poster

My děti ze stanice Zoo

 • německý

  Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo

 • anglický

  We Children from Bahnhof Zoo

 • anglický

  Christiane F.

Drama / Životopisný

Západní Německo, 1981, 131 min (Director's cut: 138 min)

 • viperblade
  ****

  Myslím že knížka byla ještě lepší. EDIT: Po zhlédnutí Requiem za sen už vím, proč se mi to nějak nezdálo. Oba filmy o drogách, ale přesto tak odlišné. Tady to je bráno až moc učitelsky (pořád si někdo píchá, pak skončí špatně), kdežto v Requiem je to podáno pro mě nenásilnější formou. Toť můj názor.(2.11.2007)

 • eLeR
  ***

  Čakala som lepšie pretavenie knihy do filmu, od polovičky to bolo ale lepšie. Je mi jasné, že do filmu sa nedá dať všetko, ale niektoré dôležité časti a vysvetlenia z knihy mi tam chýbali. Je to všetko smutné, čo prežila Christiane, smutné že hodnú chvíľu trvalo, kým sa z toho vyhrabala, a ešte smutnejšie, že sa z toho nikdy nedostala, pretože sama nechcela a život s drogami ju baví. Muzika parádna.(2.9.2015)

 • swamp
  ****

  Wir Kinder vom Bahnhof ZOO - jedna z knih, které naprosto změnily můj pohled na svět pod světem - na místa "okupovaná" feťáckou komunitou a na komunitu samotnou. Tento filmový počin bych zařadil do šuplíku společně s Requiem for a dream, protože přesně tam patří. Pouštěl bych je dětem (ano, dětem - třeba od 5. třídy základní školy) jako odstrašující příklad, který by - když ne ve všech - alespoň v někom zanechal pocit pachuti vůči stříkačkám, tripu, acidu a jiným svinstvům. Kniha samotná je samozřejmě o mnoho výživnější, ovšem ladění filmu v kombinaci s výbornou hudbou (David Bowie) a syrovostí jemu vlastní z něj dělá také něco výjimečného.(6.4.2009)

 • dr.horrible
  ****

  Ty vole, to boli socky. Od scény jak sa prestrelila až po koniec, teda zhruba hodinu, ide o zážitok tak bolestivo depresívny, že z obyčajnej narkoexploitácie, vypotí takmer dokumentárny film. Nechutný, odporný, skutočný, a ešte k tomu s deckami. Až raz budem mať deti ja, schválne im ho pustím. Pre prípad, že by sa nudili. We can be Heroes, just for one day(14.10.2014)

 • vhojta
  ****

  Životopisný film natočený v osmdesátých letech v Berlíně. Prostitutky, prostituti a fet. Christiane se dostane do špatné party, kde jí strhne především její touha vyzkoušet něco nového. Sled událostí byl samozřejmě postupný. Hašiš, tablety, šnupání heroinu a píchání do žíly. Christiane si najde přítele, který si již dlouhou dobu přivydělává jako prostitut ve stanici ZOO. Christiane se postupem času dostane do stejné situace. Jak z toho ven? 80 %.(28.3.2012)

 • - Thomas Haustein, který ztvárnil Detlefa, se setkal se skutečnou Christiane F i se Stellou. Se Stellou během natáčení filmu dokonce randil. (Polinecka)

 • - V knižní předloze Christiane (Natja Brunckhorst) nikdy neměla "Bowie-bundu". (Nancy...)

 • - Všechny písně, které ve filmu můžeme slyšet, napsal David Bowie. (Flack007)