Po třech letech strávených za mřížemi, Mitchel (Colin Farrell) opouští věznici s dobrými úmysly. Ale když potká starého přítele Billyho (Ben Chaplin), gangstera, který se zrovna ohlíží po nějaké práci, Mitchel se k němu připojí, výměnou za místo k bydlení. Když se znovu zaplete se svou minulostí, je vtažen do života Charlotty (Keira Knightley), filmové hvězdy která se schovává před hordou fotografů a reportérů. Přitahován její krásou a zranitelností, rychle se ujímá role jejího ochránce. Začínají spolu plánovat nový život v Los Angeles, ale plány jim zkříží gangový boss Gant. Mitchelovi je jasné, že před Gantovým hněvem není v bezpečí nikdo z jeho blízkých a rozhoduje se vyřešit věci mezi nimi jednou provždy. (oficiální text distributora)

Flynn

Když naskočily závěrečné titulky, tak jsem si říkal: a co tím chtěl básník říci? Nepovažuju se za nepozorného diváka, ale tady mi buď něco uteklo a nebo vsadil pan režísér na něco, co mě minulo o pár světelných let. Obsazení sice kvalitní (btw. Keira Knightley mi příjde nejen v tomto filmu skoro až ošklivá- ale budiž), ale obsazením to asi tak končí. Dialogy jsou zcestné a chování postav nelogické. Všechno se to tváří cool a je to podtrženo pro gangsterky skvělou devizou anglické angličtiny. Bohužel ani ta není schopná zachránit film z vod : "už nemusím nikdy vidět". ()

Wormboy

London Boulevard vo mne vyvolaval velmi zmiesane pocity. Na jednej strane je tu sympaticky Colin Farrrell, ktory ma mnostvo znamych sekundantov (ano, aj anorekticku Keiru Knightley), no nemal by problem utiahnut tento film aj sam. Na druhej strane je tu pribehovozanrovy mismas, ktory raz chce byt coolgangsterkou, o chvilu revengethrillerom, pomedzi to celebrisocialnou dramou, ci romantickou bachorkou. Tento zanrovy vsehomix by nemusel byt zly, no tu nefunguje. Nudit som sa sice nestihol, ale zmatok, ktory som citil od zaciatku sa nevytratil ani nabehnutim zaverecnych tituliek. ()

magnolia

možná to bylo tou pozdní hodinou... ale pořád lepší roky odzkoušená klišé (obrazy se malují zásadně v bílém nátělníku ;o)) než některé pseudo-intelektuální počiny. jo a dosti zábavný thewlis. ()

Andre3000

Keira nemusí být neustále sexy a Colin jako drsňák naopak dokonale padne. Ale jinak je to spíše taková splétanice. Gangsteři, bulvár vs. hvězda, staré pecky. Je to zajímavý snímek ale příliš nedokáže nadchnout. ()

Pajky3

Taková docela nevýrazná gangsterka, i když holky tu měli pěkný. Čekal jsem víc, hlavně větší spád. Tohle bylo na můj vkus dost utahaný. Ale ten konec, ten je zajímavej. Aspoň ten vylepšuje celkovej dojem. ()

Larushka

Skvělej film. Collin boží (jako vždy). Anna Friel krásná. Muzika pěkně vybraná. Já tomuhle filmu nemám vůbec, co vytknout. ()

Dawon

Sice dobře zahraná, ale jinak nevýrazná gangsterka, která holt zapadne do šedého průměru tohoto žánru a asi v našich hlavách na moc dlouho neuvízne. A nespasí to bohužel ani můj oblíbenec Farrell, ani teplý Ray Winstone s jeho nenapodobitelným drsňáckým hlasem a dokonce ani permanentně zhulený profesor Lupin. A to už je docela co říct. ()

zorro

Po dlouhé době film, který má šťávu. Dobří herci, solidní děj, skvělí hudební doprovod a chlápek kterého nechcete naštvat. Cineworld Manchester 24/11/10 ()

Radiq

Myslim, že hodně zdařilej filmek, obzvlášť když vidim, že to je režisérova prvotina... a není to žádná prkotina. Pochválit musím, zdařilej výběr songů, tenhle soundtrack musím sehnat. Dále mu do not hraje obsazení, kde Farrell i Knightley i Thewlis i Winstone jsou podle gusta každýho kousku mě... Děj toho nenabízí zrovna moc, ale nabízí to dobře... nuda za celou dobu nenastala a když se začlo vraždit a mlátit, tak už tomu nechybělo vůbec nic... Teď si tak řikám, že to mělo takovej trochu tarantinovskej nebo ritchie nádech... ()

bartias

Snaha o další zašmodrchanou britskou gangsterku, která je místo humoru protentokrát promíchaná s romantikou zasazenou uprostřed filozofující atmosféry novodobého noir, skončila hodně zmateně. Colin Farrell je sice elegantní, ale nemá co hrát. Keira Knightley v roli unylé hvězdy se prakticky objevuje jen ve vedlejší roli. Londýnský gangster chce být všechno, jenže vlastně není nic. Nejzajímavější zůstává Anna Friel v sexy krajkovém body, případně s podvazky lákavě vykukujícími zpod krátké sukénky - pokud jsou ty nohy její... ()

panMartin

Škoda promrhané první poloviny. Druhá byla daleko lepší. Přišlo mi to všechno takové rozjeté jen na půl plynu,stále jsem čekal kdy se to pořádně rozparádí. Dobrá kamera, dobrý zvuk, dobré herecké obsazení, ale přeci tomu něco chybí. Taková dobrá oddechovka, která neurazí.. Nic převratného se však očekávat nedá.. Přesto jsem se bavil. Sice ne moc, ale Farella mám rád je sympaťák. Konec se mi moc líbil. ()

vesper001

Colin Farrell se na role neurotických gangsterů hodí. Jeho psí oči budí soucit, že byste ho skoro adoptovali, ale někdy se ho bojíte víc než namakaného bouchače, co má na tričku napsáno „žeru psy“. Tady jen nepistolničí v Bruggách, ale v Londýně, nemá trauma ze zpackané akce, ale zpackovali ho v lochu a místo bohorového Brendana Gleesona je tu Keira, opět labilní. Bod za hudbu, mínus za nepřekvapivý konec, a ačkoli si v násilných scénách nelibuju, tady mě zaráželo, jak útlocitně se kamera vyhýbá každé kapce krve. Jakoby tvůrci mermomocí chtěli dosáhnout ratingu +6 nebo co. ()

TheBalrog

Když jsem šel do kina, věděl jsem, že mne čeká asi něco dobrého. Ale že to bude až takováto bomba, to jsem nečekal. Určitě se najdou chyby, to bezesporu. Monahan si zde zahrál na Tarantina, sice slabšího Tarantina, ale i tak velmi dobrého. Všichni herci do této skládačky zapadli a Monahan přesně věděl co od nich chce. Colin Farrell byl chladný, uvěřitelný a předvedl zde skvělý herecký výkon, pro mne tedy zcela určitě jeho nejlepší herecký výkon vůbec. Role mu padla jako kdyby byla ušitá na míru přímo pro něj. Na něho opravdu stojí za to, se jít podívat na tento snímek do kina. Vše podporuje skvělá hudba. ()

TomStall

Naprosto nekompaktní změť scének, z nichž nějaké jsou trošku vtipné, občas fungují po řemeslné stránce, ale rozhodně dohromady netvoří něco, co by se mohlo nazývat příběhem. Postavy bloumají odnikud nikam, občas se někdo záhadně zjeví, pak zmizí. Většina z nich nemá žádné motivace a cíle a my nevíme proč dělají to co dělají. A většinou se to ani nedozvíme (vztah Colina k bezďákovi, zmateně dementní sestra, indický doktor, slizký paparazzi atd atd..). Dialogy jsou iritující a občas i samotní herci vypadají, že netuší, co to proboha musí říkat.. Mezi Keirou a Colinem nefunguje nic, natož zmíněné dialogy, které jsou úplně mimo mísu. Občas k pěkným obrázkům hraje solidní hudba, což mě odrazje od toho sáhnout po jedné hvězdičce. Druhou věcí, která film tahá z bahna, je Colin. Na to, s čím musí pracovat, odvádí famózní práci. Pro tuhle slátaninu je ho nesmírná škoda. Bohuže pro nějl, další Bruggy se nekonají... ()

Cedr

Velmi podobné špičkovému Layer Cake, aneb další variace na typicky britské cool gangsterky Guye Ritchieho. Tentokrát s mírným vlivem Brianem de Palmy a možná trochou Quentina Tarantina. Typická "coolness" je tu však přebita dost silným depresivním laděním celé story. Neveselý příběh jde sice u toho specifického žánru ruku v ruce s onou coolness jako jistý trademark, nicméně London Boulevard mě hloubkou té depky dost překvapil. ()

trojtmberk

London Boulevard je stylová záležitost, co na tom, že forma vítězí nad obsahem, co na tom, že by se sem tam nějaká chybka našla, atmosféra je to o co tu běží. ()

Triple H

Nepáčilo sa mi to. Z celého filmu som mal strašne nesúdržný, nejednotný pocit. Bolo mi síce jasné kam a prečo sa dej vyvíja, ale nepôsobilo to organicky a absolútne tomu chýbala akákoľvek atmosféra. Všetky tie figúrky, ktoré vo filme nájdeme nemajú život - pôsobia umelo. Strašne veľa dialógov pôsobí dojmom ako by sa niekto SILNO snažil o cool kriminálku, ale nevychádza to. Nuž a preto sa celý film len nezáživne presúva vpred a strieda postavy, pričom uspokojenie (či už humorné, alebo dramatické) neprináša žiadne. Možno by sa mal Monahan držať len scenáristického remesla a réžiu prenechať niekomu inému, lebo myslím, že práve réžia je to čo Londýnskeho gangstera zakopalo pod zem. Úplný príklad je záver, ktorý zrejme mal byť trpkou čerešničou nakoniec, ale tu pôsobí ako WTF moment a mňa osobne len vytočil. Slabé dve. ()

Colin, Keira a londýnský bulvár

Colin, Keira a londýnský bulvár

26.01.2009

Nebojte, nebudeme tady vytahovat žádné klepy a lechtivé nechuťárny. Ani se nezrodil další suprehvězdný pár. Tak se prostě bude jmenovat film, ve kterém se spolu objeví čerstvý držitel Zlatého glóbu… (více)