My děti ze stanice Zoo

Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo

We Children from Bahnhof Zoo

Christiane F.

Drama / Životopisný

Západní Německo, 1981, 131 min (Director's cut: 138 min)

Hodne drsna a realisticka sonda do zivota fetaku v 70's Berline. Je to sice strasnej humus, ale prave o to je to sugestivnejsi a pusobivejsi. A pokud se bavime o teto dobe, Berline a fetacich, nemuze chybet ani David Bowie, ktery zde jednak hraje jako soucast koncertu, tak se celym filmem linou songy prave z jeho Berlinske ery, konkretne predevsim instrumentalky z alb Low a Heroes, tedy prevazne prace Briana Ena, kterou povazuju za jednoznacny vrchol Bowieho tvorby a je tak otazka, jestli si tuhle fantastickou hudbu vubec chcete spojit s depresivnimi obrazky fetaku (prestoze zrejme v podobne atmosfere ta hudba vznikala), ja si tu spojitost chci za kazdou cenu smazat, takze uz se na tenhle film koukat nikdy nebudu, nic to ale neubira na jeho celkove sile, naopak. 7/10(10.7.2012)

Knihu jsem četl jako děcko na základce a pamatuju si, že mnohem víc mě tenkrát oslovil z filmovaný Trainspoting a nějak sem se k tomuhle snímku nedostal.Bohužel když zemřel David Bowie, trošku jsem se porozhlédl co mi vše od tohoto geniálního člověka uniklo až jsem se dopracoval k tomuhle filmu.Hodně silný příběh, dokonale odehrané postavy skvělými neherci, famózní Bowieho hudba a hnusný industriál nechutného Berlína v prostředí narkomanů mě hodně chytnul u srdce.Na plný počet film není, jelikož se hodně stříhalo a bohužel kvůli stopáži se ve filmu hodně přeskakuje a z knihy chybí spousta důležitých aspektů a motivace postav k určitým činům, ale taková mírná vada by rozhodně neměla vadit až do takové míry...jakou je film neskutečně opomíjen a to hlavně u nás.Já být učitel, každou třídu od sedmičky na horu bych povinně s takovou literaturou a filmy seznamoval jak na běžícím páse.I když chodim denno denně kolem skupinek očepičkovaných zoufalců, kterým bych možná dal jen návod jak neztrácet čas na lavičce s partou podobných kreténů a brkem v hubě, aby ztráceli čas s partou kreténů s jehlou v žíle.To už asi pak záleží na tom jak si myslíme, že je tahle generace odepsaná, pro mě osobně je.Uli Edel dělal co mohl a z dokonalé knihy natočil téměř dokonalý film.80%.(6.3.2016)

Životopisný film natočený v osmdesátých letech v Berlíně. Prostitutky, prostituti a fet. Christiane se dostane do špatné party, kde jí strhne především její touha vyzkoušet něco nového. Sled událostí byl samozřejmě postupný. Hašiš, tablety, šnupání heroinu a píchání do žíly. Christiane si najde přítele, který si již dlouhou dobu přivydělává jako prostitut ve stanici ZOO. Christiane se postupem času dostane do stejné situace. Jak z toho ven? 80 %.(28.3.2012)

Scénář: Herman Weigel, Uli Edel .. Předloha je jistě mnohem bohatší, ale i tak je filmové zpracování dostatečně působivé, zejména díky hlavní představitelce, které tu heroinovou fascinaci až závislost snadno uvěříte..(26.5.2009)

Knížku jsem četla několikrát a většinou na podzim, za sychravýho, zakaboňenýho počasí, takže mám s tímhle příběhem spojenej specifickej pocit vyvolanej počasím, dějem a atmosférou knihy dohromady. Tu se snažili převýst na plátno a i když se jim u mě tenhle "můj" pocit vyvolat nepodařilo, atmosféra, kterou vládne, je decimující stejně intenzivně, jen jinak. Když to nebudu brát jako adaptaci knihy, která se prostě po obsahový stránce ve 2 hodinách odvyprávět nedá (a film na ní nemá ani zdaleka), vyjde mi z toho povedená depka. Poklona mladým hercům v čele s hlavní představitelkou.(28.7.2010)

• - Christiane F. v roce 1996 porodila syna Jana-Niclase. Přibližně do té doby prodělala ještě několik heroinových závislostí. V současné době žije Christiane F. v Berlíně. (Trainspotter)

• - "Stanice Zoo" je berlínská zastávka, na které zemřelo na špinavých záchodech mnoho německých teenagerů v důsledku předávkování drogami. (Polinecka)

• - Předloha hlavní hrdinky knihy i filmu Christiana F. nezvládla drogovou abstinenci a v roce 2014 již několik let opět "lítala" v heroinové závislosti. (Investman)