Peter Klaven (Paul Rudd) je úspěšný realitní makléř, který se zasnoubí s dívkou svých snů Zooey (Rashida Jonesová). K velkému zděšení však zjistí, že nemá žádného blízkého kamaráda, který by mu mohl jít za svědka. A tak se pustí do pátrání po opravdovém příteli. Po řadě bizarních a ponižujících setkání Peter potká Sydneyho Fifea (Jason Segel), šarmantního a zábavného chlapíka, s nímž si okamžitě padne do oka. Ale čím více se oba naprosto odlišní muži sbližují, tím více trpí vztah Petera a Zooey. Peter je nakonec nucen volit mezi svou snoubenkou a novým nejlepším přítelem v příběhu, který se tak stává komickou úvahou na téma, jaký je skutečný význam přátelství. (HBO Europe)

jojinecko

Výborné pohodové ústredné sympatické duo je síce alfou a omegou... ...ale najviac ma pozitívne prekvapilo to, že konečne po dlhej dobe sa našla takmer typická nenáročná "all american comedy", ktorá ma pobavila a potešila... ()

mcb

Komedie, která obsahuje trošku toho líbivého a povrchního hollywoodského pozlátka a trochu nekompromisních "fuckujících" mouder, která si nezadají s Apatowem, ale ani jedno z nich není dovedeno do nějakého konce. Ukázka, že i film o vztahu dvou mužů nemusí být zákonitě gay a dokáže servírovat sympatickou bromanci dlážděnou odkazy, vtípky a sympatickými hrdiny, která se bude líbit oběma pohlavím stejně. Nakoneč i žena pozná, že muže nemůže mít jen pro sebe. Chlapi sobě. P.S. Jon Favreau znamenitý :) ()

Flego

Som presvedčený, že keby sa réžie zhostil Apatow a urobil menšie zmeny v scenári, máme pred sebou ďaľšiu bombu. Takto je to niekedy trochu sterilné a vďaka dvojici Rudd - Segel, ktorí ťahajú celý film aj režiséra Hamburga je tento film skoro za všetky drobné. ()

sharky

Mě na komediích zajímá jediná věc, jestli je vtipná nebo ne a tahle je vtipná poměrně dost. Dobré hlášky, pár nepředvídatelných scén. V hlavních rolích dva sympaťáci. Je je tam trosku moc patosu, nastesti se ho komické vlozky snaží shodit. ()

honajz

Film údajně o chlapském kamarádství, kde se všichni chlapi chovají jak teplouši a kde se pořád mluví jen o sexu (ještě se hraje poker, ale třeba o fotbale nebo hokeji nepadne ani slovo). Peter se zasnubuje se Zooey a po nezbytných návštěvách rodičů plánují svatbu. Koho ale má Petr pozvat jako svého svědka, když v podstatě nemá žádné kámoše? Po trapných pokusech jednoho parťáka najde, a protože mu chlapské kamarádství chybělo, začne na tomto novém objevu ujíždět - až je ohrožena i ona svatba. To je celý půdorys tohoto filmu, který bych si netroufl označit ani za komedii, natož romantický film. Spíše jde o jakýsi hybrid, kde si v mnoha sprostých dialozích tvůrci pravděpodobně řeší nějaké své pubertální problémy, a tváří se přitom, že na věci koukají z nadhledu dospělých. Nedejte se mýlit, jde o kamufláž a film má blíž pubertálním homosexuálním touhám než skutečnému nadhledu nad uvedeným tématem chlapského kamarádství. Jako film, kde se onen nadhled povedl, beru třeba Old School (Mládí v trapu). Odtud asi režisér Hamburger nebo jak se jmenuje (Hamburg) čerpal. Jenže si neuvědomil, že skutečně ne celá konverzace chlapů (i holek) se točí kolem šukání, kouření apod. Tady ano a zní to opravdu hodně trapně. Navíc hlavní postavy jsou nejen nesympatické, ale ani hercům nevěříte jejich role. Ústřední pár nemá mezi sebou nějaké charisma, jiskření, zkrátka jim opět nevěříte jejich rádoby skvělý vztah (a onen srdce- a slzyrvoucí konec). Na rozdíl od Old School totiž chybí přesvědčivé, uvěřitelné a propracovanější charaktery postav. Kdybych chtěl být cynický, řeknu, že seriál Sex ve městě má postavy charakterově propracovanější, než je tomu u tohoto filmu. A s tím padá i uvěřitelnost tohoto snímku, kde sice pár vtipů je zábavných, ale celkově jako chlap se v něm nějak nemůžu najít. Protože když už jdeme s kamarády na pivo, povídáme si ani ne tak o ženských a sexu (jako že taky, ale ne hlavně), ale taky o fotbale a hokeji, světové krizi, nových filmech a seriálech, dokonce o nemocech... Ale o ničem takovém si v tomto filmu chlapi nepovídají. Zato se hodně - až nečekaně moc - probírají pejskové a homosexuální vztahy. Takže nevím, co si o tvůrcích myslet... ()

rikitiki

Tak trochu jiný úhel pohledu na milostnou komedii, když místo zamilované dvojice tvoří hlavní vztah dva kamarádi. Od nesmělého okouzlení, přes společné zážitky, první větší krizi až po finální usmíření – buddy komedie kopíruje romantický žánr dle obvyklých klišé, ale pro netypickou dvojku. Byla by to oddechovka s někdy docela příjemně napsanými dialogy, kdyby vtipy často nespadávaly k trapnostem a nechutnostem. Fakt si nemyslím, že muži jsou prostoduší dinosauři, kteří se v soukromí baví převážně o masturbaci a ženy slípky, které spolu probírají intimní zážitky téměř nad anatomickým atlasem, na kterém kamarádkám ukazují podrobnosti. SHRNUTÍ: Romantická komedie o dvou kamarádech, alias trapácích. ()

Ivoshek

Jsou to dvě, možná spíš jedna. Jako všechny rom-kom, i tahle trpí tím, že je vtipná jen ze začátku a pak čím dal méně. ()

HellFire

Trochu jsem to čekal, ale tím větší bylo mé překvapení. I Love You, Man se opravdu povedlo (až na ten konec, typický Hollywood)! Asi nejvíc se mi přeze všechno líbil Jon Favreau, který hrál tak neodolatelně opravdového kreténa. ()

Thomick

Přihlouple vtipnej (a fungující) příběh o tom, jak jeden asociál potká druhýho asociála, zneutralizujou se a dohromady jsou pak vlastně kurevsky sociální. ()

Ištván87

Tak ano, byly tam klasické mouchy současných amerických komedií, ovšem Jason Segel potvrdil svůj status výbornéh komika, Paul Rudd byl až na svou totální neschopnost existence vcelku sympatický a humor většinou v pořádku... Plus pohled do očí Sydneyho psa... Sečteno, podtrženo, jsou to slabší čtyři hvězdičky... ()

Shaqualyck

Na přebale DVD stálo "chytré, vynalézavé a velmi zábavné". Upřímně - na buddy konceptu "budu se ženit, ale nemám svědka" nic chytrého neshledávám, a vynalézavého už vůbec ne. A jestli vás nebaví vtipy na tak duchaplná témata, jakými jsou zvracení, masturbace a homofobní stereotypy, nemá smysl s tímhle "Kámošem" ztrácet čas. Nápad s Hulkem je fajn, chemie mezi Segelem a Ruddem ujde, ale pokud jde o vynucenou interakci dvou osobnostně dokonale odlišných týpků, pusťte si raději Posledního skauta nebo libovolnou Smrtonosnou zbraň, fungují v tomhle ohledu o poznání lépe. 2,5* ()

Kamca_

Ani bych nikdy neřekla, že herecký spojení Jason Segel a Paul Rudd bude tak výborně fungovat. Tohle byla vážně skvělá romantická komedie. Dobře jsem se bavila celou dobu a film mi hrozně rychle utekl. 85%. ()

ScarPoul

Absolútne unikátny, po všetkých stránkach nenútený a roztomilý a hlavne trefný, úprimný a vtipný film. Po naozaj dlhej dobe som sa uvolnil tak ako pri filmoch z Apatowovej produkcie a rozhodne som sa geniálne pobavil. Duo Segel a Rudd sú jednoducho nezabudnutelný a či už to má na svedomí to, že spolu už pracovali v niektorých snímkoch, alebo v tom, že obidvaja sú originálny a je radosť sledovať či už ich diskusie, alebo spoločné peripetie. Rozhodne ma potešili malé roličky hviezd ako Favreau, Pressly, simmons a Ferrigno. Každá z nich mala nezabudnuteľnú scénu. Hamburg ušiel hodný kus cesty, aj keď priznám sa ani riskni to z polly nebol vôbec zlý film. Film je v správnych chvíľach pomalý a rovnako aj v správnych chviľach vtipný. Pamätné scény ako hľadanie si priateľa, koncert RUSH, alebo hovorenie intímností ma neskutočne pobavily. Rád sa k filmu vrátim. Na začiatok leto najlepší možný spôsob navodenia atmoféry pohody, priateľstva, lásky a chocolat.:) ()

Fleur6

Veľmi príjemná komédia s tradične pohodovým Segelom, skvelými gay scenes a neprimeraným počtom psích výkalov. Trochu som sa obávala z toho množstva trojhviezdičkových hodnotení (aj z mojej TOP), že to bude priemer, čo ma bude nudiť, ale našťastie sa nič také nedialo. A z tých prdov sa nedalo (dúfam, že sa práve vtedy nepísali nejaké písomky, lebo ten smiech bol dosť hlasný). ()