřelených nábojů a padlích vojáků roste rychle už od začátku. Škoda že tomu chybí ta původní atmosféra. Prostředí je tu dobré (a hlavně pro filmaře levné), takže si tvůrci mohli zařádit. Některé paneláky vypadají jako ty u nás :-) Hold Rumunsko není daleko. Když to shrnu: za podívání určitě stojí, ale berte to jen jako akční béčko, které příběh neposunuje nijak zvlášť kupředu./// Celkem 60%/// ()

Ruut

Hmm tak už i Ukrajinci mají svůj akční film ... a co my? Van Damme není Stallone. Jemu nikdo velký balík na návratový film nedá. No a s těmito drobky to asi nemohlo dopadnout líp. Takže tu máme parazita na původním hitu, míšeném s vykrádačkou Skály od Baye. ---- Jediný, kdo tu je opravdu dobrý a kdo hláškuje a dělá si sám ze sebe srandu je Dolfík ze Švédska. ()

kingik

Van Damme s Lundgrenem prodělali zmrtvýchvstání ve třetím Univerzálním vojákovi a jejich znovuzrození přineslo solidní akční nářez v naprosto "béčkovém" balení. Když spojí síly proslulý producent Moshe Diamant, veterán Petr Hyams za kamerou a jeho syn John Hyams na režijní sesli, divák si může být stoprocentně jist, že ho nečeká nuda. Teroristé bleskurychle obsadí jadernou elektrárnu Černobyl a na její reaktory umístí nálože, které budou odpáleny, pokud vláda nesplní jejich požadavky a nepropustí slušnou řádku politických vězňů. Jako rukojmí si vezmou děti a do akce jsou povoláni moderní univerzální vojáci, kteří však tváří v tvář houževnatému protivníkovi Andrei Arlovskemu naprosto selžou. Nezbývá než se obrátit na vysloužilého vojáka Luca Deverauxe neboli Van Damma, který však žije v ústraní, ale když se má do akce vrátit i jeho nenáviděný kolega Dolph Lundgren, je to dobrá výzva, jak mu po letech nakopat zadek, popřípadě i něco jiného. A taky že se ti dva v závěrečné, naprosto strhující půlhodině budou mydlit hlava nehlava, je opravdu radost je pozorovat, jak se prohazují stěnami, hází sebou o zem a rozdávají přesně mířené kopy. Po tomto nostalgickém setkání, převážně mlácení, se Van Damme pobije s mladším kolegou Arlowskim a dokáže si, že když vyřídil záludného Lundgrena, tak mladší ročník půjde pod kytky taky stylově. Všechno tedy dynamicky odsýpá, ale určitě bych viděl menší námitky směrem k lacinějšímu výběru kašírovaných lokací, které se ale v pohodě daly přehlédnout, protože na akční film se přece nedívám kvůli jeho lokacím nebo nějaké strojově přesné logice. Akční film přece poskytuje rozptýlení mozkové kůry a akce tu bylo dostatek, Van Damme s Lundgrenem nebyli jako přestárlí fotři a John Hyams ještě sice nemá vybroušenou stylovost jiných akčních režisérských kolegů, ale rozhodně se vzepjal na maximum a víc už prostě od něj nelze očekávat vzhledem k jeho nepříliš zajímavé filmografii. A oproti útrpné dvojce, je tohle hotový zázrak, který občas překonává i trošku rozvleklou jedničku. ()

InJo

Vzhledem k mizivému očekávání asi nejlepší možný výsledek. Akce IMHO nebyla na laciné béčko vůbec špatná (vévodí úvodní únos a bitka JCVD s Lundgrenem), akorát nechápu tu absenci hudby u většiny scén. Ta mohla zásadně dodat na dynamice a opojnosti. Prostředí Černobylu je dost slabé a divák si tak jeho zásluhou neustále musí uvědomovat lacinost danou nízkým rozpočtem. Lundgren je sem nastrčen strašně křečovitě a je zde vážně jenom proto, aby tu byl (a odbyl si ten jeden fight). Jestli někdo věřil tomu, že střetnutí těch dvou bude vyznívat nějak osudově, tak se onen dotyčný zmýlil vskutku šeredně. Ti dva nehrají (a ani se o to moc nesnaží) ještě víc než obvykle a jejich ztuhlé a stárnoucí (chátrající) obličeje vyvolávají posměvačné úšklebky, popřípadě lehký pocit studu za oba dotyčné. Podstatný problém je také v tom, že film v podstatě nemá hlavního hrdinu, se kterým bysme mohli od začátku sympatizovat - Van Damme začne hrát stěžejní úlohu až v posledních cca 20 minutách (do té doby je tam spíš do počtu). Zajímavé je porovnání tohoto pokračování s předchozími díly. Takto nesourodou sérii aby člověk pohledal. Každý díl disponuje jinou zápletkou, atmosférou, lokacemi, vizuálním a režijním pojetím atd. Jedinou nezpochybnitelnou spojitost všech tří snímků tak vidím pouze v postavě Luca Deveraux, který je ovšem také v každém díle vlastně úplně jiný... 50 % ()

Sobis87

Popravdě jsem čekal větší průjem. Příběh je zde prakticky nulový a dialogy tu jsou jen od toho, aby film neměl jen půl hodiny a pokud jde o akci, tak ani zde se nejedná o žádné veledílo, ale souboje tělo na tělo, které frčí snad už jen v Asii, přeci jen dokážou potěšit. Pokud jste ale v dětství ujížděli na ještě celkem stravitelných filmech Van Dammea a Lundgrena, možná u vás tento jejich společný projekt, ve kterém si ještě se ctí dávají po hubě, vyvolá lehkou nostalgii. Celkem mě potěšilo užití digitální kamerz, která sice v dialogových sekvencích působí nepatřičně, ale na bojišti je z ní cítit kinetika a trochu přidává na autenticitě...v některých momentech se dočkáme i náznaku atmosféry. To jsou ale asi všechna pozitiva tohoto filmu, nový Univerzální voják jen lehce vybočuje z řady Van Dammeových direct-to-video shitů a tenhle belgický rváč si na svůj pravý comeback (pokud pominu neobvyklý JCVD) mují ještě počkat. ()

teutates

Stupidná kravina... prečo chodiť okolo horkej kaše, keď je to predsa len pravda... neviem kto písal k tomuto scénar a taktiež nechápem, že sa k tomuto JCVD upísal. Dolph Ludgren si tu "struhne" dokopy asi niečo okolo 10 min., kde sa väčšinou snaží premýšľať no a JCVD je na universálnom dôchodku, ale z čista jasna jeho služby opäť potrebuje kto iný ako USA (pozor a teraz príde rozuzlenie) a on aj keď v podstate vie, že všetko čo budoval bude nenávratne preč (pretože citujem: "pes, ktorý ochutná krv sa jej len tak nevzdá")vidá sa do sparov diabla a splní misiu... opäť krásne odôvodnenie, pretože na to bol predsa stvorený... uuuhaaa, nehľadím na to, že sa to ešte točí okolo Černobyľu a pripomína to skôr chaotický pinball než nejaké "pokračovanie" (veľmi voľné, veľmi). V tomto univerzálnom "diele" sa nostalgia natoľko zregenerovala, že sa voľným okom ani nedá postrehnúť... 3/10 za JCVD a jeho mačetu. ()

predators

Z pohledu známých tváří se jedná o nostalgickou záležitost, v každém dalším případě už jde o pouhý dodatek. Nemůžu ani říct, že komerční, protože si nemyslím, že by byl Regeneration nějaký kasovní trhák. Proto taky nemůžeme čekat zázraky a už vůbec si nedovolím srovnávat US:R s nynějšími akčními tituly. Líbila se mi však černobylská atmosféra a některé pěstní souboje s povedeným střihem... 67% ()

Seagal vs. Van Damme?

Seagal vs. Van Damme?

17.04.2009

Jean-Claude si přečetl pár pozitivních recenzí na svou usoplenou zpověď JCVD a nabyl dojmu, že je opět na vrcholu a může si dovolit odmítnout Slyovu nabídku na účast v The Expendables. Vzápětí… (více)