Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů… A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finn (Zooey Deschanel) mohla být tou “pravou”. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje (na přeskáčku), že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná, nekontrolovatelná — a neskutečně zábavná! (Magic Box)

noriaki

"Just because she likes the same bizzaro crap you do doesn't mean she's your soul mate." Není to Annie Hall a není to dokonce ani Annie Hall pro mladou generaci, ale stejně je to chytré a nápadité. Scénář vodí za nos, občas vyloženě lže a zhusta si hraje s očekáváním diváka. Marc Webb ho okořenil spoustou drobných nápadů a několika výbornými scénami, na nichž je vidět jeho kariéra režiséra videoklipů. Výsledek je překvapivě soudržná a hořkosladká romantická komedie, která není až tak úplně komedie. Bez výborného soundtracku a krásných očí Zooey Deschanel by byl zážitek poloviční. Jo a ještě něco. Nemyslím si že každý nutně potřebujeme v životě potkat někoho jako je Summer, ale určitě potřebujeme v životě někoho jako je Rachel. ()

Timak

Taková lepší oddychovka. První půlka se zbytečně moc táhla, ale v té druhé jsem se už našel a přestal očekávat od filmu bůhví co. Nic nového pod sluncem. Klasická, americká pohádka o jednom klukovi, který potkal tu pravou, když to nejméně čekal. Ale bylo to příjemně natočené. 70% Dodatek: Po kritickem zhodnoceni a opakovanem shlednuti filmu jsem nucen zvednout hodnoceni o jednu * Neni to dalsi jen tak obycejna romantika. Je to neobycejna romantika. 80% ()

SkyHawk

Začínáme poměrně klasickým romantickým startem, kde více méně víme, co nás na konci filmu čeká. Vždyť nám to Marc Webb ukázal již v prvních minutách, ač komentář trochu mate. Postupem času ale zjišťujeme, že to až taková klasika nebude. Snímek se odehrává (nečekaně) v 500 dnech, kterými nás režisér neprovádí chronologicky, ale operuje s dvěma rovinami děje a s citem se mezi nimi přesouvá. Od začátku předpokládáme jiný happyend, ale nakonec je závěr minimálně příjemný, netradiční a přitažlivý. Nesmím zapomenout na povedený soudtrack, s níž jsem si film užil ještě víc. ()

VasaX

Romantická skoro-komedie. Zooey Deschanel jsem si celkem oblíbil, a to i přes to, že hraje takové podivné polosympatické složité charaktery, které jsou takové jakési ztracené, neví kudy kam, skutky a slova si protiřečí. Stejně tak její herecký parťák je tu poměrně sympatický. Ale celé je to takové utahané, rozvrzané a nejasné. Skoky sem a tam v rámci oněch pěti set dní nejsou tak zmatečné, jak to bývá jinde, ale vzhledem k tmu že výplň je podobně laděná, nakonec se to smíchá dohromady v hnědou plastelínu, ať se snažíte sebevíc. Alespoň že ten závěrečný konec byl opravdu podle mého gusta a glosoval celou pointu příběhu. Bez něj bych šel ještě o hvězdičku níž. Škoda, vypadalo to na sympatickou romantickou komedii, která bohužel nedokázala dostatečně udržet mou pozornost a případně se stylizovat či vžít do někoho z aktérů. A role nezaujatého pozorovatele, ta mě opravdu nudí. ()

yeniczek

Jo.. to když vám takhle někdo pálí do obličeje jednu pravdu za druhou a ještě s takovou brilantností... Ach jo:) Trefa do černého a 9/10 ()

sochy.zirafka

Prvotina Marca Webba. Ovšem působí tak vyzrále, že tomu lze těžko uvěřit. Velice se mi zamlouvá propojení barevných tónů se stavem mysli Toma a samotný sled vyprávění sice jednoduchého, leč o to pravdivějšího příběhu, připomínajícího svou stavbou útržkovité vzpomínky na důležité okamžiky ze vztahu s milovanou osobou. K hlavním představitelům nemám co dodat, byli prostě úžasní...Scénu s výtahem, do nějž Tom vstoupí v euforii a vystoupí naprosto zničený, jsem si prostě zamiloval. Ale nejen vizuální hledisko je povedené - ani hudební stránka nezaostává, výběr písní je úžasně chytlavý a perfektně doplňuje atmosféru filmu. Vypíchnu ještě obzvláště vkusně zakomponované popkulturní narážky - ať už šlo o dialogy nebo vybavení pokojů. Celkový dojem? Maximální spokojenost! U mě se směle řadí mezi filmy, jež mé smysly potěší nejednou :) 95% ()

anusha

Super trailer to ma ale pozor nenechajte sa obalamutit ! Na to ze to ma len 95 minut je to prekvapivo dlhe a nudne .. Plusom je ale fakt super hudba a pekne oblecenie hlavnych postav :))) ()

Brandon

Webbovy filmové vychytávky a výběr písniček dělají z pětistovky veeeelmi příjemnou záležitost. Zooey je opět vynikající. ()

tere.z

Zvláštní, jednoduše zvláštní "romantická komedie". Příjemně si plyne, jako by se nedělo, a přitom se toho děje sakra dost. Asi tak jako v životě (no jó, sorry za moralní poučení:). Plus parádní soundtrack, neokoukaní herci, neokoukaný konec. Je pravda, že mi tu něco chybělo, ale jaksi nemůžu přijít na to, co. No tak asi nic. ()

hroubek

Jeden z nejlepších filmu o lásce,který vznikl od Lásky nebeské.Je to jednoduchý film o hledání pravé lásky,která je ze začatku nádherná a na konci bolí ale je opravdová jako herci hlavních rolích Joseph Gordon-Levitt a Zooey Deschanel podpořeni vynikajicí režií Marca Webba. ()

Tereza666

Jednoznoznačně nejmilejší překvapení roku. Zooey je tak krsáná, Joseph je sympaťák a celý film jste naladěni na příjemniu vlnu. K tomu skvěle zvolená hudba :-) ()

Moogwi

Název filmu evokující díla jako 40 let panic, plakát jako z dalšího dílu prciček, a přesto 82 % ? I přes jistou dávku nedůvěry jsem se do toho pustil a určitě jsem neprohloupil. Film je natočen velice reálně, má přirozený děj a žádné citové vydírání. Oproti naprosté většině romantických komedií příjemně netradiční, najde se tu i několik životních mouder a poučení, poutavý příběh vyprávění, všechno na sebe pasuje jako zadek na hrnec a nepůsobí lacině. Pokud máte osobní zkušenosti, podobné tomuto příběhu, film pro vás dostane nový rozměr a nenuceně vás rozdrtí. V tom pozitivním slova smyslu. A co víc, po zkončení posledních titulků nemáte potřebu jít si podřezat žíly, ale můžete v klidu usínat s vědomím, že po každém létě přijde barevný podzim. Je zajímavé, že můžete být nepochopen svým okolím, svými nejbližšími, a všechno to, pro co by jste marně hledali slova, dokáže říct nějaký Marc Webb v jednom filmu. Trefa do černého. ()

sskrblik

Příjemné překvapení v ještě příjemnějším podání. Co si z filmu odnést? Pohodový pocit, dobrou hudbu a pěkný příběh o jednom vztahu. Je to jakoby jste vy sami mohli počítat dny se svou partnerkou nebo partnerem. Nejvíc se mi líbila scénka, kdy soupeří o to, kdo víc zařve PENIS :-) přípomíná to hrátky, kterých ve vztahů nebývá nikdy dost. Tenhle film měl spoustu dobrých nápadů a jako oddychovka slouží bezvadně. Zooey byla kouzelná a Levitt vzdáleně připomínal Ledgera. Jen už by to chtělo nějakou svou Summer. ()

dANo

Keď už romantický film, tak toto je presne podľa môjho gusta! Skvelá hudba, fajn herci a hlavne dobrý scenár, ktorý ma potešil svojim koncom. Vrele odporúčam aj chlapom pri výbere nejakého romantického filmu na spríjemnenie večera. ;o) ()

Ceres

Hm, tohle sem nečekal, ale tohle je vážně povedený snímek. Velmi chytlavě natočen s perfektním soundtrackem a výborně hrajícím Gordon-Levittem, který mi vzhledem hodně připomíná Heath Ledgera:-) Marc Webb tu naservíroval perfektní mix komedie (scény s vykřikováním Penis xD či když Tom přijde zdrcen za šéfem a on mu dá za úkol spíše přát přání na pohřby:D) a romantického filmu, který má i rozumnou stopáž. Velmi příjmné překvapení a s hodně věcma, které ve filmu padly, bych se dokázal ztotožnit. Chvíli jsem váhal, ale tohle bude za pět. ()

Brain-D

Takový svěží závan mezi romantické filmy a zároveň překvapení 2009) Joseph Gordon-levitt je parádní nováček a těším se na jeho další počiny jako třeba Inception, tam válel velmi slušně. Pravdivé myšlenky a ukázané city- prostě upřimný film a takové filmy já miluju) ()

jolanek

Tento film som zacala pozerat s malym ocakavanim. Ale potom som ostala ohromena, taku dobru romanticku komediu som este nevidela. Ziadne trapne americke klise s predvidatelnym happy endom. Je to film ,ktory sa nesnazi byt za kazdu cenu vtipny ale i napriek tomu je. Tak dobre som sa dlho nezabavala. Film plny krasnych scen ako expectations vs. reality, nakupovia v Ikei a tancujuci Joseph. rozhodne sa tento film oplati pozriet- a nie len raz ... ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

28.07.2015

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)