Peter Klaven (Paul Rudd) je úspěšný realitní makléř, který se zasnoubí s dívkou svých snů Zooey (Rashida Jonesová). K velkému zděšení však zjistí, že nemá žádného blízkého kamaráda, který by mu mohl jít za svědka. A tak se pustí do pátrání po opravdovém příteli. Po řadě bizarních a ponižujících setkání Peter potká Sydneyho Fifea (Jason Segel), šarmantního a zábavného chlapíka, s nímž si okamžitě padne do oka. Ale čím více se oba naprosto odlišní muži sbližují, tím více trpí vztah Petera a Zooey. Peter je nakonec nucen volit mezi svou snoubenkou a novým nejlepším přítelem v příběhu, který se tak stává komickou úvahou na téma, jaký je skutečný význam přátelství. (HBO Europe)

juta

Další z řady filmů, kde méně očekáváte a víc dostanete. Milý, nenásilný film, který humoru pobral vcelku dost a nejen pohodový Jason Segel ho dokázal také pěkně okořenit. Plusem je, že je snímek plný komediálních hvězd. Takového kámoše bych taky bral. ()

Boogeyman

Apatowova dílná mívá lepší chvilky, ale stejně se mezi současnými komediemi jedná o jasný nadprůměr. Hodně dělá sympatické obsazení a všudypřítomné popkultulturní relikvie („Vrátíš mi to dvd s druhou sérií Lost, Zooey to ještě neviděla a moc by jí zajímalo, co se stane v tom bunkru“…). ()

Rosaviva

Začala jsem se na to dívat, protože to dávali v televizi a jakmile se tam objevil Jason Segel tak jsem tušila, že tenhle film nebude nic pro mě. Nakonec to nebylo tak hrozný, ale kdyby ubrali ty nechutný vtipy a scény tak by to bylo nesrovnatelně lepší. Docela mi tam lezla na nervy postava Zooey, tak nejdřív chce, aby si našel její snoubenec kamaráda a pak jí to vadí. Jednou a znova už ne. 3* ()

DJ Obelix

Možná občas až zbytečně umírněná, ale jinak naprosto pohodová bromance, na kterou se s chutí ještě podívám. Jason Segel je od HIMYM naprosto suverénní a Paula Rudda mám rád čím dál tím více. Jen tak dál, poctivé 4 hvězdy. ()

Sobis87

Je to sice furt to samé dokola, stále ten samý vývoj příběhu a podobné vtípky, ale díky sympatické herecké sestavě jsem si moc rychle zvykl na to, že v tomto žánru mě asi už moc překvapení nečeká (v tomto filmu rozhodně ne) a docela dobře jsem se bavil. Kámoš k pohledání je příjemná komedie plná prvoligových komediantů mladé generace (skoro všichni jsou ze stáje nynějšího komediálního krále Judda Apatowa) a nadprůměrných vtipů, která mi příjemně utekla, ale zase nemohu říct, že bych se válel smíchy po zemi, jako tomu bylo například u Zbouchnuté nebo Superbad. Kámoš k pohledání rozhodně patří k tomu lepšímu z dosavadní letošní komediální nadílky. 70% ()

HoneyBunny

Tahle "bromance" (romance zkombinovaná s filmem o chlapském přátelství) je osvěžující jen použitím klišé z romantických komedií, které aplikuje na vztah dvou mužů. Hledání opravdových přátel je téma, které se jen tak ve filmu nevyskytuje, takže Kámoš měl velký potenciál. Jenže to celé není tak výbušné, vtipné a citlivě natočené, jak by mohlo. Paul Rudd coby roztomile nechlapský miláček žen je přirozený, ale když se podívám do očí Jasonu Segelovi, jeho roli mu nevěřím ani minutu. Osobně mě štvaly ženské postavy, které jsou vlastně jen chodící figuríny, jedna představuje dokonanou přítelkyni, druhá hádavou manželku, třetí trapnou kamarádku - kde je proboha druhý rozměr? ()

Smok

Pohodičkou prekypujúca komédia od začiatku do konca. Jednu hviezdu bezostyšne prihodím za old school rockerov RUSH a môjho obľúbeného bodybuildera Lou Ferrigna, ktorý v 90tych rokoch na plagátoch zdobil steny mojej detskej izby. ()

teutates

V tomto prípade sklamanie... známe tváre, zaujímavé téma, ktoré ma však neoslovilo. V takomto zložení som čakal niečo oveľa viac, takto len príjemná oddychovka na dobru noc... 5/10 ()

swamp

Komedie, která má svá hluchá místa, ale přesto je - hlavně díky Jasonu Segelovi - příjemné se na ni podívat. A to je asi tak všechno, co bych k tomu řekl. :) ()

Ant

Skvělá funny komedie. Žádná klišé ani recyklace podobných filmů. I přes výbornou ústřední dvojici mě vždycky nejvíce pobavil Jon Favreau, ten chlap je neskutečný. Více takových pohodových záležitostí. ()

predators

Konečně něco ze života, co má hlavu a patu, dokáže rozesmát a dokonce poslouží jako obraz každého z nás. Buď a nebo? Možností ztotožnění se s postavami je mnoho a díky tomu děj nepostrádá ten správný šmrnc. Ostatně od toho komedie jsou, aby navodily dobrou atmosféru. A takové kámoše aby člověk pohledal... :-) Zajímavosti: Někdy se lidem nepodařilo do hovínka šlápnout. Nevyšel jim krok. / Zato se trefili jeden cyklista a dva skejťáci. :-) 75% ()

Rocky62

Film o celoživotní lásce a přátelství, na který se opravdu stačí podívat jen jednou. Uvažoval jsem o 2*, protože chování postav mi přišlo velmi zvláštní a nepřirozené a místy i opravdu ujeté. Ale čemu se sakra divím, je to přece ''americká komedie'' takže jsem vlastně ani nemohl čekat žádnou velkolepou podívanou. Na odreagování to ale postačilo. 50% ()

iamek

Od začátku do konce jeden skvělý vtípek za druhým, které nejsou trapné, ale naopak člověka pobaví. Když k tomu přidáte sympaťáky jako Jason Segel a Paul Rudd, tak je o kvalitu snímku postaráno. ()

klerik

Príjemný a celkom originálny film, ktorý by potreboval trochu prestrihať, trochu doladiť scenár... Pohodovka, ktorá však zastáva za filmami ako je ZBUCHNUTÁ... ()

Chrustyn

Další přisprostlá "buddy" komedie o kamarádech, kteří se sice znají jen pár dní ale i tak se jim díky přátelství zásadně změní životy. Pokud čekáte další nářez ve stylu "Superbad" budete zklamaní, protože kadence hlášek není tak vysoká, kamarádské jiskření mezi postavami, také moc nefunguje a originality je zde asi tolik jako v písničkách Leony Machálkové (tzn. film ničím nepřekvapí a ani na chvíli nebudete pochybovat, že by to nemělo skončit kýčovitym happy endem). Na druhou stranu film příliš nenudí, občas pobaví a celkem rychle uteče. ()

Marze

Bývaly také doby, kdy ženy musely tahat své mužské protějšky na romantické komedie a někdy to s nimi úplně vzdaly a šly na romantiku samy, hezky ve skupince. Maskulinizace žen a feminizace mužů jde proti sobě a v ideálním případě by se měla protínat v ustanovení dokonalých párů. Nicméně, tyto trendy se značnou dobu navzájem míjí a dá se z toho křesat materiál pro spoustu „příběhů nedorozumění". V případě Kámoše k pohledání zvolili autoři komediální úhel pohledu a vykřesali toho hodně. Přez sprostá slova a kanonádu sexuálních narážek v zásadě vyznívá velmi konzervativně a „buržoazně". Odehrává se v prostředí lidí, kteří příliš nepracují, ale jsou skvěle zajištění, všechny problémy se řeší mávnutím kouzelné kreditky a mají nekonečné množství času zabývat se sami sebou. Zároveň žádnou z těch věcí, o kterých se tak otevřeně mluví, nikdy neuvidíte natvrdo, ba ani náznakem ukázané. Každá postava vyjma onoho klíčového kámoše Sydneyho je velice přesně vymezená a projevuje se stále stejnými reakcemi. Vývoj nastává vlastně jen u Petera, ale spíš jde o otevřenost než změnu osobnosti. Pořád zůstává podobný chlapecký a nevinný ňouma, jen se za to přestane stydět a předstírat muže ze světa velkého byznysu. ()

heyda

Mírně nadprůměrná komedie s mým oblíbeným J. Segelem (nám známého z nejlepšího sitcomu How I Met Your Mother). Líbila se mi tématika toho, jak funguje kamarádství v době vážného vztahu. Kašle se během takového vztahu na kamarády? Já myslím, že ano a spousta lidí mi to potvrdí. Jenže tenhle film je spíš o druhé straně mince. Kašle se na přítele či přítelkyni, pokud si najdete nového kámoše? Jak už to ale v životě chodí, ta pravá cesta je ta střední. 65% ()